Βουλευτικές εκλογές 25 Ιουνίου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 18 18.4%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 22 22.4%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.1%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΝΙΚΗ

    Ψήφοι: 5 5.1%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 15 15.3%
  • ΜέΡΑ25 - ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

    Ψήφοι: 9 9.2%
  • ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΕΜΦΙΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΦΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗΣ - ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 1.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
Λες και θα τα πληρώσει
Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να γλυτώσεις πρόστιμα που επέβαλλε η πολιτεία. Δεν είναι πρόστιμο του ΟΑΣΘ να το γράψεις εις τον... σου και να τελειώσει το θέμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,204 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
SmartSelect_20230615_030201_Chrome.jpg
SmartSelect_20230611_212114_Facebook.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
Δεν έχουμε δημοκρατία αλλά πανηγυρίζατε με τον αποκλεισμό του Ηλία από τις εκλογές. Όχι παίδες, δεν πάει έτσι...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
Δεν έχουμε δημοκρατία αλλά πανηγυρίζατε με τον αποκλεισμό του Ηλία από τις εκλογές. Όχι παίδες, δεν πάει έτσι...
να σου θυμισω ημασταν οι μονοι που δεν πανηγυριζαμε και ημασταν κατά του αποκλεισμου
τετοια ακροδεξια μορφωματα πρεπει να νικιούνται στην κάλπη και όχι δια του αποκλεισμου, καθώς θα βρουν αλλους χειροτερους τροπους να εκτονωθουν
οσο και να μη σου αρεσει ο χαρακτηρισμος "μορφωματα", δεν μπορεις να πεις κατι για το πρωτο, το Μερα25 ηταν που το καταψηφισε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
να σου θυμισω ημασταν οι μονοι που δεν πανηγυριζαμε και ημασταν κατά του αποκλεισμου
τετοια ακροδεξια μορφωματα πρεπει να νικιούνται στην κάλπη και όχι δια του αποκλεισμου, καθώς θα βρουν αλλους χειροτερους τροπους να εκτονωθουν
οσο και να μη σου αρεσει ο χαρακτηρισμος "μορφωματα", δεν μπορεις να πεις κατι για το πρωτο, το Μερα25 ηταν που το καταψηφισε.
Ναι η αλήθεια είναι πως όντως το ΜέΡΑ25 τα είπε σωστά τότε.

Βεβαια, έχω μια υποψία πως όλο αυτό ήτο στρατηγικό και μόνο. Ο Ηλίας να κόβει ψήφους από την Νέα Δημοκρατία. Πάντως είχα δει αρκετά αυτοκόλλητα του ΜέΡΑ25 "ΟΙ ΝΑΖΙ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ" και τα έσκιζα :skull:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,191 μηνύματα.
Ενόψει των εκλογών της Κυριακής, έχετε ξεχωρίσει κάποιο από τα μικρά κομματίδια, που πιστεύετε θα έχει καλούτσικη επίδοση (του στυλ κοντά στο 1); Εγώ νομίζω κάπου εκεί θα είναι Εμφιετζόγλου και Κίνημα Φτωχών
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
Ενόψει των εκλογών της Κυριακής, έχετε ξεχωρίσει κάποιο από τα μικρά κομματίδια, που πιστεύετε θα έχει καλούτσικη επίδοση (του στυλ κοντά στο 1); Εγώ νομίζω κάπου εκεί θα είναι Εμφιετζόγλου και Κίνημα Φτωχών
Μακάρι 0% να τελειώνουμε με αυτούς.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συνάντηση Μητσοτάκη με Obama σήμερα.

Παιδιά ο Μητσοτάκης θα μας κυβερνάει για 30 χρόνια. Δεν έχουν στηρίξει ποτέ οι Αμερικανοί τόσο έναν Έλληνα πρωθυπουργό.

Τελευταία φορά που είδε έρθει ο Obama στην Ελλάδα θυμάστε που ο Τσίπρας καθόταν σαν καθυστερημένος με σπασμένη πλάτη; Καμία σύγκριση.

Πρέπει να το αποδεχτούμε. Η να περιμένουμε μια μεγάλη αλλαγή. Αλλά με αυτήν την αριστερά της χώρας δεν πάμε πουθενά.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,750 μηνύματα.
Ενόψει των εκλογών της Κυριακής, έχετε ξεχωρίσει κάποιο από τα μικρά κομματίδια, που πιστεύετε θα έχει καλούτσικη επίδοση (του στυλ κοντά στο 1); Εγώ νομίζω κάπου εκεί θα είναι Εμφιετζόγλου και Κίνημα Φτωχών
Κι εγώ αυτό το συνονθύλευμα του Εμφιετζόγλου νομίζω ότι θα είναι κάπου στο 1%
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,191 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
Συνάντηση Μητσοτάκη με Obama σήμερα.

Παιδιά ο Μητσοτάκης θα μας κυβερνάει για 30 χρόνια. Δεν έχουν στηρίξει ποτέ οι Αμερικανοί τόσο έναν Έλληνα πρωθυπουργό.

Τελευταία φορά που είδε έρθει ο Obama στην Ελλάδα θυμάστε που ο Τσίπρας καθόταν σαν καθυστερημένος με σπασμένη πλάτη; Καμία σύγκριση.

Πρέπει να το αποδεχτούμε. Η να περιμένουμε μια μεγάλη αλλαγή. Αλλά με αυτήν την αριστερά της χώρας δεν πάμε πουθενά.
Ένας από τους μεγαλύτερους δολοφόνους της συγχρόνου ιστορίας ήρθε στην Ελλάδα. Να τους χαιρόμαστε. Όταν ακούω και τα "αγκαπώ Ελλάντα" τρελαίνομαι. Ακόμα πιο πολύ τρελαίνομαι με τον μέσο Έλληνα που ακούει από κανέναν ξένο ηγέτη I Love Greece (στυλ Ομπάμα, Μακρόν) και γίνεται χαλί να τον πατήσεις.

Λίγη εθνική αξιοπρέπεια ρε τύποι, λίγοι. I love Greece έλεγαν και αυτοί που έκοβαν τα χέρια των προπαππούδων μας όταν προσπαθούσαν να γλυτώσουν από τους Τούρκους του Κεμάλ.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,191 μηνύματα.
Πρέπει να το αποδεχτούμε. Η να περιμένουμε μια μεγάλη αλλαγή. Αλλά με αυτήν την αριστερά της χώρας δεν πάμε πουθενά.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,150 μηνύματα.
Ξεφτίλα, απλά. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Να δείτε ότι -αν το συνεχίσει- θα βγάλουν ότι είναι από κάποιο αντιπολιτευόμενο κόμμα και θα επιχειρήσουν την κλασσική αποδόμηση προσωπικότητας.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,204 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι αυτοί δεν έλεγαν I love Greece.
Τι θυμήθηκα τώρα... Πάντως, θεωρητικά μιλώντας, δεν έχει να κάνει με εκλογές.

Επίσης...
...
Θεωρώ πως ο Μητσοτάκης είναι πολύ κοντά στον Μακρόν. Ή τουλάχιστον κάτι μεταξύ του κόμματος του Μακρόν και των Γάλλων Ρεπουμπλικάνων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,288 μηνύματα.
Από σκληρές δηλώσεις χορτάσαμε. Όπως τότε που προσκλήθηκαν στα 200 χρόνια όλοι οι δυτικοί ηγέτες(και ήλθε μόνο ο Κάρολος) και όχι οι ηγέτες από την Αϊτή (πρώτη χώρα που μας αναγνώρισε και έστειλε και βοήθεια). Αλλά αυτή είναι η Ελλάδα. Στους πατριώτες μάγκες, στους δυτικούς κλανιόλες. Να το χαίρονται το οικοδόμημα τους οι νεοέλληνες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,204 μηνύματα.
Αν δεν υπήρχαν δυτικοί ηγέτες, η Ελλάδα θα ήταν μουσουλμανική χώρα ή στην καλύτερη περίπτωση αφρικανοποιημενη χώρα ίσως χωρίς καν εκλογές.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top