Βουλευτικές εκλογές 25 Ιουνίου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 18 18.4%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 22 22.4%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.1%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΝΙΚΗ

    Ψήφοι: 5 5.1%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 15 15.3%
  • ΜέΡΑ25 - ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

    Ψήφοι: 9 9.2%
  • ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΕΜΦΙΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΦΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗΣ - ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 1.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Η εκκλησία έκανε τρομερή ζημιά, να παλουκωθεί στα του οίκου της λέω εγώ και να μην ασχολείται με τα κοσμικά ζητήματα. Άντε με τον καθένα σε αυτή τη χώρα.
Τι σχέση έχει η Ελλαδική αυτοκέφαλη εκκλησία με τη Νικη; Εγω για μοναστηρια απο τον Αθω άκουγα και πολυτεκνους (μη με ρωτάς, δεν εχω ιδέα, κουτσομπολιά σου μεταφέρω)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Τι σχέση έχει η Ελλαδική αυτοκέφαλη εκκλησία με τη Νικη; Εγω για μοναστηρια απο τον Αθω άκουγα και πολυτεκνους (μη με ρωτάς, δεν εχω ιδέα, κουτσομπολιά σου μεταφέρω)
Και όμως φίλε. Υπήρχε (ειδικά στις πρώτες) ξεκάθαρο προμοτάρισμα. Κάποια γραμμή από τα άνωθεν της εκκλησίας θα υπήρχε. Πολλοί παπάδες σε κηρύγματα τους προς το ποίμνιό τους έλεγαν για ψήφο στην ΝΙΚΗ.

Για εμένα αυτό είναι αισχρό. Ο Χριστιανισμός σε δογματικό επίπεδο είναι ξεκάθαρος σε αυτά, δεν μπορεί η θρησκευτική εξουσία να παρεμβαίνει στην κοσμική ούτε η κοσμική στην θρησκευτική. Είναι δυο εν τελώς διαφορετικοί κόσμοι. Με εκνευρίζει όταν μόλις δουν ομοφυλόφιλο ή κορίτσι σε κάποια θέση όλοι γίνονται τρομερά δογματικοί και συνεπής και τώρα κάνουν μόκο μπροστά σε αυτή την αισχρή στάση της Εκκλησίας.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Και όμως φίλε. Υπήρχε (ειδικά στις πρώτες) ξεκάθαρο προμοτάρισμα. Κάποια γραμμή από τα άνωθεν της εκκλησίας θα υπήρχε. Πολλοί παπάδες και όλα αυτά σε κηρύγματα τους προς το ποίμνιό τους έλεγαν για ψήφο στην ΝΙΚΗ.

Για εμένα αυτό είναι αισχρό. Ο Χριστιανισμός σε δογματικό επίπεδο είναι ξεκάθαρος σε αυτά, δεν μπορεί η θρησκευτική εξουσία να παρεμβαίνει στην κοσμική ούτε η κοσμική στην θρησκευτική. Είναι δυο εν τελώς διαφορετικοί κόσμοι. Με εκνευρίζει όταν μόλις δουν ομοφυλόφιλο ή κορίτσι σε κάποια θέση όλοι γίνονται τρομερά δογματικοί και συνεπής και τώρα κάνουν μόκο μπροστά σε αυτή την αισχρή στάση της Εκκλησίας.
Πολλοί παπάδες είναι άγιοι άνθρωποι, αλλά επίσης πολλοί ειδικα υψηλόβαθμοι είναι υποκριτές και έχουν σκατα στο κεφάλι τους.

Μεγάλη συζήτηση που δεν ανήκει εδω.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ψηφίστε όλοι Πλεύση Ελευθερίας για να κάνει στον Κούλη σκληρή αντιπολιτχαχαχαχαχαχα


Για να είμαστε δίκαιοι, 20 Μάρτη του 2020 κι εγώ μια χαρά αντιμετώπιση πανδημίας πίστευα ότι κάνει ο Κούλης.
Άμα είναι 20 Μάρτη του 2021 το ποστ, αλλάζει το πράγμα.

Όλο αυτό δεν αναιρεί ότι δεν βρίσκω κανένα νόημα στην Πλεύση ωστόσο.
Δεν ξέρει τι θέλει, και λίγο δεξιά και λίγο αριστερά, κανένα νόημα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Ο Μπίμπιλας που έχει εξελιχθεί σε πρωτοπαλίκαρο της Ζωΐτσας όπως έχω πει στο σωματείο των ηθοποιών έχει την θέση που έχει με τη στήριξη ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ. Τόσο αντισυστημικοί είναι και αυτοί. Και όπως είπα μετά από τις εσωκομματικές εκκαθαρίσεις καί την προώθηση δικών της προσώπων είναι τρομερά αστείο που ο Ελληνικός λαός θα βάλει μέσα στη Βουλή αυτό το μόρφωμα (για να είμαστε και ειλικρινείς, για λόγους αυτοδυναμίας, τους θέλουμε εντός της Βουλής αλλά ε όχι και με ποσοστά 4-5%, ας πάρουν ένα 3% να έχουμε να λέμε).
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,994 μηνύματα.
Μια χαρά παίζετε όλοι το παιχνίδι του Κούλη, αυτό βλέπω εγώ. Ο Μακιαβέλι έδωσε γραμμή σε Πετσοκάναλα και εκκλησία (για την περίπτωση Νίκης) να προωθήσουν την Πλεύση Ελευθερίας (για να χτυπήσει Σύριζα), τη Νίκη [για να χτυπήσει Βελό που της έπαιρνε ποσοστά και να διασπάσει όλη την (ακρο)δεξιά], ο Μακιαβέλι πάλι αλλάζει τη γραμμή (επειδή το τσίρκο του Σύριζα είναι τελειωμένο) να αποδομήσουν τα εν λόγω κόμματα για να πάρει την αυτοδυναμία.

Όσον αφορά στη Νίκη, όσοι ασχολούμαστε με τον Χριστιανισμό γνωρίζαμε τη Νίκη πολύ πριν γίνει κόμμα, όπως επίσης τον Σωτήρα, τον Φάρο και άλλες παραθρησκευτικές οργανώσεις, γιατί αυτό ήταν, είναι και θα είναι. Κι όσο γι' αυτά που λέει ο Γιάννης περί μη επιρροής του κλήρου στην πολιτική, γελάει ο κάθε πικραμένος με όλα αυτά που έχουν γίνει διαχρονικά, όχι μόνο στην Ελλάδα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Εσύ ρε Ηλία δηλαδή ουσιαστικά λες να ψηφίσεις Πλεύση Ελευθερίας καθαρά ως αντι-ΝΔ κίνηση για να δυσκολευτεί η αυτοδυναμία, σωστά;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Μια χαρά παίζετε όλοι το παιχνίδι του Κούλη, αυτό βλέπω εγώ. Ο Μακιαβέλι έδωσε γραμμή σε Πετσοκάναλα και εκκλησία (για την περίπτωση Νίκης) να προωθήσουν την Πλεύση Ελευθερίας (για να χτυπήσει Σύριζα), τη Νίκη [για να χτυπήσει Βελό που της έπαιρνε ποσοστά και να διασπάσει όλη την (ακρο)δεξιά], ο Μακιαβέλι πάλι αλλάζει τη γραμμή (επειδή το τσίρκο του Σύριζα είναι τελειωμένο) να αποδομήσουν τα εν λόγω κόμματα για να πάρει την αυτοδυναμία.

Όσον αφορά στη Νίκη, όσοι ασχολούμαστε με τον Χριστιανισμό γνωρίζαμε τη Νίκη πολύ πριν γίνει κόμμα, όπως επίσης τον Σωτήρα, τον Φάρο και άλλες παραθρησκευτικές οργανώσεις, γιατί αυτό ήταν, είναι και θα είναι. Κι όσο γι' αυτά που λέει ο Γιάννης περί μη επιρροής του κλήρου στην πολιτική, γελάει ο κάθε πικραμένος με όλα αυτά που έχουν γίνει διαχρονικά, όχι μόνο στην Ελλάδα.
Η Νικη ειναι "δικό σας" (ξερεις πως το λεω) κατασκεύασμα επανω στο Βορρά, εμείς εδω κατω δεν την ειχαμε ακουσει.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,994 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,513 μηνύματα.
Για να είμαστε δίκαιοι, 20 Μάρτη του 2020 κι εγώ μια χαρά αντιμετώπιση πανδημίας πίστευα ότι κάνει ο Κούλης.
Άμα είναι 20 Μάρτη του 2021 το ποστ, αλλάζει το πράγμα.
Μάρτη του 2020 εγινε, που ναι οντως τοτε η ΝΔ καλά το πηγαινε με την πανδημια, μετά εχασε την μπαλα
Όλο αυτό δεν αναιρεί ότι δεν βρίσκω κανένα νόημα στην Πλεύση ωστόσο.
Δεν ξέρει τι θέλει, και λίγο δεξιά και λίγο αριστερά, κανένα νόημα.
πραγματικα κανενας λογος, ασαφεια παντου δεν εχουν ξεκαθαρες θεσεις, δεν λενε πώς θα τα κανουνε οσα λενε, δεν εχουν καν κυβερνητικο προγραμμα με τη δικαιολογια οτι δε θα βγουνε να κυβερνησουν, ο,τι να ναι ποσο σοβαρα να παρεις ενα τετοιο κομμα;
συν ολα αυτα περι λιστες, προωθηση φιλων κλπ τα γνωστα
φουλ λαϊκισμος, σα να λεει ουτε αριστερα ουτε δεξια, ψηφιστε με οποιοι κι αν ειστε, αρκει να βγω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Η Νικη ειναι "δικό σας" (ξερεις πως το λεω) κατασκεύασμα επανω στο Βορρά, εμείς εδω κατω δεν την ειχαμε ακουσει.
Η Βόρεια Ελλάδα είναι δυνατό προπύργιο της Δεξιάς στο μετεμφυλιακό κράτος. Περίεργο αν αναλογιστεί κανείς πως ανέκαθεν εδώ ήταν Βενιζελικοί (αλλά εδώ είδαμε μπλε μέχρι και την Κρήτη, τι να λέμε τώρα).

Στη Κατερίνη μου, η Νέα Δημοκρατία είχε πιάσει 42%, Ελληνική Λύση 7,5% και ΝΙΚΗ 7,5%. 57% η Δεξιά. Συντριβή.

Την Νέα Δημοκρατία για τα πολύ τυπικά του πράγματος την συγκαταλέγω στην Δεξιά βέβαια. Να μη μιλήσω για αυτούς....
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Η Βόρεια Ελλάδα είναι δυνατό προπύργιο της Δεξιάς στο μετεμφυλιακό κράτος. Περίεργο αν αναλογιστεί κανείς πως ανέκαθεν εδώ ήταν Βενιζελικοί (αλλά εδώ είδαμε μπλε μέχρι και την Κρήτη, τι να λέμε τώρα).

Στη Κατερίνη μου, η Νέα Δημοκρατία είχε πιάσει 42%, Ελληνική Λύση 7,5% και ΝΙΚΗ 7,5%. 57% η Δεξιά. Συντριβή.

Την Νέα Δημοκρατία για τα πολύ τυπικά του πράγματος την συγκαταλέγω στην Δεξιά βέβαια. Να μη μιλήσω για αυτούς....
Από σας τους ανώμαλους τους Κατερινιώτες ξεκίνησε η Νίκη. :bleh:

Άκου Δεξιά η ΝΔ, με επιασε τυμπανισμός και κωλικός μαζί.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Από σας τους ανώμαλους τους Κατερινιώτες ξεκίνησε η Νίκη. :bleh:

Άκου Δεξιά η ΝΔ, με επιασε τυμπανισμός και κωλικός μαζί.
Μα μπέσα ρε η Βόρεια Ελλάδα ευτυχώς κρατάει τα προσχήματα, συντηρητική είναι. Δεν είναι τυχαίο που και τα γνωστά παιδιά με τις κουκούλες που στην Αθήνα ελέγχουν ολόκληρες περιοχές μόνο ένα ΑΠΘ έχουν εδώ. Δεν τους βαστάει ο δρόμος πουθενά.

Η ΝΔ είναι, να μη πω τι είναι. Απογοήτευση είναι και αυτή και όλα τα κόμματα. Περίμενα τέσσερα χρόνια φουλ αυτή τη στιγμή των εκλογών και είμαστε τώρα σε ένα σημείο όπου ειλικρινά δεν ξέρω τι σκατά να ψηφίσω και ειλικρινά δεν θα ήθελα να μπορούσα να ψηφίσω. Δεν με εκφράζει απολύτως τίποτα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Μα μπέσα ρε η Βόρεια Ελλάδα ευτυχώς κρατάει τα προσχήματα, συντηρητική είναι. Δεν είναι τυχαίο που και τα γνωστά παιδιά με τις κουκούλες που στην Αθήνα ελέγχουν ολόκληρες περιοχές μόνο ένα ΑΠΘ έχουν εδώ. Δεν τους βαστάει ο δρόμος πουθενά.

Πάντα ήθελα να μετακομίσω Θεσσαλονίκη αντι να τρωω στη μάπα το Αρβανιτοχώρι (Αθήνα).

Η ΝΔ είναι, να μη πω τι είναι. Απογοήτευση είναι και αυτή και όλα τα κόμματα. Περίμενα τέσσερα χρόνια φουλ αυτή τη στιγμή των εκλογών και είμαστε τώρα σε ένα σημείο όπου ειλικρινά δεν ξέρω τι σκατά να ψηφίσω και ειλικρινά δεν θα ήθελα να μπορούσα να ψηφίσω. Δεν με εκφράζει απολύτως τίποτα.
Ναι γι αυτό ψήφισες ΚΚΕ, αει μωρη τζαμπαλάϊα με αυγοτάραχο απο δω.

Κάτσε στα αυγά σου αύριο λοιπόν και μη μας κανεις τον προλετάριο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,918 μηνύματα.
Ναι γι αυτό ψήφισες ΚΚΕ, αει μωρη τζαμπαλάϊα με αυγοτάραχο απο δω.

Κάτσε στα αυγά σου αύριο λοιπόν και μη μας κανεις τον προλετάριο.
Ε και πάλι ΚΚΕ θα το έρριχνα με τέτοια σύνθεση στις προηγούμενες εκλογές ρε μαν. Τι να έρριχνα; ΝΙΚΗ;;;;

Προλετάριοι είμαστε όλοι εδώ είτε το θέλουμε είτε όχι. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πάλι ψήφος στο ΚΚΕ. Κάναμε το χρέος μας μια φορά προς την εργατική τάξη :P . Τώρα το ψιλοέχω ψήσει για Σπαρτιάτες για να είμαι ειλικρινής. Δεν με εκφράζουν βέβαια και διαφωνώ με την υφολογία του κόμματος και εννοείται με την προεκλογική στρατηγική του που για εμένα είναι χειρότερη και από της Ζωής. Τα άφησαν τελείως όλα στη τύχη τους αφού αρκέστηκαν στην στήριξη του Κασιδιάρη. Αλλά είναι η τελευταία ελπίδα για να μην πάρει αυτοδυναμία η ΝΔ.

Όλοι μέσα στην Βουλή +ΜέΡΑ25 και Σπαρτιάτες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,078 μηνύματα.
Ε και πάλι ΚΚΕ θα το έρριχνα με τέτοια σύνθεση στις προηγούμενες εκλογές ρε μαν. Τι να έρριχνα; ΝΙΚΗ;;;;

Προλετάριοι είμαστε όλοι εδώ είτε το θέλουμε είτε όχι. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει πάλι ψήφος στο ΚΚΕ. Κάναμε το χρέος μας μια φορά προς την εργατική τάξη :P . Τώρα το ψιλοέχω ψήσει για Σπαρτιάτες για να είμαι ειλικρινής. Δεν με εκφράζουν βέβαια και διαφωνώ με την υφολογία του κόμματος και εννοείται με την προεκλογική στρατηγική του που για εμένα είναι χειρότερη και από της Ζωής. Τα άφησαν τελείως όλα στη τύχη τους αφού αρκέστηκαν στην στήριξη του Κασιδιάρη. Αλλά είναι η τελευταία ελπίδα για να μην πάρει αυτοδυναμία η ΝΔ.

Όλοι μέσα στην Βουλή +ΜέΡΑ25 και Σπαρτιάτες.
Ναι, αυτό ειναι το πρωτευον κίνητρο που ψήνεσαι για Σπαρτιάτες, το να μην παρει αυτοδυναμία η ΝΔ, όχι οτι μουσκεύεις με Κάσι.

Μαλάκα, σε μένα μιλάς, όχι σε καναν αναρχοαγαπούλη αγαθοκλέωνα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top