Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.

Τα...είδα όλα :hehe: :hehe: Δεν υπάρχει αυτός ο λαός και είμαστε μόνο 10.

@Wonderful @Dias @Volkswagen Fan
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Τα...είδα όλα :hehe: :hehe: Δεν υπάρχει αυτός ο λαός και είμαστε μόνο 10.

@Wonderful @Dias @Volkswagen Fan
Δεν έχω σχέση με αυτά! Τους κατατάσσω στην ίδια κατηγορία με τους καπνιστές, αυτούς που πίνουν, και αυτούς που παιρνουν ναρκωτικά.

Εξαρτημένα, δυστυχισμένα άτομα... Δεν με νοιάζουν αυτοί απαξιω, είναι άξιοι των πράξεών τους.

Και αυτοί για τον Καιάδα...ουστ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Αλλος ενας αγιος ανθρωπος/φιλανθρωπος/φιλοχρηματος εκμεταλευτης των συναισθηματων των ανθρωπων για να τα παιζει και να μας το παιζει αγιος


Έπαιζε και στις οικογενειακές ιστορίες. Τουλάχιστον παρείχε διδακτικά μηνύματα για σανοφάγους-σανοφόρους. :hehe: :hehe:
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,936 μηνύματα.
Έπαιζε και στις οικογενειακές ιστορίες. Τουλάχιστον παρείχε διδακτικά μηνύματα για σανοφάγους-σανοφόρους. :hehe: :hehe:
Τον έχω γνωρίσει προσωπικά, τον ξέρω από το 2011 και τις πλατείες των αγανακτισμένων. Είχε καλύψει και τα έξοδα της κηδείας ενός φίλου που συμμετείχε στην κουζίνα. Ήταν γνωστό ότι έπαιζε τζόγο εδώ και πολλά χρόνια, τώρα για τα 600 χιλιάρικα από το 2020 και μετά, κάπου τα φουσκώνουν οι τηλεδικαστές.

Προσφορά έχει κάνει μεγάλη πάντως, στην αρχή δεν έπαιρνε χρήματα, μόνο τρόφιμα, κάπου άρχισε να το χάνει όταν ανοίχθηκε με τις αποστολές στην Ουκρανία. Κρίμα γιατί θα διαλυθεί άλλο ένα καλό εγχείρημα. Αν ο Πολυχρονόπουλος δεν ήταν αυτός που ήταν, η συλλογική κουζίνα δεν θα είχε ποτέ ξεκινήσει...
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,999 μηνύματα.
Να κάνουμε κανέναν έρανο να βοηθηθεί ο άνθρωπος βρε παιδιά. Να φάει δεν έχει ο καημένος
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Eίναι κομμουνιστικός τρόπος. Ακόμη και η ένεση είναι δίπλα στον λαό, στον άνεργο, στον άνεργο αγρότη (χωρίς κόμμα), στον φοιτητή, στον φοιτητή συνταξιούχο.


:santa:
Μη λες βλακειες.Ισα ισα που τους εχουν σε απανθρωπες συνθηκες..τους φυλακιζουν για ψυλου πηδημα..δεν μπορεις να φανταστεις και η θανατωση παλι γινεται για ψυλου πηδημα..ασχετα αν μεσα σε αυτους υπαρχουν και εγκληματιες που το αξιζουν.Ειναι γνωστο δε..οτι εμπορευονται οταν μπορουν και τα οργανα τους.Οποτε μη λεμε κατι αν δεν το ξερουμε/
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τον έχω γνωρίσει προσωπικά, τον ξέρω από το 2011 και τις πλατείες των αγανακτισμένων. Είχε καλύψει και τα έξοδα της κηδείας ενός φίλου που συμμετείχε στην κουζίνα. Ήταν γνωστό ότι έπαιζε τζόγο εδώ και πολλά χρόνια, τώρα για τα 600 χιλιάρικα από το 2020 και μετά, κάπου τα φουσκώνουν οι τηλεδικαστές.

Προσφορά έχει κάνει μεγάλη πάντως, στην αρχή δεν έπαιρνε χρήματα, μόνο τρόφιμα, κάπου άρχισε να το χάνει όταν ανοίχθηκε με τις αποστολές στην Ουκρανία. Κρίμα γιατί θα διαλυθεί άλλο ένα καλό εγχείρημα. Αν ο Πολυχρονόπουλος δεν ήταν αυτός που ήταν, η συλλογική κουζίνα δεν θα είχε ποτέ ξεκινήσει...
Μπραβο..μπραβο!!! Ενας εξαιρετικος τροπος ο καθε ζητουλας μαλακας...να γινεται διασημος,να βραβευεται απο την προεδρο της δημοκρατιας..να μας το παιζει φιλανθρωπος και αγιος και να καρπωνεται ποσα λεφτα ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ.Το οτι καποια απο αυτα πανε στα φαγητα..δεν αναιρει τον απολυτα ΜΑΛΑΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟ που εκμεταλευεται τις συγκυριες...ταιζει καποιος φτωχους ,καταλαβε οτι βρηκε την κοτα με τα χρυσα αυγα...αυτος γινεται διασημος.,βραβευεται..το παιζει αγιος και τζογαρει ασυστολα τα λεφτα αλλων..ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ ΛΕΜΕ.
ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ.
Κατανοητο η να στο ζωγραφισω που θα του πουμε και μπραβο;

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΠΑΤΕΩΝΑ με εσανς φιλανθρωπιας ειναι αυτη η σκουλικαντερα.
Μαθαμε τωρα το καθε σκουληκι να το ηρωποιουμε και να του λεμε και μπραβο.Τι αλλα σκατα θα ακουσουμε γμτ;

ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΕΡΑΝΟΥς.,ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ..ΒΓΗΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΣΗΝΟΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΑΒΕΥΟΥΝ ΚΙΟΛΛΑΣ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΘΑ ΤΑΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΤΩΧΑΔΑΚΙ...ΑΛΛΑ εσεις θα γινετε διασημοι,και λεφτα με τη σεσουλα.ΤΖΟΓΑΡΑ ΟΛΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΛΕΜΕ..ΠΑΝΤΟΥ!ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΜΕ!Ο ΣΤΟΧΟς ΕΠΙΤΕΧΘΕΙ.
ε..ΝΑΙ...:whatever:
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,009 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,936 μηνύματα.
Μπραβο..μπραβο!!! Ενας εξαιρετικος τροπος ο καθε ζητουλας μαλακας...να γινεται διασημος,να βραβευεται απο την προεδρο της δημοκρατιας..να μας το παιζει φιλανθρωπος και αγιος και να καρπωνεται ποσα λεφτα ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ.Το οτι καποια απο αυτα πανε στα φαγητα..δεν αναιρει τον απολυτα ΜΑΛΑΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟ που εκμεταλευεται τις συγκυριες...ταιζει καποιος φτωχους ,καταλαβε οτι βρηκε την κοτα με τα χρυσα αυγα...αυτος γινεται διασημος.,βραβευεται..το παιζει αγιος και τζογαρει ασυστολα τα λεφτα αλλων..ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ ΛΕΜΕ.
ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ.
Κατανοητο η να στο ζωγραφισω που θα του πουμε και μπραβο;

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΠΑΤΕΩΝΑ με εσανς φιλανθρωπιας ειναι αυτη η σκουλικαντερα.
Μαθαμε τωρα το καθε σκουληκι να το ηρωποιουμε και να του λεμε και μπραβο.Τι αλλα σκατα θα ακουσουμε γμτ;

ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΕΡΑΝΟΥς.,ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ..ΒΓΗΤΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΣΗΝΟΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΑΒΕΥΟΥΝ ΚΙΟΛΛΑΣ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΘΑ ΤΑΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΤΩΧΑΔΑΚΙ...ΑΛΛΑ εσεις θα γινετε διασημοι,και λεφτα με τη σεσουλα.ΤΖΟΓΑΡΑ ΟΛΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΛΕΜΕ..ΠΑΝΤΟΥ!ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΜΕ!Ο ΣΤΟΧΟς ΕΠΙΤΕΧΘΕΙ.
ε..ΝΑΙ...:whatever:
Παραληρείς. :console:

Στέκομαι σε αυτό ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ .
Ποιος το είπε αυτό, η Τατιάνα;
Αυτό που είπε είναι πως δεν έπαιξε με τα λεφτά του 'Άλλου Ανθρώπου'. Το οποίο φυσικά είναι ψέμα, ακόμα κι αν θεωρούσε πως διεκπεραίωνε το χρέος του και έπαιζε με αυτά που περίσσευαν.
Αν είναι απατεώνας, κατάφερε να είναι απατεώνας για 15 ολόκληρα χρόνια έχοντας μοιράσει πάνω από 17 εκατομμύρια μερίδες φαγητό.
Παντελόνιασε και κάτι, οκ, και; Από σένα τα πήρε; Είπες ότι πρόσφερες κάτι στον ΄'Αλλο Άνθρωπο' και δεν το θυμάμαι; Εγώ έχω δώσει απ' το υστέρημά μου κάποιες φορές.

Ένας λούμπεν, παρακμιακός κατάντησε, αντί τουλάχιστον να καλοπέρασει τα έφαγε στον τζόγο. Βλάκας.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Παραληρείς. :console:

Στέκομαι σε αυτό ΤΟ ΑΡΝΗΤΑΙ .
Ποιος το είπε αυτό, η Τατιάνα;
Αυτό που είπε είναι πως δεν έπαιξε με τα λεφτά του 'Άλλου Ανθρώπου'. Το οποίο φυσικά είναι ψέμα, ακόμα κι αν θεωρούσε πως διεκπεραίωνε το χρέος του και έπαιζε με αυτά που περίσσευαν.
Αν είναι απατεώνας, κατάφερε να είναι απατεώνας για 15 ολόκληρα χρόνια έχοντας μοιράσει πάνω από 17 εκατομμύρια μερίδες φαγητό.
Παντελόνιασε και κάτι, οκ, και; Από σένα τα πήρε; Είπες ότι πρόσφερες κάτι στον ΄'Αλλο Άνθρωπο' και δεν το θυμάμαι; Εγώ έχω δώσει απ' το υστέρημά μου κάποιες φορές.

Ένας λούμπεν, παρακμιακός κατάντησε, αντί τουλάχιστον να καλοπέρασει τα έφαγε στον τζόγο. Βλάκας.
Δεν παραληρω..μαθαμε να λεμε στον αλλον οτι παραληρει οταν λεει αυτα που δεν γουσταρουμε..ΓΙΑ ΜΑΖΕΨΟΥ.Λεω την απλη αληθεια που αρνησαι να δεις επειδη η σκουλικαντερα που την ηρωποιιεις ειναι ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΤΙΑΝΑ.
ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ...ΕΙΠΕ...ΕΠΙ ΛΕΞΗ...ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ..ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΄ΛΕΦΤΑ.
Ειναι ασυλληπτο να ηρωποιουμε τους απατεωνες.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΜΑΣ.
Κια να λεμε και μπαβο...επειδη μας κοροιδευε τοσα χρονθια.
ΝΤΡΟΠΗ ΘΑ ΠΩ.



ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΕΞΙΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΑ ΜΑΝΤΑΛΑΚΙΑ.
ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.
Περαστικα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,936 μηνύματα.
Δεν παραληρω..λεω την απλη αληθεια πιυ αρνησαι να δεις επειδη η σκουλικανυερα που την ηρωποιιεις ειναι ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΟΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΤΙΑΝΑ.
ΜΕ ΤΑ ΔΙΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ...ΕΙΠΕ...ΕΠΙ ΛΕΞΗ...ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΤΑ..ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΄ΛΕΦΤΑ.
Περαστικα.
Τα χειριστικά και τα περαστικά αλλού.
Λέει ότι δεν πήρε ούτε μισό λεπτό, εννοώντας από αυτά που αναλογούσαν στον 'Άλλο Άνθρωπο'. Για τον "μισθό" του κράτησε το κατιτίς. :P
Καμία σχέση με ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ο Πολυχρονόπουλος, καμία όμως. Αναρχοαυτόνομος προσδιορίζονταν κάποτε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Ελα σεμνα και κιχ λεμε.

Τέσσερις και όχι δύο -όπως ανέφερε χθες ο ίδιος ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος– είναι οι λογαριασμοί που εντόπισε η Αρχή για το Ξέπλυμα Μαύρου Χρήματος και οι οποίοι ερευνώνται σχετικά με τις κινήσεις τους.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του MEGA, από το 2020 και μέχρι το τέλος της έρευνας της Αρχής, μέσω των συγκεκριμένων λογαριασμών έχουν διακινηθεί πάνω από 1 εκατομμύριο ευρώ. Απ’ αυτά τα χρήματα, ο
ι 600.000 ευρώ φαίνεται να μπαίνουν σε παικτικούς λογαριασμούς στο όνομα του Κωνσταντίνου Πολυχρονόπουλου, όπως αναφέρουν σχετικές πληροφορίες.


Από την έρευνα που πραγματοποίησε η Αρχή δεν φαίνεται να γίνονται αναλήψεις αυτών των χρημάτων από τους παικτικούς λογαριασμούς. Ένα πρώτο συμπέρασμα θα μπορούσε να είναι ότι τα χρήματα αυτά παίχτηκαν και χάθηκαν, όπως μεταδόθηκε.


Σημειώνεται ότι οι τέσσερις λογαριασμοί ανήκουν σε δύο συγγενικά πρόσωπα του «Άλλου Ανθρώπου». Στο πόρισμά της, η Αρχή αναφέρεται κυρίως σε αυτούς τους τέσσερις λογαριασμούς. Η προκαταρκτική έρευνα αναμένεται να ξεκινήσει άμεσα και να διερευνήσει τα αδικήματα.

Πολυχρονόπουλος: «Δεν έχω πάρει ούτε 10 σεντς από τον “Άλλο Άνθρωπο” για προσωπική χρήση»

Στη συνέντευξη που παραχώρησε χθες ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος, ο δημιουργός της Κοινωνικής Κουζίνας «Άλλος Άνθρωπος», στο Star, υποστήριξε ότι οι επίμαχοι λογαριασμοί είναι δύο. Παράλληλα, διέψευσε ότι είναι εξαρτημένος από τον τζόγο και διαβεβαίωσε πως δεν έχει πάρει ούτε 10 σετνς από τον «Άλλο Άνθρωπο» για προσωπική του χρήση.
«Τα χρήματα που δόθηκαν για τον “Άλλο Άνθρωπο” πήγαν όλα στον “Άλλον Άνθρωπο”, δεν έχω πάρει ούτε 10 σεντς για προσωπική χρήση, τι εγκληματική οργάνωση; Η αλήθεια θα βγει» ανέφερε χαρακτηριστικά ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος, προσθέτοντας πως «έχω πέσει από τα σύννεφα. Δεν περίμενα ποτέ ότι έπειτα από 13 χρόνια καθημερινής δράσης και για 18-20 εκατ. γεύματα σε όλη την Ελλάδα και στο εξωτερικό, ότι θα βρεθώ απολογούμενος για όλη αυτή τη δράση».

Παράλληλα, τόνισε πως όλοι οι λογαριασμοί, όλα αυτά τα χρόνια, ήταν ατομικοί λογαριασμοί. «Είχαν ονοματεπώνυμο, iban, τηλέφωνο και όλα ήταν αναρτημένα εκεί που τα βάζαμε για να τα βλέπει ο κόσμος και να συνεισφέρει εάν και μόνο θέλει σε αυτό που κάνουμε. Τις κάρτες των λογαριασμών τις διαχειριζόμουν εγώ. Πρόκειται για δύο λογαριασμούς, στο όνομα της μητέρας μου και του γαμπρού μου. Ο δεύτερος χρησιμοποιήθηκε μόνο για την φάση της Τουρκίας, όταν έγινε ο σεισμός. Ο κόσμος ήξερε πολύ καλά ότι κατέθεσε τα χρήματα σε ατομικούς λογαριασμούς. Εγώ δεν έχω ούτε τραπεζικό λογαριασμό, ούτε θυρίδες, ούτε ομόλογα, ούτε καν παπάκι».
Μασα καλυτερα και μη μιλας.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,999 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει το video πλέον.
Αυτό θα έλειπε, να υπάρχει κιόλας. Εγώ μόνο που το διάβασα αρρώστησα.
Ε ρε φίλε τι συμβαίνει επιτέλους; Έχει αποτρελαθεί ο κόσμος εντελώς ή ήταν έτσι πάντα; Τι φταίει και τους έχει βαρέσει όλους η τρέλα κατακέφαλα;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.
Αυτό θα έλειπε, να υπάρχει κιόλας. Εγώ μόνο που το διάβασα αρρώστησα.
Ε ρε φίλε τι συμβαίνει επιτέλους; Έχει αποτρελαθεί ο κόσμος εντελώς ή ήταν έτσι πάντα; Τι φταίει και τους έχει βαρέσει όλους η τρέλα κατακέφαλα;

Ακραίος Republican voter που σκότωσε τον πατέρα επειδή σύμφωνα με εκείνον πρόδωσε την χώρα του ψηφίζοντας Democrats.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,999 μηνύματα.
Ακραίος Republican voter που σκότωσε τον πατέρα επειδή σύμφωνα με εκείνον πρόδωσε την χώρα του ψηφίζοντας Democrats.
Αυτό προσωπικά σαν αφορμή το βλέπω. Να σκοτώσει τον ίδιο του τον πατέρα λόγω φανατισμού; Και αυτός τι είναι, αυτός που θα αποδώσει δικαιοσύνη επειδή δεν ψήφισε τον Τραμπ όπως ο ίδιος;
Αυτό που θέλω να πω είναι πως, από ένα σημείο και μετά, είναι τρομακτικό να παρακολουθείς την επικαιρότητα. Κάθε μέρα θα ακούσεις και για ένα πιο στυγερό έγκλημα, κάτι ακόμη πιο αποτρόπαιο και τρελό. Και δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι να εξοικειονώμαστε τόσο πολύ με τη βία. Γενικά μετά από κάθε τέτοιο περιστατικό που διαβάζω μπαίνω σε σκέψεις, και με εκπλήσσει το πόσο διεστραμμένος μπορεί να είναι ο άνθρωπος τελικά σαν ον.
Δε τα βάζω με εσένα, απλά ήταν ένα καλό έρεισμα για σκέψη αυτό που μου είπες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,179 μηνύματα.

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Τον έχω γνωρίσει προσωπικά, τον ξέρω από το 2011 και τις πλατείες των αγανακτισμένων. Είχε καλύψει και τα έξοδα της κηδείας ενός φίλου που συμμετείχε στην κουζίνα. Ήταν γνωστό ότι έπαιζε τζόγο εδώ και πολλά χρόνια, τώρα για τα 600 χιλιάρικα από το 2020 και μετά, κάπου τα φουσκώνουν οι τηλεδικαστές.

Προσφορά έχει κάνει μεγάλη πάντως, στην αρχή δεν έπαιρνε χρήματα, μόνο τρόφιμα, κάπου άρχισε να το χάνει όταν ανοίχθηκε με τις αποστολές στην Ουκρανία. Κρίμα γιατί θα διαλυθεί άλλο ένα καλό εγχείρημα. Αν ο Πολυχρονόπουλος δεν ήταν αυτός που ήταν, η συλλογική κουζίνα δεν θα είχε ποτέ ξεκινήσει...
Από που κερδίζουν τα προς το ζειν όλοι όσοι ασχολούνται με τον εθελοντισμό;
Αφιερώνεις την καθημερινότητά σου σε ένα ευγενές άθλημα, να μαγειρεύεις
και να μοιράζεις μερίδες σε άστεγους κλπ. Εσύ πως ζεις; Από που μαζεύεις "ένσημα" ?
Ταπεινές ερωτήσεις αλλά όποιος κάνει εθελοντισμό, πρέπει να δημοσιεύει
και την φορολογική του δήλωση, υπόλοιπα λογαριασμών κάθε χρόνο.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,009 μηνύματα.
Ακραίος Republican voter που σκότωσε τον πατέρα επειδή σύμφωνα με εκείνον πρόδωσε την χώρα του ψηφίζοντας Democrats.
Αυτό προσωπικά σαν αφορμή το βλέπω. Να σκοτώσει τον ίδιο του τον πατέρα λόγω φανατισμού; Και αυτός τι είναι, αυτός που θα αποδώσει δικαιοσύνη επειδή δεν ψήφισε τον Τραμπ όπως ο ίδιος;
Αυτό που θέλω να πω είναι πως, από ένα σημείο και μετά, είναι τρομακτικό να παρακολουθείς την επικαιρότητα. Κάθε μέρα θα ακούσεις και για ένα πιο στυγερό έγκλημα, κάτι ακόμη πιο αποτρόπαιο και τρελό. Και δεν ξέρω αν είναι καλό ή όχι να εξοικειονώμαστε τόσο πολύ με τη βία. Γενικά μετά από κάθε τέτοιο περιστατικό που διαβάζω μπαίνω σε σκέψεις, και με εκπλήσσει το πόσο διεστραμμένος μπορεί να είναι ο άνθρωπος τελικά σαν ον.
Δε τα βάζω με εσένα, απλά ήταν ένα καλό έρεισμα για σκέψη αυτό που μου είπες.
Παιδιά, αυτό μου θυμίζει τον ισλαμιστή που αποκεφάλισε τον Πατύ, τον γάλλο δάσκαλο, γιατί πρόσβαλε το ισλάμ, ή κάτι τέτοιο τεσπα.... Αν το μυαλό χάνει λάδια, είναι επικίνδυνο
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,936 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top