Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Τώρα που νομοθετήθηκε ο γάμος μεταξύ ατόμων ιδίου φύλου, θα σου έκανα πρόταση, μόνο και μόνο γι'αυτό το συγκλονιστικά ακριβές ποστ (aka petsokomma), αλλά τι να κάνω που είμαι ψιλοεναντίον του γάμου γενικώς. :P

Είναι λεπτή η θέση μου, τον τελευταίο καιρό μου την πέφτει και η @Himela εμμέσως.

Σας παρακαλώ, δε θα 'θελα.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Αυτό που κανόνισαν οι έξοχοι ολιγάρχες μας των ενόπλων δυνάμεων για τα F-35 παραλαβή μετά το 2030 νομίζω είναι καλό...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,710 μηνύματα.

Τι έγινε διαλύεται το κόμμα που θα έσκιζε τα μνημόνια??😁😁
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Ζωντανό λένε τον κατακρεούργησε.
Έκοψε τα χέρια του πατέρα του όταν αυτός προσπάθησε να αμυνθεί. :/: :cold:


Θα ήθελα τον δικηγορικό πολιτισμό για το συγκεκριμένο καθίκι. Η θανατική ποινή στη συγκεκριμένη περίπτωση παραβιάζει τα δικαιώματα του συγκεκριμένου εγκληματία; :down:

Φαντάζομαι οι αστυνομικοί και οι άνθρωποι του ΕΚΑΒ θα πρέπει να κατέρρευσαν με αυτό που θα είδαν. Όσο γερό στομάχι να έχει κάποιος, όσο υπηρεσιακά να το δει κάποιος, όσο ψυχρά να το αντιμετωπίσει κάποιος σαν ένα ακόμη έγκλημα, οι ανθρώπινες αντοχές παύουν να ισχύουν.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Δε μπορώ ούτε τους τίτλους να διαβάζω. Εχουμε φτάσει στο σημειο οι απλές δολοφονίες να ειναι τόσο "φυσιολογικές" και "μη εντυπωσιακές" για τα ΜΜΕ, που τα ειδεχθή εγκλήματα, τα στυγερά τα ακραία, είναι σα το επιδόρπιο των ΜΜΕ που το "γλεντάνε".

Οχι άλλη γραφικότητα, οχι αλλες τετοιες περιγραφές.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Δε μπορώ ούτε τους τίτλους να διαβάζω. Εχουμε φτάσει στο σημειο οι απλές δολοφονίες να ειναι τόσο "φυσιολογικές" και "μη εντυπωσιακές" για τα ΜΜΕ, που τα ειδεχθή εγκλήματα, τα στυγερά τα ακραία, είναι σα το επιδόρπιο των ΜΜΕ που το "γλεντάνε".

Οχι άλλη γραφικότητα, οχι αλλες τετοιες περιγραφές.

Kαλά εννοείται ότι θα μάθουμε όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες. Το θέμα είναι ότι μετά από κάτι τέτοια εγκλήματα, η κυβέρνηση δεν αλλάζει κασέτα. Είδες να τοποθετηθεί κάποιος πολιτικός θεσμός; Κάποιο κόμμα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Kαλά εννοείται ότι θα μάθουμε όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες. Το θέμα είναι ότι μετά από κάτι τέτοια εγκλήματα, η κυβέρνηση δεν αλλάζει κασέτα. Είδες να τοποθετηθεί κάποιος πολιτικός θεσμός; Κάποιο κόμμα;
Δεν έχει ουτε χρημα ουτε ψηφους η υποθεση. Γιατί να ασχοληθούν;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,889 μηνύματα.
Δεν έχει ουτε χρημα ουτε ψηφους η υποθεση. Γιατί να ασχοληθούν;

Υπάρχουν όρια φίλε μου. Με αυτό το έγκλημα κάπου δοκιμάζεται η αντοχή όλων. Είτε πολιτικός, είτε απλός άνθρωπος. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να περάσει σαν ένα ακόμη έγκλημα ενός "ψυχικά διαταραγμένου" με βάση ότι λέει ο ποινικός κώδικας. Κάπου χάνεται η λογική για το κράτος δικαίου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Υπάρχουν όρια φίλε μου. Με αυτό το έγκλημα κάπου δοκιμάζεται η αντοχή όλων. Είτε πολιτικός, είτε απλός άνθρωπος. Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να περάσει σαν ένα ακόμη έγκλημα ενός "ψυχικά διαταραγμένου" με βάση ότι λέει ο ποινικός κώδικας. Κάπου χάνεται η λογική για το κράτος δικαίου.
Εγω συμφωνώ μαζί σου, με όλη μου την καρδιά. Δεν ξερω αν συμφωνούν οι πολιτικοί όμως.

Και δεν ειναι μονο αυτό, αλλά και οι όσοι που τους στηρίζουν, ασχολούνται με άλλα πράγματα, και με αυτά ούτε καν με το σωστο τροπο φαντάσου.

Απο τη στιγμή που βγαλαμε το διάγραμμα με τα νουμερα 8 στα 10 κλπ οτι ειμαστε δημοκρατια και οχι Πούτλερ και Όρμπαν, τέλος, όλα πόπα, όλα ευτυχίτσα, όλα χαμογελάκης, όλα πανε τραίνο σ αυτη τη χώρα (άσχετα αν δεν πανε ΟΥΤΕ τα τρένα).

Τέλος πάντων, μη γινω κακός άλλο, δεν υπαρχει νόημα.

Δοκιμάζεται η αντοχή η δική σου, η δική μου, της Πούπι, και άλλων, που έχουμε αξιακό κώδικα σωστό. Οχι όλων όμως.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,739 μηνύματα.
Στις περιπτώσεις ειδεχθων εγκλημάτων, αν ο δράστης αποσπάσει ψυχιατρική γνωμάτευση, δε νομίζω πως υπάρχουν περιθώρια για άλλη μεταχείριση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.
Στις περιπτώσεις ειδεχθων εγκλημάτων, αν ο δράστης αποσπάσει ψυχιατρική γνωμάτευση, δε νομίζω πως υπάρχουν περιθώρια για άλλη μεταχείριση.
Υπάρχουν, αλλά θα πέσει καμπάνα αμα ανοιξω το στόμα μου.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,739 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 850 μηνύματα.
Εδώ εννοείται ότι θα υπήρχε ψυχιατρικό νόσημα. Ο αποκεφαλισμός είναι κάτι που δεν μπορεί να το κάνει κάποιος με συνείδηση όσο και μίσος να έχει ή εκτός εαυτού να είναι. Η απορία είναι ότι όση μανιέρα η πολιτεία δείχνει για τα "έκτακτα" νομοσχέδια των τελευταίων 2 μηνών, πόσο ενδιαφέρον δείχνει για την ψυχική υγεία των πολιτών; :P

Well έχουν στο σκαρί να δημιουργήσουν εξω-ιδριματικο σύστημα.. ενισχυμένο λένε.. και υπάρχει και μια υπέροχη γραμμή δωρεάν 10306
Όπου μπορείς όλο το 24 ώρο να μιλήσεις με ψυχολόγο κανουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά

Και να κάποιος το ζητήσει παρέχουν 15 συνεδρίες ατομικές και 7 ζευγαριού!!!

That is something baby ,

Δωρεάν φυσικά.

Απο εκεί κ πέρα οι στατιστικές λένε πως οι νέοι μέχρι 30 πηγαίνουν πολύ πιο συχνά στον ψυχολογο η ζητάνε βοηθεια και στήριξη.. οι παλιότερες γενιές (εκείνες που λένε κλασσικά.. μπορώ μόνος μου..η έχω φίλους δεν χρειαζομαι ψυχολόγο) και για τους οποίους ακούμε να πράττουν καθημερινά εγκλήματα..ειναι αυτού που δεν πατάνε.. δυστυχώς.. ηλιθιες οπισθοδρομικες αντιλήψεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζωντανό λένε τον κατακρεούργησε.
Έκοψε τα χέρια του πατέρα του όταν αυτός προσπάθησε να αμυνθεί. :/: :cold:


Θα ήθελα τον δικηγορικό πολιτισμό για το συγκεκριμένο καθίκι. Η θανατική ποινή στη συγκεκριμένη περίπτωση παραβιάζει τα δικαιώματα του συγκεκριμένου εγκληματία; :down:

Φαντάζομαι οι αστυνομικοί και οι άνθρωποι του ΕΚΑΒ θα πρέπει να κατέρρευσαν με αυτό που θα είδαν. Όσο γερό στομάχι να έχει κάποιος, όσο υπηρεσιακά να το δει κάποιος, όσο ψυχρά να το αντιμετωπίσει κάποιος σαν ένα ακόμη έγκλημα, οι ανθρώπινες αντοχές παύουν να ισχύουν.
Jesus
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.

Οι μόνοι που το αξίζουν το διψήφιο όντως...

Αυτή η Βουλή μόνο ένα ΚΚΕ και μια Ελληνική Λύση έχουν για αντιπολίτευση (τα χαλάνε βέβαια και αυτοί που και που) μπροστά στο υπόλοιπο τσίρκο.

Με τα τωρινά δεδομένα λογικά Λύση θα το ρίξω στις ευρωεκλογές καθαρα για ενίσχυση του ευρωπαϊκού ECR. Για εμένα οι ευρωεκλογές είναι Φιλοευρωπαϊστές vs Ευρωσκεπτικιστές. Εγώ θα στηρίξω με τη ψήφο μου τους δεύτερους προφανώς.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,174 μηνύματα.
Οι μόνοι που το αξίζουν το διψήφιο όντως...

Αυτή η Βουλή μόνο ένα ΚΚΕ και μια Ελληνική Λύση έχουν για αντιπολίτευση (τα χαλάνε βέβαια και αυτοί που και που) μπροστά στο υπόλοιπο τσίρκο.

Με τα τωρινά δεδομένα λογικά Λύση θα το ρίξω στις ευρωεκλογές καθαρα για ενίσχυση του ευρωπαϊκού ECR. Για εμένα οι ευρωεκλογές είναι Φιλοευρωπαϊστές vs Ευρωσκεπτικιστές. Εγώ θα στηρίξω με τη ψήφο μου τους δεύτερους προφανώς.
Πράγματι το διακύβευμα των ευρωεκλογών είναι περισσότερο το δίλημμα ευρωπαϊστές vs ευρωσκεπτικιστές, παρά η ανάλωση σε εσωτερικά ζητήματα, τα οποία αφορούν τις εθνικές εκλογές. Δυστυχώς οι περισσότεροι ψηφίζουν με κριτήρια εθνικών εκλογών και στις ευρωεκλογές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με τα τωρινά δεδομένα λογικά Λύση θα το ρίξω στις ευρωεκλογές καθαρα για ενίσχυση του ευρωπαϊκού ECR. Για εμένα οι ευρωεκλογές είναι Φιλοευρωπαϊστές vs Ευρωσκεπτικιστές. Εγώ θα στηρίξω με τη ψήφο μου τους δεύτερους προφανώς.
Η Λύση μάλλον απορροφά δυσαρεστημένους της ΝΔ και το ποσοστό των Σπαρτιατών, οι οποίοι δε ξαναβλέπουν Βουλή, όπως και ευρωβουλή νομίζω. Πιστεύω στις ευρωεκλογές θα καταγράψουν απίστευτα χαμηλό ποσοστό, κάπου στο 2%.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top