Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μιλάτε με τα δεδομένα που έχετε τώρα αλλά χωρίς καμία επίσημη απόδειξη.

Οσον αφορα τον τουρισμο δεν θα κατσω να εξηγησω για ποιο λογο οι εργαζομενοι που δουλευαν 7-8 μηνες και τωρα δουλευουν 4-5 πως τους εχει επηρεασει οικονομικα ....νομιζω ειναι παιδικο θεμα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μέχρι τα Χριστούγεννα το ΠΑΣΟΚ θα έχει περάσει 2ο κόμμα όπως το πάνε εκεί στο ΣΥΡΙΖΑ. Όμως ούτε το ΠΑΣΟΚ μπορεί να κάνει σοβαρή αντιπολίτευση καθώς ο Ανδρουλακης δεν τραβάει δυστυχώς.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι θεωρείται αντιπολίτευση ενα κόμμα που σιγονταρει την κυβέρνηση
Αϊ μωρε τώρα, δουλευόμαστε?
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Μέχρι τα Χριστούγεννα το ΠΑΣΟΚ θα έχει περάσει 2ο κόμμα όπως το πάνε εκεί στο ΣΥΡΙΖΑ. Όμως ούτε το ΠΑΣΟΚ μπορεί να κάνει σοβαρή αντιπολίτευση καθώς ο Ανδρουλακης δεν τραβάει δυστυχώς.
Το καλύτερο θα ήταν να προκύψει ένας νέος πόλος δυναμικός, εκτός των ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ, με νέα πρόσωπα, που δε προέρχονται από τους μηχανισμούς των 2 αυτών κομμάτων, αλλά δυστυχώς το βλέπω δύσκολο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Το καλύτερο θα ήταν να προκύψει ένας νέος πόλος δυναμικός, εκτός των ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ, με νέα πρόσωπα, που δε προέρχονται από τους μηχανισμούς των 2 αυτών κομμάτων, αλλά δυστυχώς το βλέπω δύσκολο.
Όπως?
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Δε θα το απαντήσω εγώ αυτό. Ας σχηματιστεί νέος πολιτικός φορέας από μη πολιτικούς επαγγελματίες, που να μην προέρχονται από τους μηχανισμούς των ήδη υπάρχοντων κοινοβουλευτικών κομμάτων. Ένα λεγόμενο Great Reset δηλαδή του πολιτικού σκηνικού.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Δε θα το απαντήσω εγώ αυτό. Ας σχηματιστεί νέος πολιτικός φορέας από μη πολιτικούς επαγγελματίες, που να μην προέρχονται από τους μηχανισμούς των ήδη υπάρχοντων κοινοβουλευτικών κομμάτων. Ένα λεγόμενο Great Reset δηλαδή του πολιτικού σκηνικού.
Κάτι σαν αδεσμευτους εντός Ελλάδας?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

FB_IMG_1687176812371.jpg

Ρεεε δεν μπορώ χαχαχαχα :loltooth:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
@Nelliel ισχύει ότι τα σπίτια στον Καναδά είναι 2,5 φορές πιο ακριβά σε σχέση με τις ΗΠΑ??

 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Nelliel ισχύει ότι τα σπίτια στον Καναδά είναι 2,5 φορές πιο ακριβά σε σχέση με τις ΗΠΑ??

Ναι, μπορεί και περισσότερο, με μισθούς χαμηλότερους από ΗΠΑ. Ένα σπίτι εδώ σε απόσταση 10χλμ από ΗΠΑ κοστίζει 1Μ εδώ, ενώ κοστίζει 250Κ εκεί και είναι και πιο μεγάλο. Δεν έχουμε σπίτια εδώ. Φέρνουμε 1Μ μετανάστες τον χρόνο, κάπου πρέπει να μείνουν όλοι αυτοί.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ναι, μπορεί και περισσότερο, με μισθούς χαμηλότερους από ΗΠΑ. Ένα σπίτι εδώ σε απόσταση 10χλμ από ΗΠΑ κοστίζει 1Μ εδώ, ενώ κοστίζει 250Κ εκεί και είναι και πιο μεγάλο. Δεν έχουμε σπίτια εδώ. Φέρνουμε 1Μ μετανάστες τον χρόνο, κάπου πρέπει να μείνουν όλοι αυτοί.

Πως γίνεται μετά από όλα αυτά ο Trudeau να παίρνει 28% ακόμα;;

IMG_9265.png
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πως γίνεται μετά από όλα αυτά ο Trudeau να παίρνει 28% ακόμα;;

View attachment 117358
Μοιράζει επιδόματα 🤡 Υπόσχεται λεφτά 🤡 Κάτι σαν τον Τσίπρα είναι. Κυριαρχεί αριστεριλα εδώ σε εμετικό βαθμό. Πιστεύω πολλοί θα τον ψηφίσουν επειδή υποστηρίζουν το woke culture και αυτός είναι το πιο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μοιράζει επιδόματα 🤡 Υπόσχεται λεφτά 🤡 Κάτι σαν τον Τσίπρα είναι. Κυριαρχεί αριστεριλα εδώ σε εμετικό βαθμό. Πιστεύω πολλοί θα τον ψηφίσουν επειδή υποστηρίζουν το woke culture και αυτός είναι το πιο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα
Εμείς στείλαμε το Σύριζα στο 20%. Καιρός και οι Καναδοι να κάνετε το ίδιο 😉😉.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Η Ματίνα, ο καρκίνος και το protagon

Στο αποκαλυπτικό ρεπορτάζ του XYZ Contagion για τους fake αρθρογράφους του protagon.gr ξεχωρίζει το όνομα της κυρίας Ματίνας Δελή. Ένα ανύπαρκτο σύμφωνα με την καταγγελία πρόσωπο που η υπογραφή του ξεχωρίζει στο με ημερομηνία 9/6/2023 άρθρο με τίτλο “Ο Μητσοτάκης, ο Πνευματικός και το κοινό αίσθημα”. Ένα άρθρο που γράφτηκε αμέσως μετά τις γνωστές δηλώσεις του υποψήφιου βουλευτή της Νέας Δημοκρατίας για τα περιττά έξοδα νοσηλείας των καρκινοπαθών.

Ήταν ένα άρθρο που ξεκινούσε με την συναισθηματικά φορτισμένη φράση “το έχω ζήσει πρόσφατα με τον πατέρα μου. Σε δημόσιο νοσοκομείο. Το ξέρω ότι δυστυχώς δεν είναι πρωτοτυπία αυτό που λέω. Ο καρκίνος είναι μια σκληρή πραγματικότητα για πολλές οικογένειες”.

Ήταν ένα άρθρο που ουσιαστικά δημοσιεύθηκε για να ξεπλύνει την αθλιότητα του γαλάζιου πολιτικού και απενοχοποιήσει τον Κυριάκο Μητσοτάκη για την διάλυση του ΕΣΥ. Ήταν ένα άρθρο που δεν θα χάλαγε και ο κόσμος αν είχαμε να κάνουμε απλά και μόνο με άλλη μια από τις περιπτώσεις που επώνυμοι και ψευδώνυμοι σφουγγοκωλάριοι αποθεώνουν τον Κυριάκου Μητσοτάκη. Η ανηθικότητα στην περίπτωση του άρθρου αυτού είναι το γεγονός πως η ανύπαρκτη Ματίνα Δελή χρησιμοποιεί το υπαρκτό συναισθηματικό τραύμα εκατομμυρίων ανθρώπων εργαλειοποιώντας τον φανταστικό θάνατο ενός φανταστικού καρκινοπαθή που για τις ανάγκες του αρθρου τυγχάνει να είναι ο φανταστικός πατέρας της φανταστικής αρθρογράφου του protagon.gr

Δεν ξέρω αν στην περίπτωση αυτή έχουμε να κάνουμε με έναν προπαγανδιστικό μηχανισμό που δουλεύει νυχθημερόν για πολιτικά αποτελέσματα ή για μια χυδαία ανηθικότητα που τσαλαβουτά στα λύματα ενός αρρωστημένου μυαλού που δεν σέβεται απολύτως τίποτα προκειμένου να δικαιολογήσει ένα μεροκάματο της ντροπής.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Θέλετε υπαρκτό πρόσωπο για να το στοχοποιησετε; Απαγορεύεται να γράφει κανείς με ψευδώνυμο;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Θέλετε υπαρκτό πρόσωπο για να το στοχοποιησετε; Απαγορεύεται να γράφει κανείς με ψευδώνυμο;
Αυτό δεν είναι απλώς ένα ψευδωνυμο
Δημιουργούν εικονικούς δημοσιογραφους για να γράφουν υπέρ της δεξιάς. Ψεύτικες φωτογραφίες, ψεύτικα ονόματα, ψεύτικα προφίλ
Ουσιαστικά είναι μποτάκια, λογαριασμοί zombie
Σα να φτιάχνω εγώ 10 προφίλ να γράφω εδώ μέσα στο esteki ίδιες απόψεις. Με ψευδωνυμο θα γράφω, όμως από πίσω θα βρίσκεται το ίδιο άτομο και από τους 10 ενώ εσείς θα νομίζετε ότι πρόκειται για 10 διαφορετικά άτομα.

Μα τι πιο σύνηθες να συμβεί θα μου πείτε;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι απλώς ένα ψευδωνυμο
Δημιουργούν εικονικούς δημοσιογραφους για να γράφουν υπέρ της δεξιάς. Ψεύτικες φωτογραφίες, ψεύτικα ονόματα, ψεύτικα προφίλ
Ουσιαστικά είναι μποτάκια, λογαριασμοί zombie
Σα να φτιάχνω εγώ 10 προφίλ να γράφω εδώ μέσα στο esteki ίδιες απόψεις. Με ψευδωνυμο θα γράφω, όμως από πίσω θα βρίσκεται το ίδιο άτομο και από τους 10 ενώ εσείς θα νομίζετε ότι πρόκειται για 10 διαφορετικά άτομα.

Μα τι πιο σύνηθες να συμβεί θα μου πείτε;
Μπα; Και γιατί εδώ έχει τόσο υψηλό ποσοστό ο Σύριζα και το Μέρα25; :P
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,136 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι απλώς ένα ψευδωνυμο
Δημιουργούν εικονικούς δημοσιογραφους για να γράφουν υπέρ της δεξιάς. Ψεύτικες φωτογραφίες, ψεύτικα ονόματα, ψεύτικα προφίλ
Ουσιαστικά είναι μποτάκια, λογαριασμοί zombie
Σα να φτιάχνω εγώ 10 προφίλ να γράφω εδώ μέσα στο esteki ίδιες απόψεις. Με ψευδωνυμο θα γράφω, όμως από πίσω θα βρίσκεται το ίδιο άτομο και από τους 10 ενώ εσείς θα νομίζετε ότι πρόκειται για 10 διαφορετικά άτομα.

Μα τι πιο σύνηθες να συμβεί θα μου πείτε;
[Citation needed.]
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν αυτή η επέκταση θα πάει καλά. Θεωρώ ότι οποίος έχει καταθέσεις στην HSBC Greece καλύτερα να βγάλει τα χρήματα του καθώς η Παγκρήτια τράπεζα δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο. Επίσης, η Attica Bank με την οποία θα συγχωνεύουν οι δυο τράπεζες είναι γνωστό ότι είναι αναξιόπιστη με πολλά προβλήματα, άρα δεν θεωρώ ότι θα έχει καλή κατάληξη όλο αυτό.

 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top