Γιατί ΔΕΝ θα παντρευτώ στην Εκκλησία

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Λουσα, χλιδή και χριστιανική λιτότητα-ταπεινότητα πάνε μαζί. Χρόοονια τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ετσι για να παθαίνουν έμφραγμα καποιοι καποιοι..
Ετος Αριθμός Γάμων Πολιτικοί (%) Θρησκευτικοί (%)
1995 63.987 10,5 89,5
1996 45.408 14,8 85,2
1997 60.535 11,4 88,6
1998 55.489 11,5 88,5
1999 61.165 12,5 87,5
2000 48.880 17,6 82,4
2001 58.491 17,8 82,2
2002 57.872 21,2 78,8
2003 61.081 21,6 78,4
2004 51.377 27,0 73,0
2005 61.043 28,6 71,4
2006 57.802 31,5 68,5
2007 61.377 33,6 66,4
2008 53.500 39,5 60,5
2009 59.212 41,9 58,1
χοχοχοχο..(φανταστείτε πως θα διαμορφωθουν τα ποσοστά το 2011 με την κρίση...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
γιατι θεωρουμε κολλημενο με το θρησκευτικο γαμο το σοου και τα λουσα?

Δεν τα θεωρούμε πάντα εμείς, τα θεωρεί ο κύκλος γύρω από μας. Ο πατέρας μου π.χ. δεν νοείται να μην κάνει το τραπέζι του στο σόι, όπως του κάνανε κι αυτού. Θέλει να βγάλει τις υποχρεώσεις. Είναι οι παραδόσεις του χωριού, το ότι ο παππούς, ο θείος, ο κουμπάρος, ο ξάδερφος, ο έτσι ο αλλιώς όλοι το κάνανε.

Κάποιος πρέπει να σπάσει τον κύκλο της βλακείας. Τώρα που ήρθε η κρίση και σε λίγο θα ζούμε καταστάσεις πολέμου, ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε στα αληθινά συναισθήματα. Πολιτικό γάμο για αρχή και αν, ο γάμος είναι ρόδινος και σου αρέσει να ακολουθήσεις τις παραδόσεις των παππούδων σου (είτε πιστεύεις, είτε όχι) περνάς κι απ' το σκαλοπάτι της εκκλησίας.

Μετά το πρώτο παιδί....;) Αν παντρευτείς με θρησκευτικό γάμο για την γκλαμουριά, το νυφικό, το σμόκιν και τις υποχρεώσεις, νομίζω ότι διαπράττεις ύβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
ΚΛΕΦΤΕΙΤΕ! Αν πιστεύετε στο μυστήριο γάμος σε ξωκλήσι με τους κουμπάρους, και ούτε τραπέζια ούτε τίποτα. Δεν θα σας μιλήσουν οι συγγενείς για κανένα μήνα, και μετά όλα μέλι γάλα. Κι όποιος σας το κρατήσει σκασίλα σας. Αν δεν σας νοιάζει το μυστήριο μια χαρά είναι ο πολιτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
ΚΛΕΦΤΕΙΤΕ! Αν πιστεύετε στο μυστήριο γάμος σε ξωκλήσι με τους κουμπάρους, και ούτε τραπέζια ούτε τίποτα. Δεν θα σας μιλήσουν οι συγγενείς για κανένα μήνα, και μετά όλα μέλι γάλα. Κι όποιος σας το κρατήσει σκασίλα σας. Αν δεν σας νοιάζει το μυστήριο μια χαρά είναι ο πολιτικός.

Ωραία ιδέα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Άμα θέλει κανείς να παντρευτεί ταπεινά, χωρίς πολλά έξοδα μπορεί να το κάνει νομίζω. Υπάρχουν κάποια γραφειοκρατικά κολλήματα της μορφής να σε υποχρεώνουν να παντρευτείς στην εκκλησία της ενορίας σου, αλλά νομίζω ότι ξεπερνιούνται εύκολα (με ένα μικρό φακελάκι στον παπά! :P)

Αν δεν παντρευτείς θρησκευτικά, δεν σου επιτρέπεται να βαφτίσεις το παιδί σου (φαντάζομαι μέχρι να ενηλικιωθεί). Χάνεις λοιπόν 2 απ' τα 7 μυστήρια της Εκκλησίας των Χριστιανών. Νομίζω θα ήταν εντιμότερο συνειδησιακά να αλλάξεις θρησκεία ή να την εγκαταλείψεις τελείως.




ετσι ετσι απο τετοια και απο τετοια με φακελακια και αλλα ειδους λαδωματα καναμε την χωρα μας να χρωσταει παντου . για ποιο λογο να δωσεις φακελακι στον ιερεα? δεν καταλαβα ? πληρωνεται για να κανει την ' δουλεια ΄' του - λειτουργημα κανει - τεσπα αλλο θεμα αυτο . συμφωνω αμα θες κανεις και θρησκευτικο γαμο χωρις πολλα πολλα εξοδα . τα εξοδα τα κανουμε εμεις για να δειξουμε κατι .
οσον αφορα αν χανω 2 απο τα μυστηρια της εκκλησιας θα απαντησω πως ετσι οπως εχει γινει η εκκλησια με φακελακια με ιερεις που μονο ιερεις δεν ειναι με σκανδαλα με ακομα ακομα τιμοκαταλογο για τα κερια ( ναι το εχω δει σε εκκλησια ) τοτε λυπαμαι δεν με εκφραζει αυτη η εκκλησια . ο θεος δεν υποχρεωνει κανεναν να κανει θρησκευτικο γαμο . αμα εισαι σωστος πιστος και ολα τα υπολοιπα δεν χρειαζεται η ευλογια . αν η ευλογια εκανε κατι δεν θα ειχαμε και τοσα διαζυγια . το θεμα παντως ειναι τι θελουμε εμεις και αυτο που θελουμε να κανουμε και οχι τι επιβαλει η κοινωνια που ζουμε .

για να απαντησω και εγω στο ερωτημα γαμος σημαινει οτι 2 ανθρωποι ενωνουν τις ζωες τους για να κανουν οικογενεια και να πορευτουν μαζι . τωρα το αν θα κανουν καλη η οχι οικογενεια δεν ειναι αναλογα αν εχουν κανει θρησκευτικο η πολιτικο γαμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
2009 59.212 41,9 58,1
χοχοχοχο..(φανταστείτε πως θα διαμορφωθουν τα ποσοστά το 2011 με την κρίση...)
αν η εκκλησια δεν επετρεπε γαμο μετα απο πολιτικο θα ηταν ιδια τα στοιχεια?;)

ΚΛΕΦΤΕΙΤΕ! Αν πιστεύετε στο μυστήριο γάμος σε ξωκλήσι με τους κουμπάρους, και ούτε τραπέζια ούτε τίποτα. Δεν θα σας μιλήσουν οι συγγενείς για κανένα μήνα, και μετά όλα μέλι γάλα. Κι όποιος σας το κρατήσει σκασίλα σας. Αν δεν σας νοιάζει το μυστήριο μια χαρά είναι ο πολιτικός.
σωστοοο..


Πολιτικό γάμο για αρχή και αν, ο γάμος είναι ρόδινος και σου αρέσει να ακολουθήσεις τις παραδόσεις των παππούδων σου (είτε πιστεύεις, είτε όχι) περνάς κι απ' το σκαλοπάτι της εκκλησίας.
μιση ηττα..

εξαρχης θρησκευτικο γαμος ,ή μονο πολιτικος γαμος..
αυτες για μενα ειναι οι τιμιες επιλογες,,οι αλλες ειναι κοροιδια..και προσωπικα δεν θα τις εκανα,,

γιατι ο γαμος αφου εχει γινει γαμος ειναι κοροιδια της πιστης για μενα..
ή καντον εξ αρχης ή μην το κανεις καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
αν η εκκλησια δεν επετρεπε γαμο μετα απο πολιτικο θα ηταν ιδια τα στοιχεια?;)
Ιιιιιιιιι, γκανγκστερικό! :eek: Θα κάνουν τέτοια "πολιτικά" κόλπα οι ιεροκήρυκες της αγάπης;
Μπααα, δεν νομίζω. Όσο οι γάμοι μένουν στο αφορολόγητο, θα επιδιώκουν πάντα να προσελκύουν λαμπάδες και νυφικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ετσι ομως θα βλεπαμε πραγματικα ποιος πιστευει Τι..

αλλα θα δουμε κιολας ποσοι Ελληνες πιστευουν πραγματικα στην πολιτικη ενωση,,γιατι τωρα να κανουν οι διαφοροι αθεοι και αριστεροι τον ξυπνιο- οτι οι ελληνικη κοινωνια δεχεται τον πολιτικο γαμο- .. ειναι ευκολο..

και θα εκανε περισσοτερους ανθρωπους να κανουν λιτους θρησκευτικους γαμους..

αλλωστε Ένας είναι ο Γάμος δεν εχει νοημα δευτερος τριτος..
θελουμε ή οχι την θρησκευτικη εγκριση της ενωσης δυο ατομων?

δεν μπορουμε να ειμαστε αλα καρτ σε ολα..

γιατι ετσι μπλεκουμε τον πραγματικα πιστο,,με αυτον που γουσταρει απλα λουσα με πολυελαιους,και να τον βλεπει η γειτονια του..


ερωτω..γιατι δεν μπορει να γινει λουσατος πολιτικος γαμος?

γιατι πρεπει να ξεφτιλιζουμε αποκλειστικα τον θρησκευτικο με τις φιγουρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω παντως πιστευω οτι αν δεν θες να κανεις εξοδα, μπορεις να κανεις εναν πιο λιτο θρησκευτικο γαμο! Δεν ειναι αναγκη να καλεσεις 400-500 ατομα στο τραπεζι! Αυτο να μην αναλυσω για ποιο λογο γινεται! Πιστευω πως ειναι οικονομικο το θεμα και εδω που τα λεμε δεν ζητανε ολοι φακελακι, μην ειμαστε υπερβολικοι! Αυτος που θελει να κανει θρησκευτικο γαμο, θα τον κανει και με δυο ανθοδεσμες λιγοτερες που λεει ο λογος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Το χειρότερο απ'όλα στο θέμα του γάμου είναι το φαίνεσθαι. Κουράστηκα να γίνονται όλα με σκοπό να προκαλούνται εντυπώσεις στους διάφορους συγγενείς τους οποίους μπορεί και να μη ξαναδείς μετά το γάμο. Ποιος ο λόγος αν δεν γουστάρεις όλα το σούσουρο να τους καλέσεις? Απο υποχρέωση?
Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ. Στο γάμο μου επειδή είναι καθαρά δική μου και του άντρα μου η στιγμή θα κάνω οτι γουστάρω εγώ και θα καλέσω και όποιον γουστάρω εγω. Ευτυχώς που οι γονείς μου αλλά και οι δικοί του δεν είναι κολλημένοι με τέτοια και δεν τους νοιάζει ποιούς θα καλέσουν.
Πολιτικό δεν θα θελα να κάνω, αλλά ούτε και τα πανηγύρια που βλέπουμε τα τελευταία χρόνια...
Πάντως εγώ θα παντρευτώ σε ένα ξωκλήσι που βρίσκεται κυριολεκτικά πάνω στην άμμο και μετά θα κάνω beach party!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
μπορεις να κανεις εναν πιο λιτο θρησκευτικο γαμο! Δεν ειναι αναγκη να καλεσεις 400-500 ατομα στο τραπεζι!
Αμα το κσνεις αυτο θα σε συκοφαντει ολη σου η γειτονια και το σοι..γι αυτο..

Ποιος ο λόγος αν δεν γουστάρεις όλα το σούσουρο να τους καλέσεις? Απο υποχρέωση?
Ισχύει το απο πανω..
αν η εκκλησια δεν επετρεπε γαμο μετα απο πολιτικο θα ηταν ιδια τα στοιχεια?
οχι,αλλα η τόσο μεγάλη αυξηση ,κατι δειχνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αμα το κσνεις αυτο θα σε συκοφαντει ολη σου η γειτονια και το σοι..γι αυτο..
Ε Και?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eυχαριστω! Ελεος με αυτην την νοοτροπια... Την εχουν οι γονεις μας, θα την εχουμε και εμεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αμα θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει πεθερος(α)

το γαμο τον κανεις για σενα και το ταιρι σου,,πρωτα απο όλα,,οχι για τον κοινωνικο περιγυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Από την άλλη, άμα πω της μάνας-θείας-γιαγιάς ότι θα κάνω «γάμο σε στενό οικογενειακό κύκλο» ή «πολιτικό», θα πέσουν και οι τέσσερις σε κατάθλιψη:

Αρχή_επανάληψης
-Θα μας κακολογήσει ο κόσμος, :eek:
-Τι θα πουν οι συγγενείς;:worry:
-Την νύφη θα την καλέσεις;:confused:
-Κι εγώ ήθελα να καλέσω όλο μας το σόι για τρικούβερτο γλέντι.:(
-Αντώνη ξανασκέψου το.:mad:
Μέχρις_ότου ο Αντώνης να παντρευτεί σε ξεντωμένο οικογενειακό κύκλο καλεσμένων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Κατάλαβα... Μάλλον μόνο η δική μου η μαμά είναι υπέρ του να μην καλέσω κανέναν άλλον εκτός απο τους πολύ κοντινούς μας ανθρώπους και να μην κάνω καν γλέντι, όταν παντρευτώ πρώτα ο Θεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αμα θελει η νυφη και ο γαμπρος τυφλα να εχει πεθερος(α)

το γαμο τον κανεις για σενα και το ταιρι σου,,πρωτα απο όλα,,οχι για τον κοινωνικο περιγυρο

ακριβως .... πες μου ποιος γονιος δεν θελει να παντρεψει το παιδι του και να μην κανει γλεντι . τι θα πει η κοινωνια τι θα πουν οι συγγενεις . και να το προχωρησω ποια γυναικα δεν θελει γαμο νυφικο να ερθουν οι φιλοι του γαμπρου να τις βαλουν το γοβακι και ολα τα ωραια εθιμα και να να φτασουμε στην κορυφωση ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ( - ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΖΕΡΑΣ) δεν θελει να κανει εισοδο με τραγουδι χατζηγιανη ( ναι πλεον ο χατζηγιανης εχει γινει για γαμους ) να χορεψει με τον γαμπρο και να ειναι για μια ( ισως ) φορα στην ζωη της η γυναικα της βραδιας . ολα αυτα τα δηθεν με τις σαμπανιες και τους χορους .. τελικα το θεμα μας δεν ειναι ο γαμος αλλα η εμποροπανηγυρις που ερχεται μετα το μυστηριο που ειναι για τα ματια του κοσμου . προσωπικα αν ποτε παντρευτω και με αναγκασουν να κανω γλεντι ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ θα το κανω με οσο κοσμο θελει να ερθει . αλλα θα εχω κλαρινα - 20 αρνια στις σουβλες - πλαστικα πιατα να παρουν μονοι τους κοψιδια να φανε μπυρες κουτακι και χυμα κρασι . και ολα αυτα κατω απο την τεντα που θα εχω στησει στο οικοπεδο . Α ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΡΙΝΑ θα ειναι απο σοφαδες και θα τους εχω πανω σε καροτσα που βαζουν το βαμβακι οι αγροτες . underground κατασταση και σε οποιον αρεσει .. ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κατάλαβα... Μάλλον μόνο η δική μου η μαμά είναι υπέρ του να μην καλέσω κανέναν άλλον εκτός απο τους πολύ κοντινούς μας ανθρώπους και να μην κάνω καν γλέντι, όταν παντρευτώ πρώτα ο Θεος!!!

σε συγχαιρω για τη μαμα σου..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και η δικη μου, και η δικη μου!! Και ο μπαμπας μου, αλλα και οι δικοι του οι γονεις!! Ευτυχως δε λες, γλιτωσαμε!!!!! Χαχααχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top