Γιατί τόσο κράξιμο στην Apple;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Απαράδεκτη μπαταρία το SE.
Εγώ που έχω το IPhone X δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία με το ζόρι να βγάλει μια μέρα χρήσης ενώ το το S10 plus του πατέρα μου τελειώνει η ημέρα και έχει 25% μπαταρία με βαριά χρήση.
 

kastoras

Νεοφερμένος

Ο kastoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Έχω το iphone 6 εδώ και 2 χρονια και κατι. Το μονο που με χαλαει ειναι η διαρκεια της μπαταριας. Τελειωνει γρηγορα με εντονη χρηση. Κατά τα άλλα ολα καλα.
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Έχω το iphone 6 εδώ και 2 χρονια και κατι. Το μονο που με χαλαει ειναι η διαρκεια της μπαταριας. Τελειωνει γρηγορα με εντονη χρηση. Κατά τα άλλα ολα καλα.
Το ίδιο με το 7. Αν το χρησιμοποιήσω με βαριά χρήση (ίσως και κανα παιχνίδι), το απόγευμα θέλει φόρτιση.

Πάντως, επειδή πριν πάρω το 7 είχα Android τηλέφωνα. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ iOS και Android.
Το ένα δουλεύει ρολόι, δεν κολλάει πουθενά, αναβαθμίσεις στην ώρα του κτλ.
Το Android πάλι είναι κλάφτα (εξαίρεση το Pixel που έχει Pure android)

Όσο για το SE, με αυτήν την τιμή θεωρώ ότι θα παίξει μπάλα μόνη της η Apple σε αυτήν την κατηγορία. Ο σχεδιασμός δεν μου αρέσει, θα ήθελα να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικά αλλά περί ορέξεως...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το ίδιο με το 7. Αν το χρησιμοποιήσω με βαριά χρήση (ίσως και κανα παιχνίδι), το απόγευμα θέλει φόρτιση.

Πάντως, επειδή πριν πάρω το 7 είχα Android τηλέφωνα. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ iOS και Android.
Το ένα δουλεύει ρολόι, δεν κολλάει πουθενά, αναβαθμίσεις στην ώρα του κτλ.
Το Android πάλι είναι κλάφτα (εξαίρεση το Pixel που έχει Pure android)

Όσο για το SE, με αυτήν την τιμή θεωρώ ότι θα παίξει μπάλα μόνη της η Apple σε αυτήν την κατηγορία. Ο σχεδιασμός δεν μου αρέσει, θα ήθελα να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικά αλλά περί ορέξεως...
Έχω το iphone 6 εδώ και 2 χρονια και κατι. Το μονο που με χαλαει ειναι η διαρκεια της μπαταριας. Τελειωνει γρηγορα με εντονη χρηση. Κατά τα άλλα ολα καλα.
Και εγώ κάτοχος iPhone 7. Στα 2 χρόνια η υγείας της μπαταρίας έπεσε κάτων από 80% και την άλλαξα (σε εξουσιοδοτημένο βέβαια). Παρόλα αυτά πάλι χάλια αυτονομία έχει. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα γιατί βολεύουμαι με powerbank ή το φορτιστή στο αμάξι αλλά όποιος θέλει υπάρχει και αυτή η λύση https://www.amazon.co.uk/QTshine-Ba...=iPhone+7+battery+case&qid=1589272001&sr=8-12
ή το smart battery case της apple.

Απαράδεκτη μπαταρία το SE.
Εγώ που έχω το IPhone X δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία με το ζόρι να βγάλει μια μέρα χρήσης ενώ το το S10 plus του πατέρα μου τελειώνει η ημέρα και έχει 25% μπαταρία με βαριά χρήση.
Το S10+ είναι τόσο φθηνό εξαιτίας της Apple. Αν η τιμή ήταν πιο ψηλά δεν θα ήταν βιόσιμο. Κοιτάζοντας μεμονομένα τα χαρακτηριστικά της συσκευής το S10 είναι καλύτερο από το νέο iPhone SE. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση. Το SE το παίρνεις εξαιτίας του iOS, του οικοσυστήματος και τη μακροχόνια υποστήριξη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
To SE θα το χαρακτηριζα ως παλιο VW beetle με κινητηρα porsche. Ενω σου προσφερει αλογα, η εμπειρια χρησης ειναι αθλια. Θα προτιμουσα καποιο mid-range που θα προσφερε καλυτερη εμπειρια χρησης. Πχ pixel 3a, 4a, samsung A50/,A70, κοκ. Ναι μεν δεν εχουν ισχυρο επεξεργαστη, αλλα στο συνολο εχεις καλυτερα χαρακτηριστικα. Το να παρω ενα κινητο που μοιαζει με κινητο του 2013 με την προυποθεση να το κρατησω αλλα 4-5 χρονια, τραβαει πολυ το σχοινι. Το SE ειναι για ηλικιωμενους και για αυτους που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα για καλυτερα προιοντα της apple.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To SE θα το χαρακτηριζα ως παλιο VW beetle με κινητηρα porsche. Ενω σου προσφερει αλογα, η εμπειρια χρησης ειναι αθλια. Θα προτιμουσα καποιο mid-range που θα προσφερε καλυτερη εμπειρια χρησης. Πχ pixel 3a, 4a, samsung A50/,A70, κοκ. Ναι μεν δεν εχουν ισχυρο επεξεργαστη, αλλα στο συνολο εχεις καλυτερα χαρακτηριστικα. Το να παρω ενα κινητο που μοιαζει με κινητο του 2013 με την προυποθεση να το κρατησω αλλα 4-5 χρονια, τραβαει πολυ το σχοινι. Το SE ειναι για ηλικιωμενους και για αυτους που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα για καλυτερα προιοντα της apple.
Η έμπειρα χρήσης που σου φαίνεται άθλια; Εμπειρία χρήσης είναι να μην έχει κολλήματα και να τρέχει τα πάντα, ότι έμπειρια χρησησ Θα εχθές με το pro max θα εχεις και με αυτό.Με το A13 τα έχεις αυτά. Επίσης, η κάμερα ειανι πολύ καλή μόνη κάμερα όπως έχει και το XR. Απλα σας φαίνεται παλιό λόγω σχεδιασμού.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η έμπειρα χρήσης που σου φαίνεται άθλια; Εμπειρία χρήσης είναι να μην έχει κολλήματα και να τρέχει τα πάντα, ότι έμπειρια χρησησ Θα εχθές με το pro max θα εχεις και με αυτό.Με το A13 τα έχεις αυτά. Επίσης, η κάμερα ειανι πολύ καλή μόνη κάμερα όπως έχει και το XR. Απλα σας φαίνεται παλιό λόγω σχεδιασμού.
Η μικρη οθονη με χαμηλη αναλυση, ξεθωριασμενα χρωματα, χαμηλη φωτεινοτητα στον ηλιο δεν σου λεει κατι; Το να ξεμενεις απο μπαταρια στην μεση της ημερας; Η καμερα τραβαει κακες φωτογραφιες σε χαμηλη φωτεινοτητα. Θα μου πεις και το Α50/70 δεν τραβαει καλες σε χαμηλη φωτεινοτητα, ομως σου δινουν wide angle καμερα και δεν εχεις 1 αλλα εχεις 2-3. Τα 3GB RAM θα αντεξουν στα επομενα 3-4 χρονια;
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μικρη οθονη με χαμηλη αναλυση, ξεθωριασμενα χρωματα, χαμηλη φωτεινοτητα στον ηλιο δεν σου λεει κατι; Το να ξεμενεις απο μπαταρια στην μεση της ημερας; Η καμερα τραβαει κακες φωτογραφιες σε χαμηλη φωτεινοτητα. Θα μου πεις και το Α50/70 δεν τραβαει καλες σε χαμηλη φωτεινοτητα, ομως σου δινουν wide angle καμερα και δεν εχεις 1 αλλα εχεις 2-3. Τα 3GB RAM θα αντεξουν στα επομενα 3-4 χρονια;
Με το λειτουργικό της apple είναι υπεραρκετά. Εδώ εγώ με 2GB είμαι μια χαρά. Χαμηλή φωτεινότητα γιατί; Μια δαρα οθόνη έχει παρόμοια με του 8. Η μικρή οθόνη για επαγγελματίες είναι ότι πρέπει. Η μπαταρία είναι όντος μικρή όπως είναι σε όλα τα apple εκτός από τα τελευταία μοντέλα. Τα ίδια προβλήματα είχαμε έως το 8 λόγω χώρου. Αυτό το κινητό είναι το οικονομικό της apple, αν έχεις 1000 να δώσεις πας σε κάτι άλλο. Εγώ που δε δίνω για κινητό πάνω από 250 θα περιμένω 1-2 χρόνια να πάρω το se μεταχειρισμένο, έτσι θα έχω το Α13 και αναβαθμίσεις για αλλά 3-4 χρόνια
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Αυτό το επαγγελματίες ρε παιδιά που πετάτε (κ πλασάρει συνέχεια η αππλε) ποιους επαγγελματίες ακριβώς αφορά;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Αυτό το επαγγελματίες ρε παιδιά που πετάτε (κ πλασάρει συνέχεια η αππλε) ποιους επαγγελματίες ακριβώς αφορά;
Το αστείο είναι ότι ένα τεράστιο μερίδιο των αγοραστών iPhone είναι 15-17χρονα 🤣
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Φώτη αν δεν κάνω λάθος αυτό το είδος αγοραστή υπήρξες για την απλ
Είπα εγώ το αντίθετο και δεν το θυμάμαι;;;;
Μην μας λέει όμως συνέχεια ότι είναι τηλέφωνα για επαγγελματίες όταν δεν ισχύει.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το αστείο είναι ότι ένα τεράστιο μερίδιο των αγοραστών iPhone είναι 15-17χρονα 🤣
Αυτό το επαγγελματίες ρε παιδιά που πετάτε (κ πλασάρει συνέχεια η αππλε) ποιους επαγγελματίες ακριβώς αφορά;
Αυτούς που θέλουν ένα κινητό για γρήγορες σημειώσεις, να βρουν γρήγορα και εύκολα ένα pdf
Νομιζω ότι οι περισσότεροι αγοραστές είναι ενήλικοι. Τα 15χρονα που τους το παίρνουν είναι λίγα κακομαθημένα, συνήθως μοναχοπαίδια γιατί αν είναι περισσότερα υπολόγισε έπι τα τέκνα πάει ο οικογενειακός προϋπολογισμός
Εγώ που κινούμαι στα τζάκια από τα λιντλ της Ελλάδας, λίγα παιδιά έχουν iPhone και αυτά να είναι κανα 8αρι ή το Χ στην καλύτερη. Αν πας σε εταιρίες ή επαγγελματίες τότε θα δεις ότι οι μισοί έχουν iPhone
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
@Volkswagen Fan δες πόσο καλο στεθεροποιητη στα video έχει το iPhone SE σε σχέση με το Samsung S10.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
@Volkswagen Fan δες πόσο καλο στεθεροποιητη στα video έχει το iPhone SE σε σχέση με το Samsung S10.

Φίλε δεν λέει κανείς το αντίθετο όμως ο σχεδιασμός του κινητού είναι παλιός πλέον.
Αν ήταν όλο οθόνη (γύρω στις 5.2 ίντσες) και είχε 2.500 μπαταρία αντί για 1800 όντως θα κυριαρχούσε σε αυτήν την κατηγορία
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτούς που θέλουν ένα κινητό για γρήγορες σημειώσεις, να βρουν γρήγορα και εύκολα ένα pdf
Αστον δικός μας είναι αυτός. Θα μείνει με το νέο του Samsung κανά δίμηνο και μετά θα καταλάβει το λάθος του και θα επανέλθει στο παλιό καλό του iPhone X με την μικρή μπαταρία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Αστον δικός μας είναι αυτός. Θα μείνει με το νέο του Samsung κανά δίμηνο και μετά θα καταλάβει το λάθος του και θα επανέλθει στο παλιό καλό του iPhone X με την μικρή μπαταρία.

ούτε καν 😎
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αστον δικός μας είναι αυτός. Θα μείνει με το νέο του Samsung κανά δίμηνο και μετά θα καταλάβει το λάθος του και θα επανέλθει στο παλιό καλό του iPhone X με την μικρή μπαταρία.
Απλα δεν τους αρέσει ο σχεδιασμός, και ας Λένε για κάμερες κτλ. Το κινητό είναι τέλειο. Εμένα μου αρέσει ο σχεδιασμός περισσότερο από τις νέες πατάτες με τα νοτς κτλ
Το ανδροιτ ωστόσο είναι απαραίτητο για καμία mod εφαρμογή, διότι στο App Store χτυπάνε αλύπητα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Αν το iPhone SE είχε μεγαλύτερη οθόνη (5.5 ίντσες) και καλή μπαταρία θα το αγόραζα την ίδια στιγμή.πιστυω όμως ότι η Apple ήρθε για να μείνει σε αυτήν την κατηγορία!Θα πιέσει τους ανταγωνιστές της πιστεύω αρκετά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλάζεις σύντομα απόψεις για τόσο σημαντικά ζητήματα. Βάσει του ιστορικού σου στο nickname μπορεί του χρονού να σε λένε toyota fan.
Μπα 😎
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top