Για Petrcat

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Μου αρεσουν και οι κιτρινοματες γατες πολυ. Anyway ολα τα χρωματα ειναι ωραια φτανει να ειναι καλη η συνθεση. (αντε να το παιξω και λιγο γραφιστρια πια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
"Όσο για το ότι δημοσιοποίησα το μήνυμα σου είναι γιατί επειδή είναι σχεδόν η πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ (εκτός απο ένα μήνυμα σε ένα site για τη δυσλεξία και σε ένα για τηλεσκόπια) δεν έχω την εμπειρία για να ξέρω και μπορεί αυτό που κάνω να είναι απο άκομψο εώς απαγορευμένο και θα ήθελα να μου το πούν και οι υπεύθυνοι του site".
Ξαναδιαβάζοντας το πρώτο μου μήνυμα κατάλαβα ότι το είχα διατυπώσει λάθος. Δεν εννούσα εαν είναι λάθος να δημοσιοποιείς τα pm σου ή όχι, αλλά το εαν είναι άκομψο εως απαγορευμένο να βλέπεις τους συνδεδεμένους χρήστες.:redface:
Για την αλήθεια της υπόθεσης. Σαφώς και είχα διαβάσει στους όρους χρήσης για την απαγόρευση δημοσιοποίησης των pm. Ως Αιγόκερως πάντα διαβάζω τους όρους και τους κανόνες, το κακό είναι ότι έχω ωροσκόπο στους Διδύμους και εκεί κάπου μπερδεύονται τα πράγματα.
Δημοσιοποίησα το μήνυμα για τρείς λόγους:
1/ Τεχνικός λόγος: Πράγματι ήθελα να ξέρω εαν κάνω κάτι που θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι προσβάλλει την ιδιωτικότητα των άλλων, έστω και εαν το σύστημα μου δίνει αυτή τη δυνατότητα.
2/ Ουσιαστικός λόγος: Θεώρησα ότι το παραπάνω μήνυμα με προσβάλλει όχι μόνο με το περιεχόμενο του, αλλά και απλά και μόνο με την αποστολή του και μάλιστα απο ένα χρήστη με τον οποίον έχω ασχοληθεί απλά και μόνο γιατί με αναγκάζει να το κάνω. Ακόμα και τότε το αντιμετώπισα με χιούμορ, γιατί προσπαθώ να σεβαστώ το χώρο και αυτούς με τους οποίους συνδιαλέγομαι. Δεν υπήρχε περίπτωση να αρχίσω μαζί του διάλογο σε προσωπικό επίπεδο (μέσα στο περιβάλλον ενός pm), αλλά ούτε και να το αγνοήσω. Ένα απο τα καλά που έχει το ότι μεγαλώνουμε είναι η απόκτηση του δικαιώματος να κρατάς ή να πετάς ότι θέλεις εσύ, είτε αυτό είναι άνθρωποι και απόψεις, είτε πράγματα, ακόμα και μέσα στο χώρο ενός pm. Από την άλλη όσο και εαν σέβομαι τους όρους χρήσης και σου ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, μου είναι αδιανόητο να αφήσω κάποιον άλλον να "καθαρίσει" για μένα. Κουσούρι αποκτηθέν απο την εφηβεία (μάλλον συγγενής είναι η ανωμαλία) το οποίο δεν ξέρω εαν θέλω και να το αποβάλλω.
3/ Ο τρίτος λόγος: Θα μου επιτρέψεις να τον κρατήσω για μένα. Δεν ξέρω εαν σε βοηθάει, αλλά κάποιες απο τις μανίες μου είναι η αστυνομική λογοτεχνία και τα παζλ.
Κάτι άλλο άσχετο. Μπράβο για την επιλογή σου να αλλάξεις δρόμο. Εγώ δεν το έκανα όταν έπρεπε και τα παράτησα. Όσο για το ότι θα δώσεις τα μαθήματα όλα απο την αρχή μην σε τρομάζει. Εγώ έδωσα την πρώτη χρονιά Ιατρική και επειδή δεν τα κατάφερα (το αστείο είναι ότι μπορούσα να περάσω Κτηνιατρική, αλλά εγώ μόνο Ιατρική ήθελα), τη δεύτερη χρονιά διάβασα και έδωσα μαθήματα που εκτός απο την Έκθεση δεν είχαν καμία σχέση με τα μαθήματα που έδωσα για την Ιατρική και δεν τα είχα διδαχθεί κιόλας. Δεν ξέρω πως, αλλά όταν το κίνητρο είναι να κάνεις αυτό που θέλεις τα καταφέρνεις καλύτερα (εγώ ήθελα απλά να περάσω σε μια σχολή της Θεσσαλονίκης δεν με ενδιέφερε ποια και αυτό ήταν το λάθος βέβαια).
Καλή δουλειά.:up:


Μπορείτε να το ξεστρατίζετε και "ελαφραίενετε" το θέμα όσο θέλετε με την Ισμήνη (για μάτια κ.λ.π.), αλλά δεν παύει να είναι σοβαρό.
Μόνο η Michelle απάντησε ότι υπάρχει στους κανόνες του site ότι
δεν επιτρέπεται να δημοσιοποιούνται τα pm
αλλά εσύ είχες γράψει από την είσοδό σου κιόλας ότι δε σ'αρέσοθν οι κανόνες. Αυτό τα εξηγεί καλύτερα από τις πιο πάνω μακροσκελείς δικαιολογίες...
Εσύ λες ό,τι θες εδώ μέσα, "αναγκάζοντας κι άλλους ν'ασχοληθούν μαζί σου" (χρησιμοποιώ δική σου διατύπωση μήπως καταλάβεις) και σε πειράζει αν κάποιος σου την πει!
Ελάχιστες φορές κι εγώ "σου την είπα", κι αυτό γιατί είχα άποψη. Το pm ήταν ερώτηση, αφού εσένα έβλεπα όλο να το κάνεις. Εσύ το πήρες για προσβολή, πρόβλημά σου. Δε θα δικαιολογηθώ για το pm, ξοδεύτηκες σε δικαιολογιες εσύ με το παραπάνω.
Αν δεν ήθελες να μου απαντήσεις με pm, και έσκαγες να το πεις, μπορούσες απλώς να ρωτήσεις "αν είναι 'ακομψο έως απαγορευμένο να κοιτάμε τους συνδ.χρήστες" και τέτοια.
Είχες άλλο σκοπό και το έκανες. Καλά είναι που το είδαν όλοι εδώ μέσα, γιατί λες πάρα πολλά και δείχνεις να επιτίθεσαι άγρια σε όποιον τολμήσει να σου "αντιμιλήσει". Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε παλιότερα posts.
Δε θέλω να εξελιχθεί σε προσ. αντιπαράθεση, εσύ με "ανάγκασες" να απαντήσω. Καλό θα ήταν να ασχοληθούν οι υπεύθυνοι εδώ και να πουν ξεκάθαρα ότι πρέπει να τηρούνται οι κανόνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Προς petrcat: Δεν ειμαστε φιλες με τη νερινα ουτε καν εχουμε ειδωθει. (ιντερνετικοι φιλοι δεν υπαρχουν). Το θεμα ξεστρατισε οπως κι ολα τα αλλα (δες και αυτο που εβαλα που πηγε με τη δημοσκοπιση).
Μου τη σπανε οι καυγαδες και ειδικα οταν το θεμα εδω μεσα ειναι οι γατες.
Το pm που δημοσιοποιησε στην προκειμενη η Νερινα απαγορευεται απο τους κανονες του site και ας πραξουν οι αρμοδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Προς petrcat: Δεν ειμαστε φιλες με τη νερινα ουτε καν εχουμε ειδωθει. (ιντερνετικοι φιλοι δεν υπαρχουν). Το θεμα ξεστρατισε οπως κι ολα τα αλλα (δες και αυτο που εβαλα που πηγε με τη δημοσκοπιση).
Μου τη σπανε οι καυγαδες και ειδικα οταν το θεμα εδω μεσα ειναι οι γατες.
Το pm που δημοσιοποιησε στην προκειμενη η Νερινα απαγορευεται απο τους κανονες του site και ας πραξουν οι αρμοδιοι.


ΟΚ, το άλλαξα το "φίλη σου" με το "Ισμήνη".

Το θέμα εδώ είναι "σχολιασμός"

Για τους καυγάδες εν προκειμένω να το πεις στη Νερίνα που τον ξεκίνησε (όπως και πολλούς άλλους), στην οποία επιμελώς αποφεύεγιες να πεις οτιδήποτε δε θα της ήταν αρεστό. Κάποιοι μπορεί να τη "φοβάστε". Μη θυμώσεις τώρα, έχω καταλάβει ότι αρκετοί δε τη φοβοθνται ακριβώς, αλλά αποφεύγουν να της την πουν γιατί μετά....
Η απάντηση μου ήταν για τη Νερίνα, με σένα δεν έχω τίποτα. Μια χαρά φαίνεσαι γενικά. Αλλά στην Νερίνα ποτέ δεν τη λες, γι'αυτό στο είπα αυτό.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ίσως petrcat κάποιοι να μην τη λένε σε κάποιους άλλους, όχι γιατί τους φοβούνται, αλλά γιατί εδώ δεν μπαίνουν για να την πουν σε όλο τον κοσμο, αλλά για να συζητήσουν για τα γατάκια τους - και όχι μόνο - πολιτισμένα!
Είμαι νέο μέλος και έχω διαπιστώσει πολλές φορές "καυγάδες" ή σπόντες ΄κόντρες και ειλικρινά με έχει ενοχλήσει πάρα πολύ. Φαντάζομαι ίσως και άλλους. Πάντως θα προτιμούσα αν κρατούσαμε όλοι τις συζητήσεις μας σε ένα επίπεδο, με επιχειρήματα, απόψεις κλπ και όχι με σπόντες, καρφιά και τσακωμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Petrcat σε κανενα δε τη λεω (εκτος εαν θεωρηθει οτι την "την ειπα" καποια στιγμη στην Ευαγγελιτσα που εγραφε οτι δειρανε το γατο που εφαγε τα καναρινακια.....). Επειδη εδω ειμαστε ανωνυμοι και ελευθεροι να φυγουμε αν δε μας κανει, δε βρισκω λογο να διαφωνω με κανεναν ανωνυμο ως ανωνυμη. Η Νερινα και μενα μου ειχε απαντησει καποια στιγμη λιγο "αποτομα" αλλα δεν τα "παιρνω και στο κρανιο".
Το κυριως θεμα και το κινητρο αυτων που γραφουν ειναι οι γατες οποτε τα υπολοιπα καταντουν σηριαλ.
Υσ. Συγνωμη ξεχασα να αναφερω και καποιους που εμφανιζονται και επωνυμα, αλλα ειναι η μειοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrcat

Νεοφερμένος

Ο Petrcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ίσως petrcat κάποιοι να μην τη λένε σε κάποιους άλλους, όχι γιατί τους φοβούνται, αλλά γιατί εδώ δεν μπαίνουν για να την πουν σε όλο τον κοσμο, αλλά για να συζητήσουν για τα γατάκια τους - και όχι μόνο - πολιτισμένα!
Είμαι νέο μέλος και έχω διαπιστώσει πολλές φορές "καυγάδες" ή σπόντες ΄κόντρες και ειλικρινά με έχει ενοχλήσει πάρα πολύ. Φαντάζομαι ίσως και άλλους. Πάντως θα προτιμούσα αν κρατούσαμε όλοι τις συζητήσεις μας σε ένα επίπεδο, με επιχειρήματα, απόψεις κλπ και όχι με σπόντες, καρφιά και τσακωμούς.

Μόλις συμμετέχεις όμως στον τωρινό "καβγά'". ;)
Το θέμα εδώ είναι η δημοσιοποίηση pm. Καλό είναι να δεις τους κανόνες και να καταλάβεις γιατί "τη λέω" στη Νερίνα που συνειδητά (και με κομπασμό) τους παραβαίνει. Τον καβγά τον ξεκίνησε και τον τροφοδότησε. Αν ποτέ σου κάνει κάτι, εσύ μην της απαντ΄σηεις αν μπορείς. Στη θέση σου (του τρίτου) το ίδιο θα'κανα ίσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Υπαρχει και η Χιππικη αποψη: P E A C E
Καλο σ/κ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθανασία

Νεοφερμένος

Η Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δε θα'πρεπε να δημοσιοποιηθεί pm.

Σε άλλο ποστ ο isavvas είπε πολύ σωστά ότι "αντιπαράθεση υπάρχει όταν υπάρχουν θέσεις και αντιθέσεις". Ας μην το ονομάζουμε καβγά λοιπόν και κατηγορούμε "μετά βδελυγμίας" (:lol::lol::lol:) όταν το βλέπουμε να συμβαίνει σε άλλους.

Το θέμα αυτό λέγεται "για Petrcat" και το άνοιξε η Nerina. Πρέπει να πω κι άλλα για να καταλάβουμε οι υπόλοιποι; Δε μας αφορούν οι όποιες "μπηχτές" τους, αλλά μάς αφορά μόνο η δημοσιοποίηση pm και γι'αυτό πρέπει να εκφράσουμε γνώμη.

Καλό ΣΚ κι από μένα!!! :)

(Υ.Γ. φτάσαμε στη Λίμνη και βρέχει, καλά που έχει το laptop ο σύζυγος να περάσει η ώρα όσο παίρνει τον υπνάκο του/εγώ πού να κοιμηθώ μέρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Όροι χρήσης:
Κυμαίνεται απο απλή προιδοποίηση μέχρι οριστικό ban αναλόγως με την κρίση των διαχειριστών και την σοβαρότητα της παραβίασης. Τα δημοσιευθέντα δεδομένα θα διαγράφονται άμεσα.
Νομίζω δεν χρειάζεται στην παρούσα φάση κάτι περισσότερο απο προιδοποίηση. Το δημοσιευθέν πμ αφαιρέθηκε και ελπίζω το θέμα να τελείωσει εδώ.

Όσον αφορά τους συνδέδεμένους χρήστες, απο τη στιγμή που ο καθένας έχει το δικαίωμα να είναι αόρατος στα υπόλοιπα μέλη (εγώ τον βλέπω ο,τι και να κάνει :P), δεν βρίσκω που είναι το κακό στην εν λόγω λειτουργία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Όροι χρήσης:
Κυμαίνεται απο απλή προιδοποίηση μέχρι οριστικό ban αναλόγως με την κρίση των διαχειριστών και την σοβαρότητα της παραβίασης. Τα δημοσιευθέντα δεδομένα θα διαγράφονται άμεσα.
Νομίζω δεν χρειάζεται στην παρούσα φάση κάτι περισσότερο απο προιδοποίηση. Το δημοσιευθέν πμ αφαιρέθηκε και ελπίζω το θέμα να τελείωσει εδώ.

Όσον αφορά τους συνδέδεμένους χρήστες, απο τη στιγμή που ο καθένας έχει το δικαίωμα να είναι αόρατος στα υπόλοιπα μέλη (εγώ τον βλέπω ο,τι και να κάνει :P), δεν βρίσκω που είναι το κακό στην εν λόγω λειτουργία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady

Νεοφερμένος

Η Lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Το τελευταίο post φαίνεται συνέχεια αδιάβαστο και μου το βγάζει συνέχεια!Ελεοςςς το διάβασααα το έχω μάθει απέξω!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AdHoul

Νεοφερμένος

Ο AdHoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το τελευταίο post φαίνεται συνέχεια αδιάβαστο και μου το βγάζει συνέχεια!Ελεοςςς το διάβασααα το έχω μάθει απέξω!!:D



και μένα! έλεος :(

μετά τη 10η φορά το αγνόησα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Νομίζω δεν χρειάζεται στην παρούσα φάση κάτι περισσότερο απο προιδοποίηση. Το δημοσιευθέν πμ αφαιρέθηκε και ελπίζω το θέμα να τελείωσει εδώ.

Όσον αφορά τους συνδέδεμένους χρήστες, απο τη στιγμή που ο καθένας έχει το δικαίωμα να είναι αόρατος στα υπόλοιπα μέλη (εγώ τον βλέπω ο,τι και να κάνει :P), δεν βρίσκω που είναι το κακό στην εν λόγω λειτουργία.
Βρε Michelle ειπε κανεις οτι ειναι κακο???????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εγώ αυτό κατάλαβα :confused:
Να γιατι το internet τελικα δεν μπορει να ειναι τοσο αμμεσο οσο η face to face συνομιλια, οσες φατσουλες και να βαλουμε...
Βαζω τωρα::) :) :) :lol: :lol: :up: :/: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε δεν κατάλαβα οτι εσύ προβληματίστηκες για το κατα πόσον είναι σωστό αυτό. Απο τη Νερίνα και τον Petrcat αυτό κατάλαβα, όχι απο τα δικά σου λεγόμενα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini

Νεοφερμένος

Η Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ενοουσα την επιλογη "αορατος χρηστης" αλλα εχει φυγει η Michelle τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top