[Γνώσεις] Πόσο καλά ξέρετε γεωγραφία; (κ.α. εκπαιδευτικά)

Πόσο καλά ξέρετε γεωγραφία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Είμαι τελείως αγεωγράφητη, ούτε καν οι περιοχές της Αθήνας που δεν έχουν μετρό δεν ξέρω που πέφτουν (όσες έχουν τις θυμάμαι απο τις στάσεις :P), ούτε καλά καλά το νησί που πέρασα 15 χρόνια απο τη ζωή μου δεν ξέρω. Με το ζόρι κάνω locate τις χώρες και πόλεις που έχω επισκεφθεί στο εξωτερικό (με όσες δεν έχω επισκεφθεί its just hopeless :P).
Ελπίζω το παραπάνω να μην χρησιμοποιηθεί εναντίον μου :P :hehe:

Δεν το χρησιμοποιω εναντιον σου, αλλα... πως ειναι δυνατον να μην ξερεις που ειναι η Μυτιληνη στην οποια ησουν 15 χρονια? :confused: Μιλαμε για κατορθωμα, ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κοίτα, εμείς δεν θα θεωρήσουμε ότι οι γνώσεις σου προέρχονται απο το Google Earth πάντως. ;)
Απλά ήθελα να δημιουργήσω έναν ευχάριστο τόνο στις απαντήσεις με μια ελαφριά δόση υπερβολής για να μην βάλω σκέτες επιλογές όπως τέλεια, πολύ καλά, μέτρια, όχι τόσο καλά, χάλια. Παρόλα αυτά οι επιλογές αντιστοιχούν σε αυτές, αν βοηθάει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ok, αμα ειναι ετσι θα ψηφισω το δευτερο λοιπον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
είμαι μπουμπούνας ρε σειιιιιις:redface::redface::redface::redface:, ξέρω μόνο τα βασικα στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου καλή, μέχρι πρίν λίγα χρόνια άρχισα να ξεχωρίζω την Θεσσαλονίκη απο τη Πελοπονησο:redface:

Μέχρι πρίν ένα χρόνο έμαθα ότι το λαγονήσι δεν είναι νησί:redface:

Αρα μπορείτε να καταλάβετε τις απίθανες και απίστευτες γνώσεις που έχω:D


Μπάνι τι ενοείς βασικά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paladinos

Νεοφερμένος

Ο Paladinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εεε ξερω τα βασικά δλδ που μένω και τέτοια......αλλά καμιά φορά ξερω και περισσότερα αν δεν βαριέμαι μπορω να σου απαντήσω σε καμιά ερώτηση'' ποιά ειναι η πρωτεύουσα του νομού Ηρακλείου''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο ήξερα όλες τις πρωτεύουσες, ποτάμια και βουνά όλου του κόσμου!!!!Τώρα δε θυμάμαι τπτ!!!Από Ελληνική γεωγραφία άφήστε καλύτερα!!!Μεγάλη πίκρα γιατί κανένας δεν αξιώθηκε να μας μάθει Ελληνική γεωγραφία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για δείτε και αυτό το video να χαρείτε/κλάψετε :)

Αξιαγάπητη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η η Λίλι!!! Μπράβο στους γονείς της που συνδυάζουν γνώσεις και παιχνίδι ταυτόχρονα. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να μάθει κανείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θεά, απίστευτη η Lily!!!!! :D
Και, ήταν ιδέα μου, ή διόρθωσε τους γονείς της για την προφορά του Μεξικό; "Μέχικοοο!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Γουτ!

Απλά απίστευτη! Μετά βίας μπορεί να πει τα ονόματα, αλλά.. wtf.. μπράβο στους γονείς της, και στο μυαλό της οφ κόρς!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.








(Βρείτε γιατί ο Wakko είναι Κρητικός :hehe:)
Asia??? o_O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θέλει και αυτός ανεξάρτητη Κρήτη έ; :D:clapup:
Πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κρήτηηηηη!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Πάμε πάμε! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • flagcrete.jpg
    flagcrete.jpg
    11.9 KB · Εμφανίσεις: 148

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
wow!!
Το σχεδον 2χρονο κοριτσακι βαζει τα γυαλια σε πολλους!!
Απιστευτη η μικρη...και συναμα πολυ καλη δουλεια απο τους γονεις της....
Ενα τετοιο μωρο το θελω και εγω!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Ενα τετοιο μωρο το θελω και εγω!!!:P
Στο χέρι σου (και κάθε γονιού) είναι! ;)

Να πω επίσης, ότι προσωπικά χαίρομαι διπλά το κοριτσάκι γιατί η ίδια το αποζητάει. Της αρέσει! Δεν είναι μόνο από καπρίτσιο των γονιών δηλαδή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στο χέρι σου (και κάθε γονιού) είναι! ;)

Να πω επίσης, ότι προσωπικά χαίρομαι διπλά το κοριτσάκι γιατί η ίδια το αποζητάει. Της αρέσει! Δεν είναι μόνο από καπρίτσιο των γονιών δηλαδή.:)

Απ' ό,τι κατάλαβα και οι γονείς ασχολούνται... Και το έκαναν να φαίνεται σαν παιχνίδι στη μικρή, επιβραβεύοντάς την για κάθε της προσπάθεια! Είναι απίστευτη η μικρούλα... Κι εγώ θέλω μια τέτοια! Σε κάμποσα χρόνια από τώρα βεβαίως βεβαίως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ξερω ποια είναι η πρωτεύουσα του Ουζμπεκιστάν αλλά δεν ισχυριζομαι οτι τα ξέρω και όλα τέλεια. Ειμαι κατι μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης επιλογής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Για δείτε και αυτό το video να χαρείτε/κλάψετε :)

Αξιαγάπητη!:D


ΤΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΜΩΡΟ!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top