Γραφικός χαρακτήρας

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Χρόνια Πολλά σε όλους!

Ηλία, σε λίγο οι εξωστρεφείς, θα εκλείψουν παντελώς.
Θα αρχίσουν να κυκλοφορούν με τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι,
οπότε, αναγκαστικά θα γίνουν εσωστρεφείς... :cool:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γραφικός; είμαι λίγο ε; :beach:


View attachment 90419
Είσαι, είσαι...:morning1:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,561 μηνύματα.
Στιγμιότυπο 2021-12-25, 11.28.03 μμ.png

Πάντως κανονικά είναι έτσι (επισυνάπτω απόσπασμα από μία περσινή μου έκθεση):
Στιγμιότυπο 2021-12-25, 11.30.12 μμ.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μου θυμίζεις σκονακι που το γράφαμε ακριβώς έτσι για να μην το δει η δασκάλα!😂
Λίγο γλεντζές και Ζαμάν φου μου δείχνει η γραμματοσειρά σου ότι δεν χάθηκε και ο κόσμος τελικά! Εμείς θα τη σκαπουλαρουμε που λέει ο λόγος, αυτή την αίσθηση μου δίνει.
Μπορεί όλοι να είναι χαμένοι άλλοι μουδιασμενοι άλλοι αφηρημένοι,εσύ βρίσκεις το κέφι σου μέσα σε όλα αυτά το μαρτυράει το φατσακι που έβαλες! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 90545
Πάντως κανονικά είναι έτσι (επισυνάπτω απόσπασμα από μία περσινή μου έκθεση):View attachment 90546
Πολυ ωραία γραμματοσειρά ευχάριστη όπως κι εσύ πιστεύω. Ότι είσαι άνθρωπος που του αρέσει να διεκπεραιώνει υποθέσεις σαν την έκθεση,να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες,συμμετέχεις,έχεις και μια διάθεση χαρούμενη θες να περνάς καλά γενικά σου αρέσει το χιούμορ αυτό πιστεύω. Σου αρέσει να κάνεις πράγματα να πετυχαίνεις στόχους! Εύχομαι να τα καταφέρεις με ότι κι αν καταπιαστείς! Να είσαι καλά!
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου θυμίζεις σκονακι που το γράφαμε ακριβώς έτσι για να μην το δει η δασκάλα!😂
Λίγο γλεντζές και Ζαμάν φου μου δείχνει η γραμματοσειρά σου ότι δεν χάθηκε και ο κόσμος τελικά! Εμείς θα τη σκαπουλαρουμε που λέει ο λόγος, αυτή την αίσθηση μου δίνει.
Μπορεί όλοι να είναι χαμένοι άλλοι μουδιασμενοι άλλοι αφηρημένοι,εσύ βρίσκεις το κέφι σου μέσα σε όλα αυτά το μαρτυράει το φατσακι που έβαλες! :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Ε μωρέ, εντάξει, θεωρώ ότι έχει περάσει πολύς καιρός πλέον από την έναρξη της πανδημίας για να είμαστε ακόμα μουδιασμένοι. Προφανώς και πρέπει να αφήσουμε τη μεμψιμοιρία, να πάρουμε τη ζωή στα χέρια μας και να διασκεδάσουμε σε κάθε ευκαιρία που μπορούμε. Γλεντζές ναι, Ζαμάν φου όχι (θέλω να πιστεύω, τουλάχιστον).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ε μωρέ, εντάξει, θεωρώ ότι έχει περάσει πολύς καιρός πλέον από την έναρξη της πανδημίας για να είμαστε ακόμα μουδιασμένοι. Προφανώς και πρέπει να αφήσουμε τη μεμψιμοιρία, να πάρουμε τη ζωή στα χέρια μας και να διασκεδάσουμε σε κάθε ευκαιρία που μπορούμε. Γλεντζές ναι, Ζαμάν φου όχι (θέλω να πιστεύω, τουλάχιστον).
Συμφωνώ κι επαυξάνω!
Κι ας αποβάλλουμε επιτέλους τα κολλήματα.
Ξέρεις είναι στεναχωρο να βλέπεις ανθρώπους να παραμένουν κολλημένοι ερμητικά σε κάτι, επιτέλους ας αποσυμπιεσουμε το μυαλό μας από τα ίδια και τα ίδια τα επαναλαμβανόμενα.
Και όπως περνάει ο καθένας καλά ναι! Κάποιοι λατρεύουν την μεμψιμοιρία κλπ οπότε τους αφήνεις!
Το ζαμανφου δεν το είπα με την έννοια της επιδεικτικης αδιαφορίας αλλά με την έννοια του ότι έχεις βρει έναν τρόπο να περνάς καλά και απολαμβάνεις τον δικό σου κόσμο.
Με τα φαγητά που έβαλες σε άλλο θρεντ. Τους φίλους ναι!
Συμφωνώ.
Και στην τελική ότι γουστάρει ο καθένας κάνει.
Αυτό πιστεύω.
Οπότε καλά κάνεις!👍👍👍😃
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι το πως γραφει ο καθένας - δηλαδή τι σχήματα παίρνουν τα γράμματα του, ποσο πιέζει το στυλο, πόση απόσταση αφήνει στα γράμματα και τις λέξεις κ.α, παίζει πολύ σημαντικό ρολο και αν τον καταλάβεις, τότε θα καταλάβεις και πολλά πράγματα για την προσωπικότητα αυτού που τα γραφει.
ποσο επιστημονικό είναι αυτό?
και τι αποδείξεις υπάρχουν?
:hmm:

ok, standard αν κάποιος πιέζει πολύ το στυλο καταλαβαίνεις ότι είναι τουλάχιστον επίμονος η απρόσεχτος. αλλα αυτό αφορά μονο τι γραφη, η και την προσωπικότητα?

τελοσπάντων, δεν έχω ψάξει καθόλου το θέμα...

ο,τι ξέρετε σχετικά, πείτε..:)



τι σκεφτομαι κι εγω νυχτιατικα!:worry:
Τι τέλειο θέμα!!

Πιστεύετε σε αυτά;
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,693 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να σταματήσεις να σκέφτομαι ό,τι σκέφτομαι; Καταντάει λίγο ανησυχητικό ξέρεις. Μη ειρωνικά το σκέφτηκα σήμερα :laugh:.
Σήμερα το σκεφτόμουν αυτό όσο έγραφα. Είχα διαβάσει και παλιότερα ότι αναλόγως το πόσο δυνατά ή όχι πιέζεις το μολύβι/στιλό στο χαρτί, ή το αν είναι πιο στρόγγυλα τα γράμματά σου και κάποια άλλα τέτοια παρόμοια στοιχεία, μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για την ψυχοσύνθεση του άλλου. Ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά.
Προσωπικά το βλέπω με πολύ δυσπιστία το όλο θέμα. Δεν το έχω ψάξει και παραπάνω για να ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι και πολύ αξιόπιστος τρόπος για να βγάλεις κάποια σίγουρα συμπεράσματα. Σκέψου μόνο πόσοι από εμάς ίσως σε κάποια φάση προσπαθήσαμε να αλλάξουμε λίγο τον γραφικό μας χαρακτήρα. Άρα δεν είναι κάτι εντελώς βέβαιο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να σταματήσεις να σκέφτομαι ό,τι σκέφτομαι; Καταντάει λίγο ανησυχητικό ξέρεις. Μη ειρωνικά το σκέφτηκα σήμερα :laugh:.
Σήμερα το σκεφτόμουν αυτό όσο έγραφα. Είχα διαβάσει και παλιότερα ότι αναλόγως το πόσο δυνατά ή όχι πιέζεις το μολύβι/στιλό στο χαρτί, ή το αν είναι πιο στρόγγυλα τα γράμματά σου και κάποια άλλα τέτοια παρόμοια στοιχεία, μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για την ψυχοσύνθεση του άλλου. Ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά.
Προσωπικά το βλέπω με πολύ δυσπιστία το όλο θέμα. Δεν το έχω ψάξει και παραπάνω για να ξέρω, αλλά δεν νομίζω να είναι και πολύ αξιόπιστος τρόπος για να βγάλεις κάποια σίγουρα συμπεράσματα. Σκέψου μόνο πόσοι από εμάς ίσως σε κάποια φάση προσπαθήσαμε να αλλάξουμε λίγο τον γραφικό μας χαρακτήρα. Άρα δεν είναι κάτι εντελώς βέβαιο.
Εγώ μικρή όταν πήγαινα στο δημοτικό όλοι μου έλεγαν ότι έκανα τα καλύτερα γράμματα στο σχολείο, έκανα πολύ στρογγυλά σχετικά μεγάλα ωραία γράμματα, όλα ομοιόμορφα μεταξύ τους και πιεζα απίστευτα το μολύβι βεβαια.. πολύ συγκέντρωση αφού έβγαζα και τη γλώσσα :lol: επίσης δεν είχα κλήση, κεντρο νταν.

Πλέον τα κάνω λίγο πιο μικρά, ευανάγνωστα αλλά δεν χτυπιέσαι κιόλας. Πλέον παίρνουν κλίση προς τα μπροστά καμία φορά και δεν είναι τόσο στρογγυλεμενα.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,693 μηνύματα.
Και εγώ γενικά ευανάγωστα κάνω. Δεν είναι και τα πιο όμορφα, επειδή συνήθως γράφω αρκετά γρήγορα και μάλιστα είναι αυτό που φαίνεται σαν να συνδέονται να το πω (δηλαδή δε σηκώνω το στυλό από το χαρτί αλλά συνεχίζω να γράφω, αλλά δεν είναι έντονο), αλλά όταν γράφω πιο αργά κάνω σχετικά καλά. Και δε γέρνουν καθόλου γενικά, ενώ από μέγεθος είναι καλά θεωρώ.
Εγώ λέω να επισυνάψουμε και φωτογραφίες, να μπει και κανένας ειδικός και να αρχίσει τις ψυχολογικές αναλύσεις :lol:.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.
Και εγώ γενικά ευανάγωστα κάνω. Δεν είναι και τα πιο όμορφα, επειδή συνήθως γράφω αρκετά γρήγορα και μάλιστα είναι αυτό που φαίνεται σαν να συνδέονται να το πω (δηλαδή δε σηκώνω το στυλό από το χαρτί αλλά συνεχίζω να γράφω, αλλά δεν είναι έντονο), αλλά όταν γράφω πιο αργά κάνω σχετικά καλά. Και δε γέρνουν καθόλου γενικά, ενώ από μέγεθος είναι καλά θεωρώ.
Εγώ λέω να επισυνάψουμε και φωτογραφίες, να μπει και κανένας ειδικός και να αρχίσει τις ψυχολογικές αναλύσεις :lol:.
received_700434455237416.jpeg

Ορίστε κάτι πρόχειρες χαζομαρουλες που βρήκα 🤣
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,693 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Πριν περίπου 3 χρόνια είχα γνωρίσει ένα ζευγάρι ισραηλινών που επισκέφθηκαν την Θεσσαλονίκη, ο άντρας έμπορος - δικηγόρος και η σύζυγός του μου είπε ότι μπορούσε από το γραφικό σου χαρακτήρα να ανακαλύψει στοιχεία της προσωπικότητάς σου και να βρεί ποιο επάγγελμα σου ταιριάζει περισσότερο. Ηταν μια τύπισσα αρκετά weird, πολύ αδύνατη με μακριά ίσια κατάμαυρα μαλλιά και ζωηρό βλέμμα, αλλά κατά τα άλλα ευγενέστατη.

Μου είπε ότι αυτό ήταν το επίσημο επάγγελμά της στο Ισραηλ και ότι μπορούσε να το κάνει μόνο στα Εβραικά όχι σε άλλη γλώσσα.


 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top