• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γυμνοί σωματικά μπροστά στον ιατρό: Πώς αντιδράτε;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αν τον δεις πρώτα σαν γυναικολόγο (σαν γιατρό δηλαδή) και μετά σαν άντρα,εξαφανίζονται και ντροπές και όλα.
Προϋπόθεση βέβαια και αυτός να σε βλέπει πρώτα σαν ασθενή και μετά σαν γυναίκα που μπορεί να πασπατέψει. :P
Εγώ είμαι τελείως άνετη σε κάτι τέτοιο τουλάχιστον.

Ας υποθέσουμε ότι είσαι Ουρολόγος-Ανδρολόγος και έρχεται ένας νεαρός άνδρας για ιατρικές εξετάσεις. Εσύ πρώτα θα τον δεις ως ασθενή και μετά ως ...άνδρα; :P Εννοώ ότι στην εξέταση θα αναγκαστείς να πιάσεις το πέος του κλπ. :hmm: Εγώ εκεί θα ντρεπόμουν. Ντάξει, αν ήταν πολύ όμορφη η Γιατρός, θα το απολάμβανα (ανάλογα και τον πόνο της πάθησης διότι εκείνη την ώρα δεν σκέφτεσαι και πολλά :hmm:). :redface::P


Σημείωση: Το παρόν θέμα προέκυψε από το θεμα "Γυναικολόγος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Πρωτη φορα ντρεπεσαι μετα σου φευγουν ολες οι αναστολες,και εγω ειχα παει σε μια δερματολογο πανεμορφη για αφαιρεση ενος μικρου τατου που ειχα κανει μικρος,και επρεπε να ειμαι με το εσωρουχο και φωναζα πετσετα πετσετα.Αλλα τη δευτερη φορα ειμουνα σαν το σπιτι μου.Εννοειτε πως μολις βαλει μπρος η επιστημη τα ξεχνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μου εχει τύχει να με εξετάζει άντρας γιατρός και μάλιστα δυο..νταξει,ηταν και διαφορετική περίπτωση η συγκεκριμένη..πρώτα,ενα μικρό σοκ και μετά τίποτα...σαν να αποστασιοποιεισαι απο τον εαυτό σου...νομίζω οτι στους περισσότερους ισχύει αυτο,ανεξαρτήτως αν ειναι άντρας ή γυναικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω γενικα ποτε δεν ειχα θεμα με τους γιατρους, γυναικες, ανδρες. Και σε γυναικολογο δηλαδη ειμαι ανετη, ποτε δεν αισθανθηκα ασχημα. Περυσι ομως αλλαξα γυναικολογο. Πηγα ανετη ως συνηθως, η εξεταση παπανικολαου οπως ειχα συνηθισει διαρκει το πολυ 5 λεπτα. Μετα θα καναμε και υπερηχο, αλλα 5 λεπτα. Ε γδυνομαι και καθομαι. Μα πια 5 λεπτα! Αυτος ειχε πορωθει τοσο να μου εξηγει και να μου λεει: εδω ειναι αυτο κι εκει ειναι το αλλο και μου ανελυε τα παντα σας λεω, που ποτε γιατρος δεν μου ειχε ξαναναλυσει. Ομως με ειχε εκει περα τουλαχιστον 20-25 λεπτο και ειχα αρχισει να αισθανομαι περιεργα. Ε με τα πολλα, ξεμπερδεψα. Οταν εφυγα εξακολουθουσα να νιωθω λες και ημουν πρωταρα, μου εξηγησε ομως παρα πολλα. Εστειλα και μια φιλη στον ιδιο μετα απο καιρο. Ειχα ξεχασει το συμβαν κι οταν εφυγε απτο γιατρο μου ειπε ακριβως τα ιδια: πολυ καλος κι αναλυτικος ρε παιδι μου αλλα με ειχε μιση ωρα εκει μεσα..."

Ξαναπηγα φετος κι εκανε λιγοτερη ωρα. Δεν συντρεχει θεμα για κατι πονηρο, αν και πονηρευτηκα στην αρχη και δεν κρυβω πως ψιλοτρομαξα. Ομως καμμια σχεση. Ο ανθρωπος ειναι επιστημονας αναλυτικος, τι κανει και γιατι.

Μια αλλη φορα ομως ειχα παει σε εναν αλλο γυναικολογο προπερσι να μου κανει μια τυπικη ψηλαφιση μαστου. Δεν ξαναπηγα γιατι ενω με εξεταζε- νορμαλ οχι κατι περιεργο- με ρωτησε για το σωμα μου πως το διατηρω ετσι ομορφο. Κοφτα του ειπα γυμναζομαι, ειδε το υφος μου, μαζεψε το δικο του, τον πληρωσα κι εφυγα. Ακομα μετανιωνω που δε γυρισα να του πω " με ποιο δικαιωμα ρε σχολιαζεις το σωμα μου; Αυτη ειναι η δουλεια σου;;;" αλλα απο την ταραχη μου, μπλοκαρα. Ας μου ξανατυχαινε σημερα και θα του λεγα πως θα στον εκανα. Ε φυσικα δεν ξαναπηγα. Μετα πηγα στον παραπανω που σας ειπα.

Παντως ακομα ψαχνω για εναν καλυτερο γιατρο. Ειχα καποτε εναν φοβερο αλλα συνταξιοδοτηθηκε δυστυχως. Οι τελ που πηγα ηταν νεοι και νομιζω ψιλοαπειροι. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η ηλικια παντως ενω παντα ενιωθα ανετα, πλεον προβληματιζομαι περισσοτερο για το που θα παω. Εχω κολλησει με τον πρωτο, ισως φταιει κι αυτο. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Πάντως η φάση που ο ιατρός απλώνει τις χερούκλες και βάζει τα λαστιχένια γάντια μιας χρήσης, τεντώνοντας τα να εφαρμόσουν καλά με τον χαρακτηριστικό ήχο χλαπ χλαπ, και την ασθενή να περιμένει σαν πρόβατο επί σφαγή :lol:
Φόκο, τι λες κι εσύ ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Πάντως η φάση που ο ιατρός απλώνει τις χερούκλες και βάζει τα λαστιχένια γάντια μιας χρήσης, τεντώνοντας τα να εφαρμόσουν καλά με τον χαρακτηριστικό ήχο χλαπ χλαπ, και την ασθενή να περιμένει σαν πρόβατο επί σφαγή :lol:
Φόκο, τι λες κι εσύ ;

Έτσι, με την ΑΡΜΥΡΑ! Χλαπ χλαπ και μετά χλούτς στο κωλί για εξέταση προστάτη. :bleh:

(βασικά εγω εκεί θα ντρεπόμουν αν έβγαινε μετά εμπριμέ το δάχτυλο, διότι ως γνωστό όταν μπλέκεις με τον πάτο τσιμπάς και καμιά σκατούλα...)
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εντάξει, κι αυτή η περίπτωση έχει πλάκα, αλλά αναφερόμουν στις τρομοκρατημένες κοπελίτσες που προσπαθούν να μη δείξουν την ταραχή τους όταν βλέπουν τον γιατρό με τα εκφραστικά χέρια :pleasantry:
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Έτσι, με την ΑΡΜΥΡΑ! Χλαπ χλαπ και μετά χλούτς στο κωλί για εξέταση προστάτη. :bleh:

(βασικά εγω εκεί θα ντρεπόμουν αν έβγαινε μετά εμπριμέ το δάχτυλο, διότι ως γνωστό όταν μπλέκεις με τον πάτο τσιμπάς και καμιά σκατούλα...)
Ανηθηκες πορνες, ουτε ενα ραντεβου ή δειπνο πριν ο αλλος σου βαλει δαχτυλο? :diablo:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Ανηθηκες πορνες, ουτε ενα ραντεβου ή δειπνο πριν ο αλλος σου βαλει δαχτυλο? :diablo:

Στο ουίσκι και στο απευθυσμένον, ένα δάχτυλο ίσον κανένα! Οπερ μεθερμηνευόμενον εστί, ο ρομαντισμός διατηρείται και η ελπίς για happy ending κυριαρχεί σελασφόρος στο παρασκήνιο.

Έρρωσθε και ευδαιμονείτε φίλτατε!
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εποχές 2007 - 2008 για να μπεις τριτοβάθμια, πέρναγες από παθολόγο (ακτινογραφία θώρακος) και δερματολόγο. Εεε η 50ρα δερματολόγος γούσταρε αγοράκια του γάλακτος από ότι φαίνεται και με έβαλε μέχρι τη βάλανο να της δείξω :paladin:

Δεν έχω καμία ντροπή σε γιατρούς (μέχρι και ραγάδα δακτυλίου έχω χειρουργήσει). Έχουν δει τόσα αυτοί, εγώ και το σώμα μου είμαστε ένα τίποτα γι' αυτούς. :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα εφοσον δεν με κρατανε γυμνη χωρις λογο. Εδω στις ακτινογραφιες θωρακος και γενικα σε οτιδηποτε ακτινες πρεπει να ξεντυθεις, σε βαζουν να φορεσεις νοσοκομειακες μπλουζες ή ρομπες. Οταν κολλησα Η1Ν1 στην ελλαδα και με εστειλαν για ακτινες θωρακος σε επαρχιακο νοσοκομειο, με ειχαν topless για ωρα χωρις να μου δωσουν οδηγιες για το που να σταθω και που να παω. Δεν ειχα βγαλει αλλες φορες ακτινες θωρακος και δεν ηξερα. Μετα απο ωρα μου ειπαν "γιατι στεκεσαι ετσι, τι περιμενεις; Πηγαινε πισω απο το μηχανημα". Μαλακες. Εκνευριστηκα γιατι ειχα την εντυπωση οτι το εκαναν εσκεμμενα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όταν είχα πάει στον γιατρό η αλήθεια είναι ότι το θεωρούσα λίγο άβολο, και μου κάνει μια "γιατί το κάνετε όλοι αυτό" οπότε εκεί γέλασα λίγο και χαλάρωσα.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Στο ουίσκι και στο απευθυσμένον, ένα δάχτυλο ίσον κανένα! Οπερ μεθερμηνευόμενον εστί, ο ρομαντισμός διατηρείται και η ελπίς για happy ending κυριαρχεί σελασφόρος στο παρασκήνιο.

Έρρωσθε και ευδαιμονείτε φίλτατε!
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην αρχή είναι λίγο awkward αλλά μετά, οκ, δεν με νοιάζει.
Το συνηθίζεις από ένα σημείο και μετά.
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top