[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Κι εγώ που έχω πολύ λιπαρά μαλλιά μόνο το orzene με έχει βοηθήσει πολύ ... Δε ξέρω γιατί οι κομμωτές έχουν τόσο αρνητική άποψη για τα σαμπουάν του εμπορίου εγώ που ρώτησα τη δική μου μου είπε ότι από τη στιγμή που το μαλλί μου δεν έχει κάποια ιδιαίτερη ανάγκη (δεν είναι βαμμένο κλπ ) με καλύπτει . Δεν το αλλάζω !!!! Της vichy το decros νομίζω λέγεται , είναι απαίσιο.
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Και όμως αυτό συμβαίνει. Είναι μαλακά, όπως ήταν πάντα, αλλά στην όψη είναι κάπως θαμπά ας πούμε δεν μπορώ να το περιγράψω, πάντως δεν είναι όπως ήταν.
Μπορείς να κανεις και μονη σου θεραπεια στα μαλλια
Λαδι,
1 κουταλια Μελι
και αυγο.
Τα χτυπας να γινουν ενα μειγμα, τα απλωνεις στα μαλλια για μιση ωρα (καποιες το αφηνουν ολο το βραδυ), τυλιγεις με μια σακουλα ή ζελατινα τα μαλλια κι απο πανω πετσετα. Λουζεσαι καλα , κι εχεις απαλα και λαμπερα μαλλια

Πειραματισου λιγο και με τα σαμπουαν... Εχεις χρησιμοποιησει fructis?
Ειχε παρει πιο παλια το αυτι μου μια πληροφορια(η οποια ομως δεν ξερω εαν ισχυει, απλα τη μεταφερω).. Να μη χρησιμοποιουμε το ιδιο σαμπουαν για πανω απο 2 μηνες... Το συνηθιζει η τριχα και δεν "λειτουργουν" να το πω μπακαλιστικα τα συστατικα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Αυτό το χρώμα στα νύχια ταιριάζει με το χρώμα του φόρεματος ? Τα αξεσουάρ θα είναι ασημένια + τα παπούτσια.
Επίσης για σχεδιακι τι να κάνω ?
IMG_20220621_200725.jpg
83c0523a82eaac3c607411d254b718ec.jpg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Ας μοιραστώ λίγο το τεράστιο πρόβλημα μου... Δεν μπορώ με τίποτα να περπατήσω σε τακούνια και δεν μιλάω για 12ποντα, ούτε καν σε μικρό μικρό τακουνάκι αρβύλας😂 για αυτό κυκλοφορώ με βανς με σταρακια... Για κανονικό τακούνι δεν το συζητάω καν, θα φάω 1000 βούτες. Πώς θα γίνει να μάθω να περπατάω σε αυτά?😭
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αυτό το χρώμα στα νύχια ταιριάζει με το χρώμα του φόρεματος ? Τα αξεσουάρ θα είναι ασημένια + τα παπούτσια.
Επίσης για σχεδιακι τι να κάνω ?
Αρχικά, τέλειο το φόρεμα, πολύ ωραίο χρώμα. Προσωπικά δε μου αρέσουν καθόλου τα nude νύχια, νομίζω κάτι σε μωβ/ λιλά θα ήταν ωραίο ή ξέρω γω κανένα κίτρινο παστέλ. Προφανώς ο,τι αρέσει στον καθένα μας απλά ζήτησες συμβουλή :D
Αααααα καί ένα τύπου mermaid στο χρώμα τού φορέματος ή καί πιο ανοιχτό θά ήταν γαμάτο.
Καί για να έχουμε καλό ερώτημα, που θά πάς;

Εγώ θα σάς ρωτούσα συμβουλή για το τί να φορέσω σε ινδικό γάμο που έχω νά πάω τον Αύγουστο αλλά δε νομίζω να πάρω καμιά συμβουλή :hehe: ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ ότι θά ντυθώ με ινδικά παραδοσιακά ρούχα
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα σάς ρωτούσα συμβουλή για το τί να φορέσω σε ινδικό γάμο που έχω νά πάω τον Αύγουστο αλλά δε νομίζω να πάρω καμιά συμβουλή :hehe: ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ ότι θά ντυθώ με ινδικά παραδοσιακά ρούχα
Αχ τι ωραία, μπράβο...:)

Μου αρέσει πολύ αυτό το - έθνικ - ντύσιμο...

GettyImages-579538212-(1).jpg


c6eee47672fad28659205a2ae28a46e4.jpg


Ζηλεύω...:P
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αχ τι ωραία, μπράβο...:)

Μου αρέσει πολύ αυτό το - έθνικ - ντύσιμο...

View attachment 104404

View attachment 104406

Ζηλεύω...:P
Αρχικά το δεύτερο είναι φοβερό! Βέβαια αυτός που με κάλεσε μου είπε ότι αυτά τα φοράνε οι ινδες τού βορά, εγώ σαν "νότια" επιβάλεται να βάλω σάρι! Αν καί μάλλον σε αυτό που πρότεινες που λέγεται lahenga με ενα άλλο ύφασμα που καλύπτει τόν ένα ώμο καί λέγεται dupati (αν δε κάνω λάθος). Ίσως ανεβάζω σύντομα φωτογραφία με ινδικά ρούχα πάντως 😛
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δε ξέρω γιατί οι κομμωτές έχουν τόσο αρνητική άποψη για τα σαμπουάν του εμπορίου

Γιατί είναι απαίσια και σου καταστρέφουν το μαλλί. Βρες ένα σαμπουάν χωρίς sodium laureth sulfate και sodium lauryl sulfate, προσπάθησε να δεις κατά προσέγγιση τι πορώδες έχει η τρίχα σου για να βρεις προϊόντα αντίστοιχα με τις ανάγκες σου και όταν συνηθίσεις το sulfate free σαμπουάν, θα σου φαίνεται μεσαίωνας το κλασικό του σούπερ μάρκετ. Εγώ χρησιμοποιώ αυτά τα προϊόντα και ενώ κάνω και ντεκαπάζ στο μαλλί μου, δεν έχει ίχνος ψαλίδας πλέον, γυαλίζει πολύ περισσότερο, δε λαδώνει και το μαλλί το νιώθω πολύ πιο ζωντανό κι ελαστικό:

https://www.lookfantastic.gr/shea-moisture-coconut-hibiscus-curl-shine-shampoo-379ml/11309659.html

https://www.lookfantastic.gr/shea-m...frizz-defense-conditioner-384ml/11446316.html

https://www.lookfantastic.gr/the-or...RFrq8rzw9pgpzibs9JxoC1xUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds


Δες και τη Lillyvanbrooklyn στο ινστα ή το τικτοκ, έχει θεϊκό μαλλί και δίνει άπειρα τιπς.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σε αλλά νέα μήπως έχει κανένας να μου προτείνει ένα καλό λαδάκι για τα μαλλιά; Ενώ δεν έχω αλλάξει τίποτα στην περιποίηση τους και γενικότερα στις συνήθειές μου φαίνονται ξηρά ( όταν τα πιάνω είναι μια χαρά μαλακά).

Κι εσύ το ίδιο, άμα δεν έχεις sulfate free σαμπουάν, άλλαξέ το και θα δεις μεγάλη διαφορά μετά από 3-4 λουσίματα. Το θάμπωμα δείχνει ότι του στερείς τα φυσικά του έλαια και ότι το αφυδατώνεις. Αλλά αν θες έτσι κι αλλιώς λάδι για τα μαλλιά, πάρε αργκάν, σκέτο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,232 μηνύματα.
Κι εσύ το ίδιο, άμα δεν έχεις sulfate free σαμπουάν, άλλαξέ το και θα δεις μεγάλη διαφορά μετά από 3-4 λουσίματα. Το θάμπωμα δείχνει ότι του στερείς τα φυσικά του έλαια και ότι το αφυδατώνεις. Αλλά αν θες έτσι κι αλλιώς λάδι για τα μαλλιά, πάρε αργκάν, σκέτο.
Πρόπερσι μεταπήδησα στα sulfate free κλπ σαμπουάν και όντως είδα διαφορά. Τον πρώτο καιρό ένιωθα ότι δεν καθάριζαν αλλά με τον καιρό ήταν σα να είχα άλλο μαλλί και γι'αυτό ξαφνιάστηκα που "χάλασαν" ας πούμε. Βέβαια τις τελευταίες μέρες είδα μία μικρή βελτίωση οπότε μπορεί να ευθύνεται και το γεγονός ότι πέρασα μια στρεσογόνο περίοδο (επίσης βελτίωσα και τη διατροφή μου).
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ας μοιραστώ λίγο το τεράστιο πρόβλημα μου... Δεν μπορώ με τίποτα να περπατήσω σε τακούνια και δεν μιλάω για 12ποντα, ούτε καν σε μικρό μικρό τακουνάκι αρβύλας😂 για αυτό κυκλοφορώ με βανς με σταρακια... Για κανονικό τακούνι δεν το συζητάω καν, θα φάω 1000 βούτες. Πώς θα γίνει να μάθω να περπατάω σε αυτά?😭

Το ένα πόδι μπροστά απ το άλλο με τη μέθοδο heel to toe:

Screenshot_1.png



Επίσης, για αρχή δοκίμασε με παπούτσια που έχουν λουράκια και δένουν καλά γύρω απ' το πόδι, π.χ. η γόβα είναι ό,τι πιο δύσκολο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Το ένα πόδι μπροστά απ το άλλο με τη μέθοδο heel to toe:

View attachment 104425


Επίσης, για αρχή δοκίμασε με παπούτσια που έχουν λουράκια και δένουν καλά γύρω απ' το πόδι, π.χ. η γόβα είναι ό,τι πιο δύσκολο.
Βρε δεν μπορώ καν να σταθώ σε τακούνια, όχι να περπατήσω κιόλας 😂
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Βρε δεν μπορώ καν να σταθώ σε τακούνια, όχι να περπατήσω κιόλας 😂
Δεν ειναι απαραίτητο να τα φορας τοτε! Αλλα μπορεις να βρεις ανατομικά πεδιλα με λιγο τακουνι ή πλατφορμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κι εσύ το ίδιο, άμα δεν έχεις sulfate free σαμπουάν, άλλαξέ το και θα δεις μεγάλη διαφορά μετά από 3-4 λουσίματα. Το θάμπωμα δείχνει ότι του στερείς τα φυσικά του έλαια και ότι το αφυδατώνεις. Αλλά αν θες έτσι κι αλλιώς λάδι για τα μαλλιά, πάρε αργκάν, σκέτο.
IMG_20220702_011514.jpg

Meanwhile εγώ έχω τό ίδιο θέμα καί θέλω να αλλάξω σαμπουάν. Μου έδωσαν δώρο δύο μπάρες σαμπουάν, η μία έχει sulfate ,η άλλη όχι οπότε θά δοκιμάσω την άλλη πρώτη φορά αύριο η οποία μυρίζει θεϊκά. Αγάπη εγκρίνεις; Για εσένα νά έβαλα τα συστατικά
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Ειναι καλής ποιοτητας τα Nak shoes? Θελω να παρω κατι πεδιλα και σκεφτομαι αν θα ναι ανετα γιατι εχω ευαισθητο ποδι...θελω να μπορω να τα περπαταω ανετα.
Από το nak είχα πάρει μόνο αυτά τα πέδιλα και μου ξέσκισαν τα πόδια με την τριχιά που έχουν. Κόπηκε τόσο βαθιά όλο το δέρμα που δεν μπορούσα να περπατήσω
ss-22_bohonomad_bodrum-prs_beige__1_.jpg
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Πήρα ένα παντελόνι καμπάνα και επειδή είμαι κοντούλα,θέλω να το φοράω με ψηλές πλαρφόρμες,κατά προτίμηση κλειστές μπροστά.Έχετε να προτείνετε κάτι;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Πήρα ένα παντελόνι καμπάνα και επειδή είμαι κοντούλα,θέλω να το φοράω με ψηλές πλαρφόρμες,κατά προτίμηση κλειστές μπροστά.Έχετε να προτείνετε κάτι;
Πώς μπορείτε και περπατάτε σε πλατφόρμες?😭😭😭 Εγώ ούτε σε δίπατο σταρακι δεν μπορώ
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
View attachment 104471
Meanwhile εγώ έχω τό ίδιο θέμα καί θέλω να αλλάξω σαμπουάν. Μου έδωσαν δώρο δύο μπάρες σαμπουάν, η μία έχει sulfate ,η άλλη όχι οπότε θά δοκιμάσω την άλλη πρώτη φορά αύριο η οποία μυρίζει θεϊκά. Αγάπη εγκρίνεις; Για εσένα νά έβαλα τα συστατικά
Το update που δε ζήτησε κανείς, τελικά μία χαρά η μπάρα σαπουνιού. Όπως μου είπε ιδιωτικά η Αγάπη λόγω ότι είναι σαπούνι προφανώς και θά ξεραίνει περισσότερο το μαλλί οπότε δοκίμασα να βάλω περισσότερο conditioner καί δούλεψε. Το μαλλί μου γενικά δεν είναι στην καλύτερη του φάση καί θά πάρει λίγο καιρό να το συνηθίσω αλλά έχω σκοπό νά την τελειώσω τη μπάρα η οποία κάνει εξαιρετικό αφρό. Επίσης περνάω μία φάση άπειρης τριχόπτωσης για το οποίο απ'όσο ξέρω δε μπορώ να κάνω κάτι ιδιαίτερο αλλά ναι let's see
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top