[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτήν την απόχρωση είχα στα μαλλιά μου, πριν από το κόκκινο που' χω τώρα και το έβαφα μόνη μου.
Έπαιρνα το 6.4, αλλά επειδή είχα από κάτω καστανόξανθο ανοιχτό έπαιρνε με τη μία ας πούμε, και με τον καιρό γινόταν όλο και πιο πυρόξανθο.
Οπότε το πολύ πολύ παίρνεις και το κάνεις μόνη σου και γλιτώνεις ένα σωρό λεφτά.
Βέβαια, θα χρειάζεται να το βάφεις ΠΑΡΑΠΟΛΥΣΥΧΝΑ γιατί ξεθωριάζει εύκολα και η ρίζα άμα βγει δε βλέπεται, οπότε περισσότερη ταλαιπωρία στα μαλλιά. :/

Όσο για τις ανταυγίες, τα 120 και τα 70 ευρώ μου ακούγονται πάρα πολλά για μαλλιά μέχρι τους ώμους, αν ψάξεις θα βρεις και φθηνότερα σίγουρα. Έχω μαλλιά που φτάνουν κάτω το στήθος και δεν έχω πληρώσει ποτέ 120ευρώ για κωμμωτήριο και ανταύγιες.
Αλλά αφού λες ότι θες πυκνές ανταύγιες, γιατί δε το βάφεις όλο καλύτερα; Ίδια ταλαιπωρία μου κάνει εμένα :/
Πάντως, επειδή όπως είπα θέλει συχνό φρεσκάρισμα το χρώμα, σκέψου το καλύτερα κι αν είναι βρες κάποιο άλλο χρώμα που δε θα χρειάζεται βαφή κάθε τρεις και λίγο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ευχαριστώ πριγκηπέσσα!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ξέρω οτι το φυσικό είναι καλύτερο, αλλά ως συνήθως το φυσικό μας χρώμα όλες το μισούμε!

Θέλω οπωσδήποτε κάτι να τα κάνω, αλλά μου φαίνεται υπερβολή να δώσω 70 ευρώ... Ναι ξέρω τι θα πείτε, "πού ζεις;" αλλά γενικά με τα κομμωτήρια έχω τσακωθεί, διαφωνώ ιδεολογικά μαζί τους...
Εξαρτάται που πας. Οκ, εγώ δεν βάφω τα μαλλιά μου (είμαι από εκείνο το -ανύπαρκτο ?- είδος γυναίκας που θεωρεί ότι το καλύτερο χρώμα για τα μαλλιά του είναι το φυσικό του :P) αλλά η κομμωτριά μου [το ξέρω γιατί κάνει φίλη μου εκεί τις ανταυγειες της] παίρνει 30Ε (για φλασάκια 20Ε).
Οπότε αν διαφωνείς ιδεολογικά με τα κομμωτήρια που ξέρεις ψάξε μήπως με κάποιο που δεν ξέρεις έχετε καλύτερη ταύτιση απόψεων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το "πυκνές ανταύγιες" δεν διαφέρει και πολύ από το "βαφή". Καλύτερα να το κάνεις όλο ενιαίο, αν μιλάμε για ειδικά κόκκινο-χάλκινο χρώμα, παρά ανταύγιες. Αισθητικά το αποτέλεσμα δε νομίζω ότι θα είναι και τόσο ωραίο. Εκτός από τις ξανθιές ανταύγιες (που υποτίθεται ότι μιμούνται τις αποχρώσεις που παίρνει το μαλλί από τον ήλιο), ότιδήποτε άλλο μου φαίνεται πολύ fail.

Eπίσης δες εδώ για προσφορές. Τις τελευταίες 2 φορές έχω κάνει ανταύγιες με αυτόν τον τρόπο και είμαι παραπάνω από ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Συμφωνώ με την Ηρώ για τα deal sites, τα έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές και ήταν εντάξει. Μόνο 1-2 φορές ήταν άσχημη η εξυπηρέτηση, αλλά έχω πληρώσει και φουλ τιμή για πολύ χειρότερη συμπεριφορά.
Οι βαφές σουπερ μαρκετ (L'oreal, Koleston, κλπ) είναι μια χαρά. Παλιότερα τα είχα δύο χρόνια συνεχόμενα κόκκινο κερασί και συγκρίνοντας το αποτέλεσμά μου με φίλες "του κομμωτηρίου" ήταν το ίδιο, μόνο που εγώ πλήρωνα 6 ευρώ κι αυτές 60. Πράγματι το κόκκινο είναι πολύ δύσκολο χρώμα, ξεβάφει πολύ σε σεντόνια και πετσέτες και πάνω στο μήνα που στρώνει, εχει βγει η ρίζα και θέλει πάλι. Αμα δεν το κάνεις ξανά, θα αρχίσει να ανοίγει μέχρι να φτάσει πυρόξανθο. Εγώ έτσι το έκανα, ώστε να περνάω χρώμα κάθε δίμηνο περίπου, που η ρίζα φαινόταν μεν αλλά δεν έκανε μπαμ.
Από φυτικές δοκίμασες χέννα? Γιατί αν ναι, δεν νομίζω να μπορείς να τα βάψεις με χημική βαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ξέρω οτι το φυσικό είναι καλύτερο, αλλά ως συνήθως το φυσικό μας χρώμα όλες το μισούμε!

Θέλω οπωσδήποτε κάτι να τα κάνω, αλλά μου φαίνεται υπερβολή να δώσω 70 ευρώ... Ναι ξέρω τι θα πείτε, "πού ζεις;" αλλά γενικά με τα κομμωτήρια έχω τσακωθεί, διαφωνώ ιδεολογικά μαζί τους...


ξερω,αλλα αν ειναι να το κανεις και το θελεις πολυ ,θα πληρωσεις,οποτε...καλη επιλογη και καλες γιορτες!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
ξερω,αλλα αν ειναι να το κανεις και το θελεις πολυ ,θα πληρωσεις,οποτε...καλη επιλογη και καλες γιορτες!!!:P
Βρε ναι, θα πληρώσει, δεν είπε ότι το θέλει τζάμπα η κοπέλα. Αλλά είναι διαφορετικό να πληρώσει 20-30 ευρώ και άλλο 100-120. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ορίστε βρήκα στο site που έδωσε η Ηρώ: ανταύγειες με 19,5 ευρώ...

Ειδες τελικά αν ψάχνεις οτι βρίσκεις; Κρίση περνάνε και τα κομμωτήρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ορίστε βρήκα στο site που έδωσε η Ηρώ: ανταύγειες με 19,5 ευρώ...

Ειδες τελικά αν ψάχνεις οτι βρίσκεις; Κρίση περνάνε και τα κομμωτήρια....

Mία συμβουλή τότε. Πάντα πριν το αγοράσεις να τους παίρνεις τηλέφωνο για να κλείσεις ραντεβού, γιατί μπορεί να το αγοράσεις και επειδή έχουν πολύ κόσμο να κλείσεις μετά από έναν μήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοριτσακια μικρα αλλα κυριως μεγαλα :P θελω τα φωτα σας ΑΜΕΣΑ. Πηγα για καθαρισμο σημερα και εγινα παντζαρι, βεβαια οσο περνα η ωρα παιρνω το χρωμα της ανωριμης φραουλας, ευελπιστω να φτασω στο χρωμα του ροδακινου μιας και ειναι σεξυ. Το θεμα ειναι πως εχω να παω σε τραπεζι το βραδυ και η αισθητικος μου ειπε κατηγορηματικα να μην βαλω τιποτα μεχρι να κλεισω 24 ωρο εκτος απο μακιγιαζ ματιων και χειλιων. Εχω ηδη ενημερωσει την οικοδεσποινα να κανει ρομαντζαδα με σβηστα φωτα αλλα και παλι. Μηπως να βαλω μια καπελαδουρα να περασω και στυλ? Καλα σοβαρευομαι. Και ερωτω- ακομα και η αντιηλιακη η ενυδατικη με λιγο χρωμα απαγορευεται? Δηλαδη τι θα παθω? Μιας φιλης μου η αισθητικος της ειχε βαλει κρεμα με χρωμα, δεν επαθε τιποτα. Λετε αμα το διακινδυνευσω να παθω καμμια νιλα τρελη? Παντως το δερματακι λαμπει σαν τον ηλιο και τ'αστερια κοριτσια φτου φτου, μεγαλη η χαρα μου!!!:D


Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου χαλκοκόκκινα (το φυσικό μου είναι καστανόξανθο σκούρο). Το χρώμα που θέλω είναι αυτό (της κοκκινομάλλας):



Επειδή όμως το μαλλί μου είναι πολύ λεπτό και πέφτει, δε θέλω να το ταλαιπωρώ συνέχεια με βαφές (τις τελευταίες φορές είχα βάλει φυτικές βαφές αλλά δεν είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα). Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω αντάυγειες αυτού του χρώματος. Επειδή είμαι άσχετη, πόσο κοστίζουν περίπου οι αντάυγειες σε κοντό σχετικά μαλλί (μέχρι τον ώμο περίπου); Θέλω πυκνές ανταύγειες. Ρώτησα σε ένα κομμωτήριο της γειτονιάς και μου είπαν 50-70 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά. Τι λέτε;


Οχι ρε Χιμ δεν ειναι πολλα, τσαμπα ειναι. Εγω εχω μαλλουρα και ευτυχως μου κανει καλυτερες τιμες αλλα τοσα λιγα δε δινω. Αλλα 50 ρε συ ειναι τσαμπα για ανταυγειες! Λιγοτερο δε θα βρεις εκτος αν εισαι τυχερη, αλλα....σιγουρεψου και τι δουλεια κανει η καθεμια κι απο που ψωνιζει τις βαφες της. Μπορεις να κανεις κατι αλλο, να τα βαψεις μονη περνωντας χρονο στα χοντος και συζητωντας με τις κοπελες για το τι βαφη θα παρεις. Το χρωματακι ειναι σουπερ και το χω κανει στο παρελθον και σκουρο κοκκινο και μελοκοκκινο οπως αυτο που θες, το κακο του ειναι οτι ξερναει μετα και θελει, ειτε ανταυγεια ειτε βαφη κανεις, τακτικη ανανεωση. Αμα την κανεις την αλλαγη να την κανεις σωστα. Καθε που ξερνα, να το περνας συν μασκουλες και τα τοιαυτα για να το χεις και υγιες. Τωρα παιζει ρολο και η αισθητικη σου- μερικες τα αφηνουν και ξανοιγει περιεργα. Παντως, δεν ξερω αν συμφωνησετε οι κοκκινομαλλουσες (που τα βαφετε) -που πιστευω θα συμφωνησετε- οσο εντυπωσιακο ειναι το κοκκινο μαλλι, αλλο τοσο βασανο ειναι. Αλλα ειναι ωραιο το ατιμο. Hot! Αρκει να σου παει κιολας. Αλλα πιστευω Χιμ που σε ξερω θα σου πηγαινει(γιατι ας πουμε με ξανθο δε θα μπορουσα να σε φανταστω αλλα με αυτο ναι!) αλλα προσεχε την ανανεωση του;)


Ορίστε βρήκα στο site που έδωσε η Ηρώ: ανταύγειες με 19,5 ευρώ...

Ειδες τελικά αν ψάχνεις οτι βρίσκεις; Κρίση περνάνε και τα κομμωτήρια....


Εγω δε διαφωνω οτι μπορει να κανει μια χαρα δουλιτσα και πιστευω την Ηρω που χει μεινει ικανοποιημενη. Μπορει κι εσυ να μεινεις μπορει ομως κι οχι, γιατι ξες καθε γυναικα εχει διαφορετικη ιδιοσυγκρασια, γουστα και κυριως κολληματα. Ας πουμε εγω εδω και χρονια εχω βρει τη δικια μου και δεν την αλλαζω οπως και την αισθητικο μου κι επειδη με ξερουν μου κανουν καλυτερες τιμες. Ειναι που θα βολευτεις αλλα Χιμ μην κοιτας μονο το οικονομικο γενικα, να κοιτας και τη δουλεια που σου κανει, τον επαγγελματισμο.
*Θυμηθηκα τωρα μια μανικιουριστ που μου την εσπαγε τοσο που δεν ξαναπηγα. Το παιζε(περισσοτερο το παιζε παρα δουλεια εκανε), εκανε υποδειξεις κατι που μ' ενοχλει αφανταστα (γενικα μαρεσουν οι διακριτικοι κι ευγενεις ανθρωποι με ορια και μερακι), ολο προσπαθουσε να μου πουλησει σε σημειο εξαντλητικο, ακυρωνε ραντεβου, κουτσομπολευε (αυτα δεν ειναι επαγγελματισμος, αλλα κατινισμος). Ε αυτο ηταν, οικονομικη μεν, αλλα τι να το κανεις ετσι. Προτιμω να δωσω πολλα περισσοτερα σε αλλη που αγαπα τη δουλεια της και σεβεται τους πελατες της.

Το οτι περνουν και τα κομμωτηρια κριση ειναι γεγονος. Οι γυναικες πλεον δε χτενιζονται οπως παλια ή πολλες τα φερνουν στο φυσικο τους.
Συμπτωση Χιμ- εκανα τελευταιως κι εγω σκεψεις για αλλαγη προς το κοκκινοπο αλλα οπως μου ρθε, μου φυγε:P καθως σκεφτηκα τα παραπανω που σου εγραψα για το κοκκινο χρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Κοριτσακια μικρα αλλα κυριως μεγαλα :P θελω τα φωτα σας ΑΜΕΣΑ. Πηγα για καθαρισμο σημερα και εγινα παντζαρι, βεβαια οσο περνα η ωρα παιρνω το χρωμα της ανωριμης φραουλας, ευελπιστω να φτασω στο χρωμα του ροδακινου μιας και ειναι σεξυ. Το θεμα ειναι πως εχω να παω σε τραπεζι το βραδυ και η αισθητικος μου ειπε κατηγορηματικα να μην βαλω τιποτα μεχρι να κλεισω 24 ωρο εκτος απο μακιγιαζ ματιων και χειλιων. Εχω ηδη ενημερωσει την οικοδεσποινα να κανει ρομαντζαδα με σβηστα φωτα αλλα και παλι. Μηπως να βαλω μια καπελαδουρα να περασω και στυλ? Καλα σοβαρευομαι. Και ερωτω- ακομα και η αντιηλιακη η ενυδατικη με λιγο χρωμα απαγορευεται? Δηλαδη τι θα παθω? Μιας φιλης μου η αισθητικος της ειχε βαλει κρεμα με χρωμα, δεν επαθε τιποτα. Λετε αμα το διακινδυνευσω να παθω καμμια νιλα τρελη? Παντως το δερματακι λαμπει σαν τον ηλιο και τ'αστερια κοριτσια φτου φτου, μεγαλη η χαρα μου!!!:D

οι κρεμες μετα τον καθαρισμο και γενικως το μακιγιαζ εξ οσων γνωριζω δεν θεωρουνται οτι καλυτερο γιατι το δερμα ειναι ερεθισμενο και ισως προκληθουν καποιες μολυνσεις ή ερεθισμοι πιο εντονοι.
εμενα ο δερματολογος μια φορα που εκανα εκει μου ειπε να βαζω ειδικη κρεμουλα φουσικορτ, φουσιτιν στους ερεθισμους και να αποφυγω ηλιο (ητο καλοκαιρι) και μακιγιαζ. τωρα φυσικα αυτος με ειχε κανει ο χριστος και ο αποστολος στην κοκκινιλα και εκτος αυτου δεν εβαζα και μακιγιαζ εγω τοτε (οχι πως βαζω τωρα:P) . καλυτερα να αποφυγεις βρε να βαλεις κατι που μετα μπορει να σε πειραξει.
αν και θα σε μαλωσω:P αυτα τα κανουμε καμια βδομαδα πριν απο εξοδους για να μην εχουμε τετοια προβληματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Όσες έχουν ή είχαν κάποια απόχρωση του κόκκινου στα μαλλιά τους, τι χρώματα ρούχα προτιμάτε/προτιμούσατε και πήγαιναν με το χρώμα μαλλιών σας, πως βάφεστε/βαφόσασταν; Και γενικά, ποιά είναι τα do's and don'ts των κοκκινομάλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Όσες έχουν ή είχαν κάποια απόχρωση του κόκκινου στα μαλλιά τους, τι χρώματα ρούχα προτιμάτε/προτιμούσατε και πήγαιναν με το χρώμα μαλλιών σας, πως βάφεστε/βαφόσασταν; Και γενικά, ποιά είναι τα do's and don'ts των κοκκινομάλων;
Εμένα μου άρεσε πολύ το σκούρο πράσινο για τα μάτια και γενικά τα σκουρα χρωματα (μαύρο, σκούρο μπλε, γκρι, κλπ) αλλά δεν νομίζω τα υπόλοιπα να μην πηγαίνουν. Και στο ντύσιμο πάλι σκουρόχρωμα διάλεγα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχα και πολλά ανοιστόχρωμα :P. Τωρα άμα τα ξαναέκανα κόκκινα δεν θα κόλλαγα σε τέτοια και θα φόραγα ο,τι χρώμα μου κατέβαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ το σκούρο πράσινο για τα μάτια και γενικά τα σκουρα χρωματα (μαύρο, σκούρο μπλε, γκρι, κλπ) αλλά δεν νομίζω τα υπόλοιπα να μην πηγαίνουν. Και στο ντύσιμο πάλι σκουρόχρωμα διάλεγα, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είχα και πολλά ανοιστόχρωμα :P. Τωρα άμα τα ξαναέκανα κόκκινα δεν θα κόλλαγα σε τέτοια και θα φόραγα ο,τι χρώμα μου κατέβαινε.

Ωραίο είναι το σκούρο πράσινο για τα μάτια!!! :D

Μωρέ και εγώ δεν έχω τόσο ανοιχτόχρωμα ρούχα, τουλάχιστον όχι το χειμώνα, αλλά δεν ξέρω αν θα φορούσα ποτέ πορτοκαλί χρώμα ρούχου ξερωγώ με μαλλί σε απόχρωση του κόκκινου! Μου κάνει too much και δεν μου ταιριάζει σαν συνδυασμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πορτοκαλί δεν έχω δοκιμάσει να βάλω απ’ όταν τα έκανα κόκκινα, πάντως νομίζω θα φαινόταν μια χαρά, αφού φοράω πολύ συχνά φούξια μπλούζες! Από μακιγιάζ τώρα προτιμώ τα έντονα χρώματα στα κράγιον (κόκκινο της φωτιάς, φούξια, έντονο πορτοκαλί) και smoky eyes ή με μαύρο ή με σκούρο μπλε-πράσινο. Eπίσης έχω ένα μωβ παλτό που δείχνει να έχει πολύ πέραση! Αλλά εγώ ούτως ή άλλως φοράω όλα αυτά, οπότε.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσες έχουν ή είχαν κάποια απόχρωση του κόκκινου στα μαλλιά τους, τι χρώματα ρούχα προτιμάτε/προτιμούσατε και πήγαιναν με το χρώμα μαλλιών σας, πως βάφεστε/βαφόσασταν; Και γενικά, ποιά είναι τα do's and don'ts των κοκκινομάλων;

Αααα εγώ γενικά ποτέ δε φόραγα πολλά χρώματα πάνω μου, ειδικά τώρα το χειμώνα. Συνήθως είμαι με μαύρα/μπεζ/καφέ/άσπρα/γκρι και τέτοια χρώματα σε ουδέτερες αποχρώσεις, δηλαδή δε θα με δεις με φούξια όπως η kajira, δε ξέρω καν αν έχω τέτοιο χρώμα ρούχα.:redface:
Τώρα βέβαια, που' χα πάει για ψώνια έφαγα ένα κόλλημα με το μπλέ, μπλέ σε όλες τις αποχρώσεις, σκούρο, ηλεκτρίκ κτλ. Νομίζω ότι κάνει απίστευτη αντίθεση και αναδεικνύει το μαλλί, όπως και το άσπρο ή το μαύρο.:redface:
Έτσι κι αλλιώς δε καθόμουν ποτέ να συνδυάσω μαλλιά με ρούχα, γιατί ό,τι έχω, δε φαίνεται άσχημο.
Όσο για το μακιγιάζ, παραμένει ίδιο με πάντα, με εξαίρεση τα Χριστούγεννα που έβαλα ΚΟΚΚΙΝΟ κραγιόν και eyeliner ξέρωγω, που ποτέ δε βάφομαι τόσο έντονα, αλλά ήταν πολύ ωραίο με το μαλλί.:redface:
Από κει και πέρα, μαύρο μολύβι όπως πάντα και σκούρες αποχρώσεις γενικότερα.:redface:

ΑΝ ΚΑΙ, όπως είπα δε δίνω σημασία στο χρώμα των μαλλιών, αρκεί το ρούχο/μακιγιάζ να μου ταιριάζει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι και το μπλε σε ρούχο φαίνεται απίστευτο με τα κόκκινα μαλλιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Eιδικά το τιρκουάζ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
οι κρεμες μετα τον καθαρισμο και γενικως το μακιγιαζ εξ οσων γνωριζω δεν θεωρουνται οτι καλυτερο γιατι το δερμα ειναι ερεθισμενο και ισως προκληθουν καποιες μολυνσεις ή ερεθισμοι πιο εντονοι.
εμενα ο δερματολογος μια φορα που εκανα εκει μου ειπε να βαζω ειδικη κρεμουλα φουσικορτ, φουσιτιν στους ερεθισμους και να αποφυγω ηλιο (ητο καλοκαιρι) και μακιγιαζ. τωρα φυσικα αυτος με ειχε κανει ο χριστος και ο αποστολος στην κοκκινιλα και εκτος αυτου δεν εβαζα και μακιγιαζ εγω τοτε (οχι πως βαζω τωρα:P) . καλυτερα να αποφυγεις βρε να βαλεις κατι που μετα μπορει να σε πειραξει.
αν και θα σε μαλωσω:P αυτα τα κανουμε καμια βδομαδα πριν απο εξοδους για να μην εχουμε τετοια προβληματα:P


Αχ μου αργησατε να μου απαντησετε και (ως συνηθως:redface:) εκανα την αταξια μου. Μακιγιαρίστηκα ---ελαφριά πουδρίτσα, μάτι και χείλια. Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα, το βράδυ ξεπλυνα το πρόσωπό μου με βρασμένο νεράκι που είχε κρυώσει. Την επομένη ξεφούντωσα. Αχ ρε συ μουν, δε φανταζόμουν θα κοκκίνιζα, θα προσέξω νεξτ τάιμ. Πάντως μου κανε πολλή καλή δουλειά! Ολα καλά ευτυχώς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
χαιρομαι κοριτσακι μου:D
ειδικα στην περιοχη της μυτης μετα τον καθαρισμο εχει μια γυαλαδα αλλο πραμα :Pκαι δεν βλεπεις καθολου στιγματα αλλα δυστυχως δεν κραταει για πολυ. να ξερεις οτι παντα θα εχεις μια κοκκινιλα μετα απο περιποιηση στο προσωπο αλλες φορες εντονη αλλες απαλη, εξαρταται τα προιοντα και τον τροπο καθαρισμου ή περιποιησης (μιλαμε απο ειδικους). οποτε θεωρω οτι μια βδομαδα ειναι ασφαλες χρονικο περιθωριο για να ηρεμησει το δερμα και να φανει και η λαμψη!
αντε καλες εξοδους τωρα στις γιορτες και πολλες κατακτησεις!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top