[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Ξερει καποιος που μπορω στην Αθηνα να βρω αυτα τα μανο;
1593025831907.png
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έχω δει άλλα πράγματα annie σε μαγαζι ogie κάπως έτσι. Όχι στην Αθήνα όμως, δεν ξέρω αν υπάρχει και Αθήνα το κατάστημα.
Oggi νομίζω πως λέγονται τα καταστήματα. Υπάρχουν και στην Αθήνα ουκ ολίγα αλλά δεν φημίζονται για την ποιότητά τους🤔
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Oggi νομίζω πως λέγονται τα καταστήματα. Υπάρχουν και στην Αθήνα ουκ ολίγα αλλά δεν φημίζονται για την ποιότητά τους🤔
Χωρίς να έχω πάρει κάτι από εκεί συμφωνώ γιατί δε μου γεμίζουν το μάτι μάρκες που δεν έχω ξανακούσει και είναι πολύ φτηνές ως προς τα συστατικά, την ποιότητα κλπ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Υπαρχει καποια θεραπεια ή κρεμα που να εξαφανιζει τις λευκες ραγαδες;
Επισης αν ξερετε καποια κρεμα που να ενυδατώνει τρομερά αφυδατωμένο δέρμα, εχω λιπαρη επιδερμιδα και συγκλονιστικά αφυδατωμένο δερμα λογω θεραπειας. Δεν βγαζω ακρη με τους δερματολογους οποτε αν καποια εχει καποια ενυδατικη να προτείνει που να ενυδατωνει πολυ, αυτο που θελω ειναι το νερο οχι τα λιπίδια.

Εγώ αυτήν έβαζα σε αντίστοιχη περίοδο και μου είχε φανεί αρκετά καλή:
 

Συνημμένα

  • IMG_20200625_202445.jpg
    IMG_20200625_202445.jpg
    3.5 MB · Εμφανίσεις: 208

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία, γενικά οι κρέμες για ραγαδες δουλεύουν? εγώ μικρή είχα πάρει μια της biotherm αλλα βαρέθηκα να βάζω κάθε μέρα και την παράτησα, να φανταστείτε ακόμα Την έχω. Δεν είχα ποτέ μεγάλο θέμα οπότε δεν ασχολήθηκα από τότε αλλά σε πρόσφατη συζήτηση που είχα με μια φίλη μου μου είπε ότι μόνο με laser θα δεις κάποια διαφορά, όχι τεράστια και φυσικά ότι όπως είναι αναμενόμενο δεν είναι η οικονομικότερη λύση
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προσωπικα αμφιβαλλω οτι δουλευουν. Πεταμενα λεφτα.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Και εγω αμφιβάλλω αλλά έλεγα μηπως και! Το λειζερ οντως δουλευει; και τι ειδους λειζερ; Αν καποια εκανε λειζερ να μας πει.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Προσωπικα αμφιβαλλω οτι δουλευουν. Πεταμενα λεφτα.
Μια απο τα ιδια, γενικα δε πιστευω οτι οταν υπαρχουν πχ ρυτιδες η ραγαδες οι κρεμες μπορουν να κανουν κατι γιατι το δερμα εχει ηδη διαμορφωθει. Ειδικα για τις ρυτίδες, εγω θα προτιμουσα στο μελλον να κανω μποτοξ παρα να σκασω τα λεφτα μου σε κρεμες
Και εγω αμφιβάλλω αλλά έλεγα μηπως και! Το λειζερ οντως δουλευει; και τι ειδους λειζερ; Αν καποια εκανε λειζερ να μας πει.
Ο,τι θα σου πω ειναι με τερααααστια επιφύλαξη διοτι την ερευνα την εκανε μια φιλη μου: νομιζω ειναι γυρω στο 600ρι το laser, δουλευει αλλα δεν κανει θαυματα. Αυτα εχω ακουσει, δε ξερω αν ισχυει
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μιας και δεν έχει καλό καιρό και είμαι σπίτι και βαριέμαι, αποφάσισα να κάνω ένα mini haul με προϊόντα ομορφιάς που για μένα είναι value for money. Αν σας αρέσουν αυτά, μπορώ ν' ανεβάσω κι άλλα ή σε επόμενο ποστ μπορεί να κάνω και για το ακριβώς αντίθετο, δηλαδή προϊόντα που ακόμη και 1 ευρώ να έκαναν, δε μ' εντυπωσίασαν καθόλου. Ξεκινάμε:

1. Contouring - Kat Von D / Τιμή: 45€
Απ' τα πιο ακριβά μου καλλυντικά, ωστόσο χρησιμοποιώ την παλέτα κάθε μέρα επί 4 περίπου χρόνια και όπως βλέπετε έχει ακόμη μερικό προϊόν, ειδικά στο σκούρο. Κατάλληλο για ανοιχτές - μέτριες επιδερμίδες, high pigmented, απλώνει αρκετά καλά. Τα ανοιχτά χρώματα εγώ τα χρησιμοποιώ ως πούδρα.
107492062_278519123410004_3015920149163370988_n.jpg


2. Σκιές ματιών - Huda Beauty, Medium - Τιμή: 33€
Πολύ ωραία και έντονα χρώματα, κάνουν πάαααρα πολύ καλό blending μεταξύ τους και χρειάζεται ελάχιστη ποσότητα προϊόντος. Τα χρησιμοποιώ τακτικά απ' τον Νοέμβριο και φαίνονται σχεδόν άθικτα ακόμη:
106987505_610232036268742_48278250450520117_n.jpg

3. Σκιές ματιών - Urban Decay, Heat - Τιμή: 52€
Κλασικά όπως σε όλες τις παλέτες τελειώνουν πρώτα πρώτα τα μπεζ, αλλά έχω την παλέτα απ' όταν πρωτοκυκλοφόρησε (3 χρόνια αν δεν απατώμαι) και ακόμη τα περισσότερα είναι γεμάτα. Πιο πολλές αποχρώσεις απ' την προηγούμενη παλέτα, εξίσου έντονο χρώμα, έεενα κλικ χειρότερο blending αλλά και πάλι πολύ καλές:

107379148_1132629380442279_5320076730310027095_n.jpg

4. Clinique Line Smoothing Concealer - Τιμή: 21€
Μου κρατάει στάνταρ μισό χρόνο οπότε τα 20κάτι ευρώ δεν είναι πράγματι τόσο πολλά, σε σχέση πχ μ' ένα της Maybelline που πήρα με 8€ και τέλειωσε στον μήνα. Πάρα πολύ καλυπτικό χωρίς να είναι λιπαρό, κάνει για όλους τους τύπους δέρματος. Το μόνο κακό ότι έχει 2 αποχρώσεις μόνο:
107077573_269811077610872_471512475859832792_n.jpg

5. Foundation, L'oreal - Τιμή: 16,5€ (βγαίνει συχνά σε προσφορά στα 11€):
Έχω δοκιμάσει σχεδόν ό,τι μεικαπ γίνεται γνωστό, απ' τα 13 μου μέχρι σήμερα, με λιπαρό αρχικά και πλέον μικτό δέρμα, με τάση για ακμή. Έχω δοκιμάσει απ' τα πιο φτηνιάρικα μέχρι των 50+€, και όλα πάντα είχαν κάποιο κουσούρι (κιτρινοπορτοκαλί αποχρώσεις, πολύ λιπαρά, μη καλυπτικά, κλπ κλπ). ΕΚΤΟΣ από αυτό εδώ το θαυματουργό σωληνάριο:
107006331_571709510063334_6896857787177235504_n.jpg

Το είχα προτείνει και κάτω από ένα βίντεο της Κλαίρης Δημοπούλου και είχε πει κι εκείνη ότι πλέον στις πελάτισσές της με λιπαρό δέρμα χρησιμοποιεί αυτή τη σειρά.

6. Eyeliner - NYX Matte Liquid Eyeliner - Τιμή: 7€

Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη ακριβώς το ίδιο προϊόν ή κάποιο παρεμφερές, πάντως λυπάμαι που δεν έχουμε NYX στη Σπάρτη και μου τελειώνει... Πάρα πολύ βολικό και εύχρηστο πινελάκι, δεν τρέχει, δε μουτζουρώνεται, αλλά με ντεμακιγιάζ βγαίνει πολύ εύκολα. Χρώμα πάρα πολύ έντονο:
107013818_1017255238721999_5825953827274058200_n.jpg

7. Μάσκα μαλλιών TANGO της Farcom για βαμμένα μαλλιά - Τιμή: 2,70€

Πολύ ελαφριά σύνθεση, αφήνει τα μαλλιά πολύ απαλά χωρίς να βαραίνουν και να λαδώνουν. Μακράν η καλύτερη μάσκα σε σχέση με την τιμή της!

106749828_559763114930930_3214690860605520562_n.jpg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Agaph όταν δούλευα ελαιοχρωματιστης είχα λιγότερα πινέλα και χρώματα σπίτι μου από σένα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Agaphbou Γενικά στην Ελλάδα έχω καταλήξει οτι τις περισσότερες φορές αξίζει να αγοράσει κανεις high end παρα drugstore καλλυντικά.
Οι προσφορές κατα καιρούς στα high end ειναι τοσο μεγάλες ενω στα drugstore ανύπαρκτες.

Το concealer και την urban decay τα εχω κι εγω.
Την παλέτα δεν την χάρηκα τόσο ,επειδή βαζω ελάχιστα χρώματα .Παλι καλα των είχα πάρει σε μεγαλη προσφορα.
Concealer αγοραζω η αυτο που έδειξες η της mac το pro long wear. Γενικα και τα δυο με 40% , ακομα και με 50% (οπως τωρα )
Παντα θα πάρω πανω απο ενα βεβαια ετσι ώστε να είμαι καλυμμένη για ολο το χρόνο.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μιας και δεν έχει καλό καιρό και είμαι σπίτι και βαριέμαι, αποφάσισα να κάνω ένα mini haul με προϊόντα ομορφιάς που για μένα είναι value for money. Αν σας αρέσουν αυτά, μπορώ ν' ανεβάσω κι άλλα ή σε επόμενο ποστ μπορεί να κάνω και για το ακριβώς αντίθετο, δηλαδή προϊόντα που ακόμη και 1 ευρώ να έκαναν, δε μ' εντυπωσίασαν καθόλου. Ξεκινάμε:

1. Contouring - Kat Von D / Τιμή: 45€
Απ' τα πιο ακριβά μου καλλυντικά, ωστόσο χρησιμοποιώ την παλέτα κάθε μέρα επί 4 περίπου χρόνια και όπως βλέπετε έχει ακόμη μερικό προϊόν, ειδικά στο σκούρο. Κατάλληλο για ανοιχτές - μέτριες επιδερμίδες, high pigmented, απλώνει αρκετά καλά. Τα ανοιχτά χρώματα εγώ τα χρησιμοποιώ ως πούδρα.


2. Σκιές ματιών - Huda Beauty, Medium - Τιμή: 33€
Πολύ ωραία και έντονα χρώματα, κάνουν πάαααρα πολύ καλό blending μεταξύ τους και χρειάζεται ελάχιστη ποσότητα προϊόντος. Τα χρησιμοποιώ τακτικά απ' τον Νοέμβριο και φαίνονται σχεδόν άθικτα ακόμη:

3. Σκιές ματιών - Urban Decay, Heat - Τιμή: 52€
Κλασικά όπως σε όλες τις παλέτες τελειώνουν πρώτα πρώτα τα μπεζ, αλλά έχω την παλέτα απ' όταν πρωτοκυκλοφόρησε (3 χρόνια αν δεν απατώμαι) και ακόμη τα περισσότερα είναι γεμάτα. Πιο πολλές αποχρώσεις απ' την προηγούμενη παλέτα, εξίσου έντονο χρώμα, έεενα κλικ χειρότερο blending αλλά και πάλι πολύ καλές:


4. Clinique Line Smoothing Concealer - Τιμή: 21€
Μου κρατάει στάνταρ μισό χρόνο οπότε τα 20κάτι ευρώ δεν είναι πράγματι τόσο πολλά, σε σχέση πχ μ' ένα της Maybelline που πήρα με 8€ και τέλειωσε στον μήνα. Πάρα πολύ καλυπτικό χωρίς να είναι λιπαρό, κάνει για όλους τους τύπους δέρματος. Το μόνο κακό ότι έχει 2 αποχρώσεις μόνο:

5. Foundation, L'oreal - Τιμή: 16,5€ (βγαίνει συχνά σε προσφορά στα 11€):
Έχω δοκιμάσει σχεδόν ό,τι μεικαπ γίνεται γνωστό, απ' τα 13 μου μέχρι σήμερα, με λιπαρό αρχικά και πλέον μικτό δέρμα, με τάση για ακμή. Έχω δοκιμάσει απ' τα πιο φτηνιάρικα μέχρι των 50+€, και όλα πάντα είχαν κάποιο κουσούρι (κιτρινοπορτοκαλί αποχρώσεις, πολύ λιπαρά, μη καλυπτικά, κλπ κλπ). ΕΚΤΟΣ από αυτό εδώ το θαυματουργό σωληνάριο:

Το είχα προτείνει και κάτω από ένα βίντεο της Κλαίρης Δημοπούλου και είχε πει κι εκείνη ότι πλέον στις πελάτισσές της με λιπαρό δέρμα χρησιμοποιεί αυτή τη σειρά.

6. Eyeliner - NYX Matte Liquid Eyeliner - Τιμή: 7€

Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη ακριβώς το ίδιο προϊόν ή κάποιο παρεμφερές, πάντως λυπάμαι που δεν έχουμε NYX στη Σπάρτη και μου τελειώνει... Πάρα πολύ βολικό και εύχρηστο πινελάκι, δεν τρέχει, δε μουτζουρώνεται, αλλά με ντεμακιγιάζ βγαίνει πολύ εύκολα. Χρώμα πάρα πολύ έντονο:

7. Μάσκα μαλλιών TANGO της Farcom για βαμμένα μαλλιά - Τιμή: 2,70€

Πολύ ελαφριά σύνθεση, αφήνει τα μαλλιά πολύ απαλά χωρίς να βαραίνουν και να λαδώνουν. Μακράν η καλύτερη μάσκα σε σχέση με την τιμή της!

Το infallible μόνο σε εμένα οξειδωταν απίστευτα πολύ? Δε ξέρω ενώ ακούω από πολλούς τα καλύτερα καί ταιριάζει στον τύπο δέρματος μου κατέληγα μετά απο λίγο πολύ πιο σκουρόχρωμη .
Το concealer που πρότεινες σκέφτομαι να το δοκιμάσω, ειδικά αν μια από τις δύο αποχρώσεις είναι αρκετά λευκή, μου κάνει. Επίσης, πώς είναι στα μάτια αν το σεταρεις με πούδρα γιατί πολύ το σκέφτομαι να πάρω καί primer ματιών.
Δυο προϊόντα που απέκτησα σχετικά πρόσφατα καί τα έχω λατρέψει είναι το White cleansing butter απο natura siberica και liquid lipstick απο Κορρέ. Το πρώτο πραγματικά λιώνει το μακιγιάζ χωρίς να χρειάζεται ούτε πολύ τρίψιμο ούτε τίποτα, και όταν το ξεπλένεις δε νιώθεις καμία λιπαρότητα. Το δεύτερο εγώ εντυπωσιάστηκα γιατί ούτε ένιωθα ότι το φορούσα και παρόλο που την πρώτη φορά που το έβαλα ήμουν σέ τραπέζι και έφαγα μπόλικα λαδερα πράγματα έμεινε στη θέση τού για ώρες.
Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο προϊόν που απλά να ενισχύει τη ροδαλοτητα των χειλιών. Πολλές φορές τώρα το καλοκαίρι τα liquid lipstick μου φαίνεται βαρύ, το lip gloss γυαλίζει πάρα πολύ. Θα ήθελα κάτι πιο φυσικό χωρίς να ξέρω ακριβώς τι αποτελέσματα θα ήθελα νά έχει
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
@Agaphbou Τώρα που το είπες το πιο μεγάλο μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να βάλω eyeliner. :hehe:
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το infallible μόνο σε εμένα οξειδωταν απίστευτα πολύ? Δε ξέρω ενώ ακούω από πολλούς τα καλύτερα καί ταιριάζει στον τύπο δέρματος μου κατέληγα μετά απο λίγο πολύ πιο σκουρόχρωμη .
Όχι, και μένα που έχω πιο olive τόνο δέρματος. Ενώ ποιοτικά έκατσε πολύ ωραία το χρώμα έγινε μετά ξεροψημένο πατατάκι. Γενικά βέβαια μόνο μια ενυδατική με χρώμα της bourjois έχω βρει να μαρέσει 100% η απόχρωση της πάνω μου αλλά άλλη ιστορία αυτό.

Το concealer που λέτε έχει έκπτωση τώρα, ε. Ενδιαφέρον. :look:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ο
Όχι, και μένα που έχω πιο olive τόνο δέρματος. Ενώ ποιοτικά έκατσε πολύ ωραία το χρώμα έγινε μετά ξεροψημένο πατατάκι. Γενικά βέβαια μόνο μια ενυδατική με χρώμα της bourjois έχω βρει να μαρέσει 100% η απόχρωση της πάνω μου αλλά άλλη ιστορία αυτό.

Το concealer που λέτε έχει έκπτωση τώρα, ε. Ενδιαφέρον. :look:
Λέω κι εγώ δε μπορεί να είμαι η μόνη που μου έκατσε τόσο χάλια.
Εγώ αυτή Την περίοδο κάνω μία μίξη από ένα foundation της Maybelline φουλ καλυπτικο (την πιο ανοιχτή απόχρωση σε φάση άσπρο του ζόμπι) με ένα άλλο τής essence με χυμό cranberry, που έχει πολύ ελαφριά κάλυψη το οποίο αν καί η πιο ανοιχτή απόχρωση είναι σχετικά σκούρο για εμένα. Οπότε με τη μίξη μου κάθονται καλά καί σε απόχρωση, γιατί πήρα επιτέλους ανθρώπινο χρώμα και σε κάλυψη (βγαίνει προς μέτρια. Επίσης δε ξέρω αν είναι σωστό αλλά δεν καλύπτω φακίδες ούτε μύτη (μόνο την πουδραρω ελαφρώς) γιατί τώρα το καλοκαίρι μου αρέσει πολύ να βγαίνει ένα πιο φυσικό αποτέλεσμα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1. Το infallible μόνο σε εμένα οξειδωταν απίστευτα πολύ? Δε ξέρω ενώ ακούω από πολλούς τα καλύτερα καί ταιριάζει στον τύπο δέρματος μου κατέληγα μετά απο λίγο πολύ πιο σκουρόχρωμη .
Το concealer που πρότεινες σκέφτομαι να το δοκιμάσω, ειδικά αν μια από τις δύο αποχρώσεις είναι αρκετά λευκή, μου κάνει. Επίσης, πώς είναι στα μάτια αν το σεταρεις με πούδρα γιατί πολύ το σκέφτομαι να πάρω καί primer ματιών.

2. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο προϊόν που απλά να ενισχύει τη ροδαλοτητα των χειλιών. Πολλές φορές τώρα το καλοκαίρι τα liquid lipstick μου φαίνεται βαρύ, το lip gloss γυαλίζει πάρα πολύ. Θα ήθελα κάτι πιο φυσικό χωρίς να ξέρω ακριβώς τι αποτελέσματα θα ήθελα νά έχει

1. Εμένα δεν αλλάζει, ή κι αν αλλάζει, το 11 τον χειμώνα (το Vanilla δηλαδή, το πιο ανοιχτό τους) μου κάθεται τέλεια, υποθέτω έχει να κάνει και με το pH του δέρματος, γιατί ούτε τα αρώματα αλλάζουν πάνω μου, ενώ σε πολύ κόσμο που ξέρω αλλοιώνονται. Τώρα αυτό που πήρα είναι λίγο πιο σκούρο αλλά επειδή έχω ήδη μαυρίσει αρκετά και θα μαυρίσω κι άλλο, ήθελα να μου κρατήσει όλο το καλοκαίρι και μετά θα το χρησιμοποιώ για Contouring. Προς το παρόν το αναμειγνύω με λίγο Concealer που ναι, είναι αρκετά ανοιχτό. Δεν ξέρω αν έχεις ακόμη πιο ανοιχτό δέρμα από μένα, αλλά εμένα το light είναι ολόσωστο πάνω μου. Και στα μάτια που το βάζω, με λίγη μπεζ σκιά από πάνω (πούδρα σπανίως βάζω), σετάρεται μια χαρά και δεν κάνει γραμμές. Γενικά είναι το μοναδικό προϊόν της Clinique που μ' αρέσει.

2. Εγώ έχω ένα tint της Benefit, αυτό εδώ, αλλά δε θα το πρότεινα γιατί το θεωρώ ακριβό. Δίνει μόνο χρώμα, είτε σαν ρουζ είτε στα χείλη, χωρίς να έχει καμία απολύτως υφή. Εμένα μου το πήραν δώρο και γενικά μ' αρέσει, αλλά δε θα έδινα τόσα λεφτά για να το ξαναπάρω. Και η nyx παίζει να έχει κάτι ανεξίτηλα χρώματα, σαν μελάνια είναι, που διαρκούν 24 ώρες. Έκανα το λάθος μια φορά και το άπλωσα στο χέρι μου πριν διαβάσω τι είναι... :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Agaphbou Τώρα που το είπες το πιο μεγάλο μου παράπονο είναι ότι δεν μπορώ να βάλω eyeliner. :hehe:

Θα πάω κόντρα στη μάζα που εκθειάζει τον μαρκαδόρο και θα σου πω δοκίμασε με πινελάκι, ο μαρκαδόρος κάποια στιγμή τα φτύνει, η μύτη χαλάει και το πετάς πριν καλά καλά τελειώσει. Εγώ με αυτά τα βήματα το βάζω, δεν το πάω μέχρι μέσα μέσα και είναι πανεύκολο:

e1dc39e17e298adeec9b2b03e06da5b5.jpg


Για πιο εύκολα στην αρχή, μπορείς να βάζεις σελοτέιπ στην άκρη και από πάνω στο τέλος λίγη μαύρη ή άλλη σκουρόχρωμη σκιά μ ένα πινέλο για γωνίες... Και για αρχή μην το τραβάς μέχρι μέσα μέσα, σταμάτα στο 4ο στεπ, εξίσου ωραίο θα βγει και είναι πολύ πιο εύκολο!! Hope I helped
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Agaphbou Γενικά στην Ελλάδα έχω καταλήξει οτι τις περισσότερες φορές αξίζει να αγοράσει κανεις high end παρα drugstore καλλυντικά.
Οι προσφορές κατα καιρούς στα high end ειναι τοσο μεγάλες ενω στα drugstore ανύπαρκτες.

Το concealer και την urban decay τα εχω κι εγω.
Την παλέτα δεν την χάρηκα τόσο ,επειδή βαζω ελάχιστα χρώματα .Παλι καλα των είχα πάρει σε μεγαλη προσφορα.
Concealer αγοραζω η αυτο που έδειξες η της mac το pro long wear. Γενικα και τα δυο με 40% , ακομα και με 50% (οπως τωρα )
Παντα θα πάρω πανω απο ενα βεβαια ετσι ώστε να είμαι καλυμμένη για ολο το χρόνο.

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δε βρίσκω συχνά καλά φτηνά καλλυντικά, αλλά έχω μερικά που θα τ' ανεβάσω κάποια στιγμή. Αυτό που συμφέρει περισσότερο είναι τα ρουζ απ' τη Dust + cream, έχουν πολύ ωραίο χρώμα και αυτό που παίρνω κάνει 3,5 ευρώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
1. Εμένα δεν αλλάζει, ή κι αν αλλάζει, το 11 τον χειμώνα (το Vanilla δηλαδή, το πιο ανοιχτό τους) μου κάθεται τέλεια, υποθέτω έχει να κάνει και με το pH του δέρματος, γιατί ούτε τα αρώματα αλλάζουν πάνω μου, ενώ σε πολύ κόσμο που ξέρω αλλοιώνονται. Τώρα αυτό που πήρα είναι λίγο πιο σκούρο αλλά επειδή έχω ήδη μαυρίσει αρκετά και θα μαυρίσω κι άλλο, ήθελα να μου κρατήσει όλο το καλοκαίρι και μετά θα το χρησιμοποιώ για Contouring. Προς το παρόν το αναμειγνύω με λίγο Concealer που ναι, είναι αρκετά ανοιχτό. Δεν ξέρω αν έχεις ακόμη πιο ανοιχτό δέρμα από μένα, αλλά εμένα το light είναι ολόσωστο πάνω μου. Και στα μάτια που το βάζω, με λίγη μπεζ σκιά από πάνω (πούδρα σπανίως βάζω), σετάρεται μια χαρά και δεν κάνει γραμμές. Γενικά είναι το μοναδικό προϊόν της Clinique που μ' αρέσει.

2. Εγώ έχω ένα tint της Benefit, αυτό εδώ, αλλά δε θα το πρότεινα γιατί το θεωρώ ακριβό. Δίνει μόνο χρώμα, είτε σαν ρουζ είτε στα χείλη, χωρίς να έχει καμία απολύτως υφή. Εμένα μου το πήραν δώρο και γενικά μ' αρέσει, αλλά δε θα έδινα τόσα λεφτά για να το ξαναπάρω. Και η nyx παίζει να έχει κάτι ανεξίτηλα χρώματα, σαν μελάνια είναι, που διαρκούν 24 ώρες. Έκανα το λάθος μια φορά και το άπλωσα στο χέρι μου πριν διαβάσω τι είναι... :)
Της clinin
1. Εμένα δεν αλλάζει, ή κι αν αλλάζει, το 11 τον χειμώνα (το Vanilla δηλαδή, το πιο ανοιχτό τους) μου κάθεται τέλεια, υποθέτω έχει να κάνει και με το pH του δέρματος, γιατί ούτε τα αρώματα αλλάζουν πάνω μου, ενώ σε πολύ κόσμο που ξέρω αλλοιώνονται. Τώρα αυτό που πήρα είναι λίγο πιο σκούρο αλλά επειδή έχω ήδη μαυρίσει αρκετά και θα μαυρίσω κι άλλο, ήθελα να μου κρατήσει όλο το καλοκαίρι και μετά θα το χρησιμοποιώ για Contouring. Προς το παρόν το αναμειγνύω με λίγο Concealer που ναι, είναι αρκετά ανοιχτό. Δεν ξέρω αν έχεις ακόμη πιο ανοιχτό δέρμα από μένα, αλλά εμένα το light είναι ολόσωστο πάνω μου. Και στα μάτια που το βάζω, με λίγη μπεζ σκιά από πάνω (πούδρα σπανίως βάζω), σετάρεται μια χαρά και δεν κάνει γραμμές. Γενικά είναι το μοναδικό προϊόν της Clinique που μ' αρέσει.

2. Εγώ έχω ένα tint της Benefit, αυτό εδώ, αλλά δε θα το πρότεινα γιατί το θεωρώ ακριβό. Δίνει μόνο χρώμα, είτε σαν ρουζ είτε στα χείλη, χωρίς να έχει καμία απολύτως υφή. Εμένα μου το πήραν δώρο και γενικά μ' αρέσει, αλλά δε θα έδινα τόσα λεφτά για να το ξαναπάρω. Και η nyx παίζει να έχει κάτι ανεξίτηλα χρώματα, σαν μελάνια είναι, που διαρκούν 24 ώρες. Έκανα το λάθος μια φορά και το άπλωσα στο χέρι μου πριν διαβάσω τι είναι... :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Θα πάω κόντρα στη μάζα που εκθειάζει τον μαρκαδόρο και θα σου πω δοκίμασε με πινελάκι, ο μαρκαδόρος κάποια στιγμή τα φτύνει, η μύτη χαλάει και το πετάς πριν καλά καλά τελειώσει. Εγώ με αυτά τα βήματα το βάζω, δεν το πάω μέχρι μέσα μέσα και είναι πανεύκολο:

View attachment 70114

Για πιο εύκολα στην αρχή, μπορείς να βάζεις σελοτέιπ στην άκρη και από πάνω στο τέλος λίγη μαύρη ή άλλη σκουρόχρωμη σκιά μ ένα πινέλο για γωνίες... Και για αρχή μην το τραβάς μέχρι μέσα μέσα, σταμάτα στο 4ο στεπ, εξίσου ωραίο θα βγει και είναι πολύ πιο εύκολο!! Hope I helped
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δε βρίσκω συχνά καλά φτηνά καλλυντικά, αλλά έχω μερικά που θα τ' ανεβάσω κάποια στιγμή. Αυτό που συμφέρει περισσότερο είναι τα ρουζ απ' τη Dust + cream, έχουν πολύ ωραίο χρώμα και αυτό που παίρνω κάνει 3,5 ευρώ.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό της benefit όντως φαίνεται ωραίο αλλά είναι ένα προϊόν που τα χρήματα δε θα τα έδινα και σίγουρα για να κάτσει καλά ένα foundation εξαρτάται απο διαφορους παράγοντες και λογικά μπορεί να φταίει και αυτός.
Είμαι σέ μία φάση που θέλω να αγοράζω πιο ποιοτικά προϊόντα, που να έχουν διάρκεια καί καλή απόδοση. Και επίσης θέλω πλέον να αγοράζω κυρίως απο cruelty free brands καί δυστυχώς η Maybelline δεν είναι ένα απο αυτά, δυστυχώς. Επίσης θέλω να τελειώσω πρώτα όσα είναι σχετικά οκ (πχ έχω τρία lip balms τα οποία είναι μεχ αλλά δεν είναι ο, τι χειρότερο) , να τα ξεφορτωθώ και να έχω ένα και καλό.
Το ίδιο ξεσκαρταρισμα έκανα καί με ρούχα που έλεγα ότι κάποια στιγμή ίσως τα φορέσω καί Δεν τα φορούσα απλά ποτέ και ένιωσα άπειρη ευτυχία όταν άδειασε η ντουλάπα μου, γιατί όσο τα έβλεπα νά πιάνουν χώρο εκνευριζομουν

Tο σιλοτειπ με βοηθάει άπειρα όταν εφαρμόζω σκιές, γιατί μία τα μάτια μου είναι μέτρια προς μικρά καί σχιστά, μια εγώ γκαβη κάπου γίνομαι χάλια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top