[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα πάω κόντρα στη μάζα που εκθειάζει τον μαρκαδόρο και θα σου πω δοκίμασε με πινελάκι, ο μαρκαδόρος κάποια στιγμή τα φτύνει, η μύτη χαλάει και το πετάς πριν καλά καλά τελειώσει. Εγώ με αυτά τα βήματα το βάζω, δεν το πάω μέχρι μέσα μέσα και είναι πανεύκολο:

View attachment 70114

Για πιο εύκολα στην αρχή, μπορείς να βάζεις σελοτέιπ στην άκρη και από πάνω στο τέλος λίγη μαύρη ή άλλη σκουρόχρωμη σκιά μ ένα πινέλο για γωνίες... Και για αρχή μην το τραβάς μέχρι μέσα μέσα, σταμάτα στο 4ο στεπ, εξίσου ωραίο θα βγει και είναι πολύ πιο εύκολο!! Hope I helped
Έχω προσπαθήσει παλιά αλλά δεν με έβγαινε και το παράτησα. Μπορεί να επανέλθω κάποια στιγμή στην προσπάθεια. :hehe:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει παλιά αλλά δεν με έβγαινε και το παράτησα. Μπορεί να επανέλθω κάποια στιγμή στην προσπάθεια. :hehe:
πλάκα πλάκα ούτε εγώ έχω ιδέα πως να βάλω μολύβι. φορούσα μέχρι πριν κάποιο διάστημα γυαλιά οπότε σκεφτόμουν πως και να το έβαζα δεν είχε νόημα γιατί δεν θα φαινόταν. τώρα που τα έχω βγάλει θέλω να μάθω και ίσως ξεκινήσω με τα βήματα που έδειξε η Agaph αλλά με μολύβι. go big or go home :hehe:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
πλάκα πλάκα ούτε εγώ έχω ιδέα πως να βάλω μολύβι. φορούσα μέχρι πριν κάποιο διάστημα γυαλιά οπότε σκεφτόμουν πως και να το έβαζα δεν είχε νόημα γιατί δεν θα φαινόταν. τώρα που τα έχω βγάλει θέλω να μάθω και ίσως ξεκινήσω με τα βήματα που έδειξε η Agaph αλλά με μολύβι. go big or go home :hehe:
Εγώ λόγω γυαλιών και τεράστιας μυωπίας κολλάω στον καθρέφτη, φέρνω μικρότερο καθρεφτάκι και γίνεται λίγο χαμουλης αλλά ναι τα ψιλοκαταφερνω, στο φτερό, καμία φορά η γραμμή στο μάτι μου βγαίνει αρκετά παχιά βέβαια
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ουτε εγω μπορουσα να βαλω eyeliner γιατι δυσκολευομουν παρα πολυ, μεχρι που μια φιλη μου προτεινε να παρω gel eyeliner και τετοιο πινελο:
1594315185293.png


Με αυτο απλα το ακουμπας και μετα ενωνεις τις γραμμες. Η γραμμη γινεται τελεια. Μου πηρε 2-3 φορες μεχρι να το τελειοποιησω και τωρα φοραω καθε μερα eyeliner :laugh:

Για concealer και ελαφρυ foundation συνιστω της ΙΤ cosmetics και ειδικα την CC cream της. Απιστευτη. Το concealer κοστιζει γυρω στα 30 αλλα βαζεις τοσο λιγο που ανετα θα διαρκεσει για χρονο, μη πω για χρονια με καθημερινη χρηση!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Τι θα προτείνατε για λάδι μαυρίσματος ? 😊
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τι θα προτείνατε για λάδι μαυρίσματος ? 😊

Χε χε χε χε...

20160308141102_carroten_intensive_tanning_gel_150ml.jpeg

Πλέον στην παρέα με φωνάζουν γυφτάκι γιατί κάνει αντίθεση το μαύρισμα με το ξανθό μπαλαγιαζ... :P

Αν όμως θες σώνει και καλά λάδι, δοκίμασε το cocosolis για να μου πεις κι εμένα αν είναι τόσο καλό όσο δείχνει :laugh:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Της Carroten πάρε λάδι ή αυτό που έδειξε η Αγάπη. Και οι δικοί μου τέτοιο βάζουν και έχουν γίνει έγχρωμοι. Είναι πολύ δυνατό το αποτέλεσμα και γρήγορο! Στα σούπερ μάρκετ το βρίσκεις
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παιδάκια αντηλιακό όμως στο πρόσωπο φουλ.

Δε θέλουμε φωτογηραναση :))

Εγώ βάζω λίγο makeup και δεν κοκκινίζω ποτέ, ενώ με αντηλιακό έχω καεί πολλάκις. Έχει ούτως ή άλλως SPF δείκτη και είναι και εντελώς αδιάβροχο σε αντίθεση με το αντηλιακό, οπότε δε χρειάζεται να ξαναβάλω μες στη μέρα.

@uni77 Δεν ξέρω τι χρώμα έχεις ήδη, αλλά επειδή τώρα καίει φουλ ο ήλιος, αν είσαι άσπρη take it easy, αλλιώς θα ξεφλουδίσεις και θα έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα απ' το επιθυμητό. Και όπου καείς έστω και λίγο, μόλις πας σπίτι παγωμένο ντους και bepanthol μετά, κάνει παπάδες!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
@Agaphbou εντελώς ασπρη οχι γιατί παω για μπανια, αλλα θελω ενα boost στο χρωμα.

Υπηρχε ομως ενα καλοκαιρι που καηκα, οποτε πηρα το μαθημα μου 😅 και τωρα προσέχω
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Για όσους έχουν εμπειρία θα ήθελα να σας ρωτήσω.Έχω λιπαρή επιδερμίδα με τάσεις ξηρότητας στη μύτη,στο μεσόφρυο και στη περιοχή γύρω από τη μύτη.Η προηγούμενη κατάσταση είναι αποτέλεσμα της σμηγματορροϊκής δερματίτιδας που μου διέγνωσε η δερματολόγος.Η προηγούμενη μου είχε προτείνει ένα αντηλιακό το οποίο εν τέλει μου δημιουργεί απίστευτη λιπαρότητα,σαν να στάζω λάδι.Έχετε εσείς να μου προτείνετε κάτι,το οποίο να προσφέρει και ματ αποτέλεσμα αλλά ταυτόχρονα να ενυδατώνει και να μη ξηραίνει τις περιοχές όπου εμφανίζεται η ξηρότητα;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Για όσους έχουν εμπειρία θα ήθελα να σας ρωτήσω.Έχω λιπαρή επιδερμίδα με τάσεις ξηρότητας στη μύτη,στο μεσόφρυο και στη περιοχή γύρω από τη μύτη.Η προηγούμενη κατάσταση είναι αποτέλεσμα της σμηγματορροϊκής δερματίτιδας που μου διέγνωσε η δερματολόγος.Η προηγούμενη μου είχε προτείνει ένα αντηλιακό το οποίο εν τέλει μου δημιουργεί απίστευτη λιπαρότητα,σαν να στάζω λάδι.Έχετε εσείς να μου προτείνετε κάτι,το οποίο να προσφέρει και ματ αποτέλεσμα αλλά ταυτόχρονα να ενυδατώνει και να μη ξηραίνει τις περιοχές όπου εμφανίζεται η ξηρότητα;

H Frezyderm έχει αντηλιακά προσώπου με πολύ ωραία υφή και καθόλου λιπαρά. Εμένα μου είχαν δώσει της aknicare αλλά δεν ξετρελάθηκα να πω την αμαρτία μου.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
H Frezyderm έχει αντηλιακά προσώπου με πολύ ωραία υφή και καθόλου λιπαρά. Εμένα μου είχαν δώσει της aknicare αλλά δεν ξετρελάθηκα να πω την αμαρτία μου.
Γενικά έχει οικονομικές τιμές;Μια φίλη μου μου έχει πει οτι γενικά τα προϊόντα της Frezyderm προκαλούν αλλεργίες,ισχύει;
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Για όσους έχουν εμπειρία θα ήθελα να σας ρωτήσω.Έχω λιπαρή επιδερμίδα με τάσεις ξηρότητας στη μύτη,στο μεσόφρυο και στη περιοχή γύρω από τη μύτη.Η προηγούμενη κατάσταση είναι αποτέλεσμα της σμηγματορροϊκής δερματίτιδας που μου διέγνωσε η δερματολόγος.Η προηγούμενη μου είχε προτείνει ένα αντηλιακό το οποίο εν τέλει μου δημιουργεί απίστευτη λιπαρότητα,σαν να στάζω λάδι.Έχετε εσείς να μου προτείνετε κάτι,το οποίο να προσφέρει και ματ αποτέλεσμα αλλά ταυτόχρονα να ενυδατώνει και να μη ξηραίνει τις περιοχές όπου εμφανίζεται η ξηρότητα;
Εγώ με παρόμοια θέματα πήρα αυτό φέτος και απορώ γιατί δεν το έπαιρνα πιο νωρίς. Δε βγάζει λιπαρότητα σχεδόν καθόλου αλλά δεν ξηραίνει κιόλας σαν το vichy που έπαιρνα. Γενικά αφήνει μια όψη υγιούς δέρματος. :)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Γεια σου Γιώτα!
Πρόσφατα δοκίμασα σε δείγμα αυτο https://farmakeio1828.gr/markes-brands-etairies/avene/avene-dry-touch-fluid-spf30-50ml/. Είναι ότι πιο ματ έχω δοκιμάσει. Τώρα δεν ξέρω πώς θα κάτσει στη δική σου επιδερμίδα που έχεις εντονη λιπαρότητα. Σε μένα πάντως απορροφήθηκε αμέσως κι άφησε πολύ ωραία αίσθηση.
Το μόνο κακό που βρήκα είναι ότι αφήνει πολύ ασπρίλα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γενικά έχει οικονομικές τιμές;Μια φίλη μου μου έχει πει οτι γενικά τα προϊόντα της Frezyderm προκαλούν αλλεργίες,ισχύει;

Ε όλα τα καλά αντηλιακά είναι λίγο τσιμπημένα, τώρα δε θυμάμαι ακριβώς γιατί έχω να πάρω αντηλιακό χρόνια... Αλλεργίες; Α δεν ξέρω, πρώτη φορά το ακούω. Εμένα μια χαρά μου ήταν.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εγώ με παρόμοια θέματα πήρα αυτό φέτος και απορώ γιατί δεν το έπαιρνα πιο νωρίς. Δε βγάζει λιπαρότητα σχεδόν καθόλου αλλά δεν ξηραίνει κιόλας σαν το vichy που έπαιρνα. Γενικά αφήνει μια όψη υγιούς δέρματος. :)

Και εγω το έχω δοκιμάσει αυτό :)

Κάποτε ηταν κι το μοναδικό χωρίς μυρωδιά στην Ελλαδα αλλα πλέον δεν φερνουν την εκδοχή χωρίς άρωμα :(
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top