[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Serena, τι ακριβώς κάνεις αν την ακολουθείς; Έχεις βρει κανένα καλό sulfate free σαμπουάν;
Κάνω αρκετά πράγματα, όχι όλα όμως. Θα επεκταθώ σε πιο αναλυτικό ποστ αύριο - μεθαύριο. :D

Την είχα πετύχει στο νετ καιρό πριν και νόμιζα ότι δεν είναι εφαρμόσιμη εδώ λόγω έλλειψης κατάλληλων προϊόντων αλλά υπάρχουν τα πάντα και στα σμ μάλιστα. Αυτό έχω εγώ και το βρίσκω υπέροχο. Και το μαλακτικό του πολύ καλό είναι απλά τώρα βάζω μάσκα κυρίως που συμφέρει πιο πολύ κιόλας. Επίσης κάποια από τα παιδικά σαμπουαν septona και johnsons είναι κατάλληλα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Serena, τι ακριβώς κάνεις αν την ακολουθείς; Έχεις βρει κανένα καλό sulfate free σαμπουάν;

Επίσης shout-out στην @Εχέμυθη, πήρα την ενυδατική που μου πρότεινες και μέχρι τώρα μου φαίνεται και ποιοτική και πάρα πολύ βολική, αφού τη χρησιμοποιώ σε πρόσωπο και σώμα! :queen:
Χαίρομαι πολύ πολύ που σε βόλεψε! Ακριβώς γι αυτό μου άρεσε και εμένα, είναι φουλ ενυδατικη και πολυχρηστικη :)
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιποοον η curly girl method που λέτε αναπτύχθηκε από μια κομμώτρια στην Αμερική αν δεν κάνω λάθος η οποία έγραψε και το σχετικό βιβλίο και συνιστά συμβουλές και tutorials με σκοπό τη σωστή φροντίδα και τη βέλτιστη υγεία των σπαστών και πάνω μαλλιών.

Ως προς τα προϊόντα, η γενική αρχή είναι να αποφεύγονται αυτά που περιέχουν θειικά άλατα, σιλικόνες και ξηραντικές αλκοόλες. Τα βλέπουμε όλα αυτά στα συστατικά με ονομασίες όπως sodium laureth sulfate, di-, tri- methicones και alcohol denat αντίστοιχα. Υπάρχουν και άλλα που δεν είναι ιδιαίτερη ανάγκη να θυμόμαστε καθώς υπάρχουν σελίδες που κάνεις paste τη λίστα των συστατικών και σου βγάζει το πόρισμα ( :P ).

Πρακτικά τώρα τι γίνεται.

Το λούσιμο γενικά πρέπει να γίνεται όσο πιο αραιά αντέχουμε με max τις 2 φορές την εβδομάδα. Το ιδανικό είναι να αποφεύγεται πλήρως ή σχεδόν πλήρως η χρήση σαμπουαν όσο κουφό και να ακούγεται. Δηλαδή, προτείνεται η εφαρμογή μαλακτικού και στις ρίζες κανονικά όπως θα βάζαμε σαμπουαν. Μια πιο μέση λύση είναι η χρήση εναλλάξ μαλακτικού και sulfate free σαμπουαν. Καλό είναι 1-2 φορές το μήνα να χώνεται στο πλάνο και ένα σαμπουαν με sulfates αλλά χωρίς σιλικόνη και αλκοόλες για να γίνεται βαθύς καθαρισμός και να αποφεύγεται η πιθανότητα συσσώρευσης προϊόντων στο scalp, κάτι που ίσως συντελέσει σε παροδική τριχόπτωση. Η τακτική του λουσίματος με sulfates μόνο προτείνεται επίσης και μετά από βάψιμο πχ για να καθαριστεί το μαλλί από τυχόν σιλικόνη και άλλες μπόυρδες από τη βαφή αλλά και μετά από επίσκεψη στο κομμωτήριο που συνήθως δεν έχουν "αποδεκτά" προϊόντα.

Το ξεμπέρδεμα / χτένισμα γίνεται μόνο σε μούσκεμα μαλλιά που έχουν μαλακτικό ή μάσκα. Μετά χτένα δε μπαίνει because hello φριζάρισμα μετά. Καμιά φορά καλό είναι να μπαίνει μάσκα σε στεγνό μαλλί για κανένα μισάωρο πχ πριν το λούσιμο για βαθιά ενυδάτωση από το μέσο και κάτω. Μόλις βγούμε από το μπάνιο σε μαλλί που στάζει βάζουμε τα προϊόντα styling της επιλογής μας. Αυτά μπορεί να είναι leave in conditioner, αφρός ή ζελέ ή και όλα μαζι ή μόνο leave in και ενα από τα άλλα 2 ανάλογα με τις προτιμήσεις μας και το τι μας ταιριάζει. Θεωρητικά τα προϊόντα "κλειδώνουν" την υγρασία μέσα στο μαλλί με αυτό τον τρόπο και αυτό παραμένει ενυδατωμένο.

Το σκούπισμα / στέγνωμα δεν γίνεται με συμβατική πετσέτα because hello φριζάρισμα και πάλι αλλά είτε με πετσέτα με μικροϊνες ή με ένα βαμβακερό μπλουζάκι. Και πάλι δεν τρίβουμε χωρίς έλεος τα μαλλιά έκει μέσα αλλά το καλύτερο είναι να τα δέσουμε σε τουρμπάνι για όση ώρα θέλουμε. Αν θέλουμε να τα στεγνώσουμε μόνο με φυσούνα προτείνεται και μόνο στην κρύα θερμοκρασία.

Επειδή η τριβή στη μαξιλαροθήκη όταν κοιμόμαστε οδηγεί σε ένα ακόμα hello στο φριζάρισμα μπορούμε ή να χρησιμοποιούμε μεταξωτή / σατέν μαξιλαροθήκη, είτε να τα δένουμε με μαντήλι σατέν / μεταξωτό σε τουρμπάνι, είτε να τα πιάνουμε με ένα χαλαρό κοτσιδακισανκαλώδιοτηλεφώνου σε σχήμα ανανάς ώστε να τα προστατέψουμε όσο γίνεται από την τριβή. Προσωπικά το μόνο που κάνω από αυτά είναι να τα πιάνω ψηλά όποτε το θυμάμαι / με νοιάζει την επόμενη μέρα να είναι ευπαρουσίαστα και όντως at least τα πάνω που φαίνονται κρατάνε τη μπούκλα τους και 3 και 4 μέρες μετά αλλά κάποια στιγμή θα πάρω ύφασμα να φτιάξω και μαξιλαροθήκες ίσως.

Κάποιες ειδικές θεραπείες για μια στις τόσες που έχει πάρει το μάτι μου είναι το olaplex νομίζω για φθαρμένα μαλλιά κυρίως και οι μάσκες πρωτείνης που όσο ιντελεκτουαλ και δύσκολο και ακριβό αν ακούγεται οι πιο συχνές σχετικές μάσκες που έχω δει είναι η μπύρα του θεούλη, το σουρωμένο ζουμί από βρασμένα μακαρόνια, το νερό που μουλιάσαμε ρύζι και το αβγό ή και μείξεις κάποιων από αυτά. Εγώ έχω δοκιμάσει τη μπύρα από όλα αυτά μόνο και κοίταζα στον καθρέφτη για μέρες τις μπουκλες που απέκτησα με περίσσιο καμάρι. :lol:

Κάθε πρωί για styling προτείνεται ψέκασμα με leave in ή μαλακτικό αραιωμένο σε νερό (το ίδιο πράγμα είναι σχεδόν) και η χαρακτηριστική κίνηση που τα πιάνουμε στις χούφτες ή απλό βρέξιμο με σκέτο νερό ή / και εφαρμογή αφρού / τζελ και πάλι. Εγώ από αυτά κάνω ένα τίποτα γιατί 1ον βαριέμαι και 2ον τα βρίσκω αρκετά ικανοποιητικά ειδικά αν τα έχω πιάσει πάνω με το καλώδιο.

Προφανώς δεν ταιριάζουν όλα σε όλους και χρειάζεται και εδώ όπως σε όλα μια κάποια δοκιμή και προσαρμογή στις συνήθειες και προτιμήσεις του καθενός. Δηλαδή πρώτη φορά που λούστηκα με μαλακτικό έβαλα τη μάσκα που έχω (την fructis banana) και βγήκαν χάλια, βαριά και λαδωμένα ενώ με το πάνφθηνο μαλακτικό της αλυσίδας ΕΛΟΜΑΣ βγαίνουν μια χαρά κομπλέ. Αυτά που τηρώ είναι ότι έχω αποδεκτά προϊόντα ως προς τα συστατικά, τα στεγνώνω με μπλουζάκι και τα πιάνω πάνω το βράδυ και μπορώ να πω ότι τα διαστήματα που τα τηρώ πιστά τα βλέπω πιο λαμπερά γενικά και ακόμα και 3-4 μέρες μετά το λούσιμο φαίνονται καλά και όχι σαν άχυρα όπως πριν.

PS: Όλα αυτά τα ανακάλυψα από την ελληνική ομάδα στο φβ που βρήκα τυχαία το καλοκαίρι οπότε δίνω το credit στις κοπέλες από εκεί για τις πληροφορίες μου.

Ενδεικτικά η πρόοδος που μπορεί να προκύψει με τον καιρό φαίνεται στην πολύ ωραία εικόνα στο σπόιλερ

Αυτά τα ολίγα. :P
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
@*Serena* εσύ έχεις δει διαφορά;
Είπα και στο σεντονάκι ότι δεν τα κάνω όλα σωστά και δεν το ακολουθώ με θρησκευτική ευλάβεια αλλά και πάλι βλέπω διαφορά, ναι. Τώρα που μόλις τα έλουσα με μαλακτικό σκέτο μοιάζουν σαν τη δεύτερη εικόνα ας πούμε. Ειδικά τα διαστήματα που είμαι πιο συνεπής οι good hair days μου είναι περισσότερες και καλύτερες από ότι πριν. Επειδή το ξαναδιάβασα και φαίνεται λίγο βαρύ, δεν είναι νόμος και δεν πρέπει το λούσιμο να γίνεται αγγαρεία αλλιώς μετά κλάψε μας. Αυτά που βάζω είναι λίγα πράγματα, φτηνά και ευρέως διαθέσιμα και ουσιαστικά μόνο τον τρόπο στεγνώματος άλλαξα.

Πιστεύω ότι έστω μια στροφή σε πιο σωστά συστατικά αξίζει γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνουν πιο υγιή. :)
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
hello my dearests!
συμφορουμιτισες (και συμφορουμιτες I guess, οσοι ειστε ετσι πιο φανσι) ,
με αυτο το παρθενικο μου ποστ στο θρεντ τουτο θα ηθελα την στηριξη και τη βοηθεια σας, συγκεκριμενα προτασεις για παλεττες με σκιες (οσο περισσοτερες αποχρωσεις τοσο το καλυτερο),
μονο 2 προυποθεσεις να μην εχουν ενα τονο γκλιτερ και να αστραφτουν σαν την πουλια και τον αυγερινο μαζι, προτιμω τα πιο ματ χρωματα και να μην βρισκω στο ακυρο χρυσοσκονη παντου για τους υπολοιπους 10 μηνες και παρακαλω να εχουν οσο γινεται καλη εφαρμογη, εν λαικιστι να μην ειναι σαν κιμωλια για μαυροπινακα σε υφη
αυτα, μιλ μερσι
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
hello my dearests!
συμφορουμιτισες (και συμφορουμιτες I guess, οσοι ειστε ετσι πιο φανσι) ,
με αυτο το παρθενικο μου ποστ στο θρεντ τουτο θα ηθελα την στηριξη και τη βοηθεια σας, συγκεκριμενα προτασεις για παλεττες με σκιες (οσο περισσοτερες αποχρωσεις τοσο το καλυτερο),
μονο 2 προυποθεσεις να μην εχουν ενα τονο γκλιτερ και να αστραφτουν σαν την πουλια και τον αυγερινο μαζι, προτιμω τα πιο ματ χρωματα και να μην βρισκω στο ακυρο χρυσοσκονη παντου για τους υπολοιπους 10 μηνες και παρακαλω να εχουν οσο γινεται καλη εφαρμογη, εν λαικιστι να μην ειναι σαν κιμωλια για μαυροπινακα σε υφη
αυτα, μιλ μερσι


Η πιο διάσημη ματ παλέτα είναι αυτή εδώ της Kat von d:
68b0dcd4-be9d-4316-a8b2-49f25526f531.png

την οποία την έχει μια φίλη μου και τη χρησιμοποιούσα συχνά, αλλά εμένα μου έπεφτε και λίγο από κάτω όταν τις έβαζα με fluffy brush, οπότε τις έβαζα με το δάχτυλο. Έχουν πολύ έντονα χρώματα, κάνουν πολύ καλό blending και στη φίλη μου δεν έπεφταν ουτε από κάτω οπότε ισως έχει να κάνει και με το δέρμα. Από εκεί και πέρα κορυφαίες μάρκες είναι οι huda beauty, urban decay και too faced (αν και η too faced δεν έχει τόσο pigmented σκιές οπότε βγαίνουν λίγο πιο διακριτικές), αλλά δε νομίζω να βρεις παλέτα χωρίς ούτε 1 μεταλιζέ σκιά. Μετά ξέρω ότι υπάρχει κι η modern renaissance της Anastasia beverly hills αλλά δεν την έχω δει ποτέ μου από κοντά για να σου πω από ποιότητα.
anas0159f_11-1c7fd6fcc59022976615991744435192-640-0.jpg
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Η πιο διάσημη ματ παλέτα είναι αυτή εδώ της Kat von d:View attachment 72679
την οποία την έχει μια φίλη μου και τη χρησιμοποιούσα συχνά, αλλά εμένα μου έπεφτε και λίγο από κάτω όταν τις έβαζα με fluffy brush, οπότε τις έβαζα με το δάχτυλο. Έχουν πολύ έντονα χρώματα, κάνουν πολύ καλό blending και στη φίλη μου δεν έπεφταν ουτε από κάτω οπότε ισως έχει να κάνει και με το δέρμα. Από εκεί και πέρα κορυφαίες μάρκες είναι οι huda beauty, urban decay και too faced (αν και η too faced δεν έχει τόσο pigmented σκιές οπότε βγαίνουν λίγο πιο διακριτικές), αλλά δε νομίζω να βρεις παλέτα χωρίς ούτε 1 μεταλιζέ σκιά. Μετά ξέρω ότι υπάρχει κι η modern renaissance της Anastasia beverly hills αλλά δεν την έχω δει ποτέ μου από κοντά για να σου πω από ποιότητα.
θενκ γιου βερι ματς, θα τις εχω στα υποψιν μου,θα τσεκαρω και της huda που εχει γινει τοσο σαλος
της too faced εχω μια παλετα και το προβλημα μου ειναι ακριβως αυτο που ειπες, πλας οτι ολα τα χρωματα εκτος απο 2-3 ειναι τιγκα στη χρυσοσκονη
και μονο η χρυσοσκονη μενει παντου γιατι το χρωμα ειναι αμυδρο οσο δεν παει ειδικα οσο περναει η ωρα
και για να διευκρινισω δεν εχω τιποτα με τις μεταλιζε σκιες, μ αρεσουν αρκετα καποιες αλλα στις πιο πολλες παλετες που εβρισκα ηταν ολα ή σχεδον ολα τα χρωματα μεταλιζε και imo πολυ περιοριστικο αυτο για να συνδιασεις 2-3+ χρωματα
ειδικα τωρα που περναω 60s-80s και θελω να πειραματιστω με εντονα ματ χρωματα κατι μπλε,πρασινα,κιτρινα και δεν συμμαζευεται (οχι σαδ ριαξιονς εδω παρακαλω)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
θενκ γιου βερι ματς, θα τις εχω στα υποψιν μου,θα τσεκαρω και της huda που εχει γινει τοσο σαλος
της too faced εχω μια παλετα και το προβλημα μου ειναι ακριβως αυτο που ειπες, πλας οτι ολα τα χρωματα εκτος απο 2-3 ειναι τιγκα στη χρυσοσκονη
και μονο η χρυσοσκονη μενει παντου γιατι το χρωμα ειναι αμυδρο οσο δεν παει ειδικα οσο περναει η ωρα
και για να διευκρινισω δεν εχω τιποτα με τις μεταλιζε σκιες, μ αρεσουν αρκετα καποιες αλλα στις πιο πολλες παλετες που εβρισκα ηταν ολα ή σχεδον ολα τα χρωματα μεταλιζε και imo πολυ περιοριστικο αυτο για να συνδιασεις 2-3+ χρωματα
ειδικα τωρα που περναω 60s-80s και θελω να πειραματιστω με εντονα ματ χρωματα κατι μπλε,πρασινα,κιτρινα και δεν συμμαζευεται (οχι σαδ ριαξιονς εδω παρακαλω)
Α αν θες έντονα χρώματα μπορείς να ψάξεις και για τη James Charles palette. Πρέπει να έχει πολύ έντονα χρώματα και σχετικά ματ
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
JESUSS CHRIST, I love this!
( εμφανισιακα τουλαχιστον)

Χαχαχ, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά βλέπω ότι χρησιμοποιείται πολύ και για drag βαψιματα που είναι τα πιο απαιτητικά και έντονα οπότε πιστεύω θα είναι καλή.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Χαχαχ, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά βλέπω ότι χρησιμοποιείται πολύ και για drag βαψιματα που είναι τα πιο απαιτητικά και έντονα οπότε πιστεύω θα είναι καλή.
sounds quite decent!
επισης εγω : δεν θελω μεταλιζε, χρυσοσκονες και αστραφτερα πραγματα
εγω 5 λεπτα αργοτερα:
αυτη η matrix φαινεται πολυ ωραια, αα και η azula θα μου παει και αυτη η kitana πολυ ιδιαιτερη
...
...
:)
και η full fantasy


 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
sounds quite decent!
επισης εγω : δεν θελω μεταλιζε, χρυσοσκονες και αστραφτερα πραγματα
εγω 5 λεπτα αργοτερα:
αυτη η matrix φαινεται πολυ ωραια, αα και η azula θα μου παει και αυτη η kitana πολυ ιδιαιτερη
...
...
:)
και η full fantasy


Έλα καλημέρα! Γενικά δε το είχα καθόλου με το βάψιμο και τις παλέτες, όντας και γκαβη ακόμα περισσότερο. Εμένα η παλέτα που με βόλεψε άπειρα,. και ναι έχει και shimmery αποχρώσεις, είναι η Soph x Extra spicy από revolution. Τά χρώματα μου αρέσουν πολύ γιατί είναι ζεστά καί ενδιαφέροντα ( προσωπικά ποτέ δε μου άρεσαν οι nude παλέτες παρόλο που έχω μια που μου ήταν δώρο) αλλά έχει και κάποια πιο ουδέτερα και, νομίζω ,ότι κάνει για όλες τις εποχές.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Έλα καλημέρα! Γενικά δε το είχα καθόλου με το βάψιμο και τις παλέτες, όντας και γκαβη ακόμα περισσότερο. Εμένα η παλέτα που με βόλεψε άπειρα,. και ναι έχει και shimmery αποχρώσεις, είναι η Soph x Extra spicy από revolution. Τά χρώματα μου αρέσουν πολύ γιατί είναι ζεστά καί ενδιαφέροντα ( προσωπικά ποτέ δε μου άρεσαν οι nude παλέτες παρόλο που έχω μια που μου ήταν δώρο) αλλά έχει και κάποια πιο ουδέτερα και, νομίζω ,ότι κάνει για όλες τις εποχές.
ωραια παλεττα και οικονομικη γενικα, μαρεσουν τα πιο εντονα κοκκινα κλπ

θα με βολευε απιστευτα πολυ μια εταιρια να εχει ενα make your own palette σαν κονσεπτ, εχω διχαστει αρκετα, μ αρεσουν καποια χρωματα στη μια καποια αλλα στην αλλη και παει λεγοντας
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ωραια παλεττα και οικονομικη γενικα, μαρεσουν τα πιο εντονα κοκκινα κλπ

θα με βολευε απιστευτα πολυ μια εταιρια να εχει ενα make your own palette σαν κονσεπτ, εχω διχαστει αρκετα, μ αρεσουν καποια χρωματα στη μια καποια αλλα στην αλλη και παει λεγοντας

Το έχει η colourpop, που ξέρω ότι είναι και καλής ποιότητας, αλλά επειδή είναι αμερικανική εταιρία δεν ξέρω τι αποστολές κάνει στην Ελλάδα. Νομίζω επίσης γίνεται και στη Mac αλλά οι σκιές της που χω δοκιμάσει δε με τρέλαναν σαν ποιότητα, απλώς έχει περισσότερα χρώματα σίγουρα.

https://colourpop.com/pages/create-your-own-makeup-palette

https://m.maccosmetics.com/product/...e-your-palette/custom-palette-eye-shadow-x-12
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ωραια παλεττα και οικονομικη γενικα, μαρεσουν τα πιο εντονα κοκκινα κλπ

θα με βολευε απιστευτα πολυ μια εταιρια να εχει ενα make your own palette σαν κονσεπτ, εχω διχαστει αρκετα, μ αρεσουν καποια χρωματα στη μια καποια αλλα στην αλλη και παει λεγοντας
MAC και inglot το κανουν αυτό που ζητάς! Οι inglot ειναι οι πιο οικονομικες απο τις δυο. :)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
ωραια παλεττα και οικονομικη γενικα, μαρεσουν τα πιο εντονα κοκκινα κλπ

θα με βολευε απιστευτα πολυ μια εταιρια να εχει ενα make your own palette σαν κονσεπτ, εχω διχαστει αρκετα, μ αρεσουν καποια χρωματα στη μια καποια αλλα στην αλλη και παει λεγοντας
Ναι είναι πολύ όμορφη , έχει εξαιρετική απόδοση και είναι οικονομική . Εγώ προσπαθώ γενικά να είμαι ολιγαρκής στα καλλυντικά (με εξαίρεση τα κραγιόν :P ). Ωστόσο, θά ήθελα μία παλέτα με μπλε, τιρκουάζ,πράσινες και μώβ αποχρώσεις shimmery και ματ για να έχω όλα τα χρώματα που μου αρέσουν. Από παλέτες έχω τρεις, αυτή που ανέφερα, αυτή τη nude που δε χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και την life is a peach της w7 που είναι αντιγραφή από μια παλέτα τής too faced που δεν θυμάμαι. Η τελευταία δε με ενθουσίασε σαν απόδοση, ωστόσο έχει αρκετά όμορφα χρώματα και θεωρώ ότι θα την τελειώσω κάποια στιγμή. Α και από αυτή χρησιμοποιώ την απόχρωση sweet talk για τα φρύδια μου οπότε δεν χρειάζεται να αγοράσω Extra προϊόν .
Νομίζω πάντως ότι υπάρχουν εταιρείες που κάνεις τις δικές Σου παλέτες.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ όμορφη , έχει εξαιρετική απόδοση και είναι οικονομική . Εγώ προσπαθώ γενικά να είμαι ολιγαρκής στα καλλυντικά (με εξαίρεση τα κραγιόν :P ). Ωστόσο, θά ήθελα μία παλέτα με μπλε, τιρκουάζ,πράσινες και μώβ αποχρώσεις shimmery και ματ για να έχω όλα τα χρώματα που μου αρέσουν. Από παλέτες έχω τρεις, αυτή που ανέφερα, αυτή τη nude που δε χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και την life is a peach της w7 που είναι αντιγραφή από μια παλέτα τής too faced που δεν θυμάμαι. Η τελευταία δε με ενθουσίασε σαν απόδοση, ωστόσο έχει αρκετά όμορφα χρώματα και θεωρώ ότι θα την τελειώσω κάποια στιγμή. Α και από αυτή χρησιμοποιώ την απόχρωση sweet talk για τα φρύδια μου οπότε δεν χρειάζεται να αγοράσω Extra προϊόν .
Νομίζω πάντως ότι υπάρχουν εταιρείες που κάνεις τις δικές Σου παλέτες.
εγω παλι δεν βαζω ποτε κραγιον αλλα με τα μολυβια και τις σκιες ενθουσιαζομαι υπερβολικα πολυ, βασικα τα ματια ειναι το μονο πραγμα που βαφω πανω μου so makes sense I guess
και γενικα πιστευω ειναι καλη αγορα μια παλεττα γιατι μεχρι να τελειωσει θα περασουν δεν ξερω και εγω ποσα χρονια, εχω 1 ολη και ολη με γηινα χρωματα και μερικα metallic και δεν εχω ιδεα ποσα χρονια την εχω και ειναι σχεδον σαν καινουργια.
και ναι μου εστειλαν πιο πανω τα κοριτσια για εταιρειες που κανεις δικες σου παλεττες, αν και μαλλον κλεινω προς morphe του Charles (που ανεφερε η Αγαπη) ή της Nikita (που ανεβασα σε ενα ποστ πιο πριν)
tough decision..
anywayz, thank you all!! η βοηθεια σας ηταν πολιτιμη στο να βρω χριστουγγενιατικο δωρο για τον εαυτο μου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top