[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
εγω παλι δεν βαζω ποτε κραγιον αλλα με τα μολυβια και τις σκιες ενθουσιαζομαι υπερβολικα πολυ, βασικα τα ματια ειναι το μονο πραγμα που βαφω πανω μου so makes sense I guess
και γενικα πιστευω ειναι καλη αγορα μια παλεττα γιατι μεχρι να τελειωσει θα περασουν δεν ξερω και εγω ποσα χρονια, εχω 1 ολη και ολη με γηινα χρωματα και μερικα metallic και δεν εχω ιδεα ποσα χρονια την εχω και ειναι σχεδον σαν καινουργια.
και ναι μου εστειλαν πιο πανω τα κοριτσια για εταιρειες που κανεις δικες σου παλεττες, αν και μαλλον κλεινω προς morphe του Charles (που ανεφερε η Αγαπη) ή της Nikita (που ανεβασα σε ενα ποστ πιο πριν)
tough decision..
anywayz, thank you all!! η βοηθεια σας ηταν πολιτιμη στο να βρω χριστουγγενιατικο δωρο για τον εαυτο μου
Εγώ είχα κόλλημα με τα έντονα κραγιόν. Βέβαια μετά κατάλαβα ότι μου πάνε τα πιο φυσικά χρώματα στα χείλη οπότε έψαχνα το τέλειο nude που να κάνει τα χείλη μου ζωντανά και να φαίνονται λιγότερο πεθαμένα (έχω αρκετά άχρωμα χείλη οπότε κραγιόν βάζω πάντα έστω και λιγουλακι). Έτσι κάπως απέκτησα αρκετά. Όπως και να έχει, καλές αγορές :)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι είναι πολύ όμορφη , έχει εξαιρετική απόδοση και είναι οικονομική . Εγώ προσπαθώ γενικά να είμαι ολιγαρκής στα καλλυντικά (με εξαίρεση τα κραγιόν :P ). Ωστόσο, θά ήθελα μία παλέτα με μπλε, τιρκουάζ,πράσινες και μώβ αποχρώσεις shimmery και ματ για να έχω όλα τα χρώματα που μου αρέσουν. Από παλέτες έχω τρεις, αυτή που ανέφερα, αυτή τη nude που δε χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και την life is a peach της w7 που είναι αντιγραφή από μια παλέτα τής too faced που δεν θυμάμαι. Η τελευταία δε με ενθουσίασε σαν απόδοση, ωστόσο έχει αρκετά όμορφα χρώματα και θεωρώ ότι θα την τελειώσω κάποια στιγμή. Α και από αυτή χρησιμοποιώ την απόχρωση sweet talk για τα φρύδια μου οπότε δεν χρειάζεται να αγοράσω Extra προϊόν .
Νομίζω πάντως ότι υπάρχουν εταιρείες που κάνεις τις δικές Σου παλέτες.

Guuuurl, ειδικά στις σκιές, οι φτηνές είναι εν τέλει πιο ακριβές γιατί τελειώνουν ΠΟΛΥ πιο γρήγορα από τις άλλες! Κι όσο για τα χρώματα που ανέφερες, επειδή θέλω κι εγώ πάνω - κάτω τα ίδια, αυτή η παλέτα είναι η επόμενη που θα πάρω:

Huda-Beauty-Launches-Mercury-Retrograde-Palette-Slutty-Raver-Costumes.jpeg


Θα σκάσω 70€ but it will be worth every single penny.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γουελ, παντως η τιμη δεν εχει παντα να λεει (οκ δεν μιλαω για τζαμπο φαση) σιγουρα πολλες εταιριες που ειναι φθηνες ειναι και πολυ κοντα σε παιδικα καλλυντικα σαν αποδοση και καλυτερα να μην παρεις καθολου απο το να παρεις κατι κακο, στην τελικη το δερμα σου ειναι κριμα να του γαμας
αλλα ας πουμε για μολυβια και μασκαρες απο την Avon (δεν κανω διαφημιση πραγματικα) που ειναι φθηνη εταιρια μου εχουν βγει πολυ πιο ποιοτικα και κρατησαν περισσοτερο απο παρομοια προιοντα απο οικους τυπου Dior, Lancome, Ysl, mac κλπ (δεν κανω δυσφημιση να πουμε και παλι εδω) αλλα ειλικρινα εσκαγα τα διπλα λεφτα για προιοντα που δεν ανταποκρινονταν ποιοτικα στην τιμη
εχω καταληξει στο οτι τα καλλυντικα εχουν ενα τεραστιο εξαρταται πλεον
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
γουελ, παντως η τιμη δεν εχει παντα να λεει (οκ δεν μιλαω για τζαμπο φαση) σιγουρα πολλες εταιριες που ειναι φθηνες ειναι και πολυ κοντα σε παιδικα καλλυντικα σαν αποδοση και καλυτερα να μην παρεις καθολου απο το να παρεις κατι κακο, στην τελικη το δερμα σου ειναι κριμα να του γαμας
αλλα ας πουμε για μολυβια και μασκαρες απο την Avon (δεν κανω διαφημιση πραγματικα) που ειναι φθηνη εταιρια μου εχουν βγει πολυ πιο ποιοτικα και κρατησαν περισσοτερο απο παρομοια προιοντα απο οικους τυπου Dior, Lancome, Ysl, mac κλπ (δεν κανω δυσφημιση να πουμε και παλι εδω) αλλα ειλικρινα εσκαγα τα διπλα λεφτα για προιοντα που δεν ανταποκρινονταν ποιοτικα στην τιμη
εχω καταληξει στο οτι τα καλλυντικα εχουν ενα τεραστιο εξαρταται πλεον

Στα καλλυντικά η αλήθεια είναι ότι πρέπει να δοκιμάσεις τα πάντα για να βρεις τι αξίζει και τι όχι. Στα μεικαπ πχ, είναι καθαρά θέμα δέρματος και δεν εξαρτάται απ' την τιμή. Ό,τι ακριβό μεικαπ έχω βάλει για κάποιο λόγο μου προκαλεί ακμή. Το αγαπημένο μου μεικαπ κάνει 15 ευρώ.

Τα ρουζ το ίδιο, είναι άσχετα με τιμή. Η μάσκαρα επίσης. Τα κραγιόν τα πολύ φτηνά (4-5€) συνήθως φεύγουν εύκολα, αλλά υπάρχουν και της τάξης των 10-12 ευρώ που κρατάνε όλη μέρα.

Οι σκιές όμως είναι το μόνο καλλυντικό που έχει πραγματική διαφορά ανάλογα με την τιμή. Εγώ προσωπικά δεν έχω βρει καμία παλέτα με σκιές κάτω από 30€ που να είναι αρκετά pigmented, να μην πέφτει από κάτω, να κάνει καλό blending και να μένει σταθερή. Κι έχω δοκιμάσει πάμπολλες.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Guuuurl, ειδικά στις σκιές, οι φτηνές είναι εν τέλει πιο ακριβές γιατί τελειώνουν ΠΟΛΥ πιο γρήγορα από τις άλλες! Κι όσο για τα χρώματα που ανέφερες, επειδή θέλω κι εγώ πάνω - κάτω τα ίδια, αυτή η παλέτα είναι η επόμενη που θα πάρω:

View attachment 72690

Θα σκάσω 70€ but it will be worth every single penny.
I know ότι οι οικονομικές σκιές συνήθως έχουν χειρότερη ποιότητα καί γι αυτό μετάνιωσα που αγόρασα το copy της too faced από w7 αν καί ευτυχώς έχει όμορφα χρώματα που χρησιμοποιώ. Γι αυτή την παλέτα της revolution είχα ακούσει φοβερά καλές κριτικές και λάτρεψα και τα χρώματα (ειδικά αυτά τα πορτοκαλί, το κίτρινο και το ροζ που έχει σε συνδιασμό με τα shimmery χρυσά και rose gold είναι μουρλια και είχα κάνει και eye look για γάμο από αυτή την παλέτα με αυτά τα χρώματα περίπου και είχε βγεί φανταστικό). Αυτή την παλέτα την έχω δει και τη θέλω άπειρα , έχει υπέροχες αποχρώσεις και είμαι σίγουρη ότι θα αξίζει τα λεφτά της, τα οποία αυτή τη στιγμή εγώ δεν έχω:cry_x:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
I know ότι οι οικονομικές σκιές συνήθως έχουν χειρότερη ποιότητα καί γι αυτό μετάνιωσα που αγόρασα το copy της too faced από w7 αν καί ευτυχώς έχει όμορφα χρώματα που χρησιμοποιώ. Γι αυτή την παλέτα της revolution είχα ακούσει φοβερά καλές κριτικές και λάτρεψα και τα χρώματα (ειδικά αυτά τα πορτοκαλί, το κίτρινο και το ροζ που έχει σε συνδιασμό με τα shimmery χρυσά και rose gold είναι μουρλια και είχα κάνει και eye look για γάμο από αυτή την παλέτα με αυτά τα χρώματα περίπου και είχε βγεί φανταστικό). Αυτή την παλέτα την έχω δει και τη θέλω άπειρα , έχει υπέροχες αποχρώσεις και είμαι σίγουρη ότι θα αξίζει τα λεφτά της, τα οποία αυτή τη στιγμή εγώ δεν έχω:cry_x:
παντως και της too faced οι παλεττες σαν χρωματα ειναι ωραια αλλα σαν pigments.. meeeeeh, δεν εχασες παρα πολλα και με primer λειτουργουν λιγο καλυτερα ,δεν λεω ,αλλα αν βαλεις primer μετα δεν απλωνονται ευκολα,
απλα ειναι μεση λυση αν δεν θες να παρεις ουτε κατι πολυ ακριβο και καλο ουτε κατι πολυ φθηνο και μαπα

α επισης της too faced πολλα απο τα χρωματα φαινονται αλλιως και γραφουν αρκετα αλλιως που το θεωρω αρκετα μεγαλο ντισαβανταζ
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
α επισης της too faced πολλα απο τα χρωματα φαινονται αλλιως και γραφουν αρκετα αλλιως που το θεωρω αρκετα μεγαλο ντισαβανταζ

Αυτό έχει να κάνει και με το δέρμα. Στη μάνα μου πχ όλες οι σκιές φαίνονται πιο άχρωμες, προς το γκρι ή το καφέ. Σ' εμένα όλα δείχνουν ολόιδια, όπως στην παλέτα. Το ίδιο και με τ' αρώματα. Σ' εκείνη όλα γίνονται πιο "ζεστά" κάπως, ενώ σ' εμένα είναι ίδια με το χαρτάκι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτή την παλέτα την έχω δει και τη θέλω άπειρα , έχει υπέροχες αποχρώσεις και είμαι σίγουρη ότι θα αξίζει τα λεφτά της, τα οποία αυτή τη στιγμή εγώ δεν έχω:cry_x:
That makes two of us, love. :console:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
παντως και της too faced οι παλεττες σαν χρωματα ειναι ωραια αλλα σαν pigments.. meeeeeh, δεν εχασες παρα πολλα και με primer λειτουργουν λιγο καλυτερα ,δεν λεω ,αλλα αν βαλεις primer μετα δεν απλωνονται ευκολα,
απλα ειναι μεση λυση αν δεν θες να παρεις ουτε κατι πολυ ακριβο και καλο ουτε κατι πολυ φθηνο και μαπα

α επισης της too faced πολλα απο τα χρωματα φαινονται αλλιως και γραφουν αρκετα αλλιως που το θεωρω αρκετα μεγαλο ντισαβανταζ
Χαίρομαι λοιπόν που ξόδεψα11€ αντί για 60 για μία παλέτα που εντάξει τη χρησιμοποιώ και προσπαθώ να την τελειώσω (η καραντίνα δε βοηθάει ιδιαίτερα!). Φαντάζομαι έχει να κάνει και με τις προτεραιότητες του καθένα. Στα καλλυντικά ψάχνω value for money λύσεις γιατί δεν θέλω να ξοδεύω πολλά χρήματα, οπότε είτε ψάχνω προσφορές σέ ακριβές Μάρκες ή επιλέγω μάρκες όπως η revolution που έχει αρκετές τίμιες παλέτες.
Τώρα θέλω να αντικαταστήσω το Maybelline 24hours foundation που έχω, που είναι υπέροχο και φουλ καλυπτικο με κάτι αντίστοιχο αλλά σε cruelty free εταιρεία.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σπανία βάφομαι.
Βάψιμο δηλαδή ββ,ρουζ,κραγιόν,μασκαρά,μολυβι
Ετών δ31 αλλά μοιάζω με 20,χάχα
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Body mist που κ πόσο βάζουμε?
Η διαφορα τους με τα αρωματα ειναι οτι κρατανε λιγο,δινουν ομως την αισθηση που θελεις εσυ να εχεις χρησιμοποιωντας τα.
Πισω απο τους λοβους των αυτιων ,στο λαιμο οπου θελεις εσυ :D
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η διαφορα τους με τα αρωματα ειναι οτι κρατανε λιγο,δινουν ομως την αισθηση που θελεις εσυ να εχεις χρησιμοποιωντας τα.
Πισω απο τους λοβους των αυτιων ,στο λαιμο οπου θελεις εσυ :D
Πάνω από τα ρούχα?!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν τα "κατάλαβα" ποτέ τα body mist να πω την αλήθεια. Έχουν ωραία μυρωδιά αλλά διαρκεί όσο και να ψεκάσεις κάτι στον αέρα. Γιατί τα προτιμάτε από τα αρώματα όσες σας αρέσουν;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
εχουν πιο ελαφρια υφη και ειναι της στιγμης,δεν θελω να μυριζω αρωμα το ιδιο αρωμα ολη μερα γιαυτο,
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήρα
Screenshot_2020-12-19-21-59-10.png
Screenshot_2020-12-19-21-58-38.png
Screenshot_2020-12-19-21-57-55.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

330 μλ,11,6 φλ οζ

Βελούδο,χωρίς λιπαρότητα,εξαιρετικά αρώματα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top