[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω ενα προιον ελαφρυ και ως βαση πριν το μεικ απ αλλα και ως ενυδατικη ειναι αυτη,θα ελεγα την εχω τα τελευταια χρονια και δεν την αλλαζω με τιποτα

seventeen_balancing_and_moisturizing_cream.jpg
 

Eleanna7

Νεοφερμένος

Η Eleanna7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω μικτή επιδερμίδα με τάση ακμής που αφήνει σημάδια (κοκκινίλες, στίγματα κτλ). Ξέρετε κάποια αποτελεσματική κρέμα ή σαπούνι ;
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω μικτή επιδερμίδα με τάση ακμής που αφήνει σημάδια (κοκκινίλες, στίγματα κτλ). Ξέρετε κάποια αποτελεσματική κρέμα ή σαπούνι ;
Γεια σου!

Γενικά χρειάζεσαι κάποιο προιόν με Bha ή αλλιως σαλικυλικο οξυ. Δεν εχει τοσο σημασια αν θα ειναι κρεμα ή σαπουνι ή λοσιον, το συστατικο μας νοιαζει. Πολυ καλά είναι τα της σειράς lrp effaclar πχ η effaclar duo ή το τονερ της σειράς. Αυτό το βάζεις μόνο βράδυ και την επόμενη μέρα δεν ξεχνάς το αντηλιακό με τίποτα. Αυτό ρυθμίζει τη λιπαρότητα και θέτει υπό έλεγχο την ακμή. Με τα σημαδια θα δεις διαφορα αναλογα με τη σοβαροτητα τους..

Για τα σημάδια ξέρω ότι βοηθάει επίσης η ρετινόλη, η βιταμινη c και ισως το λειζερ ανάλογα με το πόσο βαθιά και μεγάλα ειναι. Ρετινόλη ομως εφοσον εισαι κατω των 25 και ερχεται και η ανοιξη δεν θα προτεινα καθόλου γιατι θελει προσοχη με τον ηλιο. Ίσως θα μπορουσςς να δοκιμάσεις κάποια βιταμίνη c που μπορεί να βοηθήσει με σημάδια βελτιώνοντας τη γενικότερη εικόνα του δερματος.

Γενικά να εισαι πολύ τυπική με ενυδάτωση - καθαρισμό - αντηλιακό, τα οποία να ειναι όσο πιο απαλά και για ευαισθητο δερμα μπορείς, και να εντάξεις 1 προιόν με bha. Αν ψάξεις τον όρο αυτό πλέον σχεδόν ολες οι εταιριες εχουν κατι που να περιέχει. Είναι προσωπικό θέμα τι θα σου ταιριάξει και ίσως αν νομίζεις οτι τα κάνεις καλά αλλά δε βλέπεις βελτίωση μετά απο καποιο καιρό, καλό θα ήταν να δεις κάποιον εμπειρο δερματολόγο. :)
 

Eleanna7

Νεοφερμένος

Η Eleanna7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σου!

Γενικά χρειάζεσαι κάποιο προιόν με Bha ή αλλιως σαλικυλικο οξυ. Δεν εχει τοσο σημασια αν θα ειναι κρεμα ή σαπουνι ή λοσιον, το συστατικο μας νοιαζει. Πολυ καλά είναι τα της σειράς lrp effaclar πχ η effaclar duo ή το τονερ της σειράς. Αυτό το βάζεις μόνο βράδυ και την επόμενη μέρα δεν ξεχνάς το αντηλιακό με τίποτα. Αυτό ρυθμίζει τη λιπαρότητα και θέτει υπό έλεγχο την ακμή. Με τα σημαδια θα δεις διαφορα αναλογα με τη σοβαροτητα τους..

Για τα σημάδια ξέρω ότι βοηθάει επίσης η ρετινόλη, η βιταμινη c και ισως το λειζερ ανάλογα με το πόσο βαθιά και μεγάλα ειναι. Ρετινόλη ομως εφοσον εισαι κατω των 25 και ερχεται και η ανοιξη δεν θα προτεινα καθόλου γιατι θελει προσοχη με τον ηλιο. Ίσως θα μπορουσςς να δοκιμάσεις κάποια βιταμίνη c που μπορεί να βοηθήσει με σημάδια βελτιώνοντας τη γενικότερη εικόνα του δερματος.

Γενικά να εισαι πολύ τυπική με ενυδάτωση - καθαρισμό - αντηλιακό, τα οποία να ειναι όσο πιο απαλά και για ευαισθητο δερμα μπορείς, και να εντάξεις 1 προιόν με bha. Αν ψάξεις τον όρο αυτό πλέον σχεδόν ολες οι εταιριες εχουν κατι που να περιέχει. Είναι προσωπικό θέμα τι θα σου ταιριάξει και ίσως αν νομίζεις οτι τα κάνεις καλά αλλά δε βλέπεις βελτίωση μετά απο καποιο καιρό, καλό θα ήταν να δεις κάποιον εμπειρο δερματολόγο. :)
Ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου δώσεις τόσες συμβουλές! 😃Έχει καταντήσει κουραστική η κατάσταση αυτή, ελπίζω απαλλαγώ σύντομα :)
 

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Σκεφτομαι να κανω μια τουφα peekaboo με το electric color vibes της lorvenn:happy: Εχει χρησιμοποιησει κανεις αλλος το συγκεκριμενο ή αλλη προσωρινη βαφη τετοιου στυλ να μου πειτε εντυπωσεις και συμβουλες;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προσφατα αγορασα τα παρακατω προιοντα της laneige:
Μασκα χειλιων
https://www.sephora.com/ca/en/produ...d=1966258&icid2=products grid:p420652:product

Μασκα ενυδατωσης

Ενυδατικη κρεμα

Η μασκα χειλιων μεσα σε ενα βραδυ ειχε θεαματικα αποτελεσματα. Τον χειμωνα εχω πολλη ξηρασια μεσα και υπερβολικη ζεστη και ξυπναω παντα με στεγνα και ξηρα χειλη. Δεν περιμενα να δω αποτελεσματα γιατι μεχρι τωρα με αλλα προιοντα δεν εβλεπα ουσιαστικη διαφορα, αλλα με αυτο τα χειλη μου εγιναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!

Η μασκα ενυδατωσης επισης εντυπωσιακη. Την χρησιμοποιω 3-4 φορες την εβδομαδα οταν παω για υπνο και την νιωθω στο δερμα μου σαν τις sheet μασκες που μου ειχαν φερει απο Κορεα και Ιαπωνια. Refreshing. Δεν εχω ρυτιδες ή γραμμες οποτε δεν ξερω αν βοηθαει εκει, αλλα το δερμα μου εγινε πιο φωτεινο και πολυ απαλο. Οι μαυροι κυκλοι κατω απο τα ματια βελτιωθηκαν.

Η ενυδατικη μου φανηκε ενταξει. Δεν εχω εντυπωσιαστει ακομα, αλλα ειναι ελαφρια και μυριζει ωραια (δεν μπορω τις κρεμες που δεν μυριζουν ωραια).

Εχω ακουσει καλα για το the ordinary serum με υαλουρονικο οξυ και το αλλο με καφεινη για τους μαυρους κυκλους. Θα παω να τα παραλαβω αργοτερα και θα πω εντυπωσεις. Το μεγαλυτερο μου θεμα ειναι οι μαυροι κυκλοι. Αν δεν φυγουν ουτε με αυτα θα παω να βαλω juvederm.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φοβερό lipbalm για τα χείλη, το οποίο δε περίμενα με καμία Παναγία ότι θά είναι καλό είναι το lip bomp από w7. Το είχε φέρει η θεία μου από Αγγλία και τό δοκίμασα με καμία προσδοκία, τελικά είναι ο, τι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Μπορεί νά ενοχλεί κάποιους ότι έχει έντονο άρωμα και επίσης έχει ένα σχήμα σαν beauty blender καί μου πέφτει συχνά κάτω. Μέχρι στιγμής επιβιώνει όμως
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ψάχνω κρέμα σώματός γλυκιά βανίλια,να θέλω να με φάω φάση. Δε βρίσκω...
https://www.notino.gr/organic-shop/...-eJG5snV941s3cvFeKD5K3V_hgO0NclhoCHc0QAvD_BwE

https://www.tofarmakeiomou.gr/natur...BNX8o5HWpo2N1f3cmrdodlqiecF8PM_RoCgl0QAvD_BwE

Πήγα στο φαρμακείο να μυρίσω τα προϊόντα της σειράς και πείνασα, μόνο αυτό έχω να πω.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
https://www.notino.gr/organic-shop/...-eJG5snV941s3cvFeKD5K3V_hgO0NclhoCHc0QAvD_BwE

https://www.tofarmakeiomou.gr/natur...BNX8o5HWpo2N1f3cmrdodlqiecF8PM_RoCgl0QAvD_BwE

Πήγα στο φαρμακείο να μυρίσω τα προϊόντα της σειράς και πείνασα, μόνο αυτό έχω να πω.
Ξέρεις σε ποια φαρμακεία μπορώ να το βρω;Φαίνεται τέλειο :D
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
δοκιμασα τα 2 προιοντα απο το the ordinary. 2% ΗΑ serum & 5% caffeine serum. Παρατηρησα μια διαφορα στους μαυρους κυκλους σημερα το πρωι. Τα ματια μου φαινονται πιο ξεκουραστα παρολο που κοιμηθηκα λιγοτερο. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι απορροφουνται αμεσως απο το δερμα μου και δεν αφηνουν κανενα μα κανενα υπολειμμα. Για την τιμη τους ειναι απιστευτα μεχρι στιγμης.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
δοκιμασα τα 2 προιοντα απο το the ordinary. 2% ΗΑ serum & 5% caffeine serum. Παρατηρησα μια διαφορα στους μαυρους κυκλους σημερα το πρωι. Τα ματια μου φαινονται πιο ξεκουραστα παρολο που κοιμηθηκα λιγοτερο. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι απορροφουνται αμεσως απο το δερμα μου και δεν αφηνουν κανενα μα κανενα υπολειμμα. Για την τιμη τους ειναι απιστευτα μεχρι στιγμης.
Γιατί σου έκανε εντύπωση? Είναι απλά formulations συστατικών που actually δουλεύουν χωρίς αχρηστες μπουρδες μεσα. Υπάρχει λόγος που ειναι συχνά out of stock και με εξαίρεση κάποια πιο ιδιαίτερα και καινοτόμα συστατικά, πολλές φορές ακριβότερες εταιριες πουλάνε φυκια για μεταξωτές κορδέλες ή έστω ειναι τραγικά overpriced.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γιατί σου έκανε εντύπωση? Είναι απλά formulations συστατικών που actually δουλεύουν χωρίς αχρηστες μπουρδες μεσα. Υπάρχει λόγος που ειναι συχνά out of stock και με εξαίρεση κάποια πιο ιδιαίτερα και καινοτόμα συστατικά, πολλές φορές ακριβότερες εταιριες πουλάνε φυκια για μεταξωτές κορδέλες ή έστω ειναι τραγικά overpriced.
Συμφωνω απολυτα! Δεν το περιμενα για την τιμη τους. $15 για 2 μπουκαλακια των 30ml ειναι φανταστικη τιμη σε σχεση με τα $50-80 που δινεις για ενα βαζακι κρεμα! Εχω εντυπωσιαστει και θα παω να αγορασω και αλλα προιοντα τους σημερα (θελω το ΑΗΑ οπωσδηποτε και θα δοκιμασω 2-3 ακομα). Μου αρεσει που δεν μυριζουν καθολου. Οι κρεμες μυριζουν και καποιες ειναι τοσο δυνατες που μου φερνουν πονοκεφαλο (εχω μια ευαισθησια στα αρωματα).
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα! Δεν το περιμενα για την τιμη τους. $15 για 2 μπουκαλακια των 30ml ειναι φανταστικη τιμη σε σχεση με τα $50-80 που δινεις για ενα βαζακι κρεμα! Εχω εντυπωσιαστει και θα παω να αγορασω και αλλα προιοντα τους σημερα (θελω το ΑΗΑ οπωσδηποτε και θα δοκιμασω 2-3 ακομα). Μου αρεσει που δεν μυριζουν καθολου. Οι κρεμες μυριζουν και καποιες ειναι τοσο δυνατες που μου φερνουν πονοκεφαλο (εχω μια ευαισθησια στα αρωματα).
Αν εχεις γραμμες στην περιοχη αναμεσα στα φρυδια έχει και ενα πεπτιδιο που δρα σαν botox και το προτεινουν πολυ.
Εγω θα κανω παραγγελία αργότερα γιατί θελω να συμπεριλάβω και τη χαμηλότερη ρετινόλη που δεν είναι η εποχή της. Την εταιρία την ξέρω καιρό και συμφωνώ 100% με τη φιλοσοφία και την προσέγγιση της.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν εχεις γραμμες στην περιοχη αναμεσα στα φρυδια έχει και ενα πεπτιδιο που δρα σαν botox και το προτεινουν πολυ.
Εγω θα κανω παραγγελία αργότερα γιατί θελω να συμπεριλάβω και τη χαμηλότερη ρετινόλη που δεν είναι η εποχή της. Την εταιρία την ξέρω καιρό και συμφωνώ 100% με τη φιλοσοφία και την προσέγγιση της.
Παραδοξως ενω ειναι καναδικη δεν την ηξερα ή δεν ειχα δωσει σημασια μεχρι που ακουσα γι' αυτην πριν μερικους μηνες. Συμφωνω και εγω με την φιλοσοφια της. Εχω μεινει ενθουσιασμενη! Ευτυχως δεν εχω γραμμες αναμεσα στα φρυδια. Η μοναδικη γραμμη που εχω ειναι στο μετωπο αλλα την εχω παρα πολλα χρονια, απο τα 20; Δεν φαινεται παρα μονο αν με δεις απο παρα πολυ κοντα. Θα το δοκιμασω αυτο που λες. Θυμασαι πιο πεπτιδιο ειναι;
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παραδοξως ενω ειναι καναδικη δεν την ηξερα ή δεν ειχα δωσει σημασια μεχρι που ακουσα γι' αυτην πριν μερικους μηνες. Συμφωνω και εγω με την φιλοσοφια της. Εχω μεινει ενθουσιασμενη! Ευτυχως δεν εχω γραμμες αναμεσα στα φρυδια. Η μοναδικη γραμμη που εχω ειναι στο μετωπο αλλα την εχω παρα πολλα χρονια, απο τα 20; Δεν φαινεται παρα μονο αν με δεις απο παρα πολυ κοντα. Θα το δοκιμασω αυτο που λες. Θυμασαι πιο πεπτιδιο ειναι;
Είναι αυτό εδώ! Το πρότεινα επειδή πρόσφατα είδα άρθρα που το εκθείαζαν και σε αντίθεση με τα οξέα τη βιταμίνη c, τις ρετινόλες κλπ που είναι συνηθισμένα και ευρέως γνωστά, είναι κάτι το διαφορετικό!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είναι αυτό εδώ! Το πρότεινα επειδή πρόσφατα είδα άρθρα που το εκθείαζαν και σε αντίθεση με τα οξέα τη βιταμίνη c, τις ρετινόλες κλπ που είναι συνηθισμένα και ευρέως γνωστά, είναι κάτι το διαφορετικό!
Τέλεια! Ευχαριστώ! Θα πάω να το πάρω το απόγευμα 😁
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω να αγοράσω China oel 25 ml άλλα δε βρίσκω κ από ξένa site δε ξανά αγόρασα. Can you help?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω China oel 25 ml άλλα δε βρίσκω κ από ξένa site δε ξανά αγόρασα. Can you help?
1η φορα το ακουω. Δες αμαζον εξωτερικου.

Να σας πω εντυπωσεις απο μερικα προιοντα που χρησιμοποιησα τελευταια:
1) The ordinary
- HA + B5
Το εχω λατρεψει. Απορροφαται αμεσα, δεν μυριζει και ηδη νιωθω το δερμα μου πιο ενυδατωμενο

-5% caffeine
Απο τα αγαπημενα μου και αυτο, ειδικα τις ημερες που δεν κοιμαμαι αρκετες ωρες. Οχι μονο ξεφουσκωνει τα ματια αλλα σε ξυπναει. Εκει που νιωθεις τα ματια σου να κλεινουν απο την κουραση στα ανοιγει διαπλατα. Υποψιαζομαι ομως οτι μου φερνει αυπνια το βραδυ. Το βαζω πριν παω για υπνο και νυσταζω, αλλα με το που το βαλω μου φερνει διεγερση και μετα μου παιρνει ωρα να κοιμηθω.

-argireline
Μια γραμμη που ειχαν ανεκαθεν στο μετωπο εχει σχεδον εξαφανιστει. Το βαζω προληπτικα και σε αλλα σημεια οπου αυξανεται ο κινδυνος για ρυτιδες

-squalane oil
Δεν ξερω γιατι το πηρα. Παραδοξως ομως μου κανει το δερμα πολυ απαλο. Το χρησιμοποιω 1 φορα την ημερα στο προσωπο και στα μαλλια. Ειναι πολυ ελαφρυ. Ειδικα για τα μαλλια ειναι απειρες φορες καλυτερο απο argan και αλλα λαδια τα οποια βαραινουν την τριχα.

2) Laneige
-lip mask
μακραν η καλυτερη. Μου φουσκωνει και τα χειλη (ελαχιστα και φαινονται πολυ ομορφα)
-water mask
Απο τις αγαπημενες μου. Ειναι σαν να βαζεις sheet mask

3) Face shop real nature sheet masks
-εχω δοκιμασει την αλοη, ρυζι, μελι και πρασινο τσαι. Οχι και τοσο καλες σε σχεση με κατι αλλες κορεατικες που μου εφερε φιλη απο κορεα, αλλα σου αφηνουν το προσωπο απαλο και στο ενυδατωνουν

4) belif καθαριστικο προσωπου
-Το εχω λατρεψει! Δεν το αλλαζω πλεον με τιποτα. Απαλο, μυριζει πολυ ομορφα, και αφηνει το δερμα απαλο και ενυδατωμενο

5) nuskin galvanic spa
- δοκιμασα την συσκευη για το προσωπο. Εκανα το μισο προσωπο και ειδα διαφορα. Δεν ξερω αν ηταν η κινηση που εκανα με τα προιοντα που εβαζα ή αν οντως λειτουργει. Πιστευω οτι ηταν η κινηση κυριως (σου λεει να απλωνεις το προιον με συγκεκριμενες κινησεις). Μετα απο μερικες ωρες η διαφορα στο μισο προσωπο εφυγε. Δεν ξερω αν αξιζει τα $400. Το πηρε η κολλητη μου και θα δουμε αν εχει διαφορα μετα απο 1 μηνα.

Η μονη συσκευη που ισως αγορασω ειναι η nuface trinity. Εχω ακουσει καλα για αυτην.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top