[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ήρθε η ώρα να δοκιμάσω αυτό
Καλοφόρετο και καλά μπάνια!

Δεν το έχω δοκιμάσει, αν σου κάτσει καλά κάνε μια ενημέρωση γιατί με ενδιαφέρει(βέβαια έχω μικτή επιδερμίδα και τα λαδάκια στο πρόσωπο τα φοβάμαι λιγάκι).
Εντωμεταξύ ούτε μέσα στο μυαλό μου να ήσουν :lol:
Μου τελειώνει το μπαλμ χειλιών και ετοιμαζόμουν κάπου σύντομα να κάνω παραγγελία και σκεφτόμουν τι ακόμη να τσιμπήσω :cleaning:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Follow-up για το αντηλιακό της laouta. Έχω μείνει ευχαριστημένη, έχω κι εγώ μικτή επιδερμίδα και δεν κάνει καθόλου λιπαρό το πρόσωπο. Στεγνώνει σχεδόν αμέσως. Θα ψωνίσω ξανά από laouta σίγουρα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προχθες πηρα ενα hawaiian tropic (μου αρεσουν λογω αρωμα καρυδας) και δεν προσεξα οτι λεει οτι γυαλιζει το δερμα και με εξεπληξε ευχαριστα! Ειμαι πολυ ασπρη και εκανε το δερμα μου χρυσαφι. Μου αρεσε παρα πολυ. Ελπιζω να το βγαλουν και σε σπρευ γιατι δυσκολευομαι να καλυψω ολη την πλατη.

 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κορίτσια εσείς κάνετε απολέπιση προσώπου; Γενικά θεωρείτε ότι χρειάζεται; Αν ναι, έχετε κάποιο scrub να προτείνετε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Κορίτσια εσείς κάνετε απολέπιση προσώπου; Γενικά θεωρείται ότι χρειάζεται; Αν ναι, έχετε κάποιο scrub να προτείνετε;
κανονικά λέει δεν είναι ό,τι καλύτερο η απολέπιση προσώπου με scrub γιατί το πρόσωπο έχει ευαίσθητο δέρμα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κορίτσια εσείς κάνετε απολέπιση προσώπου; Γενικά θεωρείται ότι χρειάζεται; Αν ναι, έχετε κάποιο scrub να προτείνετε;
Αυτά με κόκκους γενικά καλό είναι να αποφεύγονται καθώς ειδικά αν το κάνεις έντονα, τραυματίζει την επιδερμίδα σου . Της apivita με βερυκοκο και το άλλο με blueberries νομίζω τα έχω δοκιμάσει βέβαια και μου αρεσαν πολύ. χημική απολέπιση με οξέα είναι απείρως πιο ωφέλιμη, απλά το καλοκαίρι δεν ενδείκνυται ιδιαίτερα γιατί κάνουν το δέρμα ευαίσθητο παροδικα οπότε απαιτείται έξτρα επιμέλεια στο αντηλιακό. Αν έχεις ακμη και βάλεις το βράδυ κάτι με bha το πρωί θα έχεις baby soft νέο δέρμα σχεδόν 😋 από τέτοια έχουν περάσει από τα χέρια μου η effaclar duo , ένα toner της tecnoskin και αυτή την εποχή το therapis peeling gel, όλα πολύ ικανοποιητικα 🤗

Οξέα υπάρχουν και άλλα γενικά να σημειώσω , απλά έχω συγκρατήσει τις πληροφορίες και αναζητήσει προϊόντα που χρειάζομαι εγώ με βάση τις ανάγκες μου όποτε έχω κάτι με σαλικυλικο οξύ και μόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η προσωπική μου άποψη είναι πως πέρα απο εναν καθαρισμό προσώπου κάθε χρόνο και πλύσιμο 2 φορές την ημέρα, ολα τα υπόλοιπα είναι δώρα άδωρα.

Για όσους το σηκώνει η τσέπη τους μπορούν να κάνουν μεσοθεραπεία που είναι πάρα πολύ καλή.

όλα τα άλλα και μάλιστα προιόντα μέρας νυχτας, scrub,προιοντα που ανοίγουν ή κλείνουν πόρους ή και προιντα για ρυτίδες(κλαιω) δεν μπορούν να κάνουν δουλειά.Καμία.
Για να γίνει ουσιαστική αλλαγή στο πρόσωπό σου ή θα πρέπει να παρέμβεις στις εσωτερικές στοιβάδες του δέρματος (με ένεση-δεν αναφέρομαι σε μποτοξ) ή θα πρέπει να κάνεις ιατρικό καθαρισμό.
Σπίτι μόνο επιφανειακά πράγματα μπορείς να κάνεις όπως να αφαιρέσεις την σαπίλα της σκόνης που μαζεύεται καθημερινά με ενα απλο πλύσιμο.

Δυστυχώς :(

Οπότε μην ξοδεύετε τα λεφτά σας σε προιοντα μαζέψτε τα για ουσιαστικές διαδικασίες που έχουν αποτέλεσμα και δεν ειναι μαρκετινγκ.(Ο,τι θέλετε κάνετε απλά αυτή είναι η συμβουλή μου)
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έχω μικτή επιδερμίδα και καθόλου ακμή. Γενικά έχω πολύ καθαρό δέρμα. Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω ν' αρχίσω να φροντίζω το δέρμα μου περισσότερο για να age gracefully :hehe:
Πλένω το πρόσωπό μου με το τζελ της avene και τον τελευταίο χρόνο βάζω την aqua beelicious της apivita. Πλέον βάζω και το αντηλιακό της laouta λόγω της εποχής. Έλεγα μήπως θα μπορούσα να προσθέσω τίποτα άλλο στο skincare routine μου.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
για να age gracefully
You are going to age as you are going to age.
Η αλήθεια είναι πως το ζήτημα αυτό είναι σε μεγαλο ποσοστο γονιδιακό αλλά το μόνο που περνάει απο το χέρι μας είναι η προστασία απο την ηλιακή ακτινοβολία aka βάλε αντηλιακό και ανανέωσέ το κάθε 2 ώρες.
Επίσης αντηλιακό να βάζεις πάντα ακόμα κι αν εχει συννεφα έξω.Χειμώνα καλοκαίρι.
Όλα τα αλλα routines είναι μάρκετινγκ :(
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
You are going to age as you are going to age.
Η αλήθεια είναι πως το ζήτημα αυτό είναι σε μεγαλο ποσοστο γονιδιακό αλλά το μόνο που περνάει απο το χέρι μας είναι η προστασία απο την ηλιακή ακτινοβολία aka βάλε αντηλιακό και ανανέωσέ το κάθε 2 ώρες.
Επίσης αντηλιακό να βάζεις πάντα ακόμα κι αν εχει συννεφα έξω.Χειμώνα καλοκαίρι.
Όλα τα αλλα routines είναι μάρκετινγκ :(
Ο καθαρισμός που είπες να γίνεται κάθε χρόνο τι είναι; Εννοώ πας σε κάποιο κέντρο αισθητικής; Τι ακριβώς κάνουν; (σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις οποίες φυσικά πάνε σε όλους, αν θέλουν ν' απαντήσουν).
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθαρισμός που είπες να γίνεται κάθε χρόνο τι είναι; Εννοώ πας σε κάποιο κέντρο αισθητικής; Τι ακριβώς κάνουν; (σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις οποίες φυσικά πάνε σε όλους, αν θέλουν ν' απαντήσουν).
Ο καθαρισμός γίνεται σε κέντρο αισθητικής αλλά υπάρχει και ο ιατρικός καθαρισμός που γίνεται στον δερματολόγο.
Η διαδικασία αυτή σου βγάζει όλο το σμηγμα που έχουν μαζέψει οι πόροι σου και έτσι τους εμποδίζει απο το να μπλοκάρουν είτε και να μεγαλώνουν.Αν το σμήγμα δεν αφαιρεθεί για χρόνια μετατρέπεται σε κεχρίο που μπλοκάρει στο δέρμα(μπορείς να το γκουγκλάρεις να δεις αν εχεις ήδη) και πάλι αυτό αφαιρείται σε δερματολόγο.
Είναι η μόνη ουσιαστική διαδικασία που μπορείς να κάνεις για να καθαρίσεις το δέρμα σου.Κανένα προιον που υπόσχεται πως κάνει βαθύ καθαρισμό πόρων κτλ δεν το κάνει επειδή δεν γίνεται να το κάνει.

Disclaimer: Δεν είμαι γιατρός ή αισθητικός οπότε οι ειδικοί που θα δουν το δέρμα σου θα σου πουν καλύτερα τι έχεις ανάγκη.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθαρισμός που είπες να γίνεται κάθε χρόνο τι είναι; Εννοώ πας σε κάποιο κέντρο αισθητικής; Τι ακριβώς κάνουν; (σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις οποίες φυσικά πάνε σε όλους, αν θέλουν ν' απαντήσουν).
Δύο φορές τον χρόνο αν μπορείς καθαρισμό προσώπου ειδικά μετά την περίοδο του καλοκαιριού .
Να κάνεις πολλές μασκες με βιταμίνες και το κυριότερο πάρα πολύ νερό .
Μια φορά τον χρόνο αν αντεχεις οικονομικά μόνο μεσοθεραπεια και πίστεψέ με το προσωπάκι σου όσα χρόνια και να περάσουν δεν θα χάσει καθόλου από τη φρεσκάδα του .

Μην σπαταλάς τα χρήματα σου σε ακριβές κρέμες .
Αν κάνεις οικονομία από αυτές, άνετα μπορείς να κάνεις την μεσοθεραπεια σου 😉
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ευχαριστώ, κορίτσια! Άρα ξεχνάω ενυδατικές και επικεντρώνομαι σε καλό καθαρισμό και αντηλιακό.
Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω και καθαρισμό προσώπου σε δερματολόγο, ίσως ξεκινήσω μετά το καλοκαίρι.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ, κορίτσια! Άρα ξεχνάω ενυδατικές και επικεντρώνομαι σε καλό καθαρισμό και αντηλιακό.
Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να κάνω και καθαρισμό προσώπου σε δερματολόγο, ίσως ξεκινήσω μετά το καλοκαίρι.
Και ποτέ βαμμένη για ύπνο 😉
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πάτε να πάρετε από κατάστημα με βιολογικά Πράσινο Άργιλο και ροδονερο και να φτιάξτε μασκουλα για το πρόσωπο .

Δεν υπάρχει η αίσθηση μετά!

Βιταμίνες Ε της Εviol σε καψουλες λαδακι ( μονο 3 ευρώ) και κάθε βράδυ σπάτε δύο και τις βάζετε στο πρόσωπο πριν τον ύπνο .
Κάντε αυτή την θεραπεία για τρεις μήνες 😉
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πείτε καλοκαιρινά αρώματα...

Σου προτείνω μερικά που έχω δοκιμάσει εγώ και λάτρεψα, αν και κάθε δέρμα έχει το δικό του pH. Εμένα ό,τι ρίξεις πάνω μου μένει όπως στο χαρτί, οπότε κρίνε αντίστοιχα.

- Kenzo flower in the air (λουλουδάτο κι ανάλαφρο)

- Tommy G Sohal (πιο ζεστό, φέρνει σε βανίλια, σανδαλοξυλο και κεχριμπάρι) - οικονομική λύση

- Tommy G Electra (ζεστό επίσης αλλά πιο φρουτενιο απ το Sohal, μου το σχολίαζαν συνεχώς όταν το φορούσα ότι είναι πολύ ωραίο και ιδιαίτερο) - οικονομική λύση

- Αν φοράς και αντρικά/unisex προτείνω το Issey Miyake Pour Homme (λεμονοφέρνει)

- Versace Eros pour femme (Αυτο βασικά πιστευω φοριέται όλο τον χρόνο, γιατί είναι έντονο αλλά φρουτένιο και όχι αποπνικτικό)

- Chloé (σκέτο, δε λέει κάτι άλλο πάνω, μυρίζει σαν λουλούδια με πούδρα κάπως)

- Dolce and Gabbana Light Blue (πολύ πολύ ελαφρύ και δροσερό)

- Dolce and Gabbana Dolce Garden (πολύ θηλυκό και γλυκό, λουλουδενιο άρωμα)

- Για οικονομικό και καθημερινή χρήση παραδόξως είναι τέλειο το body mist καρύδα που έβγαλε η carroten, το οποίο πέτυχα σε προσφορά στο SM με 5 ευρώ (coconut dreams λέγεται)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για καθημερινή χρήση χρησιμοποιώ το Anais Anais της cacharel. Ευχάριστο, ελαφρύ και λουλουδένιο
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,876 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα σας αρέσει η εταιρεία Love beauty and planet που έχει κρεμουλες και σαμπουάν με πολύ ωραίες μυρωδιές και είναι φιλική στο περιβάλλον. Έχω δύο δείγματα από μια λοσιόν σώματος και ένα αφρολουτρο σε άρωμα καρύδα και είναι πολύ ωραία και τα δύο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top