[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα σας αρέσει η εταιρεία Love beauty and planet που έχει κρεμουλες και σαμπουάν με πολύ ωραίες μυρωδιές και είναι φιλική στο περιβάλλον. Έχω δύο δείγματα από μια λοσιόν σώματος και ένα αφρολουτρο σε άρωμα καρύδα και είναι πολύ ωραία και τα δύο.

Σου παραθέτω ένα παλιό μου ποστ γι αυτή την εταιρία

1. Η συγκεκριμένη σειρά είναι της Unilever, η οποία είναι μεν απ' τις σχετικά ηθικές εταιρίες - κολοσσούς (σε σχέση με τα αίσχη της Nestlé), αλλά ακόμη δε συγκαταλέγεται στις ethical consumer best buy εταιρίες.



2. Απ' τη συγκεκριμένη σειρά έχω πάρει 2 προϊόντα. Η body lotion τριαντάφυλλο που πήρα είναι πολύ καλή, μυρίζει τέλεια και είναι ελαφριά. Το body butter με βούτυρο καριτέ, ωστόσο, μου προκάλεσε ΤΡΕΛΗ φαγούρα για 2 μέρες ακόμη και αφού έκανα μπάνιο, και στο τέλος αναγκάστηκα να πάρω bilaz. Δεν ξέρω αν εγώ έτυχε να έχω κάποια αλλεργία, αν έφταιγε κάποιο συστατικό ή που ήταν butter αλλά και η κοπέλα που της τη χάρισα μου είπε ότι τις πρώτες φορές ήταν οκ, μετά από λίγο όμως ξεκίνησε κι αυτή να νιώθει μια φαγούρα. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τη λοσιόν με καριτέ γιατί η αλήθεια είναι ότι λάτρεψα τη μυρωδιά αλλά φοβάμαι.


Από ethical εταιρίες καλλυντικών μέχρι στιγμής η αγαπημένη μου είναι η Lush, 3 στα 3 προϊόντα που είχα πάρει ήταν τέλεια.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σου προτείνω μερικά που έχω δοκιμάσει εγώ και λάτρεψα, αν και κάθε δέρμα έχει το δικό του pH. Εμένα ό,τι ρίξεις πάνω μου μένει όπως στο χαρτί, οπότε κρίνε αντίστοιχα.

- Kenzo flower in the air (λουλουδάτο κι ανάλαφρο)

- Tommy G Sohal (πιο ζεστό, φέρνει σε βανίλια, σανδαλοξυλο και κεχριμπάρι) - οικονομική λύση

- Tommy G Electra (ζεστό επίσης αλλά πιο φρουτενιο απ το Sohal, μου το σχολίαζαν συνεχώς όταν το φορούσα ότι είναι πολύ ωραίο και ιδιαίτερο) - οικονομική λύση

- Αν φοράς και αντρικά/unisex προτείνω το Issey Miyake Pour Homme (λεμονοφέρνει)

- Versace Eros pour femme (Αυτο βασικά πιστευω φοριέται όλο τον χρόνο, γιατί είναι έντονο αλλά φρουτένιο και όχι αποπνικτικό)

- Chloé (σκέτο, δε λέει κάτι άλλο πάνω, μυρίζει σαν λουλούδια με πούδρα κάπως)

- Dolce and Gabbana Light Blue (πολύ πολύ ελαφρύ και δροσερό)

- Dolce and Gabbana Dolce Garden (πολύ θηλυκό και γλυκό, λουλουδενιο άρωμα)

- Για οικονομικό και καθημερινή χρήση παραδόξως είναι τέλειο το body mist καρύδα που έβγαλε η carroten, το οποίο πέτυχα σε προσφορά στο SM με 5 ευρώ (coconut dreams λέγετ
https://www.beautyaz.gr/el/fragranc...BfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0 πολύ καλή!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτή θα δω
Screenshot_2021-06-28-16-39-01-141_com.android.chrome.jpg
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνω καλό,οικονομικό,μη λιπαρό αντηλιακό προσώπου,50αρι, κ μάρκα ακόμα κ από αυτές π κυκλοφορούν στα super market
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Nivea. :thumbup:
Μπαίνει και στην περιοχή γύρω από τα μάτια.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ψάχνω καλό,οικονομικό,μη λιπαρό αντηλιακό προσώπου,50αρι, κ μάρκα ακόμα κ από αυτές π κυκλοφορούν στα super market
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω κανονική επιδερμίδα! Θέλω κάτι μη λιπαρό., χθες είδα διαφήμι,ση με -50 στα χοντο- αλλά λένε ότι αφήνει λιπαροτητα..
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
8986.JPG


Βγαίνει και σε Spf 30 για την πόλη. Συνήθως 50 φοράω στην παραλία όταν είμαι.

'Εχω δοκιμάσει κρέμες και κρέμες (ορισμένες με αρκετά τσιμπημένη τιμή, γνωστών οίκων) μα διαπίστωσα τζάμπα χρήματα. Μέχρι που βρήκα αυτήν, αναπάντεχα καλή για να την διαθέτουν και στα σούπερ μάρκετ.

Γενικά όμως σε ότι αφορά κρέμες προσώπου, θα συνιστούσα να προτιμάτε τις μάρκες που πουλάνε σε φαρμακεία.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
View attachment 82830

Βγαίνει και σε Spf 30 για την πόλη. Συνήθως 50 φοράω στην παραλία όταν είμαι.

'Εχω δοκιμάσει κρέμες και κρέμες (ορισμένες με αρκετά τσιμπημένη τιμή, γνωστών οίκων) μα διαπίστωσα τζάμπα χρήματα. Μέχρι που βρήκα αυτήν, αναπάντεχα καλή για να την διαθέτουν και στα σούπερ μάρκετ.

Γενικά όμως σε ότι αφορά κρέμες προσώπου, θα συνιστούσα να προτιμάτε τις μάρκες που πουλάνε σε φαρμακεία.
13,50,1+1, απο χοντος
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ok so, επαναφερω αυτο το υπεροχο θρεντ φαντασμα -που με βοηθησε να κανω την καλυτερη επενδυση της ζωης μου.
θελω γνωμες για eyeliner.
Eχω δοκιμασει απειρα eyeliner, ισως και απο οριακα ολα τα μπραντς και σταματησα να αγοραζω καποια περιοδο επειδη το θεωρουσα πολυ boring μιας και η κοινωνια αυτη δεν με αφηνε να εκφραστω οπως ηθελα και το πολυ το cat eye το βαριεται και ο παπας..
εμεινα στα τα μολυβια που μπορεις να κανεις και smudge effects κλπ (more colours too) αααλλα τελικα αν δεν εχεις ενα eyeliner λιγο πολυ τελικα ειναι σαν να μην εχεις μπανιερα και να πλενεσαι στο νιπτηρα..

το καλυτερο που εχω δοκιμασει ως τωρα ειναι της lancome σε αντοχη αλλα δεν με τρελαινε που το χρωμα εμοιαζε λιγο θολο

σαν πινελο μου αρεσε το eyeliner απο guerlain και ειχε ωραιο χρωμα, πολυ liquid tho και πανακριβο για να τελειωνει τοσο γρηγορα
....
(that's what she said)

anyway πηρα απο avon τελευταια φορα και ηταν μια απογοητευση(οτι πληρωνεις παιρνεις I guess αλλα ο,τι προιον ειχα παρει ως τωρα ηταν ντισεντ)

τελως παντων θελω να πω advice me people, τι χρησιμοποιειτε
επισης οσο γινεται cruelty free επιλογες θα το εκτιμουσα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ok so, επαναφερω αυτο το υπεροχο θρεντ φαντασμα -που με βοηθησε να κανω την καλυτερη επενδυση της ζωης μου.
θελω γνωμες για eyeliner.
Eχω δοκιμασει απειρα eyeliner, ισως και απο οριακα ολα τα μπραντς και σταματησα να αγοραζω καποια περιοδο επειδη το θεωρουσα πολυ boring μιας και η κοινωνια αυτη δεν με αφηνε να εκφραστω οπως ηθελα και το πολυ το cat eye το βαριεται και ο παπας..
εμεινα στα τα μολυβια που μπορεις να κανεις και smudge effects κλπ (more colours too) αααλλα τελικα αν δεν εχεις ενα eyeliner λιγο πολυ τελικα ειναι σαν να μην εχεις μπανιερα και να πλενεσαι στο νιπτηρα..

το καλυτερο που εχω δοκιμασει ως τωρα ειναι της lancome σε αντοχη αλλα δεν με τρελαινε που το χρωμα εμοιαζε λιγο θολο

σαν πινελο μου αρεσε το eyeliner απο guerlain και ειχε ωραιο χρωμα, πολυ liquid tho και πανακριβο για να τελειωνει τοσο γρηγορα
....
(that's what she said)

anyway πηρα απο avon τελευταια φορα και ηταν μια απογοητευση(οτι πληρωνεις παιρνεις I guess αλλα ο,τι προιον ειχα παρει ως τωρα ηταν ντισεντ)

τελως παντων θελω να πω advice me people, τι χρησιμοποιειτε
επισης οσο γινεται cruelty free επιλογες θα το εκτιμουσα

Εγώ έχω αυτό και δεν το αλλάζω με τίποτα:

nyxmatteliner2_1500x.jpg
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εφαρμόζεται εύκολα;Θέλω να πάρω κι εγώ γιατί όσα παίρνω μου βγαίνουν μάπα και ξεραίνονται εύκολα :(

Όπως βλέπεις είναι με πινέλο και όχι μαρκαδόρος αλλά είναι πολύ λεπτό και εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο στη χρήση. Το συνηθίζεις μωρέ δεν είναι κάτι
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Αν και δε βάφομαι παρά μόνο σε γάμους και τέτοια, έχω ένα eye liner το οποίο αν θέλετε το πιστεύετε το έχω εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια. Η μάρκα είναι Deborah Milano και πάνω λέει liquid eye liner. Ακόμα δεν έχει στεγνώσει εννοείται. Είναι σαν στιλό. Αυτό που βρήκα που έχει τώρα η μάρκα αυτή είναι το εξής:

Δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και δε βάφομαι παρά μόνο σε γάμους και τέτοια, έχω ένα eye liner το οποίο αν θέλετε το πιστεύετε το έχω εδώ και τουλάχιστον 10 χρόνια. Η μάρκα είναι Deborah Milano και πάνω λέει liquid eye liner. Ακόμα δεν έχει στεγνώσει εννοείται. Είναι σαν στιλό. Αυτό που βρήκα που έχει τώρα η μάρκα αυτή είναι το εξής:

Δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα.
ΠΟΤΕ δεν μπορεσα να φορεσω eyeliner pencil.
Δεν πιστευω οτι γινεται.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
ΠΟΤΕ δεν μπορεσα να φορεσω eyeliner pencil.
Δεν πιστευω οτι γινεται.
Εγώ τραβάω τη γραμμή με τη μία. Σπάνια κάθομαι να φτιάξω τη γραμμή που τράβηξα. Λες να φταίει η ηλικία και η πολλή χρήση που του έχω κάνει; :P
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πινελο> μαρκαδορος
η λεπτη σχεδον ανεπαισθητη γραμμη πανω στις βλεφαρδες ειναι οτι πιο underrated υπαρχει και κανει τρομερη διαφορα στο λουκ οσο και αν μη το βλεπει κανεις. Εκει δεν με βολευει καθολου ο μαρκαδορος γιατι παααντα η γραμμη θα ειναι πιο παχια και uuggh no

δεν ειναι οτι καλυτερο αμα θες ντραματικ λουκς και cat eyes for sure γιατι θα καταναλωσεις περισσοτερο προιον αλλα ειναι πολυ πιο ακριβες για απλες structured γραμμες
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Εγγυηση για μενα ειναι το hd cream liner της kryolan αλλιως (το πιο σταθερο ολων) το gel liner της inglot.
Αναλογα με το τι πινελο θα επιλεξεις φτιαχνεις ειτε απειρα λεπτη γραμμη, αντιστοιχη με αυτη των liquid, ειτε πιο χοντρη για να κανεις γραμμες αντιστοιχες με των μαρκαδορων. Προτείνω τα πινέλα της kryolan, της mac και της inglot.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκλεισα καποιες συνεδριες για μεσοθεραπεια.
Πειτε μου γνωμες οσες εχετε κανει.
Αξιζει η τζαμπα θα ξοδεψω χρονο;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εγω ειμαι ευχαριστημενη με το gel bobbi brown
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top