[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Λοιπόν… Δεν έχω ιδέα αν έχετε απαντήσει ήδη σε αυτό που θα ρωτήσω, δεν έχω διαβάσει κανένα μήνυμα, είδα μόνο τις φωτογραφίες της @Ioannidou και της @Agaphbou.

Τι eyeliner χρησιμοποιείτε; Υπάρχουν συγκεκριμένα που είναι πιο εύκολα στην εφαρμογή; Δεν τα έχω ψάξει ιδιαίτερα, έβαζα μέχρι πριν κάτι μήνες αλλά πάντα δυσκολευόμουν και χάλαγα μπατονέτες με ξεβαφτικό to get it right.

Αυτό χρησιμοποιώ

IMG_20220104_083907.jpg



Για μένα τα πιο εύκολα στην εφαρμογή (και vfm) είναι τα πινελάκια, όπως αυτό που σου δείχνω. Θεωρητικα με τον μαρκαδόρο έχεις πιο σταθερό χέρι αλλά 1ον είναι πολύ εύκολο να βγει χοντρή η γραμμή και 2ον όταν φοράς σκιά από κάτω ανακατεύεται και γίνεται το σώσε... Άσε που 9/10 φορές χαλάει η μύτη πριν τελειώσει το υλικό του και το πετάς πριν την ώρα του.

Εγώ ταινία δε χρησιμοποιώ, απλώς έχω βρει την τεχνική που με βολεύει κι έχω κάνει καμιά δεκαετία (σχεδόν) εξάσκηση :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό χρησιμοποιώ

View attachment 91917


Για μένα τα πιο εύκολα στην εφαρμογή (και vfm) είναι τα πινελάκια, όπως αυτό που σου δείχνω. Θεωρητικα με τον μαρκαδόρο έχεις πιο σταθερό χέρι αλλά 1ον είναι πολύ εύκολο να βγει χοντρή η γραμμή και 2ον όταν φοράς σκιά από κάτω ανακατεύεται και γίνεται το σώσε... Άσε που 9/10 φορές χαλάει η μύτη πριν τελειώσει το υλικό του και το πετάς πριν την ώρα του.

Εγώ ταινία δε χρησιμοποιώ, απλώς έχω βρει την τεχνική που με βολεύει κι έχω κάνει καμιά δεκαετία (σχεδόν) εξάσκηση :P
Εμένα δεν με βολεύουν καθόλου κ πιστεύω ειδικά για αρχάριους θα είναι πολύ δύσκολα στην χρήση. Λερώνεσαι πανευκολα. Γι αυτό της πρότεινα το τζελ που "γλιστράει" και σβήνει πιο εύκολα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
IMG_20220108_224200.jpg

Γνωρίζετε κάποιο κραγιόν με κάποια από τις δύο αποχρώσεις?
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχει γραφτει παραπανω ΑΛΛΑ θα ρωτησω.
Καταρχην να πω οτι γενικα εγω αγοραζω προιοντα κυριως apivita αλλα και Κορρε,βαφες και μακιγιαζ που δενε χει η apivita.
Σημερα πηγα στο φαρμακειο μου και μου εδειξε μια γαλλικη σειρα καλλιντικων[εχει και αρωματα,πηρα ενα πολυ ωραιο ειναι],τα οποια ειναι περιπου κατα 97% φυτικα και αυτα και δεν εχει παραμπενς,το σημαντικοτερο οπως και διαφορα αλλα που δεν εχει και η απιβιτα.
Ειναι τα CAUDALIE.
Τα ξερει καμια σας,τα εχετε δοκιμασει ή ακουσει κριτικες;Θα ηθελα γνωμες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Να κανω εγω κριτικη που τα εψαξα και τα δοκιμασα...2 προιοντα μονο,αλλα ναι..μου αρεσουν πολυ! Ενα ζελ φρεσκαδας και ενυδατωσης,φανταστικο ΜΕ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΡΩΜΑ πραγματικα φυσης...και μια κρεμα σε δειγματακια ολα αυτα,που πραγματικα φαινεται οτι ειναι πιο φυσικη απο αλλες.

Για αρχη αυριο θα παρω το τζελ φρεσκαδας που σας ειπα,το οποιο ΔΕΝ γυαλιζει,αποροφαται αμεσως και θα το εχω σαν βαση το πρωι και μετα μακιγιαζ.
1645553948814.png
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως καμία εταιρεία καλλυντικών που να έχει ωραία nude και matte κραγιόν;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως καμία εταιρεία καλλυντικών που να έχει ωραία nude και matte κραγιόν;
Ο κορρες εχει καποια εντελως ματ...στα βαζω

Το παρακατω ειναι φανταστικο το εχω,δεν ειν αι nude αλλα ειναι απολυτα ματ...με ενα πολυ ωραιο χρωμα

και σε συτην την μορφη θα βρεις εντελως ματ nude αποχρωσεις και ροζ..


Κια χωρις παραμπενς και μαλακιες.Ειναι πολυ ωραια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γεια σας

Μαλλον θα ειμαι το πρωτο αγορι που περναει απο εδω για περιποιηση

Τι εχετε να προτεινεται για το προσωπο να ειναι παντα στην πενα ? Μεχρι στιγμης το μονο που κανω ειναι να 1)πλενω το προσωπο με σαπουνι το οποιο ειναι ενυδατικο

2)Βαζω βιολογικες κρεμες για ματι(κοκκινο) και προσωπο(πρασινο) .Ειναι σωστα τα μερη οπως τα βαζω ? Επισης οταν δεν βαζω τις βιολογικες κρεμες και βαζω full face απλα τριβω τα χερια μου και το περναω μια σε ολο το προσωπο (σαν να πλενω τα προσωπο το πρωι δλδ).Α και βαζω μονο το βραδυ πριν τον υπνο (ειτε την full face cream αμα μετα το ντουζ εχω ξηρο δερμα)
1645649997632.png


3)Τωρα το πρωι αρχιζω και με παγωμενα κουταλακια του γλυκου τα κραταω στην κατω μερια του ματιου για τους μαυρους κυκλους .Δεν ειναι τιποτα τρομερο μαυρο ,απλα οπως ειπα θελω να ειναι παντα στην πενα
1645650634539.png




Εμμμ αυτα νομιζω , εσεις τι επιπλεον θα προτεινατε?
Εχετε δοκιμασει προιντα με ινες κολλαγονου ? Τωρα τελευταια ακουω για ελιξιρια που τα πινεις
Πως να ειναι η μυτη και η προεξοχη της καθαρη απο πορους ?
Για φρυδια υπαρχει καποιος κανονας που τα βγαζουμε ?
1645650493692.png
1645650517847.png

1645650546569.png
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εμενα μου αρεσει πολυ το καθαριστικο προσωπου της belif. Απιστευτο. Δεν βαζω πολλα στο προσωπο μου. Μια ενυδατικη (τελευταια χρησιμοποιω belif), και serum απο deciem (2 για τα ματια, marine hyaluronates, vitamin E, vitamin C). Καπου καπου χρησιμοποιω face masks.
Εμενα τα φρυδια μου εχουν καλο σχημα και απλα βγαζω τις σκορπιες τριχες απο κατω. Δεν ασχολουμαι πολυ με τα φρυδια και δεν μου αρεσουν οπως τα κανουν τελευταια οι γυναικες και φαινονται με εντονες γωνιες και εντονο βαψιμο. Δεν φαινονται καθολου φυσικα. Αν τα φρυδια σου ειναι ενωμενα τα βγαζεις στο κεντρο, βγαλε ισως και τις σκορπιες τριχες. Εγω στην θεση σου δεν θα τα πειραζα πολυ.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
εμενα μου αρεσει πολυ το καθαριστικο προσωπου της belif. Απιστευτο. Δεν βαζω πολλα στο προσωπο μου. Μια ενυδατικη (τελευταια χρησιμοποιω belif), και serum απο deciem (2 για τα ματια, marine hyaluronates, vitamin E, vitamin C). Καπου καπου χρησιμοποιω face masks.
Εμενα τα φρυδια μου εχουν καλο σχημα και απλα βγαζω τις σκορπιες τριχες απο κατω. Δεν ασχολουμαι πολυ με τα φρυδια και δεν μου αρεσουν οπως τα κανουν τελευταια οι γυναικες και φαινονται με εντονες γωνιες και εντονο βαψιμο. Δεν φαινονται καθολου φυσικα. Αν τα φρυδια σου ειναι ενωμενα τα βγαζεις στο κεντρο, βγαλε ισως και τις σκορπιες τριχες. Εγω στην θεση σου δεν θα τα πειραζα πολυ.
Θα βοηθουσαν τα ελιξηριο κολλαγονου
1645651455137.png
?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ρε συ δεν ξερω. Το κολλαγονο το συνθετει ο οργανισμος σου. Παρε συμπληρωματα βιταμινης C που βοηθουν στην παραγωγη κολλαγονου. Δεν εμπιστευομαι τα προιοντα ομορφιας. Πιστευω στην πλειοψηφια τους ειναι αχρηστα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ρε συ δεν ξερω. Το κολλαγονο το συνθετει ο οργανισμος σου. Παρε συμπληρωματα βιταμινης C που βοηθουν στην παραγωγη κολλαγονου. Δεν εμπιστευομαι τα προιοντα ομορφιας. Πιστευω στην πλειοψηφια τους ειναι αχρηστα
Διάβασα ότι μειώνεται στον οργανισμό κατά 50% μέχρι τα 30 έτη για αυτό αναρωτιέμαι
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
View attachment 92570
Γνωρίζετε κάποιο κραγιόν με κάποια από τις δύο αποχρώσεις?
Screenshot_20220223_232714_com.android.chrome.jpg

IMG_20220223_233129_edit_2431982136839323.jpg

Mac Riveting rose A08

IMG_20220223_233230_edit_2431987724274739.jpg

Giorgio Armani ecstacy shine coral beat (το δεξιά)

Στην πραγματικότητα δείχνουν λιγότερο έντονα, φταίει το κοντράστ του κινητού μου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρετε μήπως καμία εταιρεία καλλυντικών που να έχει ωραία nude και matte κραγιόν;

Maybelline superstay 65 - Seductress (δε φεύγει με τίποτα)
Mac matte lipstick - Whirl (ματ αλλά πιο ενυδατικό)
NYX lingerie - βελουτέ υφή, πολύ στεγνά και σταθερά, έχει πάρα πολλά γήινα χρώματα
NYX liquid suede - πιο σταθερά, πιο υγρά, εξίσου υπέροχα και με μια ΤΕΛΕΙΑ απόχρωση για ξανθιές που δεν μπορώ να θυμηθώ ααααακχνδξδκ, ή το sandstorm ή το brooklyn thorn.
Και έχει και η Mac υγρά κραγιόν τα οποία επίσης δε φεύγουν με τίποτα αλλά τα βρίσκω υπερβολικά στεγνά και μου ξηραιναν τα χείλη...

Μετά έχω άλλες 3, πιο ενυδατικές επιλογές αλλά με το φαγητό ψιλοφευγουν, ειδικά άμα σκουπιστείς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο κορρες εχει καποια εντελως ματ...στα βαζω

Το παρακατω ειναι φανταστικο το εχω,δεν ειν αι nude αλλα ειναι απολυτα ματ...με ενα πολυ ωραιο χρωμα

Το έχω σε creamy shine, είναι όντως φανταστικό χρώμα αλλά το creamy φεύγει για πλάκα. Από τη ματ σειρά έχω το 59-burgundy red, επίσης φοβερό χρώμα, αλλά επίσης όχι ιδιαίτερα σταθερό παρόλο που λέει long lasting 😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εμενα μου αρεσει πολυ το καθαριστικο προσωπου της belif. Απιστευτο. Δεν βαζω πολλα στο προσωπο μου. Μια ενυδατικη (τελευταια χρησιμοποιω belif), και serum απο deciem (2 για τα ματια, marine hyaluronates, vitamin E, vitamin C). Καπου καπου χρησιμοποιω face masks.
Εμενα τα φρυδια μου εχουν καλο σχημα και απλα βγαζω τις σκορπιες τριχες απο κατω. Δεν ασχολουμαι πολυ με τα φρυδια και δεν μου αρεσουν οπως τα κανουν τελευταια οι γυναικες και φαινονται με εντονες γωνιες και εντονο βαψιμο. Δεν φαινονται καθολου φυσικα. Αν τα φρυδια σου ειναι ενωμενα τα βγαζεις στο κεντρο, βγαλε ισως και τις σκορπιες τριχες. Εγω στην θεση σου δεν θα τα πειραζα πολυ.

Ρε συ, με το χέρι στην καρδιά...

Το marine hyaluronates δεν είναι η απόλυτη πατάτα; Το πήρα και είναι σαν να βρέχω για 5 λεπτά το πρόσωπό μου. Καμία σχέση με το booster της apivita.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γεια σας

Μαλλον θα ειμαι το πρωτο αγορι που περναει απο εδω για περιποιηση

Τι εχετε να προτεινεται για το προσωπο να ειναι παντα στην πενα ? Μεχρι στιγμης το μονο που κανω ειναι να 1)πλενω το προσωπο με σαπουνι το οποιο ειναι ενυδατικο

2)Βαζω βιολογικες κρεμες για ματι(κοκκινο) και προσωπο(πρασινο) .Ειναι σωστα τα μερη οπως τα βαζω ? Επισης οταν δεν βαζω τις βιολογικες κρεμες και βαζω full face απλα τριβω τα χερια μου και το περναω μια σε ολο το προσωπο (σαν να πλενω τα προσωπο το πρωι δλδ).Α και βαζω μονο το βραδυ πριν τον υπνο (ειτε την full face cream αμα μετα το ντουζ εχω ξηρο δερμα)
View attachment 97320

3)Τωρα το πρωι αρχιζω και με παγωμενα κουταλακια του γλυκου τα κραταω στην κατω μερια του ματιου για τους μαυρους κυκλους .Δεν ειναι τιποτα τρομερο μαυρο ,απλα οπως ειπα θελω να ειναι παντα στην πενα
View attachment 97325



Εμμμ αυτα νομιζω , εσεις τι επιπλεον θα προτεινατε?
Εχετε δοκιμασει προιντα με ινες κολλαγονου ? Τωρα τελευταια ακουω για ελιξιρια που τα πινεις
Πως να ειναι η μυτη και η προεξοχη της καθαρη απο πορους ?
Για φρυδια υπαρχει καποιος κανονας που τα βγαζουμε ?
View attachment 97322 View attachment 97323
View attachment 97324

1. Καθαρισμό σε αισθητικό τουλάχιστον 2 φορές τον χρόνο
2. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις κάποια μάσκα απολέπισης, όπως ο ορός της deciem με AHA και ΒΗΑ οξέα ΑΛΛΑ θέλει πολλή προσοχή γιατί, ενώ στους περισσότερους κάνει φοβερή δουλειά, υπάρχουν μερικοί άτυχοι όπως εγώ εδώ που βγάζουν σπυράκια με αυτό...
Εξίσου καλά λόγια λέγονται και για τον όρο με σαλικυλικο οξύ της ίδιας εταιρείας, το οποίο θα επανακυκλοφορήσει σύντομα.

3. Το κόλπο με το παγάκι που σου είπα και δε δοκίμασες ποτέ.

4. Να πίνεις πολύ νερό και να τρως πολλά φρούτα και λαχανικά

5. Να χρησιμοποιείς υποαλλεργικα μαλακτικά και να αλλάζεις τακτικά μαξιλαροθήκη

Για τα φρύδια υπάρχει ο εξής κανόνας, στα γυναικεία έστω:

brows1_large.png


Κολλαγόνο δεν έχω πάρει ποτέ αλλά πρόσεχε γιατί πολλά συμπληρώματα έχουν κι άλλες βλακειες μέσα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ρε συ δεν ξερω. Το κολλαγονο το συνθετει ο οργανισμος σου. Παρε συμπληρωματα βιταμινης C που βοηθουν στην παραγωγη κολλαγονου. Δεν εμπιστευομαι τα προιοντα ομορφιας. Πιστευω στην πλειοψηφια τους ειναι αχρηστα

Α ναι, τώρα που το λες, μας το είχε πει καθηγητής βιοχημείας στο πανεπιστήμιο. Άμα πάρεις χάπια κολλαγόνου, τότε ο οργανισμός σου απλώς θα αποσυνθεσει το κολλαγόνο προς παραγωγή αμινοξέων, και με τα αμινοξέα αυτά θα συνθέσει τις πρωτεΐνες που χρειάζεται. Οπότε παίζει να είναι όντως ψιλομουφα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καθαρισμό σε αισθητικό τουλάχιστον 2 φορές τον χρόνο
Δηλαδή τι θα μου καθαρίσει? Σαν σπα περίπου ?
Το κόλπο με το παγάκι που σου είπα και δε δοκίμασες
Ξαναπες μου μια ,θα είμαι καλός φοιτητής αυτήν την φορα .Να τα βάλω με ένα ύφασμα κατευθείαν στο μάτι αντί των κουταλιών?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δηλαδή τι θα μου καθαρίσει? Σαν σπα περίπου ?

Το σμήγμα που υπάρχει και φράζει τους πόρους σου. Θα είναι πολύ πιο λείο το δέρμα μετά.

Ξαναπες μου μια ,θα είμαι καλός φοιτητής αυτήν την φορα .Να τα βάλω με ένα ύφασμα κατευθείαν στο μάτι αντί των κουταλιών?

Χαχαχα, απλώς παίρνεις ένα παγάκι και το απλώνεις (κρατώντας το με μια πετσέτα) σε όλο το πρόσωπο, όχι στα μάτια. Έχει αντισηπτική δράση λόγω της πολύ χαμηλής θερμοκρασίας και εμένα προσωπικά με βοηθάει και με τυχόν σπυράκια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,475 μηνύματα.
Χαχαχα, απλώς παίρνεις ένα παγάκι και το απλώνεις (κρατώντας το με μια πετσέτα) σε όλο το πρόσωπο, όχι στα μάτια. Έχει αντισηπτική δράση λόγω της πολύ χαμηλής θερμοκρασίας και εμένα προσωπικά με βοηθάει και με τυχόν σπυράκια.
Ειναι λίγο αμφιλεγόμενο θέμα το να βάζουμε παγάκια στο πρόσωπο, ακόμα και αν δεν έρχονται σε άμεση επαφή με το δέρμα.

Γεια σας

Μαλλον θα ειμαι το πρωτο αγορι που περναει απο εδω για περιποιηση

Τι εχετε να προτεινεται για το προσωπο να ειναι παντα στην πενα ? Μεχρι στιγμης το μονο που κανω ειναι να 1)πλενω το προσωπο με σαπουνι το οποιο ειναι ενυδατικο

2)Βαζω βιολογικες κρεμες για ματι(κοκκινο) και προσωπο(πρασινο) .Ειναι σωστα τα μερη οπως τα βαζω ? Επισης οταν δεν βαζω τις βιολογικες κρεμες και βαζω full face απλα τριβω τα χερια μου και το περναω μια σε ολο το προσωπο (σαν να πλενω τα προσωπο το πρωι δλδ).Α και βαζω μονο το βραδυ πριν τον υπνο (ειτε την full face cream αμα μετα το ντουζ εχω ξηρο δερμα)
View attachment 97320

3)Τωρα το πρωι αρχιζω και με παγωμενα κουταλακια του γλυκου τα κραταω στην κατω μερια του ματιου για τους μαυρους κυκλους .Δεν ειναι τιποτα τρομερο μαυρο ,απλα οπως ειπα θελω να ειναι παντα στην πενα
View attachment 97325



Εμμμ αυτα νομιζω , εσεις τι επιπλεον θα προτεινατε?
Εχετε δοκιμασει προιντα με ινες κολλαγονου ? Τωρα τελευταια ακουω για ελιξιρια που τα πινεις
Πως να ειναι η μυτη και η προεξοχη της καθαρη απο πορους ?
Για φρυδια υπαρχει καποιος κανονας που τα βγαζουμε ?
View attachment 97322 View attachment 97323
View attachment 97324
Σου τα απάντησε η Αγάπη απ'οτι είδα και μάλιστα πολύ ωραία και σωστά.
Να ρωτήσω κάτι. Αντηλιακό βάζεις;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,475 μηνύματα.
Ποτέ

Μόνο όταν αρχίζει το καλοκαίρι ....ίσα ίσα στην αρχή για να είναι απαλή η μεταβατική φάση του δέρματος από χειμερινό σε καλοκαιρινό
Μέγα σφάλμα κατ'εμέ, μιας και σε προφυλάσσουν από την πρόωρη γήρανση, την εμφάνιση παναδων, εγκαυμάτων καθώς και καρκίνου του δέρματος.

Υπάρχουν και μερικά αντηλιακά(ελάχιστα για να είμαι πιο σωστή) που προστατεύουν και από το "Blue light",το οποίο σύμφωνα με έρευνες συμβάλλει στην πρόωρη γήρανση και τον αποχρωματισμο.

Οπότε κρίνω οτι θα ηταν ωφέλιμο να το ενταξεις στην καθημερινότητα σου. Θεωρητικά πρέπει να βάζουμε όλο τον χρόνο, δηλαδή και κατά τους χειμερινούς μήνες, ακόμη και οταν έχει συννεφιά. Δεν μπορώ να σου πω οτι το τηρώ και γω πλήρως αυτό, αλλα σε γενικές γραμμές βάζω.

Ισως δυσκολευτείς να βρεις αυτό που σου ταιριάζει, εγω πέρασα μια φάση "trial and error" μέχρι να βρω το ιδανικό ή ορθότερα το καλύτερο δυνατο για μένα.

Λοιπόν, αν επιλέξεις να εντάξεις το αντηλιακό στην καθημερινότητα σου να κοιτάξεις να είναι κατάλληλο και για την περιοχή των ματιών, εκτος και αν επιθυμεις να πάρει δυο ξεχωριστά προϊόντα και να μη ξεχνάς τα αυτάκια και τον λαιμο.

Υ. Γ Ωστόσο οφείλω να σε ενημερώσω οτι υπάρχουν και κάποιοι που εναντιώνονται στη χρήση αντηλιακού. Προσωπικά εχω πεισθεί για τα οφέλη του, αλλα στο αναφέρω για να κάνεις και τη δική σου έρευνα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top