[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Cyclomethicone, τοξικό για τα υδάτινα οικοσυστήματα όταν καταλήγει σ' αυτά,

Homosalate:

Screenshot_20220226_210116_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20220226_210130_com.android.chrome.jpg

Ethylhexyl Salicylate: Πιθανοί ερεθισμοί στο δέρμα, πιθανή τοξικότητα για το περιβάλλον.

Θέλω κι εγώ να βρω ένα αντηλιακό με αβλαβή συστατικά γιατί μέχρι στιγμής απλώς αποφεύγω να βάζω αντηλιακό (εκτός απ τη θάλασσα που κάθομαι πενήντα ώρες) και βάζω πιο πολύ καπέλα, που δεν το λες και την καλύτερη εναλλακτική :P

Γενικώς τα αντηλιακά είναι απ τα πιο απαραίτητα και ταυτόχρονα πιο γτπ προϊόντα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Cyclomethicone, τοξικό για τα υδάτινα οικοσυστήματα όταν καταλήγει σ' αυτά,

Homosalate:

View attachment 97538View attachment 97539
Ethylhexyl Salicylate: Πιθανοί ερεθισμοί στο δέρμα, πιθανή τοξικότητα για το περιβάλλον.

Θέλω κι εγώ να βρω ένα αντηλιακό με αβλαβή συστατικά γιατί μέχρι στιγμής απλώς αποφεύγω να βάζω αντηλιακό (εκτός απ τη θάλασσα που κάθομαι πενήντα ώρες) και βάζω πιο πολύ καπέλα, που δεν το λες και την καλύτερη εναλλακτική :P

Γενικώς τα αντηλιακά είναι απ τα πιο απαραίτητα και ταυτόχρονα πιο γτπ προϊόντα.
Ήμουν 1000000% σίγουρη ότι δε θά είναι καλό για το υδάτινο οικοσύστημα, φοβόμουν μήπως είχε κάτι επιβλαβές για τό δέρμα. Προσωπικά η ζυγαριά μου καλό για το δέρμα vs περιβάλλον τείνει προς το καλό για τό δέρμα, γιατί ως άτομο που δε μπορεί τη λιπαρή αίσθηση των αντηλιακών τα φορούσα με το ζόρι. Επομένως, τώρα που βρήκα ένα αντηλιακό που μου ταιριάζει, εντάξει θα τό χρησιμοποιώ μέχρι να βρω κάτι που να είναι και καλό για τό περιβάλλον καί να με βολεύει
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ήμουν 1000000% σίγουρη ότι δε θά είναι καλό για το υδάτινο οικοσύστημα, φοβόμουν μήπως είχε κάτι επιβλαβές για τό δέρμα. Προσωπικά η ζυγαριά μου καλό για το δέρμα vs περιβάλλον τείνει προς το καλό για τό δέρμα, γιατί ως άτομο που δε μπορεί τη λιπαρή αίσθηση των αντηλιακών τα φορούσα με το ζόρι. Επομένως, τώρα που βρήκα ένα αντηλιακό που μου ταιριάζει, εντάξει θα τό χρησιμοποιώ μέχρι να βρω κάτι που να είναι και καλό για τό περιβάλλον καί να με βολεύει

Μα... Διάβασες τι έστειλα για το Homosalate;
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Γιατι ειναι τόσο δυσκολο να βρω ένα ψηλομεσο κολαν αλλα με λεπτη μεση και οχι φαρδιά ; Χωρις αυτες τις περιεργες ραφες στον πωπό.
Εχει καμια να μου προτείνει που μπορω να βρω ενα απλο ψηλομεσο κολαν που να μην διαφανίζει;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι ειναι τόσο δυσκολο να βρω ένα ψηλομεσο κολαν αλλα με λεπτη μεση και οχι φαρδιά ; Χωρις αυτες τις περιεργες ραφες στον πωπό.
Εχει καμια να μου προτείνει που μπορω να βρω ενα απλο ψηλομεσο κολαν που να μην διαφανίζει;
Αν εννοείς αθλητικό κολλάν περισσότερο ή και μη ,ανάλογα για που το θες σου προτείνω ανεπιφύλακτα αυτή την εταιρεία!

Την προτιμώ χρόνια εφόσον έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εταιρείες

Καμια σχέση ακόμα και από τα Νike, Under Armour και γενικά όλες τις επώνυμες αθλητικές καλες εταιρείες και σε ανθεκτικότητα και σε ποιότητα αν μιλάμε ξεκάθαρα εδώ μόνο για αθλητικό..

Ότι έχω πάρει και στα υπόλοιπα είναι απλά τέλειο !!!!

https://thelady.gr/product-category/sportswear/
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μα... Διάβασες τι έστειλα για το Homosalate;
Από κεκτημένη ταχύτητα είδα μόνο τό δεύτερο μέρος :P αχ ρε Αγάπη τι φωτιές βάζεις τώρα; Όταν αρχίζει να τελειώνει η καβατζα μου θα αρχίσω να αναζητώ νέο αντηλιακό και πριν το πάρω θα σε βάλω να τό τσεκαρεις
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Αν εννοείς αθλητικό κολλάν περισσότερο ή και μη ,ανάλογα για που το θες σου προτείνω ανεπιφύλακτα αυτή την εταιρεία!

Την προτιμώ χρόνια εφόσον έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εταιρείες

Καμια σχέση ακόμα και από τα Νike, Under Armour και γενικά όλες τις επώνυμες αθλητικές καλες εταιρείες και σε ανθεκτικότητα και σε ποιότητα αν μιλάμε ξεκάθαρα εδώ μόνο για αθλητικό..

Ότι έχω πάρει και στα υπόλοιπα είναι απλά τέλειο !!!!

https://thelady.gr/product-category/sportswear/
Σε ευχαριστω ! Θα το έχω υπόψιν μου...και για αθλητικο και για μη αθλητικο. Μου αρεσουν γενικα τα κολαν.
Απλα εχουν πολύ φαρδύ λαστιχο αυτα αυτης της εταιρείας κατι που δεν μου αρεσει !
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστω ! Θα το έχω υπόψιν μου...και για αθλητικο και για μη αθλητικο. Μου αρεσουν γενικα τα κολαν.
Απλα εχουν πολύ φαρδύ λαστιχο αυτα αυτης της εταιρείας κατι που δεν μου αρεσει !
Καλημέρα!
Το φαρδύ λάστιχο εξυπηρετεί κάποιες γυναίκες που έχουν κοιλίτσα .
Ειναι έτσι διαμορφωμένα για να σμιλευουν το σώμα και να κάνουν απίστευτη δουλειά..

Ειδικά στο γυμναστήριο που αυτές που οντως έχουν θέμα σε εκείνη την περιοχή επιβάλλεται να φορούν τέτοιου είδους κολαν για καλύτερα αποτελέσματα.

Υπάρχει όμως και άλλη δυνατότητα που την εφαρμόζω εγώ γιατί όντως επειδή δεν έχω θέμα εκεί δεν με βολεύει και τόσο εκτός από τις ιδιαίτερες μέρες μας που υπάρχει ένα σχετικό πρηξιματακι;)
Το διπλώνεις και το αποτέλεσμα είναι τόσο ωραίο που πραγματικά αν φοράς κάτι κοντό απο πάνω, ειδικά στο γυμναστήριο,κολακεύει ακόμα καλύτερα την περιοχή της κοιλιάς. Συνδυάζει άψογα θυληκοτητα και άνεση από όλα τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει ..

Να έχεις τον νου σου ,αν δεν είσαι σίγουρη και θεωρεις και αρκετά τα χρήματα για κάτι που δεν έχεις την δυνατότητα να το δεις επάνω σου ,βγάζει πολυ συχνά προσφορές .
Αξίζουν και με το παραπάνω να κάνεις τότε την κίνηση σου !

Μετά από αυτό πας καθαρά στα επώνυμα αθλητικά κολαν γνωστόν εταιρειών..
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλημέρα!
Το φαρδύ λάστιχο εξυπηρετεί κάποιες γυναίκες που έχουν κοιλίτσα .
Ειναι έτσι διαμορφωμένα για να σμιλευουν το σώμα και να κάνουν απίστευτη δουλειά..

Ειδικά στο γυμναστήριο που αυτές που οντως έχουν θέμα σε εκείνη την περιοχή επιβάλλεται να φορούν τέτοιου είδους κολαν για καλύτερα αποτελέσματα.

Υπάρχει όμως και άλλη δυνατότητα που την εφαρμόζω εγώ γιατί όντως επειδή δεν έχω θέμα εκεί δεν με βολεύει και τόσο εκτός από τις ιδιαίτερες μέρες μας που υπάρχει ένα σχετικό πρηξιματακι;)
Το διπλώνεις και το αποτέλεσμα είναι τόσο ωραίο που πραγματικά αν φοράς κάτι κοντό απο πάνω, ειδικά στο γυμναστήριο,κολακεύει ακόμα καλύτερα την περιοχή της κοιλιάς. Συνδυάζει άψογα θυληκοτητα και άνεση από όλα τα υπόλοιπα που έχω δοκιμάσει ..

Να έχεις τον νου σου ,αν δεν είσαι σίγουρη και θεωρεις και αρκετά τα χρήματα για κάτι που δεν έχεις την δυνατότητα να το δεις επάνω σου ,βγάζει πολυ συχνά προσφορές .
Αξίζουν και με το παραπάνω να κάνεις τότε την κίνηση σου !

Μετά από αυτό πας καθαρά στα επώνυμα αθλητικά κολαν γνωστόν εταιρειών..
Σε ευχαριστω, ουτε εγω εχω θεμα και γενικα δεν θελω να ναι σύσφιξης. Δεν εχω δοκιμάσει ποτε κολαν συσφιξης να μαι ειλικρινής αλλα υποθετω πως θα ναι πιο άβολο, και αφου δεν μου χρειάζεται.
Καταλαβα απλα ηθελα να ναι και ψηλομεσο ταυτοχρονα οποτε αν το διπλώνω δεν θα ναι ψηλόμεσο! χαχα
Οκ θα δω κατι θα βρεθει! Αν σου πω οτι εχω ενα υπερτελειο κολαν που χα παρει με 10 μολις ευρω απο πολυεστέρα βεβαια...αλλα μοιαζει και καπως σαν βισκόζη περισσότερο δεν ξερω γιατι! Και λες αφου με 10 ευρω βρήκα κατι τελειο να δινω 30 για κατι που δεν μου αρεσει;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γιατι ειναι τόσο δυσκολο να βρω ένα ψηλομεσο κολαν αλλα με λεπτη μεση και οχι φαρδιά ; Χωρις αυτες τις περιεργες ραφες στον πωπό.
Εχει καμια να μου προτείνει που μπορω να βρω ενα απλο ψηλομεσο κολαν που να μην διαφανίζει;

Myprotein, βάζει συνέχεια εκπτώσεις και όσα πήρα με άφησαν απόλυτα ικανοποιημένη. Είχα πάρει 4 κολάν με 36 ευρώ σκέψου.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αληθεια ειναι με 10 ευρώ δεν έχω βρει ποτέ και απορώ που τα ανακαλύπτεις και είναι και ποιοτικά-ανθεκτικά?

Κανα δύο απόπειρες που έκανα και πήρα διαφορα ,στο μήνα επάνω είχαν ξεχυλωσει και είχε χαλάσει κσι η υφή τους ..

Τα φοράω συνέχεια ,δεν έχω τίποτε αλλο ποιο άνετο..
Μετά το γραφείο είτε είμαι σπίτι είτε γυμναστήριο είτε ακόμα να πεταχτώ κάπου για σούπερ μάρκετ με αυτά είμαι..
Τα λιώνω στην κυριολεξία γι αυτό και θέλω ποιοτικά και δεν με νοιάζει το κόστος..
Στην δεδομένη μάλιστα που κάτι Nike και συναφή τα πλήρωνα 70 και 80 ερω το ένα με αυτά αντιλαμβανεσαι πόσο την εχω κατά βρει :)

Αν βρεις κάτι αλλο καλό και ποιοτικό περιμένω να μου πεις και εμένα ;)
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι με 10 ευρώ δεν έχω βρει ποτέ και απορώ που τα ανακαλύπτεις και είναι και ποιοτικά-ανθεκτικά?

Κανα δύο απόπειρες που έκανα και πήρα διαφορα ,στο μήνα επάνω είχαν ξεχυλωσει και είχε χαλάσει κσι η υφή τους ..

Τα φοράω συνέχεια ,δεν έχω τίποτε αλλο ποιο άνετο..
Μετά το γραφείο είτε είμαι σπίτι είτε γυμναστήριο είτε ακόμα να πεταχτώ κάπου για σούπερ μάρκετ με αυτά είμαι..
Τα λιώνω στην κυριολεξία γι αυτό και θέλω ποιοτικά και δεν με νοιάζει το κόστος..
Στην δεδομένη μάλιστα που κάτι Nike και συναφή τα πλήρωνα 70 και 80 ερω το ένα με αυτά αντιλαμβανεσαι πόσο την εχω κατά βρει :)

Αν βρεις κάτι αλλο καλό και ποιοτικό περιμένω να μου πεις και εμένα ;)
Ναι εγω το εβαζα ΑΠΕΙΡΕΣ φορες στην γιογκα για να καταλαβεις για πανω απο ενα χρονο και πηγαινα και τακτικα και εκανα και 2ωρα και ειναι ακομα σουπερ! Δεν διαφανίζει κιολας.
Και οχι μονο αυτο ειναι και ωραιο και με λεπτη μεση οχι φαρδυα, οχι σύσφιξης βεβαια. Καποια λεξη εχει η ετικέτα (βαριεμαι τωρα να δω θα το δω αν θες βεβαια) αλλα το googlare και δεν εβγαζε αποτελεσματα! Και εγω αληθεια απορω. Δεν θα έπαιρνα με καμια δυναμη κατι με 70 ευρω εκτος πια και αν το λατρευα και ειχε κατι το ιδιαίτερο που δεν θα μπορουσα να το βρω αλλου. Απλα να ναι ψηλομεσα με λεπτη μεση και να μην διαφανιζουν θελω. Και ας κρατησουν κανα 6μηνο δεν πειραζει με 10 ευρω παίρνω αλλο. Ειχα δει ενα της urban classics στο ιντερνετ αλλα τους ειχε τελειωσει δυστυχως και εμοιαζε ΤΕΛΕΙΟ ! Ακριβότερο δεν θυμαμαι ισως 30 ευρω αλλα μου αρεσε ετσι οπως το ειδα αλλα τι να πω δεν το χαν πια!
Αν βρω εννοείται θα σου πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Myprotein, βάζει συνέχεια εκπτώσεις και όσα πήρα με άφησαν απόλυτα ικανοποιημένη. Είχα πάρει 4 κολάν με 36 ευρώ σκέψου.
Σε ευχαριστω βεβαια ακριβα τα βλεπω!
Πχ αυτο ειναι φτηνο αλλα δεν εχει νουμερα ομως.
Να ενα τετοιο εννοώ όταν λεω λεπτη μεση και ψηλομεσο...αν και το συγκεκριμενο δεν με τρελαινει αλλα πανω κατι κατι τετοιο ψαχνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι εγω το εβαζα ΑΠΕΙΡΕΣ φορες στην γιογκα για να καταλαβεις για πανω απο ενα χρονο και πηγαινα και τακτικα και εκανα και 2ωρα και ειναι ακομα σουπερ! Δεν διαφανίζει κιολας.
Και οχι μονο αυτο ειναι και ωραιο και με λεπτη μεση οχι φαρδυα, οχι σύσφιξης βεβαια. Καποια λεξη εχει η ετικέτα (βαριεμαι τωρα να δω θα το δω αν θες βεβαια) αλλα το googlare και δεν εβγαζε αποτελεσματα! Και εγω αληθεια απορω. Δεν θα έπαιρνα με καμια δυναμη κατι με 70 ευρω εκτος πια και αν το λατρευα και ειχε κατι το ιδιαίτερο που δεν θα μπορουσα να το βρω αλλου. Απλα να ναι ψηλομεσα με λεπτη μεση και να μην διαφανιζουν θελω. Και ας κρατησουν κανα 6μηνο δεν πειραζει με 10 ευρω παίρνω αλλο. Ειχα δει ενα της urban classics στο ιντερνετ αλλα τους ειχε τελειωσει δυστυχως και εμοιαζε ΤΕΛΕΙΟ ! Ακριβότερο δεν θυμαμαι ισως 30 ευρω αλλα μου αρεσε ετσι οπως το ειδα αλλα τι να πω δεν το χαν πια!
Αν βρω εννοείται θα σου πω.
Η αληθεια ειναι σε κολαν,φόρμες, αθλητικά παπουτσια και γενικά ότι έχει σχέση με ένδυση και αθλητική υπόδηση δίνω τα περισσότερα χρήματα μιας που ήμουν επαγγελματίας αθλήτρια μέχρι πριν λίγα χρόνια και πραγματικά αν δεν ήταν η δουλειά και κάποιες άλλες κοινωνικές υποχρεώσεις θα ήμουν όλη μέρα μόνο με αυτά..
Εξου και του άντρα μου το ίδιο σε αυτό είμαστε ίδιοι ευτυχώς :lol:

Άλλες έχουν κολλήματα με τσάντες ας πούμε παπούτσια εγω έχω με αυτά και θέλω να είναι ποιοτικό και καλό..


Φυσικά οπότε έχεις χρόνο και το δεις θα περιμένω να μου πεις 😉
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σε ευχαριστω βεβαια ακριβα τα βλεπω!
Πχ αυτο ειναι φτηνο αλλα δεν εχει νουμερα ομως.
Να ενα τετοιο εννοώ όταν λεω λεπτη μεση και ψηλομεσο...αν και το συγκεκριμενο δεν με τρελαινει αλλα πανω κατι κατι τετοιο ψαχνω.

Ναι είναι λίγο και θέμα τύχης, βέβαια αν βάλεις και τον κωδικό EXTRA10 παίρνεις άλλο ένα 10% έκπτωση, ή υπάρχουν και κουπόνια γυμναστών, με λίγο ψάξιμο βρίσκεις πολλά.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
παπουτσια και γενικά ότι έχει σχέση με ένδυση και αθλητική υπόδηση δίνω τα περισσότερα χρήματα μιας που ήμουν επαγγελματίας αθλήτρια μέχρι πριν λίγα χρόνια και πραγματικά αν δεν ήταν η δουλειά και κάποιες άλλες κοινωνικές υποχρεώσεις θα ήμουν όλη μέρα μόνο με αυτά..
Εξου και του άντρα μου το ίδιο σε αυτό είμαστε ίδιοι ευτυχώς :lol:

Άλλες έχουν κολλήματα με τσάντες ας πούμε παπούτσια εγω έχω με αυτά και θέλω να είναι ποιοτικό και καλό..


Φυσικά οπότε έχεις χρόνο και το δεις θα περιμένω
Τι να σου πω και εγω αν μπορουσα να μαι με κολαν παντου θα ημουνα! Γιατι ειναι βολικα και επισης τα παντελονια δεν μου κανουν. Ακομα και ενα κολαν-τζιν που πηρα για να καταλαβεις με το ζορι ανεβαίνει απο τον πωπό και στην μεση ειναι καλό. Αλλα πετανε στην μεση κλπ. Ε βολευουν γενικα. Οποτε συνεχως ψαχνω κατι σε τυπου παντελονι-κολαν ξερεις. Αλλα θελω να ναι και ψηλομεσα. Γενικα δεν βρίσκω τιποτα ! Τωρα αν εβρισκα σε κατι τυπου κολαν που να μοιαζει παντελονι όντως θα πληρωνα παραπανω λεφτα γιατι αυτο και αν ειναι τρομερα δυσκολο να βρεθει !
ETO γραφει και ειναι 93% βισκοζη και 7% λυκρα. Αν τυχον και το βρεις πουθενα μου λες.
Επίσης οτι μερικα ειναι φουλ διαφανα που το πας; Ειδικα αυτα με τα ωραια χρωματα. Πηρα ενα και μου ναι άχρηστο ακομα και με εσωρουχο μπεζ χωρις ραφες να το βαλω φαινονται ΟΛΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι είναι λίγο και θέμα τύχης, βέβαια αν βάλεις και τον κωδικό EXTRA10 παίρνεις άλλο ένα 10% έκπτωση, ή υπάρχουν και κουπόνια γυμναστών, με λίγο ψάξιμο βρίσκεις πολλά.
Ναι αν ηταν σε XS λογικα θα μου έκανε. Θελει να τα ψαχνεις συνεχως.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι αν ηταν σε XS λογικα θα μου έκανε. Θελει να τα ψαχνεις συνεχως.

Πάλι καλά που μου το θύμισες, είναι μικρά γενικώς τα νούμερά του. Δεν ξέρω τις αναλογίες σου, αλλά εγώ με ύψος 1,68, 53-54 κιλά, μέση 61 και περιφέρεια 92 φοράω S στη Myprotein, κι ας προτείνει XS το size guide. Άσε, είδα κι έπαθα όταν πήρα το 1ο μου κολάν από εκεί γιατί εμπιστεύτηκα το chart και μετά χόρευα τσιφτετέλι για να μπω μες στο ρούχο. Πρέπει να είσαι πολύ petite για να θες οντως XS
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πάλι καλά που μου το θύμισες, είναι μικρά γενικώς τα νούμερά του. Δεν ξέρω τις αναλογίες σου, αλλά εγώ με ύψος 1,68, 53-54 κιλά, μέση 61 και περιφέρεια 92 φοράω S στη Myprotein, κι ας προτείνει XS το size guide. Άσε, είδα κι έπαθα όταν πήρα το 1ο μου κολάν από εκεί γιατί εμπιστεύτηκα το chart και μετά χόρευα τσιφτετέλι για να μπω μες στο ρούχο. Πρέπει να είσαι πολύ petite για να θες οντως XS
ευτυχως μου το πες γιατι και εγω αδυνατη ειμαι αλλα αν ειναι ετσι δεν θα μου κανει το xs με τιποτα !!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάλι καλά που μου το θύμισες, είναι μικρά γενικώς τα νούμερά του. Δεν ξέρω τις αναλογίες σου, αλλά εγώ με ύψος 1,68, 53-54 κιλά, μέση 61 και περιφέρεια 92 φοράω S στη Myprotein, κι ας προτείνει XS το size guide. Άσε, είδα κι έπαθα όταν πήρα το 1ο μου κολάν από εκεί γιατί εμπιστεύτηκα το chart και μετά χόρευα τσιφτετέλι για να μπω μες στο ρούχο. Πρέπει να είσαι πολύ petite για να θες οντως XS
ασχετο αλλα παντελονια και τζιν με αυτες τις αναλογιες βρίσκεις;
εγω ειχα ακριβως τις ιδιες αναλογιες με εσενα οταν δεν γυμναζομουν και δεν έβρισκα ουτε τοτε
αληθεια και ενα κολαν-τζιν που χα παρει εκανε ΔΙΠΛΕΣ στην μεση τοσο μεγαλο ηταν ενω στον πωπο ηταν καλο!
τωρα λογω γυμναστικης εχουν αυξηθει τα cm λιγο αλλα και παλι εχω την ιδια και ισως μεγαλυτερη δυσκολια να βρω κατι....ειναι απλα ΑΔΥΝΑΤΟ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ασχετο αλλα παντελονια και τζιν με αυτες τις αναλογιες βρίσκεις;
εγω ειχα ακριβως τις ιδιες αναλογιες με εσενα οταν δεν γυμναζομουν και δεν έβρισκα ουτε τοτε
αληθεια και ενα κολαν-τζιν που χα παρει εκανε ΔΙΠΛΕΣ στην μεση τοσο μεγαλο ηταν ενω στον πωπο ηταν καλο!
τωρα λογω γυμναστικης εχουν αυξηθει τα cm λιγο αλλα και παλι εχω την ιδια και ισως μεγαλυτερη δυσκολια να βρω κατι....ειναι απλα ΑΔΥΝΑΤΟ!

Η αλήθεια είναι ότι όσο προχωράω στη γυμναστική, τόσο εντείνεται το πρόβλημα που λες (μεγάλα στη μέση και την κοιλιά και καλά στα πόδια και τον ποπό), αλλά επειδή έχω στενή περιφέρεια (το 92 δηλαδή οφείλεται κυρίως σε μυική μάζα και λίπος), με λίγη προσπάθεια κάπως ανεβαίνει και κουμπώνει και το πιο μικρό νούμερο οπότε απλώς περιμένω με τη χρήση να μαλακώσει και ν' ανοίξει στα σημεία που μου έρχεται τσίτα. Το θέμα είναι αν έχεις πιο φαρδιά λεκάνη, γιατί εκεί το πιο μικρό νούμερο βρίσκει στο κόκαλο και δεν ανεβαίνει όσο και να χτυπιέσαι... Πάντως έχω παρατηρήσει ότι βρίσκω πιο εύκολα mid-rise τζιν παρά εντελώς ψηλόμεσα, γιατί κουμπώνουν σε λίγο πιο φαρδύ σημείο της μέσης (τα βρίσκω και πιο ελκυστικά για να μαι ειλικρινής, τα πολύ ψηλομεσα συχνά λόγω του φερμουάρ δημιουργούν την ψευδαίσθηση κοιλιάς). Σε Zara, American Eagle, Wrangler και BSB βρίσκω πιο εύκολα.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Για τα Urban Classics ξέρετε μηπως μεγέθη και αν ειναι καλά ποιοτικώς; Βρήκα ενα που μου ψιλοαρεασει αν και βασικα το μονο που μου αρεσει ειναι πως ειναι αρκετα ψηλόμεσο με οχι τοσο φαρδύ λάστιχο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να σου πω και εγω αν μπορουσα να μαι με κολαν παντου θα ημουνα! Γιατι ειναι βολικα και επισης τα παντελονια δεν μου κανουν. Ακομα και ενα κολαν-τζιν που πηρα για να καταλαβεις με το ζορι ανεβαίνει απο τον πωπό και στην μεση ειναι καλό. Αλλα πετανε στην μεση κλπ. Ε βολευουν γενικα. Οποτε συνεχως ψαχνω κατι σε τυπου παντελονι-κολαν ξερεις. Αλλα θελω να ναι και ψηλομεσα. Γενικα δεν βρίσκω τιποτα ! Τωρα αν εβρισκα σε κατι τυπου κολαν που να μοιαζει παντελονι όντως θα πληρωνα παραπανω λεφτα γιατι αυτο και αν ειναι τρομερα δυσκολο να βρεθει !
ETO γραφει και ειναι 93% βισκοζη και 7% λυκρα. Αν τυχον και το βρεις πουθενα μου λες.
Επίσης οτι μερικα ειναι φουλ διαφανα που το πας; Ειδικα αυτα με τα ωραια χρωματα. Πηρα ενα και μου ναι άχρηστο ακομα και με εσωρουχο μπεζ χωρις ραφες να το βαλω φαινονται ΟΛΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σορυ που δεν απάντησα αλλά σήμερα δούλεψα πρώτη μέρα από το σπίτι μετά από καιρό και έγινε ένας χαμουλης....

Λοιπόν για όλα αυτά που λες αλλά και για το δικό μου μόνιμο πρόβλημα ακόμα και σε παντελόνια , μου έρχονται κοντά , προτείνω πλέον την εταιρεία που σου είπα και δεν την αλλάζω..

Όπως περσυ καταχάρηκα για πρώτη φορά τις φαρδιές παντελονες που βγήκαν γιατι ειναι οντως για ψηλές γυναίκες που τις αφήνει να βάλουν και ένα τακουνάκι λίγο πιο ψηλό και να μην ειναι σαν τους ψαράδες ..
Γιατί ως γνωστό Small- medium νούμερο παντελόνι και να μην είμαι σαν ψαράς με λίγο ψηλό παπούτσι μου γυρνούσε η πίστη για να βρω ..

Ειδικά στα κολαν της Νικe και Armour παίρνω το νούμερο μου αλλά μου είναι 3τεταρτα...
Αυτα που βρισκω να μου ταιριάζουν στο ύψος μου ειναι μεγάλα στη μέση...

Γι αυτό σε αυτά που σμιλευουν το σώμα δεν έχεις τέτοια θέματα με την μέση και τον ποπουδακο ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top