[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Κορίτσια και αγόρια καλησπέρα!
Μιας φίλης της έγραψε αυτά τα δύο ο δερματολόγος.
View attachment 110569
Της έχουν πει να τα πάρει από skroutz για πιο φθηνά και όχι άμεσα από κανονικό φαρμακείο.

Θέλω να ρωτήσω αν είναι τα ακόλουθα δύο αυτά που γράφει το χαρτί:
La Roche Posay Gel Καθαρισμού Effaclar Face And Body Micro-Peeling Purifying Wash για Λιπαρές Επιδερμίδες 400ml

Mey Vitamin A + AHA 24ωρη Ενυδατική & Αντιγηραντική Κρέμα Προσώπου για Ξηρές Επιδερμίδες κατά των Ατελειών 50ml
Παιδιά αυτό το effaclar το πήρα κι εγώ πριν λίγες μέρες. Μπορεί κάποιος-α να μου πει τη συχνότητα χρήσης και πόση ώρα κάνω μασάζ στο πρόσωπο; το δοχείο δεν λέει τπτ πάνω!
Μήπως η δερματολόγος στο χαρτί εννοεί ΚΑΘΕ βράδυ για 3 με 5 λεπτά?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Παιδιά αυτό το effaclar το πήρα κι εγώ πριν λίγες μέρες. Μπορεί κάποιος-α να μου πει τη συχνότητα χρήσης και πόση ώρα κάνω μασάζ στο πρόσωπο; το δοχείο δεν λέει τπτ πάνω!
Μήπως η δερματολόγος στο χαρτί εννοεί ΚΑΘΕ βράδυ για 3 με 5 λεπτά?
Υποθέτω μια φορά τη μέρα για λίγα λεπτά κάνεις μασάζ. Για να μη λένε κάτι άλλο οι οδηγίες χρήσης πάει να πει οτι μπορείς όσο θες να το βάζεις.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πως μπορώ να μάθω τι κούρεμα ταιριάζει στο πρόσωπο μου ?
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,577 μηνύματα.
Πως μπορώ να μάθω τι κούρεμα ταιριάζει στο πρόσωπο μου ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κόψω αφέλειες (χωρίς να ξέρω αν θα μου πηγαίνουν :P), αλλά επειδή έχω σπαστό-κατσαρό μαλλί φοβάμαι πως θα κάτσουν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τα έχω δει κ ευχαριστώ!
Απλά θέλω κάτι πιο εξειδικευμένο δηλαδή που να πάει κ στα χαρακτηριστικά του προσώπου μου ...
Εγώ θέλω να κόψω αφέλειες (χωρίς να ξέρω αν θα μου πηγαίνουν :P), αλλά επειδή έχω σπαστό-κατσαρό μαλλί φοβάμαι πως θα κάτσουν.
Λίγο θα τα χτενίζειε κ θα γίνουν . Οι αφέλειες θέλουν γενικά λίγη περιποίηση κ εγώ που έχω ίσιο τις ισιωνα κι άλλο γτ ήταν χάλια κοντές κ φουσκωτές
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Παιδιά πήρα ένα lip balm απλά επειδή το είδα και ήταν υπερβολικά φτηνό και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πιο ακριβά που έχω δοκιμάσει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,463 μηνύματα.
Πολύ ωραίο είναι κι αυτό :


Πωλείται και στα φαρμακεία και δεν είναι ακριβό. Είναι το...κλασικό βούτυρο κακάο που ξέρουμε από παλιά. Έχει τη χαρακτηριστική μυρωδιά του βουτύρου καριτέ και είναι πολύ αποτελεσματικό...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Πως μπορώ να μάθω τι κούρεμα ταιριάζει στο πρόσωπο μου ?
Α εγώ δεν θα σου πω το κλασικό πως πάει ανάλογα με το face shape. Πάει ανάλογα με τον άνθρωπο. Καλά, αν έχεις τέρμα στρογγυλό πρόσωπο το καρέ δεν πάει ας πούμε. Αλλά σε γενικές γραμμές, ανάλογα με το ΣΥΝΟΛΟ των χαρακτηριστικών του προσώπου σου, βρίσκεις και ποιο σου ταιριάζει περισσότερο.
Παιδιά πήρα ένα lip balm απλά επειδή το είδα και ήταν υπερβολικά φτηνό και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πιο ακριβά που έχω δοκιμάσει.
ΑΧ, μπράβο! Αυτό μου το έκαναν δώρο (η μαμά νούμερο 2), και ως άνθρωπος που έχει υπερβολικά chapped lips, βοηθάει ΤΡΟΜΕΡΑ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ΣΥΝΟΛΟ των χαρακτηριστικών του προσώπου σου, βρίσκεις και ποιο σου ταιριάζει περισσότερο.
Ναι αυτό εννοώ ! Που θα μπορούσα να το μάθω αυτό , υπάρχει κάποια εφαρμογή που να παραθέτεις φωτογραφία σου ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
ΑΧ, μπράβο! Αυτό μου το έκαναν δώρο (η μαμά νούμερο 2), και ως άνθρωπος που έχει υπερβολικά chapped lips, βοηθάει ΤΡΟΜΕΡΑ.
Επίσης έχω βάλει από πάνω ΜΑΤ κραγιόν μεγάλης διάρκειας και τα χείλη μου ήταν φουλ ενυδατωμένα μέχρι να ξεβαφτώ, δηλαδή σοκ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Επίσης έχω βάλει από πάνω ΜΑΤ κραγιόν μεγάλης διάρκειας και τα χείλη μου ήταν φουλ ενυδατωμένα μέχρι να ξεβαφτώ, δηλαδή σοκ.
Όταν το βάζεις πάνω από λιπ μπαλμ μετά δεν μειώνεται η διάρκεια του?
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,572 μηνύματα.
Επίσης έχω βάλει από πάνω ΜΑΤ κραγιόν μεγάλης διάρκειας και τα χείλη μου ήταν φουλ ενυδατωμένα μέχρι να ξεβαφτώ, δηλαδή σοκ.
Αχ αυτό δεν το έχω δοκιμάσει :redface: Πάντως, δεν βάζω καθημερινά γιατί ξεχνιέμαι. Εμένα στεγνώνουν πιο γρήγορα. Όταν φοράω οτιδήποτε σε ματ, είναι εφιάλτης…
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Όταν το βάζεις πάνω από λιπ μπαλμ μετά δεν μειώνεται η διάρκεια του?
Γενικά δε φοράω ματ, οπότε έχω μόνο μερικά από τη σειρά super stay της maybelline. Ποτέ δεν είχα θέμα με αυτά και πάντα βάζω από κάτω lip balm. Και έχω φάει και έχω πιει και δεν είχε χαλάσει καθόλου το αποτέλεσμα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
essence-heart-core-fruity-lip-balm-balsamo-gia-ta-cheile-gia-gynaikes-3-gr-apochrose-04-lucky-...jpg

Απαράδεκτο .
 

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
το αντίστοιχο σε κοκκινο μ αρεσει πολυ, αυτο δεν το εχω δοκιμάσει
Αλήθεια? Πραγματικά ήταν εντελώς ξερό δεν ενυδατωνε καθόλου τα χείλη ... Το μόνο που μου αρεσε ήταν η μυρωδιά του ...
 

marww

Νεοφερμένος

Η marww αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αλήθεια? Πραγματικά ήταν εντελώς ξερό δεν ενυδατωνε καθόλου τα χείλη ... Το μόνο που μου αρεσε ήταν η μυρωδιά του ...
τι να σου εμένα μια χαρά μου φάνηκε , αλλά το αγαπημένο μου είναι το liposan cherry shine
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ό,τι και να πείτε δεν υπάρχει μεγαλύτερη μούφα από αυτό εδώ:

1686224305602.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ό,τι και να πείτε δεν υπάρχει μεγαλύτερη μούφα από αυτό εδώ:

View attachment 116793
Μακριά από την συγκεκριμένη εταιρεία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ είχα πάρει ένα σετ με concealer και έβγαλα σπυριά δεν το έχω ξανά πάθει κ χρησιμοποιώ κυρίως οικονομικά καλλυντικά .
Αν θες κάτι οικονομικό προτείνω golden rose essence catrice revolution!!!!!!!!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top