[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
περάστε περάστε.... θα ειμαι η οικοδεσποινα σας :)


είναι ευπρόσδεκτα και τα αγοράκια αλλά με μέτρο :P
Αποφάσισα να ανοιξω τουτο δω ώστε να ανταλλάσουμε αποψεις για διάφορα (είτε προκειται για την ομορφαδα μας, ειτε για κάτι άλλο που ειναι καθαρα γυναικεια υποθεση ;))
Την ιδεα την ειχα και στο παρελθόν και την θυμήθηκα τώρα που έβαλε και το θέμα περι ομορφιας η Λια....

Το λοιπόν.. θα ξεκινησω την κουβέντα/παρέα με ένα ερώτημα που με καιει!
Θέλω να κάνω την επιδερμίδα μου λιγο πιο.... λαμπερη :redface:
Χρόνος στη διάθεση μου, ένας μήνας :redface:
Μου είπαν για βιταμίνη Ε...
Εσεις ξέρετε κάτι άλλο? Κάποιο τρικ απ την μαμα ή τη γιαγια?
Κάποια σπιτικη μάσκα με θεαματικά αποτελέσματα....

Γιααααααααα μοιραστειτε μαζι μας τις γνωσεις και τα ερωτηματα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ κουεδίνο μου (κομοδίνο θα σε λέγω από τούδε), θα σε παστώσουν με τέτοια χάρη σε ένα μήνα από τώρα, που μη σου πω θα σε κάνουν και άλλη εθνικότητα (ρωσίδα:P)..αλλά θα μου πεις, καλοκαίρι είναι, δε θα βάλεις πολύ μεικαπ, οπότε άρχισε με κρεμούλα από χοντος...

θα κάνεις χτένισμα-βάψιμο μόνη σου ή θα πας σε ειδικό? γιατί η δεύτερη θα σου πει τι πρέπει να βάλεις, ανάλογα το δέρμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για το συγκεκριμένο θέμα δεν έχω να σου προτείνω κάτι (εκτός απο το all time classic νερό που προσωπικά το θεωρώ εκπληκτικό για τα πάντα. Σε μένα παρά τις καταχρήσεις που κάνω και την όποια προδιάθεση, δεν έχω εμφανίσει κανένα επακόλουθο αυτών -πχ δεν έχω σχεδόν καθόλου κυτταρίτιδα- επειδή πίνω πάρα πάρα πολύ νερό) αλλά πολύ μου άρεσε η ιδέα σου!! :clapup: :clapup:
Να τονίσω οτι όποιο κακό αγοράκι γράψει σε αυτό το θέμα το μήνυμα ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σελίνι?! δε σε αναγνωρίζω.........απαρνείσαι τους γκέυ........ :bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχα χαιρομαι που σας άρεσε!

λοιπόν...
ντουλινα μου, θα με σιαξει ειδικός... αυτή μου ειπε να αρχινίσω τις βιταμινούλες...
οχι οτι εχω καποιο προβλημα, απλά για καλυτερότερα ;)


Λια... σωστή! το νερό όλο το ξεχνάω γμτ.. και επιβάλεται!!
Βοηθάει και στην καυση του λίπους!
(ας παω καπακια να παρω και νερο διπλα μου εκτος απ τον καφε!)


άσχετο... τωρα που λεμε για επιδερμίδα.... έχει ξυρισει ποτε της καμια σας τα ποδια της με μαλακτικη μαλλιων??
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι γκέι είναι άντρες και δεν τους αφορούν τέτοια θέματα. Αν υπάρχει τραβεστί στο φόρουμ δεν έχω πρόβλημα να γράψει αλλά έναν γκει δεν τον αφορούν αυτά που (θα) συζητάμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δηλ αντί για αφρό ή σαπούνι, κρέμα μαλλιών?

αφού τις κόβουμε τις τρίχες, γιατί να είναι απαλές:P

δον γουόρι, μλκς λέω πρωινιάτικα:D επίσης κάνω silkepil (ή πως στο καλό γράφεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
άσχετο... τωρα που λεμε για επιδερμίδα.... έχει ξυρισει ποτε της καμια σας τα ποδια της με μαλακτικη μαλλιων??
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!! ;)

Λογικό ;)
Αν και προσωπικά προτιμώ την αποτρίχωση. Ειδικά δε εγώ που έχω και χοντρή τρίχα, έτσι και ξυριζόμουν θα ήμουν κλάφτα χαράλαμπε...
Αλήθεια γιατί δεν δοκιμάζεις κερί; Μπορεί να πονάει αλλά ο πόνος κρατάει ελάχιστα και το αποτέλεσμα πολύ ;) Μιλάω πάντα για αισθητικό γιατί έτσι και το κάνεις μόνη σου θα βγεις με μελανιές και αποτέλεσμα μισό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
επίσης κάνω silkepil (ή πως στο καλό γράφεται).

Παρεπιπτόντως αυτό πρόσφατα το δοκίμασα στα χέρια (όχι οτι είχα πολλή τρίχα εκεί αλλά τα προτιμώ χωρίς) και είχε πολύ καλό αποτέλεσμα και ελάχιστα οδυνηρό!! Ενώ σε πόδια δεν το αντέχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ντουλινι ναι!!


Κάνω χρόοοοονια κερί ;)
Αλλά όχι στις γάμπες.... εκεί θέλω την ευκολια του ξυραφιου ωστε ειδικα το καλοκαιρι να μην χρειαζεται να περιμενω να μεγαλωσουν ;)
κάτι μπικινια κατι μουστακια κλπ... χρονια τωρα μια φορα το μηνα ξαπλώνω στο κρεβατι του πονου :D

Δοκίμασε αν θες μαλακτική έστω στις μασχαλες.... θα καταλαβεις τι εννοω!

Μαλακωνει απιστευτα πολυ η επιδερμιδα κατευθειαν και γλυστραει το ξουραφι τελεια!
Αφηνει πισω του πολυ καλα αποτελεσματα και επιδερμιδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Δοκίμασε αν θες μαλακτική έστω στις μασχαλες.... θα καταλαβεις τι εννοω!

Μαλακωνει απιστευτα πολυ η επιδερμιδα κατευθειαν και γλυστραει το ξουραφι τελεια!
Αφηνει πισω του πολυ καλα αποτελεσματα και επιδερμιδα ;)
Τις μασχάλες μέχρι πρόσφατα τις έκανα με silk epil. Εδώ και κάτι μήνες έχω υποπέσει πάλι στην αμαρτία του ξυραφιού :P οπότε θα το δοκιμάσω σίγουρα ;)

Παρεπιπτόντως, απ'οτι φαίνεται ένα τέτοιο θέμα χρειαζόταν! Δείτε ενθουσιασμό:
gynaikeio_saloni.PNG
:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μασχάλες και silkepil???? ομιτζί!!

δε πονάς πιδίμ? αλλά θα μου πεις, παραπάνω είπες ότι το έκανες και στα χέρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Αλλά όχι στις γάμπες.... εκεί θέλω την ευκολια του ξυραφιου ωστε ειδικα το καλοκαιρι να μην χρειαζεται να περιμενω να μεγαλωσουν ;)

Αλήθεια, εσύ που κάνεις τις γάμπες με ξυράφι, πληρώνεις λιγότερο; Γιατί αμα είναι να κάνω και τις δικές μου με silk epil που το αντέχω άνετα στις γάμπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα
ρε γμτ τι χαζή που είμαι....

ξέρεις ποσο καιρο το σκέφτομαι και δεν το κάνω για να μην υπάρξουν σχολια του τυπου.... πόλιταν το κάνατε εδω μεσα! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Ντουλινι ναι!!
Δοκίμασε αν θες μαλακτική έστω στις μασχαλες.... θα καταλαβεις τι εννοω!
Δουλεύει αυτό????? Γιατί όσο μου αρέσουν τα κατάμαυρα μαλλάκια μου άλλο τόσο "σιχαίνομαι" την ώρα και τη στιγμή που βγήκα μελαχροινή έτσι που δεν νιώθω ποτέ "καλά" ξυρισμένη εκεί... Είχα δοκιμάσει κερι στην περιοχή αλλά πονάει πολύ και δεν το αντέχω (άσε που τώρα το καλοκαίρι δεν λέει να γίνεσαι ουρακοτάγκος πρώτα-δλδ σε αυτή την περιοχή ποτέ δεν λέει βασικά :hmm:) και με ξυράφι σκέτο αφενός μένουν μαύρα σημάδια (νομίζω καταλαβαίνετε πως το εννοώ, δεν το περιγράφω πολύ καλά...), αφετέρου ερεθίζεται εύκολα (σε μένα τουλ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αλήθεια, εσύ που κάνεις τις γάμπες με ξυράφι, πληρώνεις λιγότερο; Γιατί αμα είναι να κάνω και τις δικές μου με silk epil που το αντέχω άνετα στις γάμπες.
αν και δεν ηταν αυτος ο λόγος που το έκανα, ναι νομίζω είναι κάτι τις λιγοτερο...
κανα ευρο ή δύο λιγοτερο πρεπει να ειναι αλλά δεν παιρνω κι ορκο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ φανταστείτε τώρα ότι είμαστε όλες με τα μπικουτί και τα μπέιμπιντολ, με μάσκες πράσινες στο πρόσωπο και λωρίδες κρύου κεριού στα πόδια..............


ΔΕ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΥΠΟΨΙΑ ΑΝΤΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μασχάλες και silkepil???? ομιτζί!!

δε πονάς πιδίμ? αλλά θα μου πεις, παραπάνω είπες ότι το έκανες και στα χέρια...

Την πρώτη φορά ναι. Μετά αν το κάνεις κάθε 2-3 μέρες καθόλου (αν το κάνεις τόσο συχνά είναι μια στιγμούλα μόνο) γιατί το παραμικρό να βγει το παίρνεις πριν βγούν πολλά και δεν πονάς. Γι'αυτό και τωρα τελευταία το κάνω με ξυράφι. Γιατί μια φορά τις άφησα αρκετό καιρό και μετά πονούσα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
αν και δεν ηταν αυτος ο λόγος που το έκανα, ναι νομίζω είναι κάτι τις λιγοτερο...
κανα ευρο ή δύο λιγοτερο πρεπει να ειναι αλλά δεν παιρνω κι ορκο :)

Μα ούτε για μένα είναι αυτός ο λόγος. Απλά είναι ένα ευχάριστο side effect. Διότι όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα με τις γάμπες, ούτε εγώ μπορώ να τις περιμένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Δουλεύει αυτό????? Γιατί όσο μου αρέσουν τα κατάμαυρα μαλλάκια μου άλλο τόσο "σιχαίνομαι" την ώρα και τη στιγμή που βγήκα μελαχροινή έτσι που δεν νιώθω ποτέ "καλά" ξυρισμένη εκεί... Είχα δοκιμάσει κερι στην περιοχή αλλά πονάει πολύ και δεν το αντέχω (άσε που τώρα το καλοκαίρι δεν λέει να γίνεσαι ουρακοτάγκος πρώτα-δλδ σε αυτή την περιοχή ποτέ δεν λέει βασικά :hmm:) και με ξυράφι σκέτο αφενός μένουν μαύρα σημάδια (νομίζω καταλαβαίνετε πως το εννοώ, δεν το περιγράφω πολύ καλά...), αφετέρου ερεθίζεται εύκολα (σε μένα τουλ...)
δουλευει κάργα!
Τώρα βεβαια για την περιοχη του μπικίνι δεν ξέρω ακριβως πως θα ειναι τα αποτελεσματα αλλά στις γαμπες που το έχω δοκιμασει ειναι αισθητη η διαφορα!
Δοκίμασε το και πες μας και μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top