Γυναικεία ρούχα

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα ήθελα να γράφαμε εδώ μαγαζιά από τα οποία ψωνίζουμε ρούχα (στυλ, τιμές και ότι άλλο θέλουμε), αλλά και πράγματα σχετικά με το γυναικείο ντύσιμο. Μόδα, κομμάτια-πασπαρτού και key pieces!

Νομίζω ότι οι περισσότερες γυναίκες δίνουν σημασία στο ντύσιμό τους, ανεξάρτητα από στυλ και πορτοφόλι!

Μπορούμε να αναφέρουμε μαγαζιά κάθε στυλ, από κυριλέ ως 'β χέρι, ή ακόμα να ενημερώνουμε για bazaars και δυνατότητες ποιοτικών οικονομικών αγορών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ για ρούχα που θέλω να μου κρατήσουν και να μου πηγαίνουν προτιμώ τα Esprit. Μπορεί να δίνω κάτι παραπάνω από Zara κλπ αλλά μου αρέσουν περισσότερο και βέβαια είναι πολύ καλύτερης ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για ρούχα προτιμώ να ψωνίζω από Zara, Mango, Attrativo (λιγάκι...), BSB (στα μεγάλα κέφια, καθότι οι τιμές είναι λιγάκι τσουχτερές :redface:) και Toi Moi (πάντα το επισκέπτομαι τελευταίο και πάντα βρίσκω το τέλειο ντύσιμο σε πολύ καλές τιμές!).

Πιστεύω ότι ένα καθημερινό ντύσιμο μπορεί να γίνει πολύ στυλάτο και να φορεθεί σε μία βραδυνή έξοδο αν χρησιμοποιηθούν τα κατάλληλα αξεσουάρ. :) Μακριά σκουλαρίκια, ένα ωραίο κολιέ ή κάτι αντίστοιχο... Τώρα τελευταία έχω μία τρέλα με τα μεταξωτά φουλάρια! Σε διάφορα χρώματα και σχέδια- όχι μονόχρωμα, κάνουν πολύ μεγαλίστικα.

Πάντως νομίζω ότι είναι καλό να φοράμε ένα εντυπωσιακό πράγμα τη φορά. Είναι όπως με το μακιγιαζ, τονίζεις περισσότερο τα μάτια ή τα χείλη- στα ρούχα και τα αξεσουάρ φοράς κάτι εντυπωσιακό, αλλά μόνον αυτό, αλλιώς παίζει και να βγεις λατέρνα! :confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, Κατ' αρχήν να πω ότι ο απόλυτος παράδεισος για ψώνια είναι η Γερμανία και η Ιταλία. Οκ, ξέρω, είναι κοντά μου... αλλά αν για κάποιο λόγο βρεθείτε στο εξωτερικό, δείτε το... Πέρα από τα τεράστια outlet και τις φοβερές εκπτώσεις είναι έτσι κι αλλιώς πολύ καλύτερες οι τιμές τους. Κάτι μπότες, που σίγουρα θα μου βγάλουν 2-3 χειμώνες κάθε μέρα, έκαναν εκεί 200 ευρώ... και Ελλάδα πόσο τις βρήκα;;; 330! Έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η Ιταλία έχει όντως τέλειες τιμές! Αλλά τα πιο φτηνά ρούχα τα έχω βρει ΗΠΑ. Πάντως για ελληνικά μαγαζιά θα γράψω ΜΑΛΛΟΝ αύριο, είμαι λίγο κομμάτια και θα είμαι αναλυτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι άσχετο να πω ότι δεν ψωνίζω ΠΟΤΕ απ του Ζάρα ε? :P
δεν την αντέχω αυτή την πολυκοσμία που για να βρεις πωλήτρια να σε εξυπηρετήσει πρέπει να έχεις κάνει πρώτα τάμα στην Φανερωμένη για να στη φανερώσει :P

anyway... τη σεζόν που πέρασε ψώνιζα απ το Λητώ :teasing:
όταν είχα λίγα κιλά (περασμένα μεγαλεία) μου άρεσε πολύ και ψώνιζα αρκετά απ τα BSB

Γενικώς όμως δεν είμαι του στυλ να πάω στο τάδε μαγαζί να ψωνίζω.. μου αρέσει να κάνω βόλτα στα μαγαζιά κι αν δω κάτι που μου αρέσει να μπω να το δοκιμάσω και να το αγοράσω ανεξαρτήτου μάρκας

Για τσιτάκια πάνως, που είναι μάλλον όχι και ιδιαίτερα καλής ποιότητας και τα φοράς μια σεζόν μόνο και μετά τα σουτάρεις, είναι μια χαρά τα sprider και είναι πολύ οικονομικά.
Οταν δλδ ένα φόρεμα έχει 20 και 30 ευρώ.. ε δε με νοιάζει να είναι οκ για του χρόνου... μου αρκεί να βγάλει τη χρονιά και να είναι μοδάτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ας γράψω τα αγαπημένα μου μαγαζιά. Καταρχάς για μονόχρωμα και πολύ casual πάω Berska, θεωρώ βλακεία να δώσω λεφτά για κάτι που βρίσκεις παντού.

Για πιο ποιοτικά casual πάω Benetton (ωραία χρώματα και ποιοτικά ρούχα). Όταν μπορέσω και Sisley που είναι παρόμοια. Μου αρέσουν και τα Promod, και για casual και για ''κοριτσίστικα'' ρούχα που είναι ωραία και φτηνά.

Όταν θέλω κάτι πιο ιδιαίτερο πηγαίνω Attrativo και Heel, κυρίως το 2ο έχει ξεχωριστά ρούχα που βγαίνουν σε 1 κομμάτι ή σε λίγα κομμάτια και κυμαίνονται σε τιμές μέτριες.

Τώρα για κάτι καλό, ανάλογα. Μου αρέσουν αυτά τα Max Azria ή όπως τα λένε, αλλά είναι πανάκριβα. Πριν λίγο καιρό αγόρασα 2 καλά κομμάτια, 1 μαύρο φουστάνι Forel κι 1 μωβ Heel κι εχω ενθουσιαστεί με το στυλ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για πιο ποιοτικά casual πάω Benetton (ωραία χρώματα και ποιοτικά ρούχα). Όταν μπορέσω και Sisley που είναι παρόμοια. Μου αρέσουν και τα Promod, και για casual και για ''κοριτσίστικα'' ρούχα που είναι ωραία και φτηνά..

Από τη Benetton έχω πάρει κι εγώ μερικά από τα πιο αγαπημένα μου ρούχα! :clapup::clapup:

Όταν θέλω κάτι πιο ιδιαίτερο πηγαίνω Attrativo και Heel, κυρίως το 2ο έχει ξεχωριστά ρούχα που βγαίνουν σε 1 κομμάτι ή σε λίγα κομμάτια και κυμαίνονται σε τιμές μέτριες.

Τώρα για κάτι καλό, ανάλογο. Μου αρέσουν αυτά τα Max Azria ή όπως τα λένε, αλλά είναι πανάκριβα. Πριν λίγο καιρό αγόρασα 2 καλά κομμάτια, 1 μαύρο φουστάνι Forel κι 1 μωβ Heel κι εχω ενθουσιαστεί με το στυλ τους.

Το Heel δεν το έχω ξανακούσει... :hmm:Πού είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το Heel δεν το έχω ξανακούσει... :hmm:Πού είναι;

Είναι λίγα μαγαζιά. Εγώ ψωνίζω από Χαλάνδρι, στην αρχή της Ανδρέα Παπανδρέου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να αναφέρω και Βρετανικά μαγαζιά, για όσες μένετε (που θα τα ξέρετε) και όσες ετοιμάζετε κανά βρετανοϊρλανδό ταξιδάκι. Miss Selfridge για πολύ ωραία, ιδιαίτερα ρούχα, Top-shop, μαζικό, αλλά βρίσκεις τέλεια πράγματα αν έχεις κέφι να ψάξεις, New Look για φτηνά ρούχα και ΤΕΛΕΙΑ τζιν με 20 λίρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Να αναφέρω και Βρετανικά μαγαζιά, για όσες μένετε (που θα τα ξέρετε) και όσες ετοιμάζετε κανά βρετανοϊρλανδό ταξιδάκι. Miss Selfridge για πολύ ωραία, ιδιαίτερα ρούχα, Top-shop, μαζικό, αλλά βρίσκεις τέλεια πράγματα αν έχεις κέφι να ψάξεις, New Look για φτηνά ρούχα και ΤΕΛΕΙΑ τζιν με 20 λίρες.

Συμφωνω, και μαλιστα, οσο περναει ο καιρος, τοσο ανεβαινει το miss selfridge στην εκτιμηση μου (πηρα πριν ενα μηνα τελειο φορεμα με 18 λιρες λογω εκπτωσεων). Και warehouse εχω βρει μερικα ωραια κομματια, και απο εκει αγορασα το αγαπημενο μου φορεμα ολων των εποχων.:P

Ελλαδα ψωνιζω σπανια, αλλα μου αρεσουν πολυ τα staff jeans!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως Benneton που πήγα πριν κάνα μήνα, δεν μου άρεσε τίποτα οπτικά, ενώ η υφή όσων ρούχων ακούμπησα, ήταν φοβερά άγρια.. δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να ψωνίσω οτιδήποτε.

Κατά τα άλλα κι εγώ δεν έχω προτίμηση σε μαγαζιά, αν δω κάτι να μ' αρέσει στη βιτρίνα, μπαίνω και μέσα. Μόνο στο ΖΑΡΑ πάω πολύ συχνά και συνήθως όλο και κάποιο φορεματάκι αγοράζω - μου κάθονται πάντα πολύ καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα ρούχα της Benetton έχουν την τάση να με απογοητεύουν, ειδικά στο θέμα της ποιότητας. Έχω μπει συχνά για απλά, passe-partout κομμάτια, αλλά πολλά μακώ καταλήγουν να μυρίζουν, ξηλώνονται στις ραφές, κλπ.

Τα Promod είναι καταπληκτικά!!! Λατρεύω το στιλ τους και δε με έχουν προδώσει ποτέ, από άποψη ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ πάλι τιμώ τα zara - strativarius- αλλα και τα μικρά μαγαζάκια. προχτες πήρα ένα τελειο φόρεμα βραδινό από lynne
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως Benneton που πήγα πριν κάνα μήνα, δεν μου άρεσε τίποτα οπτικά, ενώ η υφή όσων ρούχων ακούμπησα, ήταν φοβερά άγρια.. δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να ψωνίσω οτιδήποτε.

Τα ρούχα της Benetton έχουν την τάση να με απογοητεύουν, ειδικά στο θέμα της ποιότητας. Έχω μπει συχνά για απλά, passe-partout κομμάτια, αλλά πολλά μακώ καταλήγουν να μυρίζουν, ξηλώνονται στις ραφές, κλπ.

Ναι ρε σεις? Εμένα και μου κάθονται πολύ καλά κι έχω κομμάτια που κρατάνε 2-3 σεζόν.

Τα Promod είναι καταπληκτικά!!! Λατρεύω το στιλ τους και δε με έχουν προδώσει ποτέ, από άποψη ποιότητας.

:P

εγώ πάλι τιμώ τα zara - strativarius- αλλα και τα μικρά μαγαζάκια. προχτες πήρα ένα τελειο φόρεμα βραδινό από lynne

Strativarious και μένα μου αρέσει. Τα Zara δεν μου αρέσουν, πηγαίνω σπάνια, κι έχω ελάχιστα κομμάτια. Ή πολύ κυριλέ τα βλέπω ή πολύ casual, δεν είναι στο στυλ μου κι η εφαρμογή συνήθως είναι σκ@τ@.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εμενα τα μπενετον δε μου γεμιζουν το ματι..βασικα δε μ'αρεσει η υφη τους καθολου:X Αλλα τιμαω τα playlife που χει στον πανω οροφο (μιλαμε για ερμου παντα :P). Κατα τ'αλλα ειμαι φαν του promod, εχει και τρελα ρουχα, και καλα απο πχιοτητα κτλκτλ. Τα ζαροειδη τα επισκεπτομαι σχεδον αποκλειστικα το καλοκαιρι για χαζομπλουζακια -ειδικα αυτες τις αμανικες με τον τετραγωνο λαιμο που κανουν εδω και μια δεκαετια 7,90 τις εχω ξεσκισει :P
Μ, επισης σιγουρα θα βρω κατι να παρω απο το rouge, σε μονοχρωμα μπλουζια και φορεματα.
Ασχετο, υποβρυχιονα τα ρουχα του heel καθονται καλα? Πηγα μια φορα και μ'αρεσαν καποια πραγματα αλλα ηταν οοοολα one size και ελαστικα..που εγω μονο που βλεπω το ουαν σαιζ κοβω λασπη:X (μα πως να κατσει ωραια ενα φορεμα σε γυναικες με εντελως διαφορετικο σωματοτυπο?...αποριες). Αυτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, είναι συνήθως one size, αλλά έχει και σε 2 μεγέθη σε μερικά. Προσωπικά όσα έχω πάρει μου κάθονται.:PΑλλά είναι μερικά που μου πέφτουν μικρά από πάνω, δηλ. στάνταρ δεν μπορείς να πάρεις όλα όσα σου φανούν ωραία. Επίσης δεν θα κάνουν σε καμιά πολύ ευτραφή κοπέλα στάνταρ, αλλά έχουν μερικά περιθώρια αν σκεφτείς ότι κι εγώ καμπυλωτή είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τι είναι τα playlife βρε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αλλη φορα θα τσεκαρω τα ρουχα που εχουν νουμερακι λεπον, αυτη η ισοπεδωση δε μ'αρεσει καθολου :P
https://www.playlife.com/ (Ειναι λιγοτερο κολλεγιακα απ'ο,τι φαινονται βεβαια..για καθημερινα κυριως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Εμένα της Sarah Lawrence τα παντελόνια μου κάθονται καλά (και τα μπλουζάκια μου αρέσουν :)). Θα επανέλθω σύντομα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top