Γυναικοκτονίες, δολοφονίες ή ανθρωποκτονίες;

Πιστεύετε ότι υπάρχει έξαρση μίσους κατά των γυναικών επειδή είναι γυναίκες; (Γυναικοκτονίες)
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,267 μηνύματα.
Κανεις εδω μέσα δεν έχει γράψει όλοι εκτός από αυτούς που έχουν όρεξη για τρολαρισμα και κάνουν ότι δε καταλαβαίνουν. Εγώ συγκεκριμένα έγραψα πολλοί είναι μισογυνηδες και κάποιοι γυναικοκτονοι. Για να έρθει ο Παράγοντας και κάθε Παράγοντας να τα διαστρεβλώσει και να πει αυτό:

Ε, κουβέντα δυστυχώς έτσι δε γινεται
Πολύ καλά σου έγραψε. Για την ακρίβεια, δεν έγραψες ότι «πολλοί είστε μισογύνηδες», έγραψες ότι «οι περισσότεροι είστε μισογύνηδες.» Μια τόσο μικρή διαφορά, αλλά νοηματικά τεράστια.
Οι περισσότεροι είστε μισογυνηδες, λίγοι καταλήγετε γυναικοκτονοι.
Και αυτό το «μισογύνηδες», που είναι φοβερό τσουβάλιασμα είναι προφανώς και αυθαίρετο. Γιατί, όπως κάθε φεμινίστρια*, δεν θεωρείτε μισογύνηδες (ετυμολογικά, αυτός που μισεί τις γυναίκες) μόνο τους άντρες που μισούν τις γυναίκες ή τις κακοποιούν, αλλά και όλους όσοι πιστεύουμε στο ότι τα φύλα έχουν διαφορές και ότι, για τη λειτουργία μιας σωστής οικογένειας και κοινωνίας, οι άνθρωποι πρέπει να φέρονται βάσει του φύλου τους. Για εσάς και αυτά είναι μισογυνίστικα, μάλιστα έχετε βγάλει έναν όρο και για τις γυναίκες που δεν γουστάρουν την αποδόμηση των πάντων που επιχειρείτε, κάνοντας λόγο για «εσωτερικευμένο μισογυνισμό.»

Και σας κάνει εντύπωση που οι άντρες τα παίρνουν και αμύνονται όταν τους επιτίθενται. Όταν βγαίνουν βιβλία, άρθρα κ.λπ. με τίτλους του στιλ «τι χρειαζόμαστε τους άντρες», όταν από παντού ένας άνδρας πολεμάται γιατί είναι άντρας, όταν του λένε ότι πρέπει να ακολουθήσει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά για να αποβάλλει την τοξική αρρενωπότητα, την ίδια ώρα που οι γυναίκες λαμβάνουν πολύ πιο θετική αντιμετώπιση (ακόμα και στα πραγματικά μικρά, στιλ μια ταινία, ο άντρας που απατά είναι αναίσθητο γουρούνι και άπιστος, ενώ η γυναίκα πάντα είχε τους λόγους της και βασικά την ανάγκασε ο άντρας να το κάνει.)

Ε, προφανώς και θα υπάρχει αντίδραση όταν λες ότι οι άντρες είναι στην πλειονότητά τους μισογύνηδες και δυνάμει δολοφόνοι, εκτός πια κι αν γίνει πραγματικότητα το εφιαλτικό σενάριο να υιοθετήσουν όλοι οι άντρες αυτές τις ευνουχιστικές φεμινιστικές απόψεις υπό τον φόβο ότι δεν θα βρίσκουν ταίρι και θα περάσουμε τότε πραγματικά σε μητριαρχία.

*αν πεις εδώ ότι τσουβαλιάζω κι εγώ θα συμφωνήσω, ο φεμινισμός άλλωστε είναι δόγμα, οπότε όσες τον ακολουθούν αυτοτσουβαλιάζονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,072 μηνύματα.
Πολύ καλά σου έγραψε. Για την ακρίβεια, δεν έγραψες ότι «πολλοί είστε μισογύνηδες», έγραψες ότι «οι περισσότεροι είστε μισογύνηδες.» Μια τόσο μικρή διαφορά, αλλά νοηματικά τεράστια.

Και αυτό το «μισογύνηδες», που είναι φοβερό τσουβάλιασμα είναι προφανώς και αυθαίρετο. Γιατί, όπως κάθε φεμινίστρια*, δεν θεωρείτε μισογύνη (ετυμολογικά, αυτός που μισεί τις γυναίκες) μόνο τους άντρες που μισούν τις γυναίκες ή τις κακοποιούν, αλλά και όλους όσοι πιστεύουμε στο ότι τα φύλα έχουν διαφορές και ότι, για τη λειτουργία μιας σωστής οικογένειας και κοινωνίας, οι άνθρωποι πρέπει να φέρονται βάσει του φύλου τους. Για εσάς και αυτά είναι μισογυνίστικα, μάλιστα έχετε βγάλει έναν όρο και για τις γυναίκες που δεν γουστάρουν την αποδόμηση των πάντων που επιχειρείτε, κάνοντας λόγο για «εσωτερικευμένο μισογυνισμό.»

Και σας κάνει εντύπωση που οι άντρες τα παίρνουν και αμύνονται όταν τους επιτίθενται. Όταν βγαίνουν βιβλία, άρθρα κ.λπ. με τίτλους του στιλ «τι χρειαζόμαστε τους άντρες», όταν από παντού ένας άνδρας πολεμάται γιατί είναι άντρας, όταν του λένε ότι πρέπει να ακολουθήσει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά για να αποβάλλει την τοξική αρρενωπότητα, την ίδια ώρα που οι γυναίκες λαμβάνουν πολύ πιο θετική αντιμετώπιση (ακόμα και στα πραγματικά μικρά, στιλ μια ταινία, ο άντρας που απατά είναι αναίσθητο γουρούνι και άπιστος, ενώ η γυναίκα πάντα είχε τους λόγους της και βασικά την ανάγκασε ο άντρας να το κάνει.)

Ε, προφανώς και θα υπάρχει αντίδραση όταν λες ότι οι άντρες είναι στην πλειονότητά τους μισογύνηδες και δυνάμει δολοφόνοι, εκτός πια κι αν γίνει πραγματικότητα το εφιαλτικό σενάριο να υιοθετήσουν όλοι οι άντρες αυτές τις ευνουχιστικές φεμινιστικές απόψεις υπό τον φόβο ότι δεν θα βρίσκουν ταίρι και θα περάσουμε τότε πραγματικά σε μητριαρχία.

*αν πεις εδώ ότι τσουβαλιάζω κι εγώ θα συμφωνήσω, ο φεμινισμός άλλωστε είναι δόγμα, οπότε όσες τον ακολουθούν αυτοτσουβαλιάζονται.
Και οι ακροδεξιοι τα ιδια σκατα με τις φεμιναζι ειναι ηλια.Απλα αντι για τον αντρικο φυλο ,τσουβαλιαζουν τους μεταναστες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,471 μηνύματα.
Πάλι ισαποστακίζεις μωρέ; Βάζεις στο ίδιο τσουβάλι τους σωστούς άντρες (που είναι οι περισσότεροι) και το να υπερασπιζόμαστε το φύλο μας με τα φεμίνια που μας τσουβαλιάζουν και επιτίθενται στο φύλο μας;
Μην μπερδεύεσαι. Οι notallmen συνήθως δεν είναι αυτοί που δείχνουν ανδρική αλληλεγγύη. Αντιθέτως είναι οι αντίστοιχοι "εγώ δεν είμαι σαν τις άλλες" που έχουν οι γυναίκες. Θα πουν ναι ρε οι άντρες είναι σεξιστες μισογύνηδες εγώ όμως είμαι διαφορετικός.


Πραγματικό κοινωνικό πρόβλημα είναι και το μίσος που περιγράφεις και το ξεκίνησε ο φεμινισμός. Πραγματικό κοινωνικό πρόβλημα είναι και η διάλυση της οικογένειας στον σύγχρονο κόσμο και έχει την ίδια αιτία.
Στο έχω ξαναπεί και άλλη φορά, η ιστορία του φεμινιστικού κινήματος δεν έχει καμμία σχέση με αυτό το σημερινό χάος που έχουν βρει ως καταφύγιο και κάποια ακραία νιχιλιστικά στοιχεία που προσφέρουν μόνο τοξικότητα. Όπως σε έχω πει και σε προσωπικό επίπεδο, παίζουμε το παιχνίδι τους. Θέλουν να καλύψουν αυτές τις ιδέες τους με το ιστορικό φεμινιστικό κίνημα και έτσι να προωθούνται στο γυναικείο κοινό ευκολότερα καταστρέφοντας και άλλα νεαρά κορίτσια. Η διάλυση της οικογένειας δεν προέρχεται από τον φεμινισμό αλλά από τον καπιταλισμό ο οποίος χρησιμοποίησε προς όφελος του τον πρώτο (περισσότερα εργατικά χέρια προς εκμετάλλευση, αναπλήρωση ανδρών στους καιρούς των μεγάλων πολέμων). Μια χαρά μπορούν να υπάρξουν και σήμερα οικογένειες χωρίς να μπαίνουν οι γυναίκες στο δίλημμα καριέρα ή οικογένεια. Απλά δεν θα το βρεις αυτό στο αστικό κράτος.
Ναι, να γίνουμε Σουηδία να μην υπάρχουν καθόλου ρόλοι των φύλων και να προωθείται το ότι δεν υπάρχουν καθόλου διαφορές μεταξύ των φύλων. Γιάννη, μια ατάκα που λέω στους αριστερούς, παρ' την κι εσύ τώρα:
Αν δεν σου αρέσει εδώ, μην σε κρατάμε, μπορείς να μεταναστεύσεις. :P
Το θέμα είναι Ηλία πως μετράς λίγο λάθος την αρρενωπότητα και τον "αντρισμό". Ο αντρισμός είναι πρώτα εσωτερικός κυρίως. Είναι να έχεις Τιμή και μπέσα. Στην Ελλάδα εδώ και δεκαετίες πλέον φράσεις όπως "στον λόγο μου" που παλιότερα ήταν πιο ισχυρές και από θεσμικό συμβόλαιο έχουν ξεπέσει στο να έχουν μηδαμινή αξία. Αυτό δείχνει πως ο ανδρισμός όντως νοσεί. Και δεν έχει να κάνει με το αν πλένουν σήμερα και οι άντρες πιάτα.
 

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
αλλά και όλους όσοι πιστεύουμε στο ότι τα φύλα έχουν διαφορές
Όλοι ξέρουμε ότι τα φύλα έχουν διαφορές
και ότι, για τη λειτουργία μιας σωστής οικογένειας και κοινωνίας, οι άνθρωποι πρέπει να φέρονται βάσει του φύλου τους.
Έρευνες;
Όταν βγαίνουν βιβλία, άρθρα κ.λπ. με τίτλους του στιλ «τι χρειαζόμαστε τους άντρες», όταν από παντού ένας άνδρας πολεμάται γιατί είναι άντρας,
Όταν έβγαινε το Νίτρο δε κουνιόταν φύλλο πάντως. Οι 5 τρόποι για να πάρεις το τέλειο τσ*μπουκι είναι προφανέστατα απαραίτητοι για τη λειτουργία και τη συνοχή της σύγχρονης οικογένειας. Τα βιβλία που βγαίνουν λένε ουσιαστικά τι χρειαζόμαστε Στους αντρες. Αυτές οι παλιοφυλλάδες γράφουν ότι χρειαζόμαστε ουσιαστικά σεβασμό αλλά εντάξει τώρα, woke shit και μλκς. Μη τα ξαναγράφω, μια χαρά τα είχατε τόσα χρόνια, δε θα πάθετε κάτι τώρα αν απλά σηκώσετε τις κάλτσες σας από το πάτωμα.
όταν του λένε ότι πρέπει να ακολουθήσει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά για να αποβάλλει την τοξική αρρενωπότητα,
Κανείς δε λέει σε κανέναν τίποτα. Αυτό δικός σου φόβος και προβολή είναι. Θες να ντύνεσαι στα χακί, να τρέχεις στα βουνά να σκοτωνεις αγριογούρουνα με τα χέρια και να'χεις τη γυναίκα στο σπίτι να ζυμώνει και να μεγαλώνει τα παιδιά; Καν'το, δικαίωμα σας αν αυτό θέλετε. Σε κάποιες αρεσει. Απλα μη τα πρήζετε στους άλλους που μπορεί να θέλουν κάτι άλλο, αυτό λέει ο φεμινισμός.
την ίδια ώρα που οι γυναίκες λαμβάνουν πολύ πιο θετική αντιμετώπιση (ακόμα και στα πραγματικά μικρά, στιλ μια ταινία, ο άντρας που απατά είναι αναίσθητο γουρούνι και άπιστος, ενώ η γυναίκα πάντα είχε τους λόγους της και βασικά την ανάγκασε ο άντρας να το κάνει.)
Καλά, τα είδαμε αυτα με τη Skyler στο Breaking Bad
Ε, προφανώς και θα υπάρχει αντίδραση
20190509172015_top_xidi_fiali_pet_3_1_doro_350ml.jpeg


Το λήγω εδώ γιατί είναι και Παρασκευούλα. Have fun!
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,798 μηνύματα.
Και αυτό το «μισογύνηδες», που είναι φοβερό τσουβάλιασμα είναι προφανώς και αυθαίρετο. Γιατί, όπως κάθε φεμινίστρια*, δεν θεωρείτε μισογύνηδες (ετυμολογικά, αυτός που μισεί τις γυναίκες) μόνο τους άντρες που μισούν τις γυναίκες ή τις κακοποιούν, αλλά και όλους όσοι πιστεύουμε στο ότι τα φύλα έχουν διαφορές και ότι, για τη λειτουργία μιας σωστής οικογένειας και κοινωνίας, οι άνθρωποι πρέπει να φέρονται βάσει του φύλου τους. Για εσάς και αυτά είναι μισογυνίστικα, μάλιστα έχετε βγάλει έναν όρο και για τις γυναίκες που δεν γουστάρουν την αποδόμηση των πάντων που επιχειρείτε, κάνοντας λόγο για «εσωτερικευμένο μισογυνισμό.»
Οι βιολογικές διαφορές υπάρχουν αν και δεν είναι τόσο τεράστιες όσο γράφεται συχνά από τη συντηρητική πλευρά. Σε όλα τα θηλαστικά, όλα τα έμβρυα είναι αρχικά θηλυκά και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ξεκινάει η διαφοροποίηση (Sex-determining region Y protein (SRY), ανδρογόνα). Επιπλέον, τα γενετικά όργανα μας προέρχονται από τον ίδιο εμβρυακό ιστό, έχουν δομικές ομοιότητες αν και αναπτύσσονται διαφορετικά. Υπάρχει και η ''ποικιλία'' στο βιολογικό φύλο, δηλαδή, δεν ισχύει η λογική μόνο ΧΧ και ΧΥ χρωμοσώματα, υπάρχουν παραλλαγές όπως XXY, XYY και άλλες διαφυλικές καταστάσεις που δείχνουν ότι το πλαίσιο ΧΧ και ΧΥ δεν είναι απόλυτο.

Ένα ακόμα παράδειγμα είναι η τεστοστερόνη. Παρεξηγημένο στεροειδές, δεν αυξάνει την επιθετικότητα γενικά προς όλους αλλά ενισχύει την επιθετικότητα σε ιεραρχικές δομές που έχουν εγκαθιδρυθεί από την κοινωνία (ο άντρας νούμερο τρία ιεραρχικά θα δείρει την καημένη γυναίκα ή τον καημένο άντρα νούμερο τέσσερα και πέντε, ποτέ τον νούμερο ένα όπως αφεντικό της δουλειάς του).

Το ζήτημα είναι πως νοηματοδοτεί η κάθε κοινωνία αυτές τις διαφορές και αυτό δεν έχει να κάνει με βιολογία αλλά με τους ρόλους που δημιουργούν οι άνθρωποι. Αν είσαι γυναίκα θα ντύνεσαι έτσι, θα κάνεις το τάδε, αν είσαι άντρες δεν θα κάνεις το α, θα κάνεις μόνο το β κλπ.
Και σας κάνει εντύπωση που οι άντρες τα παίρνουν και αμύνονται όταν τους επιτίθενται. Όταν βγαίνουν βιβλία, άρθρα κ.λπ. με τίτλους του στιλ «τι χρειαζόμαστε τους άντρες», όταν από παντού ένας άνδρας πολεμάται γιατί είναι άντρας, όταν του λένε ότι πρέπει να ακολουθήσει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά για να αποβάλλει την τοξική αρρενωπότητα, την ίδια ώρα που οι γυναίκες λαμβάνουν πολύ πιο θετική αντιμετώπιση (ακόμα και στα πραγματικά μικρά, στιλ μια ταινία, ο άντρας που απατά είναι αναίσθητο γουρούνι και άπιστος, ενώ η γυναίκα πάντα είχε τους λόγους της και βασικά την ανάγκασε ο άντρας να το κάνει.
Προσωπικά δεν μου φαίνεται κακό ένας άντρας να έχει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά. Βέβαια εγώ είμαι η εξαίρεση. Το σύνολο το θεωρεί κακό ή περίεργο. Είναι αυτό βιολογία ? Όχι, είναι ρόλοι που έχουν αποδοθεί, κάτι που φτιάξαμε εμείς.

Σχετικά με την τοξική αρρενωπότητα, το να είσαι πάρα πολύ ανταγωνιστικός, επιθετικός και κάποιος που δε δέχεται δεύτερη κουβέντα, ναι αυτό είναι τοξικό. Και γυναίκα να είσαι, αν κάνεις τα παραπάνω, είσαι τοξική. Δυστυχώς αυτές οι συμπεριφορές συναντούνται κυρίως σε άντρες (για διάφορους λόγους).

Ε, προφανώς και θα υπάρχει αντίδραση όταν λες ότι οι άντρες είναι στην πλειονότητά τους μισογύνηδες και δυνάμει δολοφόνοι, εκτός πια κι αν γίνει πραγματικότητα το εφιαλτικό σενάριο να υιοθετήσουν όλοι οι άντρες αυτές τις ευνουχιστικές φεμινιστικές απόψεις υπό τον φόβο ότι δεν θα βρίσκουν ταίρι και θα περάσουμε τότε πραγματικά σε μητριαρχία.

*αν πεις εδώ ότι τσουβαλιάζω κι εγώ θα συμφωνήσω, ο φεμινισμός άλλωστε είναι δόγμα, οπότε όσες τον ακολουθούν αυτοτσουβαλιάζονται.
Προφανώς και δεν ισχύει. Δεν είναι όλοι. Το πρόβλημα είναι η καλλιέργεια και συνέχιση τοξικών συμπεριφορών, όχι οι άντρες από μόνοι τους.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,733 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου φαίνεται κακό ένας άντρας να έχει θηλυπρεπή χαρακτηριστικά. Βέβαια εγώ είμαι η εξαίρεση.
δεν είσαι

Ο άντρας πολλά βαρύς με τουπέ και πολύ αντρουά και έτσι παίρνει γιγαντιαίο πόδι, ο,τι πιο ντεκαβλέ, καλύτερα να τα φτιάξω με γάτα.

Δεν υπάρχει πιο γοητευτικό πράγμα απο το να έχει ο άλλος την αυτοπεποίθηση να είναι συμφιλιωμένος με αυτό που λέμε «θηλυκή» πλευρά.
Που είναι και η ανθρώπινη βέβαια απλά είτε απο πατριαρχία είτε απο κόμπλεξ θάφτηκε για χρόνια
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,956 μηνύματα.
Να το πάρουμε από την αρχή; Δεν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο. :) Νιώθω να με προσβάλλουν τα διάφορα γυναικάκια που γενικεύουν όλους και όλα επειδή την πάτησαν την μπανανόφλουδα με έναν κόπανο. Με προσβάλλει η εξομοίωση με κάτι που δεν είμαι. Τόσο απλά.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.
Να το πάρουμε από την αρχή; Δεν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο. :) Νιώθω να με προσβάλλουν τα διάφορα γυναικάκια που γενικεύουν όλους και όλα επειδή την πάτησαν την μπανανόφλουδα με έναν κόπανο. Με προσβάλλει η εξομοίωση με κάτι που δεν είμαι. Τόσο απλά.
Περίεργο πράγμα πάντως γιατί εγώ θυμάμαι πολλές φορές να έχεις γενικεύσει για ελλεηνιδες, ελληναράδες, Γερμανούς και γενικότερα όποιον έχεις συναντήσει στη ζωή σου σύμφωνα με τις δικές σου εμπειρίες.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,442 μηνύματα.
Στατιστικαοντως υποφερουν δυσαναλογα οι γυναικες, απορροια της μικροτερης μυικης μαζας τους. Η μονη λυση για την εξαλειψη της βιας, το ορμεφυτο αυτο ενστικτο του ανθρωπου, ειναι η εξασφαλιση της αναπαραγωγης χωρις την αναγκη του αντρος με καποιο εξελιγμενο ειδος τεχνητης γονιμοποιηση και η αυτοματοποιηση των βαριων χειρονακτικων δουλειεων στις οποιες δουλευουν κατα κυριο λογο αντρες. Με αυτα τα δεδομενα το αντρικο φυλο μπορει να εξαλειφθει χωρις να ναρκοθετηθει η επιβιωση της ανθρωποτοτητας και η βια θα μειωθει δραστικα. Μονο οι λεσβιες θα δερνονται οι οποιες ειναι πρωτες σε ποσοστα ενδοιοικογενεικαης βιας. Στα περι σεξουαλικης ευχαριστησης θα υπαρχουν τα καταλληλα ανδροιεδη. Btw μην το διαγραψετε ως τρολλ αυτο ειναι λετζιτ σεναριο, το what if all men disappeared, ειχε μεγαλη απηχηση
Αντικειμενικά, στο χέρι των γυναικών είναι να εκλείψουν αυτοί οι άντρες που χαρακτηρίζονται απο τοξική αρρενωπότητα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,733 μηνύματα.
+τις πουτάνες τις πατρινές και τους πολυτεχνίτες

15 χρόνια είναι αυτά εδώ ριζώσαμε να κάνουμε ολοκληρωμένο recap :)
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,072 μηνύματα.
Να το πάρουμε από την αρχή; Δεν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο. :) Νιώθω να με προσβάλλουν τα διάφορα γυναικάκια που γενικεύουν όλους και όλα επειδή την πάτησαν την μπανανόφλουδα με έναν κόπανο. Με προσβάλλει η εξομοίωση με κάτι που δεν είμαι. Τόσο απλά.
Και εσυ παντως συνεχως κραζεις την ελληνικη κοινωνια και τις πουτανες τις πατρινες που μαλλον δεν σου καθοντουσαν.Κατι τετοιο κανουν και οι φεμιναζι εδω.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,956 μηνύματα.
Γιατί υπάρχουν μόνο φεμιναζί και όχι φεμικομμουνίστριες; Ή φεμιφασίστριες; Δεν έχει να κάνει αν μου "κάθονταν" όσο ότι γενικά δεν το παίζω τυχοδιώκτης για να γεμίσω την αυτοπεποίθηση της καθεμιάς που ψάχνεται για να ανεβάσει φωτογραφία ότι έχει σχέση. ;) Αυτό λέγεται φωτοματαιοδοξία.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,072 μηνύματα.
Γιατί υπάρχουν μόνο φεμιναζί και όχι φεμικομμουνίστριες; Ή φεμιφασίστριες; Δεν έχει να κάνει αν μου "κάθονταν" όσο ότι γενικά δεν το παίζω τυχοδιώκτης για να γεμίσω την αυτοπεποίθηση της καθεμιάς που ψάχνεται για να ανεβάσει φωτογραφία ότι έχει σχέση. ;) Αυτό λέγεται φωτοματαιοδοξία.
Ακυρα ολα αυτα και δεν μου απαντας ον δε ποιντ.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,956 μηνύματα.

...ώρες απορεί κανείς αν το εκλεγμένο καθεστώς που έχουμε την Ελλάδα είναι ή όχι δικτατορία ανομίας με εκφυλισμό της ποινικής νομοθεσίας. Εκεί που κάποτε υπήρχε μια ψευδαίσθηση δικτατορίας με την γνωστή εργαλειοποίηση της "μεταπολίτευσης" φτάσαμε στο άλλο άκρο, μιας ιδιότυπης "δημοκρατίας" που λόγω εκφυλισμού της εκτελεστικής και νομοθετικής εξουσίας είμαστε στα όρια μιας ζούγκλας: αρχέγονα καθίκια μαχαιρώνουν, σκοτώνουν, βιάζουν "ανενόχλητοι" και απλά είναι Δευτέρα βράδυ. Για μένα όταν οι θεσμοί δεν προασπίζουν την κοινωνική ευημερία, ασφάλεια και υγεία των πολιτών τότε η δημοκρατία έχει αποτύχει.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,267 μηνύματα.

...ώρες απορεί κανείς αν το εκλεγμένο καθεστώς που έχουμε την Ελλάδα είναι ή όχι δικτατορία ανομίας με εκφυλισμό της ποινικής νομοθεσίας. Εκεί που κάποτε υπήρχε μια ψευδαίσθηση δικτατορίας με την γνωστή εργαλειοποίηση της "μεταπολίτευσης" φτάσαμε στο άλλο άκρο, μιας ιδιότυπης "δημοκρατίας" που λόγω εκφυλισμού της εκτελεστικής και νομοθετικής εξουσίας είμαστε στα όρια μιας ζούγκλας: αρχέγονα καθίκια μαχαιρώνουν, σκοτώνουν, βιάζουν "ανενόχλητοι" και απλά είναι Δευτέρα βράδυ. Για μένα όταν οι θεσμοί δεν προασπίζουν την κοινωνική ευημερία, ασφάλεια και υγεία των πολιτών τότε η δημοκρατία έχει αποτύχει.
Αυτομαχαιρώθηκε τελικά η συγκεκριμένη.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,357 μηνύματα.
Αυτομαχαιρώθηκε τελικά η συγκεκριμένη.
Αυτά κάνουνε και μειώνεται η αξιοπιστία των πραγματικών θυμάτων. :mad:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Αυτά κάνουνε και μειώνεται η αξιοπιστία των πραγματικών θυμάτων. :mad:
ΟΚ αν εσυ με μια περιπτωση δεν πιστευεις τις υπολοιπες γυναικοκτονιες και τα θυματα εχεις θεμα χιμελα μου.
Κατα τα αλλα ακομα και οι ιδιοι οι αστυνομικοι εχουν 2 εκδοχες.
-Ή το εκανε για να τον εκδικηθει
-Ή οντως την κακοποιουσε γιατι υπαρχουν τετοιες αναφορες και το εκανε αυτο για να γλυτωσει απο αυτον.
Θα δειξει.

Το να λεμε ομως οτι κατι τετοια γινονται και μειωνεται η πραγματικη αξιοπιστεια των θυματων.,ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ γιατι θα φαω παντοφλα.
Ειναι ομως απο απαραδεχτο μεχρι απλοικοτατο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,357 μηνύματα.
Μα εννοείται ότι η αμφισβήτηση της αξιοπιστίας των θυμάτων γίνεται από αυτούς που είχαν την προδιάθεση να την αμφισβητήσουν, κάτι τύποι παλαιάς κοπής ας πούμε. Αυτοί που θα πουν τα κλασσικά, γιατί δεν έφευγε; μήπως τα ήθελε; μήπως του έτρωγε λεφτά; κάτι θα έκανε κι αυτή για να αντιδράσει αυτός έτσι, και λοιπά εμετικά σχόλια.

Και δεν είναι και λίγοι αστυνομικοί που σκέφτονται έτσι..
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.
ΟΚ αν εσυ με μια περιπτωση δεν πιστευεις τις υπολοιπες γυναικοκτονιες και τα θυματα εχεις θεμα χιμελα μου.
Κατα τα αλλα ακομα και οι ιδιοι οι αστυνομικοι εχουν 2 εκδοχες.
-Ή το εκανε για να τον εκδικηθει
-Ή οντως την κακοποιουσε γιατι υπαρχουν τετοιες αναφορες και το εκανε αυτο για να γλυτωσει απο αυτον.
Θα δειξει.

Το να λεμε ομως οτι κατι τετοια γινονται και μειωνεται η πραγματικη αξιοπιστεια των θυματων.,ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ γιατι θα φαω παντοφλα.
Ειναι ομως απο απαραδεχτο μεχρι απλοικοτατο.
Εχει μπει κυριολεκτικα 6 φορες μεσα για ενδοοικογενειακη βια. Τι να εκδικηιει και μαλακιες
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Εχει μπει κυριολεκτικα 6 φορες μεσα για ενδοοικογενειακη βια. Τι να εκδικηιει και μαλακιες
Αυτος; Αρα δικοο εχω ...το εκανε για να γλυτωσει..οπως και οια στυνομικοι λενε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα εννοείται ότι η αμφισβήτηση της αξιοπιστίας των θυμάτων γίνεται από αυτούς που είχαν την προδιάθεση να την αμφισβητήσουν, κάτι τύποι παλαιάς κοπής ας πούμε. Αυτοί που θα πουν τα κλασσικά, γιατί δεν έφευγε; μήπως τα ήθελε; μήπως του έτρωγε λεφτά; κάτι θα έκανε κι αυτή για να αντιδράσει αυτός έτσι, και λοιπά εμετικά σχόλια.

Και δεν είναι και λίγοι αστυνομικοί που σκέφτονται έτσι..
Αν εννοεις απο αυτους που υποτιμουν την γυναικα οκ.
Αλλα αυτοι δεν χρειαζονται καμια αφορμη για να το κανουν.ΠΑΝΤΑ θα το κανουν,απλα πιανονται απο κατι τετοια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top