Δίλημμα κατοικίας κι από εδώ

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συγνώμμη αν γίνομαι αδιάκριτη, αλλά underwater τι δουλειά θα κάνεις που θα σου αποδίδει ΠΟΛΥ περισσότερα από 800?/μήνα, μέσα σε ένα εξάμηνο προϋπηρεσίας; (αν όλα πάνε καλά, που στο εύχομαι!) :confused: Όχι τπτ, μάλλον έχω κάνει μ@λ@κε!@ επαγγελματικό προσανατολισμό τότε! :P

Καλό μου, έχω 1 έτος προϋπηρεσίας. Και βασικά δεν σκοπεύω να κρατήσω μόνο 1 δουλειά. Συνήθως στον τομέα μου όσοι εργάζονται ιδιωτικά έχουν πρωινή και απογευματινή δουλειά (η απογευματινή συνήθως πολύ πιο καλοπληρωμένη). Δυστυχώς το θέμα απογευματινής δουλειάς είναι σε φάση διαπραγματεύσεων, μόλις έρθω τα πράγματα θα μπουν σε δρόμο. Βασικά διαλέγεις και παίρνεις, 8ωρο και 800ρα ή τρέχεις παραπάνω. Πάντως κοπέλες που είχα δουλέψει παλιά, με πρωινή δουλειά και 3 απογεύματα συμπληρωματική έβγαζαν πολύ καλά λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θενκς για την απάντηση αλλά και πάλι έχω απορία.. ποιος είναι ο τομέας σου; :confused::look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θενκς για την απάντηση αλλά και πάλι έχω απορία.. ποιος είναι ο τομέας σου; :confused::look:

Βασικά αν θες περισσότερες λεπτομέρειες στείλε pm. Ντρέπομαι να λέω γι'αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Underwater τον Απρίλιο γύρισα στην Ελλάδα μετά από 7 χρόνια σπουδών στο εξωτερικό και από τότε ζώ με τους γονείς μου. Καθώς βρίσκομαι ακόμα στα πρώτα μου επαγγελματικά βήματα:redface: τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να μείνω μόνη μου (εκτός κι αν σκοπεύω να εγκατασταθώ σε κανένα αντίσκηνο :D). Πρέπει να ομολογήσω ότι υπάρχουν προτερήματα όταν ζείς με τους γονείς σου: έτοιμο φαγητό, καθαρά φρεσκοσιδερωμένα ρούχα, τακτοποιημένο δωμάτιο;).
Από την άλλη μεριά, ο προσωπικός χώρος περιορίζεται αρκετά:/:. Π.χ με ενοχλεί όταν θέλω να μιλήσω αργά το βράδυ στο τηλέφωνο και με ρωτάνε με ποιόν μιλάω τέτοια ώρα:mad:, ή όταν απλά δεν έχω διάθεση να δώ κανένα:redface:.

Υ.Γ. Να μη μιλήσω καλύτερα για τα βράδια που βρήκα τη μητέρα μου να με περιμένει ξύπνια στις 4:30 η ώρα το πρωί :P. Μάλλον αυτό το πρόβλημα το έχω μόνο εγώ:redface::redface::redface:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Από την άλλη μεριά, ο προσωπικός χώρος περιορίζεται αρκετά:/:. Π.χ με ενοχλεί όταν θέλω να μιλήσω αργά το βράδυ στο τηλέφωνο και με ρωτάνε με ποιόν μιλάω τέτοια ώρα:mad:, ή όταν απλά δεν έχω διάθεση να δώ κανένα:redface:.

Υ.Γ. Να μη μιλήσω καλύτερα για τα βράδια που βρήκα τη μητέρα μου να με περιμένει ξύπνια στις 4:30 η ώρα το πρωί :P. Μάλλον αυτό το πρόβλημα το έχω μόνο εγώ:redface::redface::redface:...

Μπα...κι άλλη παθούσα που γυρνά στο σπίτι της ευτυχώς μόνο για το καλοκαίρι :P
Και οι φίλες μου το ίδιο που γύρισαν σπίτι τους... Απλά πρέπει από την αρχή να θέσεις ξανά τα όρια...δεν είναι εύκολο αλλά από την στιγμή που σε ενοχλεί πρέπει να γίνει ;)

Όσο για όταν δεν θέλω να δω κανέναν αρχίσουν οι ερωτήσεις: Τι έπαθες; Ποιος σε πλήγωσε; Με ποιον τσακώθηκες; Γιατί έχεις τέτοια μούτρα :P

Όσο για ποιον μιλάω η απάντηση απλή...δεν τον ξέρεις και άντε να σου εξηγήσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όσο για όταν δεν θέλω να δω κανέναν αρχίσουν οι ερωτήσεις: Τι έπαθες; Ποιος σε πλήγωσε; Με ποιον τσακώθηκες; Γιατί έχεις τέτοια μούτρα :P

Αυτό είναι το χειρότερο απ'όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως, βρε παιδιά, όπως επιβιώνουμε μετά από κάθε αλλαγή.. έτσι και με την επιστροφή. Μία μεγάλη επιστροφή είναι κάτι, στο οποίο απλά πρέπει να αναπτύσσεις μηχανισμούς... Κοινώς, όποτε τα παίρνω με την ξενιτιά και τη γκριζούρα, κοιτάω γύρω μου και βλέπωόσα έβλεπα μικρούλα, όταν ταξιδεύαμε στην Ευρώπη... Σα μικρό παιδί, ναι... Και κάπως φτιάχνουν τα πράγματα...
Δεν είναι ωραίο να έχεις τη μαμά σου να σε φροντίζει; Και να κοιμάσαι στην ασφάλεια του πατρικού; Ε, για λίγο θα ναι. Και μετά δε θα 'ναι ποτέ ξανά. Άρα το απολαμβάνεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top