Δίπλωμα οδήγησης

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οι σχολές οδήγησης είναι ναοί οδικής ασφάλειας.

Στόχος της οδικής ασφάλειας είναι η στέρηση της οδηγικής απόλαυσης που οδηγεί τον άνθρωπο στο δρόμο της αρετής και στη συνέχεια στον παράδεισο.

Η φίλη σου που πούλησε το αυτοκίνητο της, προστατεύθηκε αποτελεσματικά από το κυνήγι της ηδονής.


γι αυτό οι παπαδες εχουν σωφερ,για να μη νιωθουν την ηδονή η ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους τους αναγνωστες. παιδια ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει αν κοπεις στην οδηγηση αυτα τα 150 ευρω που ζηταει ο δασκαλος ειναι καποιο παραβολο? αν καποιος εχει την εγκυκλιο ας την στειλει. ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Η Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εννοείς αν κοπείς στην οδήγηση στα πρακτικά?
Αν ναι αυτά είναι τα εξέταστρα που απαιτούνται γι'αυτο στα ξανάζηταει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Κοίτα εδώ:

https://www.kawasaki-bikers.gr/core/forum/viewtopic.php?f=4&t=10191

Και ρώτα το Τμήμα Συγκοινωνιών της Νομαρχίας της περιοχής σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
συμφωνησαμε απο την αρχη οτι η συνολικη τιμη θα ειναι 700 ευρω. ετυχε ομως να κοπω και μου ειπε πως χρειαζονται εξτρα 150 ευρω σαν παραβολο για την επανεξεταση! και οχι για εξτρα μαθηματα. αν εχω ενημερωθει σωστα με τα χαρτια που παιρνεις μπορεις για 3 χρονια να δινεις οσες θελεις! αν εχει καποιος την εγκυκλιο... ευχαριστω και τους 2 που απαντησαν και το site με βοηθησε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AGELOS111

Νεοφερμένος

Ο AGELOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα,όλους.Εδώ ίσως μπορείς να βρείς απάντηση.Στείλτους e-mail και ζήτα τους να σου στείλουν την εγκύκλιο.Μπορείς να τους πάρεις και τηλ....αλλά μπορεί να λείπουν ακόμα για Χριστούγεννα..Υπουργείο είναι αυτό.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση αγγελε. δεν νομιζω πως θα απαντησουν αλλα θα κανω μια προσπαθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Χαιρετε!!!!!!:) ειμαι 15 ετων και θελω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι και μπορει καποιοσ να μου δωσει καποιες πληροφοριες πανω σε αυτο?? εχω ακουσει παρα πολλα πραγματα οπως οτι χρειαζεται αναγνωριση απο τουσ γονεις κατα ποσο ισχυει αυτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,078 μηνύματα.
Συγνώμη που δε θα σου πω αυτό που θέλεις να ακούσεις, αλλά γιατί θες στα 15 σου να οδηγίείς μηχανάκι; Δε φοβάσαι; Δεν ακούς γύρω σου νέοι άνθρωποι να πεθαίνουν στους δρόμους; Εγώ λέω, περίμενε 3 χρόνια να πάρεις ένα αμαξάκι που είναι πιο ασφαλές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
δεν φοβαμαι τα μηχανακια!!! οδηγω εδω και 3 χρονια αλλα θα προτημουσα να μην φοβαμαι μηπως με πιασει η αστυνομια και τρεχω στα δικαστηρια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Από τα 12; :confused:

Γενικά θεωρώ, πως το άτομο αν δεν έχει φτάσει σε μια σωστή ηλικία για να οδηγήσει,είναι επικίνδυνος για τον ίδιο και για τους υπόλοιπους.

Το να πας δικαστήριο δεν είναι τίποτα σε σχέση με το να θέσεις τη ζωή σου σε κίνδυνο.

Anyway, επειδή το θέμα έχει ενδιαφέρον, ξέρει κάποιος, ακόμα και αν μεσολαβήσουν οι γονείς, αν είναι δυνατή η έκδοση διπλώματος σε παιδί κάτω των 16;
(Για 16 ξέρω πως μπορεί κάποιος να βγάλει για μηχανάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Απ΄ότι έψαξα στα γρήγορα,
εδώ (https://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/kep/FullStory?sid=1102
υπάρχει η δυνατότητα για άδεια οδήγησης μοτοποδηλάτου από ανήλικο (δε λέει όριο ηλικίας) με γραπτή συναίνεση και των 2 γονέων.

Όμως, το Υπουργείο Μεταφορών στη δική του σελίδα (https://www.yme.gr/index.php?getwhat=1&oid=362&id=&tid=362) ζητάει το όριο των 18.

Οπότε, παίρνεις τον ένα από τους 2 γονείς σου και πάτε ή στην κοντινότερη Διεύθυνση Μεταφορών του Υπουργείου ή στο κοντινότερο ΚΕΠ για να ρωτήσετε, νομίζω ότι ίσως, (δεν παίρνω όρκο, για το ελληνικό δημόσιο μιλάμε) να μάθεις κάτι πιο σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Όρια ηλικίας:
16: Μέχρι 50cc. Εκδίδεται στην τροχαία. Θέλει την υπογραφή των γονέων.
18: Μέχρι 33 άλογα. Μέσω σχολής οδηγών.
21: Απεριόριστο. Μέσω σχολής οδηγών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στα 15 νομιμα μονο ποδηλατο... Στα 16 με υπογραφη και των δυο γονεων μεχρι 50 κυβικα, στα 17 χωρις υπογραφη, στα 18 αμαξι και μηχανη μεχρι 33 αλογα και απο τα 21 ελευθερου κιβισμου...
Υπομονη φιλαρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
οοο σας ευχαριστω για τις πληροφοριες:) θα περιμενω αλλους 2 μηνες μεχρι να γινω 16 και τοτε θα παω στην τροχαια!!!! :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
εχετε? πως το πηρατε? παρατραγουδα? που να προσεξει κανεις την ωρα που δινει?

Από παρατράγουδα άλλο τίποτα. Όταν πήγα να δώσω σήματα, ο ένας εξεταστής ερχόταν και μου έλεγε τις απαντήσεις, ενώ η συνάδελφός του ωρυόταν για μια άδικη προαγωγή που πήρε κάποιος από εκεί μέσα. :worry:

Η συνέχεια είναι ακόμη πιο τραγική, καθώς ο ίδιος κύριος μου είπε να του τηλεφωνήσω, ώστε να είναι εξεταστής, όταν θα δίνω και πορεία. Είπα εντάξει κι έφυγα γρήγορα. Μετά προφανώς θυμήθηκε ότι δε μου είχε δώσει τηλέφωνο και βγήκε έξω να με βρει. Την ώρα που με πλησίαζε εμφανίστηκε ο από μηχανής Θεός aka ο θείος μου με τη μηχανή, ανέβηκα επάνω και φύγαμε. :lol:

Στην πορεία έτρεμα σαν το ψάρι από το άγχος, ο δάσκαλός μου κουβέντιαζε με τον έναν εξεταστή και μου έκανε διάφορα νοήματα, η εξέταση διήρκεσε 10-15 λεπτά (και πολύ λέω) και μετά μου έδωσαν την κάρτα μου κι όποιον πάρει ο Χάρος. Έτσι τα δίνουν τα διπλώματα στα μέρη μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πια ειναι τα μερη σου να παω καιε γω να δωσω;

Ερωτηση προς συμπατριωτες Ροδιτες: Γιατι δεν μπορω να πετυχω ανοιχτα τα γραφεια των δασκαλων;... 3 μερες τωρα κανω τσαρκες μπας και πετυχω κανεναν ανοιχτο, και μονο εναν καθε μερα βρηκα..:P Και γιατι τετιες αποκλεισεις στις τιμες; 1400 ο πιο ακριβος 910 ο πιο φτηνος... Να συνεχισω να ψαχνω η να παω στα 910 γιατι δεν παιζει πιο φτηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tr1990

Νεοφερμένος

Ο tr1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πρέπει να αφαιρεθεί η δυνατότητα έκδοσης αδειών οδήγησης από τις δημόσιες υπηρεσίες και να δοθεί στις σχολές οδηγών, κάτι ανάλογο έγινε πριν από χρόνια με τα ιδιωτικά ΚΤΕΟ. Να εφαρμοστεί άμεσα το πόθεν έσχες των εξεταστών και των κοντινών συγγενών τους. Όσο επιτρέπει η εκάστοτε κυβέρνηση να διαιωνίζεται αυτή η κατάσταση η διαφθορά θα συνεχίζεται. Είναι τόσο απλά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν δωθει αυτη η δυνατοτιτα στης σχολες θα ξεφυγει ακομα περισσοτερο η κατασταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
παιδια εδωσα εξετασεις την περασμενη παρασκευη και τις περασα με επιτυχια !!! τωρα μπορω να οδηγησω παιρνοντας καποιο χαρτι απο καποια αρχη η πρεπει να περιμενω 1 μηνα να εκδοθει το διπλωμα???επισης ποιες ειναι οι ποινες αν σε πιασουν χωρις το "επισημο" διπλωμα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top