Δεν πάμε καλά

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,359 μηνύματα.
Υποθέτοντας ότι οι γυναίκες δεν έχουν αντρική πλευρά και οι άντρες δεν έχουν θηλυκή πλευρά. Αυτός ο σεγκμενταλισμός καλά κρατεί και τροφοδοτεί στερεότυπα. Δεν μπορείς να ξέρεις εαν είναι "ιδιαιτέρως εφικτό" αυτό το πράγμα, ούτε άντρας είσαι, ούτε όλο τον ανδρικό πληθυσμό έχεις γνωρίσει.

Κατι τετοιες αντιλήψεις χωρίζουν τα δυο φύλα σε στρατόπεδα.
Δεν το πήγα στρεοτυπικα και έπρεπε να το καταλάβεις δε συνδιαλέγεσαι πρώτη φορά μαζί μου.
Το στηρίζω στη διαφορετική φύση του άντρα και της γυναίκας. Ωστόσο βαριέμαι να φέρω τον τόμο "Εγκέφαλος και Νους" (ή τον κατάλληλο τέλος πάντων, γιατί δε θυμάμαι κιόλας...) και να παραθέσω χωρία.

Βασικά δεν ξέρω καν που τον έχω βάλει :hehe:.

Αυτά
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Υποθέτοντας ότι οι γυναίκες δεν έχουν αντρική πλευρά και οι άντρες δεν έχουν θηλυκή πλευρά. Αυτός ο σεγκμενταλισμός καλά κρατεί και τροφοδοτεί στερεότυπα. Δεν μπορείς να ξέρεις εαν είναι "ιδιαιτέρως εφικτό" αυτό το πράγμα, ούτε άντρας είσαι, ούτε όλο τον ανδρικό πληθυσμό έχεις γνωρίσει.

Κατι τετοιες αντιλήψεις χωρίζουν τα δυο φύλα σε στρατόπεδα.
Καλά αυτό το πιστεύω και εγώ γιατί οι γυναίκες είναι πιο επιλεκτικές στο σεξ . Όταν θα έρθει ο άντρας να σου πει πηδάω( με το μπαρδόν) το σούργελο ξέρω γω , πόσο να δεθεί , αφού δεν έχει για εκείνη κάποιο σεβασμό .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Και κάτι τετοιες αντιλήψεις επίσης. Καλό θα ήταν να μην είσαι τόσο απόλυτη.

Γιατί μετά θα φτάσουμε σε σκουπίδια συζητήσεις, και εκεί θα σου παρουσιάσω τις γυναίκες που το παίζουν νοικοκυρούλες και συντηρητικές για να ταίσουν την εγωπάθεια και την ανασφάλεια αγορακίων κερασάκηδων μανουλιτσέων χαιδεμένων και πολλα βαρέων ανατολίτηδων και καλά, και να τους έχουν beta providers όσο αυτές βολεύονται στο μοντελάκι "και το σκυλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη".

Κανένας σοβαρός άντρας δεν τροπαιοφορεί σα γύφτικο σκεπάρνι. Είναι οι πρώτοι που κατακρίνονται από την ανδρόσφαιρα.
Θες να το πάμε συγκριτικά; Μια γυναίκα λοιπόν αλλάζει 5 συντρόφους (ή και παραπάνω) την εβδομάδα. Ένας άνδρας το ίδιο. Ποιος είναι πιο πιθανό να κριθεί; Είναι δηλαδή δυνατόν, να ακούσει ο άνδρας χειρότερα σχόλια από την γυναίκα; Και οι δυο το ίδιο πράγμα κάνουν στην ουσία. Και δεν έχω πάρει ρόλο φεμιναζί αυτή τη στιγμή. We are either speaking facts or not.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Δεν το πήγα στρεοτυπικα και έπρεπε να το καταλάβεις δε συνδιαλέγεσαι πρώτη φορά μαζί μου.

Ναι κρατάει χρόνια αυτη η κολώνια. Είμαι τόσο τυχερός. Αφου δεν εχω γυρισει πίσω στο χρόνο να σε πνίξω στην κολυμπήθρα που σε βάφτισε ο τρελόπαπας, καλά να λες.

Το στηρίζω στη διαφορετική φύση του άντρα και της γυναίκας. Ωστόσο βαριέμαι να φέρω τον τόμο "Εγκέφαλος και Νους" και να παραθέσω χωρία.

Αρα η φύση μας είναι διαφορετική; Κατανοείς ότι αυτό που είπες συνεπάγεται κάτι πιο "πατριαρχικό" κι από την δική μου άποψη;


Καλά αυτό το πιστεύω και εγώ γιατί οι γυναίκες είναι πιο επιλεκτικές στο σεξ .

Ποιό γεγονός το επιβεβαιώνει αυτό; Τερατώδης γενίκευση.

Όταν θα έρθει ο άντρας να σου πει πηδάω( με το μπαρδόν) το σούργελο ξέρω γω , πόσο να δεθεί , αφού δεν έχει για εκείνη κάποιο σεβασμό .
Και μόνο που θα ακούσεις τη λέξη ΠΗΔΑΩ από έναν αρσενικό, λες και η άλλη είναι σακί από πατάτες, δεν είναι αρσενικός ο άλλος.

Όταν η άλλη σου δίνεται, είναι κατι ιδιωτικό, κάτι μεταξύ σας. Ακόμα και η επιθυμία να σε βάλει κάτω, είναι άνοιγμα πόρτας από έναν άνθρωπο που οφείλεις να το σεβαστείς ως ευάλωτη στιγμή. Αν πας και την κάνεις σαν τρόπαιο, είσαι απλά κρετίνος. Όπως κρετίνα είναι και η άλλη που θα πει "με γάμησε ο μαλάκας 11 φορές και δεν χόρταινε"

Συγγνώμη που στο χαλάω αλλά δεν υπάρχει καποιο μαγικό σκοινάκι που δένει τους άντρες λιγότερο/ή πιο ανευ κριτηρίων από τις γυναίκες.





Θες να το πάμε συγκριτικά; Μια γυναίκα λοιπόν αλλάζει 5 συντρόφους (ή και παραπάνω) την εβδομάδα. Ένας άνδρας το ίδιο. Ποιος είναι πιο πιθανό να κριθεί; Είναι δηλαδή δυνατόν, να ακούσει ο άνδρας χειρότερα σχόλια από την γυναίκα; Και οι δυο το ίδιο πράγμα κάνουν στην ουσία. Και δεν έχω πάρει ρόλο φεμιναζί αυτή τη στιγμή. We are either speaking facts or not.
Ποιός θα κουβαλήσει το παιδί του μούλου κάγκουρα αν ένα στα πέντε βόλια βρει στόχο;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Μην μου απαντάς στην ερώτηση με ερώτηση.
Εσυ το άρχισες πρώτη. Κοίτα πόσες ερωτησεις έχει το ποστ που σου απαντάω. ΤΡΕΙΣ!

Και κλαις για τη μια.

Κοίτα, αν δεν μπορείς να το απαντήσεις το αφήνουμε, αλλά μια επίσκεψη στο γυναικολόγο θα σε πείσει για το ποιός έχει μήτρα και ποιός θα κουβαλήσει ένα λάθος στο κορμί του, σε αντίθεση με έναν άντρα που απλά χύνει για να στο πω χύμα.

ΥΓ: Και ΟΧΙ δεν υποννοώ ότι αυτο ειναι αιτιολογία για να κρινεται η γυναίκα περισσότερο απο εναν άντρα που το δίνει πέντε φορές.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,359 μηνύματα.
Αρα η φύση μας είναι διαφορετική; Κατανοείς ότι αυτό που είπες συνεπάγεται κάτι πιο "πατριαρχικό" κι από την δική μου άποψη;
Ακόμα πιο εκτός θέματος, αλλά φυσικά και υπάρχουν διαφορές στη φύση του άντρα και της γυναίκας καθαρή βιολογία είναι αυτό.

Το ότι οι άντρες έχουν περισσότερα κοινωνικά προνόμια κλπ, ενώ δεν πρέπει (ακα πατριαρχική κοινωνία) δεν έχει σχέση με το ότι πχ εγώ θεωρητικά έχω περισσότερα οιστρογόνα από σένα ή ότι ο βρεγματικος σου λοβος είναι μεγαλύτερος!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Εσυ το άρχισες πρώτη. Κοίτα πόσες ερωτησεις έχει το ποστ που σου απαντάω. ΤΡΕΙΣ!

Και κλαις για τη μια.

Κοίτα, αν δεν μπορείς να το απαντήσεις το αφήνουμε, αλλά μια επίσκεψη στο γυναικολόγο θα σε πείσει για το ποιός έχει μήτρα και ποιός θα κουβαλήσει ένα λάθος στο κορμί του, σε αντίθεση με έναν άντρα που απλά χύνει για να στο πω χύμα.

ΥΓ: Και ΟΧΙ δεν υποννοώ ότι αυτο ειναι αιτιολογία για να κρινεται η γυναίκα περισσότερο απο εναν άντρα που το δίνει πέντε φορές.
Δεν νομίζω ότι σχετίζεται με αυτό που σου είπα. Την γυναίκα θα την πούνε τανάκι, τον άνδρα γαμιά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Ακόμα πιο εκτός θέματος, αλλά φυσικά και υπάρχουν διάφορες στη φύση του άντρα και της γυναίκας καθαρή βιολογία είναι αυτό.

Το ότι οι άντρες έχουν περισσότερα κοινωνικά προνόμια κλπ (ακα πατριαρχική κοινωνία) δεν έχει σχέση με το ότι πχ εγώ θεωρητικά έχω περισσότερα οιστρογόνα από σένα ή ο βρεγματικος σου φλοιός είναι μεγαλύτερος!
Τουναντίον! Η εξελικτικότητα του ανθρώπινου είδους βασίστηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό στην επιθετικότητα των ανδρών ένεκα βιολογίας. Παράδειγμα, οι μεγάλες τεχνολογικές εξελίξεις εν μέσω πολέμων.

Δεν νομίζω ότι σχετίζεται με αυτό που σου είπα.

Οικονομική θεωρία. Έχεις 400 μήλα στο καλάθι σου, τα τελευταία 400 στον κόσμο, και κάθε φορά που πουλάς ένα, δεσμεύεσαι για 9 μήνες να μην ξαναπουλήσεις άλλο, συν να κουβαλάς το όποιο βάρος της όποιας πώλησης για όλη σου τη ζωή

Εγω έχω 4 δισεκατομμύρια αχλάδια στο καλάθι μου και μπορώ να τα χαρίσω όπου θέλω μέχρι να πεθάνω.

Ποιο προιόν είναι πιο σπάνιο και ποιος οφειλει να ειναι πιο προσεκτικός που το δίνει;

Την γυναίκα θα την πούνε τανάκι, τον άνδρα γαμιά.
Αντικλιμάκτικ, το περίμενα πολύ ανώτερο από απλή αναπαραγωγή στερεοτύπων.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,359 μηνύματα.
Οικονομική θεωρία. Έχεις 400 μήλα στο καλάθι σου, τα τελευταία 400 στον κόσμο, και κάθε φορά που πουλάς ένα, δεσμεύεσαι για 9 μήνες να μην ξαναπουλήσεις άλλο, συν να κουβαλάς το όποιο βάρος της όποιας πώλησης για όλη σου τη ζωή
Το λες επειδή γεννιόμαστε με συγκεκριμένο αριθμό ωαρίων; Ατοπο είναι, γιατί αν δε γονιμοποιηθεί απλά αποβάλλεται (ακα εμμηνορροια όπου χονδρικά είναι η αποβολή του ενδομητριου με το μη γονιμοποιημενο ωάριο) δεν το κρατάμε για άλλη μέρα να το πω λαϊκά.

Τουναντίον! Η εξελικτικότητα του ανθρώπινου είδους βασίστηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό στην επιθετικότητα των ανδρών ένεκα βιολογίας. Παράδειγμα, οι μεγάλες τεχνολογικές εξελίξεις εν μέσω πολέμων.
Ουδέν σχόλιο, ήμουν ξεκάθαρη.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Το λες επειδή γεννιόμαστε με συγκεκριμένο αριθμό ωαρίων; Ατοπο είναι, γιατί αν δεν γονιμοποιηθεί, απλά αποβάλλεται (ακα εμμηνορροια όπου χονδρικως είναι η αποβολή του ενδομητριου με το μη γονιμοποιημενο ωάριο) δεν το κρατάμε για άλλη μέρα να το πω λαϊκά.

Ακόμα χειρότερα (και ναι ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα). Όχι μόνο αποβάλλεται αλλά ότι μένει μέσα σου από ωάρια, μεγαλώνει μαζί σου. Εαν εσυ πας και δώσεις τα πιο υγιή σου ωάρια στον alpha chad που θα σε αφήσει έγκυο και ύστερα θα σε παρατήσει για να ψάχνεις για τον beta provider που θα πρέπει να κάνει step-up και να αναλάβει να μεγαλώσει το DNA ενός άλλου άντρα με τους δικιύς του οικονομικούς πόρους, ουσιαστικά αποψιλώνεις την εξελικτική αλυσίδα αναπαράγοντας χαμηλού επιπέδου απογόνους και μετά απαιτείς από την κοινωνική πρόνοια και τους διάφορους "-ισμούς", να ικανοποιήσουν την απενοχοποίηση της απροσεξίας σου αλλάζοντας όλο το κοινωνικό norm.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Οικονομική θεωρία. Έχεις 400 μήλα στο καλάθι σου, τα τελευταία 400 στον κόσμο, και κάθε φορά που πουλάς ένα, δεσμεύεσαι για 9 μήνες να μην ξαναπουλήσεις άλλο, συν να κουβαλάς το όποιο βάρος της όποιας πώλησης για όλη σου τη ζωή

Εγω έχω 4 δισεκατομμύρια αχλάδια στο καλάθι μου και μπορώ να τα χαρίσω όπου θέλω μέχρι να πεθάνω.

Ποιο προιόν είναι πιο σπάνιο και ποιος οφειλει να ειναι πιο προσεκτικός που το δίνει;
Μπορείς πάντα να επιλέξεις να μην πουλήσεις. Σίγουρα οι γυναίκες οφείλουν να είναι προσεκτικές, όσον αφορά την εγκυμοσύνη, όμως ας επικεντρωθούμε αποκλειστικά στο act του σεξ και όχι παραπέρα. Το ότι κάποια πάει με πολλούς δεν εγγυάται ότι θα μείνει έγκυος. Ειδικά αν υπάρχει προστασία. Τώρα οποίος δεν προσέχει σε αυτό το κομμάτι είναι άξιος της μοίρας του.

Αντικλιμάκτικ, το περίμενα πολύ ανώτερο από απλή αναπαραγωγή στερεοτύπων.
Θέλεις δηλαδή να μου πεις ότι δεν θα γινόταν αυτό. Ότι δεν γίνεται ακόμα. Εγώ δεν πιστεύω σε αυτά τα στερεότυπα, δεν τα υποστηρίζω. Και από ότι ξέρω ούτε εσύ. Όμως σου μιλάω γενικά αυτή τη στιγμή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,357 μηνύματα.
Και δεν έχω πάρει ρόλο φεμιναζί
Μην το κανεις αυτο.Δεν υπαρχει ορος φεμιναζι.Αυτα ειναι των παλαιολιθικων μαγκακων,πολλα βαρυ και οχι.
Δηλαδη,,ελεος καπου.Δεν ειναι δυνατον τα αυτονοητα στερεοτυπα που απλα τα λεμε,μετα να απολογουμαστε γιατι τα λεμε οτι δεν ειμαστε φεμιναζι.

Ξυπνηστε.
Αυτοι πρεπει να αλλαξουν.Οχι εμεις.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ποιό γεγονός το επιβεβαιώνει αυτό; Τερατώδης γενίκευση.

Στο ότι η γυναίκα θα πάει σε ένα μπαρ ή σε μια εφαρμογή και θα βρει χ γκόμενους ενώ ο άντρας θα πρέπει να το παλέψει περισσότερο για να έχει μια συντροφιά το βράδυ του..Οπότε έχοντας παραπάνω επιλογές, θέτει και παραπάνω κριτήρια άρα πιο πιθανό να δεθεί με το άτομο που κάνει σεξ , να νιώθει κάποιο θαυμασμό και κάποια συμπάθεια περισσότερη από τον άντρα.

Και μόνο που θα ακούσεις τη λέξη ΠΗΔΑΩ από έναν αρσενικό, λες και η άλλη είναι σακί από πατάτες, δεν είναι αρσενικός ο άλλος.

Όταν η άλλη σου δίνεται, είναι κατι ιδιωτικό, κάτι μεταξύ σας. Ακόμα και η επιθυμία να σε βάλει κάτω, είναι άνοιγμα πόρτας από έναν άνθρωπο που οφείλεις να το σεβαστείς ως ευάλωτη στιγμή. Αν πας και την κάνεις σαν τρόπαιο, είσαι απλά κρετίνος. Όπως κρετίνα είναι και η άλλη που θα πει "με γάμησε ο μαλάκας 11 φορές και δεν χόρταινε"
Εντάξει το είπα κάπως υπερβολικά σαν σχόλιο :P
Συγγνώμη που στο χαλάω αλλά δεν υπάρχει καποιο μαγικό σκοινάκι που δένει τους άντρες λιγότερο/ή πιο ανευ κριτηρίων από τις γυναίκες.
Ναι δεν είπα ότι δένονται άνευ κριτηρίων είπα κάνουν σεξ άνευ κριτηρίων , λιγότερων βασικά.
Στο άλλο θέμα αυτό δεν λεγόταν ; ότι υπάρχουν ιερόδουλες γιατί κάποιοι άντρες δεν βρίσκουν σεξ ή τέλος πάντων δεν είναι το ίδιο εύκολο για τον άντρα ;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί θεωρείς ότι της κάνουν κακό; (μη ειρωνικά ρωτάω)
Γιατί κάθε φορά που μια γυναίκα δίνεται σε έναν άντρα, συναισθηματικά θυσιάζεται και δίνει ένα μέρος του εαυτού της στον άντρα. Αν το κάνει πολλές φορές, τότε δεν είναι σε θέση να υποστηρίξει μια καλή σχέση και πόσο μάλλον μια καλή οικογένεια. Το σεξ δεν είναι κάτι το καθαρά φυσικό.

Στους άντρες ισχύει το ίδιο, αλλά διαφορετικά και - στις περισσότερες περιστάσεις - λιγότερο. Αυτό συμβαίνει καθώς για τους άντρες το σεξ μπορεί να είναι πολύ λιγότερο συναισθηματικό και αθώο, από την άποψη πως δεν επενδύουν. Αντίστοιχο παράδειγμα για τον άντρα, είναι να πηγαίνει στο κωλάδικο και να συνομιλεί με τις Ντέμπορες και να επενδύει συναισθηματικά με όλες τους και σε λίγο καιρό να έχει καταστρέψει για πάντα τον χαρακτήρα του, πολύ κοντά στον τρόπο που το έκανε η promiscuous γυναίκα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Τουναντίον! Η εξελικτικότητα του ανθρώπινου είδους βασίστηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό στην επιθετικότητα των ανδρών ένεκα βιολογίας. Παράδειγμα, οι μεγάλες τεχνολογικές εξελίξεις εν μέσω πολέμων.



Οικονομική θεωρία. Έχεις 400 μήλα στο καλάθι σου, τα τελευταία 400 στον κόσμο, και κάθε φορά που πουλάς ένα, δεσμεύεσαι για 9 μήνες να μην ξαναπουλήσεις άλλο, συν να κουβαλάς το όποιο βάρος της όποιας πώλησης για όλη σου τη ζωή

Εγω έχω 4 δισεκατομμύρια αχλάδια στο καλάθι μου και μπορώ να τα χαρίσω όπου θέλω μέχρι να πεθάνω.

Ποιο προιόν είναι πιο σπάνιο και ποιος οφειλει να ειναι πιο προσεκτικός που το δίνει;


Αντικλιμάκτικ, το περίμενα πολύ ανώτερο από απλή αναπαραγωγή στερεοτύπων.

Εγώ όταν είπα ότι είναι πιο επιλεκτικές γιατί είπες τερατώδης γενίκευση και τώρα λες το ίδιο πράγμα λέγοντας για βιολογία ; ότι θεωρητικά θα έστεκε να είναι πιο επιλεκτικές από βιολογική σκοπιά ενώ δεν είναι θες να πεις; ότι υπάρχει σεξισμος στυλ η γυναίκα τάνα ο άντρας μάγκας και οφείλεται εκεί ; γιατί δεν κατάλαβα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,863 μηνύματα.
Εγώ όταν είπα ότι είναι πιο επιλεκτικές γιατί είπες τερατώδης γενίκευση και τώρα λες το ίδιο πράγμα λέγοντας για βιολογία ; ότι θεωρητικά θα έστεκε να είναι πιο επιλεκτικές από βιολογική σκοπιά ενώ δεν είναι θες να πεις; ότι υπάρχει σεξισμος στυλ η γυναίκα τάνα ο άντρας μάγκας και οφείλεται εκεί ; γιατί δεν κατάλαβα
Είδες όταν το βάζεις σε φουλ ταχύτητα το μυαλό σου ότι κόβει μια χαρά;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πάντως όλο αυτό με τη βιολογία μιας και αναφέρθηκε :


They argued that there are cases in which males can be more selective than females, whereas Bateman suggested that his paradigm would be “almost universal” among sexually reproducing species.

modern data simply don't support most of Bateman's and Trivers's predictions and assumptions.



The basic biological assumptions about sexually reproducing species, generally referred to as “Bateman’s rule,” is that the costs of reproduction are higher for females due to anisogamy (different-sized gametes, big egg and small sperm, based on Bateman’s now contested work with fruit flies [Drosophila; Bateman 1948]). General theory, also termed the “Darwin-Bateman paradigm” (Drea 2005) holds that females (especially in mammals) spend a lot of energy on gametes and gestation and then a high investment in the young postbirth, whereas males’ investment can be relatively small, with no necessary postmating investment. Because of this differential in the evolutionary “cost” of reproduction, males and females should have different approaches to reproductive behavior and thus be under differential selection pressures across their life histories.

The assumption that most, if not all, male and female be-havioral differences are primarily, and best, explained by the differences in their reproductive biology is an oversimplified account of behavioral processes and patterns for many sociallycomplex mammals, especially humans .

Multiple studies illustrate that a more dynamic understanding of reproductive systems and patterns of investment, aspects of sexual selection, the division of labor, and the wide array of human ecological, social, and historical contexts better explain male and female reproductive relationships, physiologies, and behavior than do basic differences in their reproductive classifications and/or patterns



Ωστόσο η κυοφορία σαν εσωτερική γονιμοποίηση και το κόστος του θηλυκού ισχύει , δηλαδή στα ψάρια αν το θηλυκό πετάει το ωάριο στο νερό , δεν είναι το ίδιο και καταρρίπτει την αρχή αυτή ωστόσο αυτό δεν ισχύει για τους ανθρώπους μάλλον . Σίγουρα βέβαια παίζει ρόλο το σύστημα και η πατριαρχία αλλά δεν ξέρω αν αναιρείται και όλο αυτό .

 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν

Το έχω αρκετό καιρό απορία αυτό και σήμερα το ξαναθυμήθηκα με σκηνικό σε γυμναστήριο.Αυτό που μου αρέσει σε κοπέλα είναι το άκρως αντίθετο με αυτό που με προσεγγίζουν.Τι θέλω να πω ; Ότι από τις κοπέλες που με προσεγγίζουν τα ενδιαφέροντα τους δεν με ελκύουν τόσο για να μου κάνουν κλικ να την κυνηγάω σαν μανιακός ,δηλαδή να ξετρελαθω .Οι περισσότερες είναι του τύπου κλαμπακια κάθε σκ ,διασκέδαση μόνο κλπ κλπ με συνέπεια να είναι ξέρω ότι αυτό μπορεί να καταλήξει μόνο σε.... σεκς ( :redface: )
Ενω αντίθετα κοπέλες που να τους αρέσουν οι εξορμήσεις ,να έχουν πιο sport activities (οχι απαραίτητα γυμναστήριο ) είτε δεν με προσεγγίζουν είται κάνω εγώ την κίνηση και πέφτω με τα μούτρα

Αλήθεια τι πάει λάθος ?🤷‍♂️🤷‍♂️
Φοβάσαι να δεσμευτεις. Οπότε δίνεις χώρο στις κοπέλες που σε προσεγγίζουν και θέλουν σεξ, καθώς σε βγάζουν από τη δύσκολη θέση του να εκτεθεις στον φόβο σου.
Όταν δε γνωρίζεις όντως κάποια που σου αρέσει το καταστρέφεις μόνος σου πάλι πριν εκτεθεις στον φόβο σου.
Μάλλον δεν είσαι έτοιμος για δέσμευση ακόμα. Το γιατί το ξέρεις εσύ.
 
Top