Δεν φορτώνει τις σελίδες στο facebook

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εδώ και μήνες έχω το εξής πρόβλημα με το facebook: από PC το 60% του χρόνου δεν φορτώνει όλες τις σελίδες. Ειδικά τις εικόνες. Πρέπει να το πετύχω στις καλές του.

Από κινητό (tablet) δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Μιλάμε πάντα για την ίδια σύνδεση (πάροχος η Wind/ WIFI στο σπίτι).

Ξέρει κανείς τι παίζει; Μήπως έχει βάλει όριο data στη desktop περιήγηση το facebook;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εδώ και μήνες έχω το εξής πρόβλημα με το facebook: από PC το 60% του χρόνου δεν φορτώνει όλες τις σελίδες. Ειδικά τις εικόνες. Πρέπει να το πετύχω στις καλές του.

Από κινητό (tablet) δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Μιλάμε πάντα για την ίδια σύνδεση (πάροχος η Wind/ WIFI στο σπίτι).

Ξέρει κανείς τι παίζει; Μήπως έχει βάλει όριο data στη desktop περιήγηση το facebook;
οταν λες δεν φορτωνει εννοεις αργει να φορτωσει την κεντρικη? ή τις υπολοιπες?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
οταν λες δεν φορτωνει εννοεις αργει να φορτωσει την κεντρικη? ή τις υπολοιπες?
Αν φάει το σκάλωμα που λέω είτε δεν φορώνει καθόλου είτε φορτώνει τα ανάγλυφα (τα περιγράμματα) χωρίς περιεχόμενο. :(
Όλες: αρχική με feeds, stories, marketplace, profiles.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αν φάει το σκάλωμα που λέω είτε δεν φορώνει καθόλου είτε φορτώνει τα ανάγλυφα (τα περιγράμματα) χωρίς περιεχόμενο. :(
Όλες: αρχική με feeds, stories, marketplace, profiles.
περιμενε να το τσεκαρω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εμενα φορτωνει κανονικα το εχω σε αυτη τη ρυθμιση εμφανισης δεν ξερω αν ειναι αυτος ο λογος
1642277676042.png
σε μαυρο φοντο δηλαδη και εχω αυτες τις επιλογες
1642277721916.png
μηπως εχεις επιλεξει συμπαγης λειτουργια?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Όχι, είναι καθαρά θέμα διακίνησης δεδομένων.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όχι, είναι καθαρά θέμα διακίνησης δεδομένων.
σιγουρα εσυ θα ξερεις περισσοτερα αλλα δεν παρατηρησα οτι δεν φορτωνει οτι αργει ισως καποιες φορες ναι.
Μπορει να ειναι απο τα κεντρικα οπως ειπες.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Πέτρο πέτα το ίντερνετ wind από το παράθυρο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Πέτρο πέτα το ίντερνετ wind από το παράθυρο.
Είναι θέμα της Wind δηλαδή;
Πάντως από το android app στο tablet δεν έχω πρόβλημα, αλλά δεν το έχω τεστάρει και σκληρά. Στο PC είναι το πρόβλημα που μπαίνω καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας. :(
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εδώ και μήνες έχω το εξής πρόβλημα με το facebook: από PC το 60% του χρόνου δεν φορτώνει όλες τις σελίδες. Ειδικά τις εικόνες. Πρέπει να το πετύχω στις καλές του.

Από κινητό (tablet) δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Μιλάμε πάντα για την ίδια σύνδεση (πάροχος η Wind/ WIFI στο σπίτι).

Ξέρει κανείς τι παίζει; Μήπως έχει βάλει όριο data στη desktop περιήγηση το facebook;

από άλλο browser μπήκες; πιθανόν κάτι να στράβωσε με τους trackers ναι
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Εμένα ο chrome μου κάνει περίεργα, και με το youtube, ίσως κάποιο extension να φταιει, ίσως κατι αντίστοιχο και στη δική σου περίπτωση. Πχ εμενα όποτε πάω να κάνω αναζήτηση google, ο Chrome μου βγάζει συνέχεια να κανω captcha και λέει ότι οφείλεται στα requests απο καποιο extension.

ο mozilla παει πιο ομαλα
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εδώ και μήνες έχω το εξής πρόβλημα με το facebook: από PC το 60% του χρόνου δεν φορτώνει όλες τις σελίδες. Ειδικά τις εικόνες. Πρέπει να το πετύχω στις καλές του.

Από κινητό (tablet) δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Μιλάμε πάντα για την ίδια σύνδεση (πάροχος η Wind/ WIFI στο σπίτι).

Ξέρει κανείς τι παίζει; Μήπως έχει βάλει όριο data στη desktop περιήγηση το facebook;
Και εμένα κάνει κάτι τέτοια συχνά (έχω Cosmote).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top