Δημοσίευση φωτογραφιών στο Διαδίκτυο

Δημοσιεύετε προσωπικά σας στοιχεία στο διαδίκτυο και πώς το αντιμετωπίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Δημοσιεύω και δεν φοβάμαι ότι μπορεί να συμβεί κάτι άσχημο

    Ψήφοι: 4 7.7%
  • Δημοσιεύω αλλά με προσοχή και διατηρώ επιφυλάξεις

    Ψήφοι: 28 53.8%
  • Δεν δημοσιεύω χωρίς όμως να έχω συγκεκριμένο λόγο, δεν έτυχε

    Ψήφοι: 3 5.8%
  • Δεν δημοσιεύω γιατί έχω επιφυλάξεις / φοβάμαι

    Ψήφοι: 15 28.8%
  • Δε με έχει απασχολήσει το θέμα

    Ψήφοι: 2 3.8%

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βλέπω μερικά προφίλ που έχουν τις φωτογραφίες τους. 'Ολα όμορφα παιδιά. Αλήθεια όμως, δεν σκέφτεστε καθόλου μήπως σας δουν κάποιοι γνωστοί σας ? Ειδικά αυτοί που γράφουν και πολλά για τη ζωή τους. Πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να βάλω μια φώτο μου αλλά το βρίσκω πολύ έκθεση, και ποιός ο λόγος άλλωστε. Με έχουν δει μόνο όσοι ήμασταν στο προτελευταίο meeting. Δεν μασάτε καθόλου τελικά ε ? 'Η μήπως δεν γράφετε αλήθειες για τον εαυτό σας ? Νοιώθετε ότι αυτολογοκρίνεστε περισσότερο όταν έχετε φωτογραφία στο προφίλ σας ? Εσείς οι ελάχιστοι μετράτε περισσότερο τα λόγια σας στο forum από όσους δεν έχουν φωτογραφία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το αν θα υπάρξει κακόβουλη χρήση μιας φώτο στο internet δεν μπορεί να περιοριστεί με τον αν μέλος δεν δημοσίευση φώτο σε forum. Επίσης οι φώτο δεν είναι γυμνές, όποτε κάποιος κακόβουλος γιατί να αφιερώσει χρόνο για montaz; Τι θα κερδίσει;

Επίσης, στην εικόνα προφιλ είναι τόσο μικρή που είναι εντελώς άχρηστη για μονταζ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
'Ολα όμορφα παιδιά. Αλήθεια όμως, δεν σκέφτεστε καθόλου μήπως σας δουν κάποιοι γνωστοί σας ? Ειδικά αυτοί που γράφουν και πολλά για τη ζωή τους.
'Η μήπως δεν γράφετε αλήθειες για τον εαυτό σας ?

Για εμένα έρχονται σε αντίθεση αυτά τα δύο που γράφεις.

Αν κάποιος ανεβάζει φωτογραφία δεν έχει να κρύψει τίποτα οπότε δεν τον πειράζει και να τον δει κάποιος γνωστός του. Με τη δική μου λογική, αν κάποιος δεν έγραφε αλήθειες για τον εαυτό του, για παράδειγμα έγραφε οτι έχει 5 παιδιά ενώ δεν έχει θα φοβόταν να βάλει φωτογραφία του σε περίπτωση που τον αναγνωρίσει κάποιος γνωστός του, που γνωρίζει οτι το συγκεκριμένο άτομο στη φωτογραφία έχει 3 παιδιά και όχι 5, και θα τον έκανε ρεζίλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κι εμένα αυτή είναι μία μεγάλη απορία.

Δεν έχει σημασία η επεξεργασία της φωτο, αυτό που ρωτάει νομίζω το τόπικ και εγώ σίγουρα είναι.

Δε φοβάστε που άσχετοι που περιδιαβαίνουν το site και πιθανόν γνωστοί σας δηλαδή ξέρουν τα πάντα για τη ζωή σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Με άγχωσες επειδή έχω βάλει φωτογραφία.:redface: Βασικά εγώ την έβαλα επειδή ούτως ή άλλως υπάρχουν φωτός μου από meeting (στις οποίες είχα βγει και ΠΟΛΥ άσχημη) κι επίσης επειδή σκέφτηκα ότι αν κάποιος πατήσει κλικ στο προφίλ μου θα με έχει "προσέξει" και καλοπροαίρετα θα θέλει να μάθει μερικά πράγματα για μένα, ακόμα κι αν δεν με έχει "συμπαθήσει" ιδιαίτερα.

Δεν αγχώθηκα ότι κάποιος θα θεωρήσει ότι ψάχνομαι για γκόμενο (αφού δεν μένω Ελλάδα τώρα) και ο μόνος λόγος να μην είμαι ανοιχτή στο πώς θα μιλήσω για κάποια θέματα θα ήταν μόνο όσον αφορά τα σεξουαλικά, για τα οποία ούτως ή άλλως δεν λέω και λεπτομέρειες επειδή δεν υπάρχει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω βρει την ιδανική λύση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για εμένα έρχονται σε αντίθεση αυτά τα δύο που γράφεις.

Αν κάποιος ανεβάζει φωτογραφία δεν έχει να κρύψει τίποτα οπότε δεν τον πειράζει και να τον δει κάποιος γνωστός του. Με τη δική μου λογική, αν κάποιος δεν έγραφε αλήθειες για τον εαυτό του, για παράδειγμα έγραφε οτι έχει 5 παιδιά ενώ δεν έχει θα φοβόταν να βάλει φωτογραφία του σε περίπτωση που τον αναγνωρίσει κάποιος γνωστός του, που γνωρίζει οτι το συγκεκριμένο άτομο στη φωτογραφία έχει 3 παιδιά και όχι 5, και θα τον έκανε ρεζίλι.

Αυτό το δέχομαι αλλά μπορεί να παίξει και με άλλο τρόπο. Δημοσιεύει μια φωτογραφία του και σιωπά για όλα τα προσωπικά θέματα. Δίνει επιλεκτικά πληροφορίες.

Με άγχωσες επειδή έχω βάλει φωτογραφία.:redface: Βασικά εγώ την έβαλα επειδή ούτως ή άλλως υπάρχουν φωτός μου από meeting.

Και είσαι μια χαρά. Αναγνωρίζω από χιλιόμετρα μακρυά τα τίμια πρόσωπα, ίσως μερικοί από δω ξέρουν για την διαίσθησή μου. ;) Δεν αναφέρομαι σε μέλη του site, έκανα την ερώτηση ίσως σε λάθος κατηγορία. Είναι μια απορία μου σχετικά με τις φωτογραφίες στο internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω βρει την ιδανική λύση :P

Βασικά αν εννοείς το πορτραίτο που έχεις για μένα είναι δώρον άδωρο αφού υπάρχουν φωτογραφίες σου από meeting. Άλλο αν το πορτραίτο είναι ωραίο και το concept ενδιαφέρον (που είναι)!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κι εγώ δεν το καταλαβαίνω πάντως, σοβαρά, θα ήθελα να ξέρουν ποια είμαι, μόνο επιλεγμένα άτομα επειδή το θέλω εγώ.
Νομίζω ότι μερικές φορές παρασυρόμαστε και νιώθουμε ότι είμαστε με τους φίλους μας και γράφουμε πράγματα που τελικά όμως κάποιοι τρίτοι και άσχετοι θα τα διαβάσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δες το αβαταρ και 8α καταλαβεις καλε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βασικά αν εννοείς το πορτραίτο που έχεις για μένα είναι δώρον άδωρο αφού υπάρχουν φωτογραφίες σου από meeting. Άλλο αν το πορτραίτο είναι ωραίο και το concept ενδιαφέρον (που είναι)!:P

To oποίο την αδικεί όμως όπως και οι φωτογραφίες όπως της έχω πει κι από κοντά. Και άλλα δύο άτομα αδικούν πάαααρα πολύ οι φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά αν εννοείς το πορτραίτο που έχεις για μένα είναι δώρον άδωρο αφού υπάρχουν φωτογραφίες σου από meeting. Άλλο αν το πορτραίτο είναι ωραίο και το concept ενδιαφέρον (που είναι)!:P

Οι φωτογραφίες απο τα meeting είναι ορατές μόνο σε όσα μέλη έχουν περισσότερα απο 30 μηνύματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To oποίο την αδικεί όμως όπως και οι φωτογραφίες όπως της έχω πει κι από κοντά. Και άλλα δύο άτομα αδικούν πάαααρα πολύ οι φωτογραφίες.

Ευχαριστώ! :redface:
Ποιά είναι τα άλλα 2 άτομα; (νι, είμαι περίεργη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Τις φωτογραφίες των profiles δεν μπορούν να τις δουν οι επισκέπτες.
Τις φωτογραφίες των Meetings δεν μπορούν να τις δουν οι επισκέπτες ούτε τα μέλη που έχουν κάτω από 30 δημοσιεύσεις. ;) [αυτά σε ό,τι αφορά το e-steki και τη προσβασημότητα του ''κόσμου'' στις φωτογραφίες].

Πιστεύω πάντως πως κάποιος που χρησιμοποιεί καλοπροαίρετα το διαδίκτυο και το χρησιμοποιεί για να χαλαρώσει και να ανοιχτεί, θα προτιμούσε να μην έβαζε φώτο και να ήταν αληθινός, παρά να βάλει φώτο και να λέει ψέμματα. Το να κάνει κανείς το δεύτερο [δηλαδή να λέει ψέμματα - να δείχνει έναν διαφορετικό εαυτό] για πολύ καιρό δεν είναι και το πιο εύκολο και αυτό γιατί και ο ίδιος θα απογοητεύεται όταν θα έχει πει του κόσμου τα ψέμματα για τον εαυτό του [αφού προφανώς θα λέει πράγματα που θα ήθελε να πετύχει και δεν τα έχει καταφέρει] αλλά και θα δυσκολεύεται γενικά μετά από καιρό, αφού η αλήθεια δεν συγκρίνεται με το ψέμα. Η αλήθεια βγαίνει αυθόρμητα, το ψέμα θέλει σκέψη και προσοχή. :)

Άλλοι φυσικά αισθάνονται ελεύθεροι και ανοίγονται και στο διαδίκτυο όπως και Irl, βάζοντας και φώτο και λέγοντας και τα προσωπικά τους. Ο καθένας για τον εαυτό του κάνει αυτό που τον ευχαριστεί και θεωρεί καλύτερο. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
To oποίο την αδικεί όμως όπως και οι φωτογραφίες όπως της έχω πει κι από κοντά. Και άλλα δύο άτομα αδικούν πάαααρα πολύ οι φωτογραφίες.

Πάντως όσον αφορά το meeting των Χριστουγέννων που ήμουν εκεί και έχω δει και φωτογραφίες, νομίζω πως οι συγκεκριμένες τους αδικούν όλους. Υπερβολικά! Αλλά εντάξει, το βλέπεις σαν χαβαλέ όταν πρόκειται για ομαδικές φωτογραφίες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πάντως όσον αφορά το meeting των Χριστουγέννων που ήμουν εκεί και έχω δει και φωτογραφίες, νομίζω πως οι συγκεκριμένες τους αδικούν όλους. Υπερβολικά! Αλλά εντάξει, το βλέπεις σαν χαβαλέ όταν πρόκειται για ομαδικές φωτογραφίες.:P

Απ'τα Χριστούγεννα εδώ είσαι ? Καλά, ας αντέξω να μείνω κι εγώ μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα σ'αυτό το χάλι που είμαι και τότε θα σας φέρω μια φωτογραφία ντυμένος έλατο. Ω έλατο ω έλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπως επίσης να προσθέσω πως ούτε οι εικόνες που επισυνάπτετε στις δημοσιεύσεις σας είναι ορατές στους επισκέπτες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όπως επίσης να προσθέσω πως ούτε οι εικόνες που επισυνάπτετε στις δημοσιεύσεις σας είναι ορατές στους επισκέπτες. :)

Στην υπογραφή η εικόνα όμως ναι, έτσι δεν είναι Γεώργιε ? Κάθε φορά που θα κάνω ένα ποστ θα επισυνάπτω και την μούρη μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top