Δημοσιογραφική γλώσσα

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι περισσοτεροι ειδικα νεοι δημοσιογραφοι απλα παπαγαλιζουν οτι κλισε λεξη και εκφραση υπαρχει

αυτο που συχαινομαι απο τους δημοσιγοραφους ειναι η ψυχρη γλωσσα.
και μηδεν αυθορμητισμος και απλη πρακτικη γλωσσα.
αυτο το απολυτα στημενο και υποκριτικο συχνα με νευριαζει..

και πολλες φορες οταν κανουν ρεπορταζ πχ απο μια στανη φαινεται αστειο

παπαγαλακια ειναι οι περισσοτεροι
και παπαγαλιζουν ξενες και δηθεν κουλτουριαρικες λεξεις χωρις να σκεφτονται καν αν υπαρχει αντιστιχη ελληνικη..
πχ ολοι λενε live,,,και οχι ζωντανά..
λένε link όχι συνδεση..,,

καλα του σταρ δεν το συζηταμε,,ειναι του γιατρου..

πχ το ο,η ευγενης το ευγενες ολοι το κανουν λαθος πια..

ειδικα οι παρουσιαστες και κυριως οι παρουσιστριες ειδησεων κλπ,,περισσοτερο κοιτανε το υφος τους και το ταγερ που θα βαλουν παρα αν κανουν χιλια σαρδαμ οπως η Μουμια Τρεμη πια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πέρσι στα κουτσομπολίστικα, έλεγαν συνέχεια το prime time..
Το αστείο είναι οτι ενώ δουλεύω όλη μέρα και ούτε που τα παρακολουθώ, μέχρι κι εγώ το χα συνηθίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πλακα εχουν και οι μινι στημενοι διαλογοι μεταξυ δημοσιογραφου και αθλητικογραφου οταν περναει το δελτιο στα αθλητικα νεα.

"Και τωρα ακολουθει η αθλητικη σας ενημερωση..."

Αυτό.... το λένε πάσα και δε γίνεται να περάσεις απο το ένα θέμα στο άλλο χωρίς εισαγωγή, αναφορά στο επόμενο.
Είναι λογικό... νομίζω!
Δηλαδή, χωρίς διάλογο ή φράση μετάβασης πώς αλλιώς να γίνει η πάσα;:hmm:

Τεσπα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με ανάποδη κωλοτούμπα θα γίνει η μετάβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με ανάποδη κωλοτούμπα θα γίνει η μετάβαση.

Δεν έχεις κι άδικο. Να το ρίξουμε επι τραπεζίου ως πρόταση στην εσηεα
Φέρε τις τομάτες, να φέρω τ'αγγούρια :D

πχ ολοι λενε live,,,και οχι ζωντανά..
λένε link όχι συνδεση..,,

Ειναι διεθνής ορολογία......
Κάτι για drivers μου λεγες εσυ τις προάλλες στο θέμα με το αντιγραφικό. Γιατί δεν μου το πες στα ελληνικά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μind, μην το παίρνεις σαν προσβολή για τους δημοσιογράφους, συλλογή με χαζά κλισέ είπα να κάνουμε.

Χαίρομαι που τοποθετείσαι έτσι, διότι στο πρώτο ποστ σαν κάπως έτσι να μου φάνηκε κι έγω έσπευσα όχι να δικαιολογήσω, αλλά να συμφωνήσω σε κάποια αλλά να αναφέρω και την άλλη άποψη. Θεώρησα πώς θα συζητήσουμε σοβαρότερα και δεν ξέρω αν είμαι ικανή να συμμετέχω στην κουβέντα, μάλλον όχι διότι αυτά τα κλισέ όπως λέγονται είναι που δημιουργούν τίτλους και μόνο χαζά δε μου φαίνονται:redface: Ο τίτλος πρέπει να παρακινεί το ενδιαφέρον του αναγνώστη για να μπει στη διαδικασία να διαβάσει το κείμενο. Οπως η διαφήμιση στους δρόμους- εντυπωσιακές εικόνες/λεξιλόγιο που θα ελκύσει τον κόσμο. Οπως το ντιζάιν του στέκι. Αν ήταν βαρετό χωρίς δουλειά απο τους ιδιοκτήτες, λιγότεροι θα το επισκέπτονταν κοκ. Τελοσπάντων, τι να εξηγώ τώρα εφόσον είναι θέμα χιουμοριστικό, δε θέλω να γίνω και κουραστική:redface:. Πάντως εγκέλαδος χτύπησε, βιβλική καταστροφή, η θερμοκρασία σκαρφάλωσε κοκ είναι μεταφορες, παρομοιώσεις κοκ που πλουτίζουν το ελληνικό δημοσιογραφικό λεξιλόγιο παρά το υποβαθμίζουν. Οπως βακαλάος αντί για μπακαλιάρος, ή οβελίας αντί για σουβλιστό αρνί. Ευκαιρία να αναρωτήθουν δηλ. κάποιοι τι σημαίνει οβελίας και τι εννοούμε ότνα αναφερόμαστε στη βιβλική καταστροφή γιατί 3 στους 10 δε θα ξέρουν να σου απαντήσουν, ευκαιρία να μάθουν. Κι οπως είπε η Ρεβέκκα αλλά το είδα εκ των υστέρων, οι δημοσιογράφοι που αγαπούν τη δουλειά τους, προσέχουν τί λένε και πώς το λένε...
Αυτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ειναι διεθνής ορολογία......
Κάτι για drivers μου λεγες εσυ τις προάλλες στο θέμα με το αντιγραφικό. Γιατί δεν μου το πες στα ελληνικά;
διεθνης ηταν και παλια..
μιλαμε για απλες λεξεις με ευκολο νοημα -πληρη ,μεταφραση κατι χρονια πριν μια χαρα τις ελεγαν,,καμια δικαιολογια,,παρα τεμπελια

οι οδηγοι αντι για drivers επρεπε να το λεμε και μεις,,αλλα απο τεμπελια κακως δεν το κανουμε
αλλα η λεξη οδηγος απο μονη της δεν λεει τιποτα..και εξηγηται δυσκολα

οποτε σε εναν ασχετο αν πεις οδηγους δεν θα καταλαβει τιποτα..

ειναι υπερβολικα εξειδικευμενος ορος..
πχ ποσοι λεμε ηλεκτρονικο ταχυδρομειο και οχι email?
αλλα ολες αυτες οι λεξεις ειτε θα ενσωματωθουν στα ελληνικα,,οπως και παλιοτερα,,ειτε θα βρουμε καλες και πρακτικεςμεταφρασεις


αλλα η λεξη live link κλπ δεν ειναι..

Θεώρησα πώς θα συζητήσουμε σοβαρότερα και δεν ξέρω αν είμαι ικανή να συμμετέχω στην κουβέντα, μάλλον όχι διότι αυτά τα κλισέ όπως λέγονται είναι που δημιουργούν τίτλους και μόνο χαζά δε μου φαίνονται.
βλεπω οτι προσπαθεις νε υπερασπιστεις εντελως τους δημοσιγοραφους..
αλλα δυστυχως το παρακανεις

οι δημοσιογραφοι του γυαλιού..
συνηθως εχουν νεκρη ξυλινη γλωσσα οπως και οι πολιτικοι γιαυτο και ταιριαζουν τοσο..

ελαχιστοι τολμανε να μιλησουν πιο φυσικα και ελευθερα,,-χωρις να βρισουν ή προσβαλουν-.
οι περισσοτεροι ειδικα οι νεοι απλα παπαγαλιζουν..
οταν βλεπω δημοσιογραφο να γελαει χαιρομαι και γω πχ,,αλλα σπανια γελανε,,ολο γλυκαναλατοι παγωμενοι δηθεν σοβαροι μενουν,,και απο μεσα οταν κλεισουνε οι καμερες ριχνουν μπινελικια..-ρε μαλακα που εβαλες την καμερα κλπ..


αυτη η ψευτια της καμερας με αηδιαζει..απλα


αυτο λειπει απο την tv.
η φυσικοτητα..ολα ειναι ενα απολυτο δηθεν..

και πισω απο το δηθεν και τις παπαγαλιστικες εκφρασεις,,κρυβεται η μεγαλυτερη βλακια και αμορφωσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
διεθνης ηταν και παλια..
μιλαμε για απλες λεξεις με ευκολο νοημα -πληρη ,μεταφραση κατι χρονια πριν μια χαρα τις ελεγαν,,καμια δικαιολογια,,παρα τεμπελια

οι οδηγοι αντι για drivers επρεπε να το λεμε και μεις,,αλλα απο τεμπελια κακως δεν το κανουμε
αλλα η λεξη οδηγος απο μονη της δεν λεει τιποτα..και εξηγηται δυσκολα

οποτε σε εναν ασχετο αν πεις οδηγους δεν θα καταλαβει τιποτα..

ειναι υπερβολικα εξειδικευμενος ορος..
πχ ποσοι λεμε ηλεκτρονικο ταχυδρομειο και οχι email?
αλλα ολες αυτες οι λεξεις ειτε θα ενσωματωθουν στα ελληνικα,,οπως και παλιοτερα,,ειτε θα βρουμε καλες και πρακτικεςμεταφρασεις


αλλα η λεξη live link κλπ δεν ειναι..

....Μου φαίνεσαι πιο υπερβολικός κι απο τους ίδιους τους δημοσιογράφους:P
οχι όλους:P
και δε βρίσκω καμμιά διαφορά στο λινκ και στα ντράιβερς...


βλεπω οτι προσπαθεις νε υπερασπιστεις εντελως τους δημοσιγοραφους..


Δε νομίζω.....: (με διάβασες; )
Σαφώς και υπάρχουν δημοσιογράφοι του ''κόψε-ράψε''. Δημοσιογραφία σημαίνει βγαίνω έξω και λιώνω δίπλα στον κόσμο. Κι όχι κάθομαι σε ένα γραφείο, κλέβω ειδήσεις και δουλειά άλλων (εντός εκτός ελλάδας) και τις μεταφέρω με άλλα λόγια.
(...) Ενίοτε χρησιμοποιούν λεξιλόγιο για εντυπωσιασμό και ακόμα πιο συχνά ορισμένοι κάνουν χοντροειδή λάθη.
(...)
Δυστυχώς σήμερα παίζουν πολλά συμφέροντα και σπανίως διακρίνεις αντικειμενικότητα χωρίς πλατειασμό και φυσικά χωρίς σκοπιμότητα.

κρυβεται η μεγαλυτερη βλακια και αμορφωσια..
Θα μπορούσα να σου πω εύκολα για το τι θεωρώ εγώ προσωπικά βλακεία κι αμορφωσιά, αλλά θα φύγουμε εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και δε βρίσκω καμμιά διαφορά στο λινκ και στα ντράιβερς:D
το drivers ειναι λαθος λεξη εξαρχης,,παρομοιωση ειναι..
αλλα καθημερινα χρησιμοποιειται λιγο..

βασικα λογισμικο ή "οδηγοι" συσκευων λεγεται..

ενω η συνδεση λινκ ειναι ακριβης μεταφραση

εχουμε μια συνδεση με την αμερικη πχ,,ποσο πιο φυσικο?
ή συνδεομαστε με ουασιγκτον..

απο εχουμε ενα λινκ?

ηδη για να λεμε την αληθεια,,αρχιζουν να επανερχονται οι ελληνικες λεξεις νομιζω,,λογω τπωσης της ξενομανιας τα πλουσια χρονια 90, 2000


ή να κανουμε ενα break?
αντι διαλειμμα?
μιλαμε για παραλογισμο

απο τα πολλα αγγλικα φτασαμε καποια στιμγ..-πχ prime time ,bvk to back movies κλπ στα καναλια
που οι μεγαλυτεροι ανθρωποι που δεν ξερουν αγγλικα δεν καταλαβαινουν πια..
τετοια ξεφτιλα

το πιο λαικο μεσο η τηλεοραση να γινει μονο για αγγλομαθεις..
ειναι απλα θεμα θεμα δυναμης μια κοινωνιας και πολιτισμου..
οταν ειναι δυαντη δεν δεχεται παθητικα αλλα αλλαζει τα παντα στα μετρα της..

αλλα οταν απλα γινει καταναλωτης και παθητικη μυρικαζει οτι του λενε και ερχεται απο εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν παρακολουθω τηλεωραση και ετσι εχω μεινει λιγο στα παλια, αλλα ο skai δεν το παιζει πολυ "μοδατος", μες την τεχνολογια, συνδεσεις με skype κλπ; Χρησιμοποιουν και αντιστοιχο λεξιλογιο ωστε να μην καταλαβενουν τα γεροντακια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν παρακολουθω τηλεωραση και ετσι εχω μεινει λιγο στα παλια, αλλα ο skai δεν το παιζει πολυ "μοδατος", μες την τεχνολογια, συνδεσεις με skype κλπ; Χρησιμοποιουν και αντιστοιχο λεξιλογιο ωστε να μην καταλαβενουν τα γεροντακια;

Οχι. Απλώς δεν περιμένουν να ''φάνε'' απο τα γεροντάκια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο skai δεν το παιζει πολυ "μοδατος", μες την τεχνολογια, συνδεσεις με skype
καραδηθενια και ψευτο μουρη

σνομπ καναλι μεχρι μεδουλι..

η τεχνολογια δεν ειναι για φιγουρα,,αλλα αν μπαινει σωστα δεν πρεπει να φαινεται καν,,απλα να μας υπηρετει..

ακομη θυμμαι το σκαι στην αρχη που ειχε την τσαπανιδου να ακουμπαει με την παλαμη την οθονη αφης στον τοιχο..
τι cool ε?που λεμε και για γγλικα..
και απορουσα,,γιατι απλα δεν λεει τις συνδεσεις?πιο γρηγορα θα ηταν..

apple ipad και γενικα αφη και μηλαρακι ειναι το ευαγγελιο καθε γνησιου τεχνοσνομπαρια..


Οχι. Απλώς δεν περιμένουν να ''φάνε'' απο τα γεροντάκια..
λαθος..
αυτοι βλεπουν περισσοτερο τηλεοραση,,οι νεοι βλεπουν πολυ λιγοτερο

οι 40 αρηδες ειναι στο μεσο..

απλα περασαμε και περναμε μια περιοδο που η τηλεοραση απομακρυνθηκε απο τις αναγκες του λαου,,και εφυγε στον τρεντυ κοσμο της..

και ετσι παρηκμασε,,και εφτασε σημερα στα τουρκικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αφού μόνο τα γεροντάκια βλέπουν πια τηλεόραση. Οι υπόλοιποι που έχουν τη δυνατότητα χρησιμοποιούν το pc για ενημέρωση/ψυχαγωγία, σιγά μην περιμέναμε τον κάθε Αλαφούζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
το drivers ειναι λαθος λεξη εξαρχης,,παρομοιωση ειναι..
αλλα καθημερινα χρησιμοποιειται λιγο..

Ξέρεις τι μου θύμισες λιγάκι εδώ; ''Τα δικά μου, δικά μου και τα δικά σου, δικά μου''. Κι επίσης το ''εχω δικιο ο κόσμος να χαλάσει'' Τι να κάνουμε τώρα που διαφωνώ μαζί σου; Επιμένεις σε κάτι και το βλέπεις υποκειμενικά καθαρά. Και μου λες τους υπερασπίζομαι, ενώ εγώ είμαι η αντικειμενική. Ειπα τα υπερ, ειπα και τα κατά.
Οσο για το συγκεκριμένο, σορυ, αλλά θα επαναλάβω πως λαιβ (η λινκ) με ντράιβερς δε μου φέρουν καμμία μα καμμια απολύτως διαφορά. Οπως λέμε το ένα καθημερινά, λέμε και το άλλο. Μια γιαγιά ρε συ αμα ρωτήσεις συνήθως ξέρει τι είναι λάιβ, ντράιβερς όμως δεν ξέρει!
Φαντάζεσαι να ξέρει;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μια γιαγιά ρε συ αμα ρωτήσεις συνήθως ξέρει τι είναι λάιβ, ντράιβερς όμως δεν ξέρει!
αμα της πεις οδηγοι,,θα σου πει για ταξι

αμα ομως βλεπει τηλεοραση και ακουσει συνδεση,,θα καταλαβει

ο ορος συνδεση ειναι κυριολεκτικος,,και τεχνικα ακομα,περιγραφει ακριβως το πραμα που μιαλεμε,,συνδεση δυο μερων με ηλεκτρομαγμητικα κυματα

ενω driver μονο του οπως και οδηγος δεν σημαινει τιποτα..και το προγραμμα δεν οδηγει τιποτα..
είναι μεταφορα ενω η συνδεση κυριολεξια..

και επισης η μεγαλη διαφορα ειναι η δημοφιλια,,των λεξεων στην καθημερινη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τελοσπάντων Αγγελε, δεν έχω κάτι άλλο να σου πω. Αλλά αυτο περι υπεράσπισης τους πάρτο πίσω γιατί διακρίνομαι για την αντικειμενικότητά μου ΚΑΙ είμαι κι απαυτές που κράζουν την κάθε π@παριά των μέσων, γιατί λατρεύω τους δημοσιογραφικούς κανόνες δεοντολογίας. Οταν τηρούνται. Σου απέδειξα τι υπερασπίζομαι αλλά απάντηση για ξωπίσω δεν πήρα. Εχω μάθει θέλω να πιστεύω να ξεχωρίζω τα σκατά απο τα καλά, έτσι πιστεύω τουλάχιστον και να μη γενικεύω. Δεν είναι όλοι ίδιοι, δεν είναι όλοι καθίκια και άχρηστοι, δεν κάνουν όλοι λάθη και υπάρχουν άτομα αξιόλογα στο χώρο. Και σε κάθε χώρο. (αστυνομία, εκπαίδευση, πολιτική και και και) Αλλοι φαίνονται, άλλοι όχι. Σημασία έχει οτι υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αλλά αυτο περι υπεράσπισης τους πάρτο πίσω γιατί διακρίνομαι για την αντικειμενικότητά μου ΚΑΙ είμαι κι απαυτές που κράζουν την κάθε π@παριά των μέσων, γιατί λατρεύω τους δημοσιογραφικούς κανόνες δεοντολογίας. Οταν τηρούνται.
το παιρνω πισω;)

αλλα και συ μην δικαιολογεις καθε παπαρα που πετανε οι δημοσιογραφοι

οχι ολοι και γω συμπαθω αρκετους..

πχ συμπαθω εξαιρετικα την καρχιλακη,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
το παιρνω πισω;)

αλλα και συ μην δικαιολογεις καθε παπαρα που πετανε οι δημοσιογραφοι

οχι ολοι και γω συμπαθω αρκετους..

πχ συμπαθω εξαιρετικα την καρχιλακη,,

Δοξα σοι Κυριε. Να τα λεμε ολα. Το τοσο κρα γινεται ενοχλητικο εφοσον απολυτο. Κι εμενα μ'αρεσει η Καρχιλάκη και δεν πιστευω καλε μου οσα λενε. Το φιλτρο λενε, σωζει ζωες. Το φιλτρο ομως, οχι ο μηδενισμός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν πιστευω καλε μου οσα λενε
τετοια λες και μετα κολανε απο τα σοροπια τα πληκτρολογια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μερικές ακόμα καραμέλες:
"οι εταίροι"
"οικονομική εξυγίανση"
"αναμφίβολα"
"πολιτική αναλγησίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top