Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,931 μηνύματα.
Κάποιες κινήσεις των Συριζαίων σαν κι αυτή, με κάνουν να αναρωτιέμαι αν έχουν λανθάνοντα μαζοχιστικά βίτσια ή απλά επιθυμούν να χάσουν.

Νομίζει κανείς ότι παίρνουν εντολές από την Πειραιώς.

Βρίσκονται σε τεράστια σύγχυση. Δεν τους βλέπω καλά, δυστυχώς. Πάντως χρειαζόμαστε μαι στιβαρή αντιπολίτευση ενάντια στον Κούλη. Κι επειδη ο ΣΥΡΙΖΑΣ δεν φτουράει, ελπίζω εν καιρώ να δημιουργηθεί ένα ισχυρό προοδευτικό κίνημα - ανάχωμα στη ΝΔ.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.
Ο Παππάς έρχεται ως παράδειγμα ανθρώπου που αφενός έχει fanbase λόγω της αθλητικής ενασχόλησής του, αφετέρου πριν την ανακοίνωση Κασιδιάρη (ή αν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κατέβει), αναμενόταν ότι θα είναι το αντίπαλο δέος (αν τελικά κατέβει κι αυτός, κι ανεξαρτήτως είπαμε στήριξης).

Σε αντίθεση με Μπακογιάννη δεν έχει φάει λεφτά για να κάνει περίπατο πιλοτικά μετά να ξεκάνει περίπατο μετά να ξανακάνει περίπατο κοκ.
Ή για να βάλει το Ρουβά να τραγουδήσει χωρίς κοινό εν μέσω κόβιντ.
Ή για να βάλει Πρωτοψάλτη με το λεωφορείο πέρα δώθε.

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω τη λογική "οκ, έκανε μαλακίες μωρέ αλλά τουλάχιστον με αυτόν ξέρουμε τι θα βρούμε μπροστά μας" που θα αποτελεί χοντρικά το 1/3 των ψήφων που θα πάρει ο Μπακογιάννης, ειδικά μάλιστα σε επίπεδο αυτοδιοίκησης.

Αλλά με το καλό το παιδί. Να ρίξει μια-δυό θητείες στο δήμο ακόμα, να πηδήξει στην ηγεσία όταν ο Κούλης τύχει λίγο να φθαρεί, να γίνει πρωθυπουργός να συνεχίσει η ηγεμονία.

Όλα πάνε βάσει προγράμματος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ο Παππάς έρχεται ως παράδειγμα ανθρώπου που αφενός έχει fanbase λόγω της αθλητικής ενασχόλησής του, αφετέρου πριν την ανακοίνωση Κασιδιάρη (ή αν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κατέβει), αναμενόταν ότι θα είναι το αντίπαλο δέος (αν τελικά κατέβει κι αυτός, κι ανεξαρτήτως είπαμε στήριξης).

Σε αντίθεση με Μπακογιάννη δεν έχει φάει λεφτά για να κάνει περίπατο πιλοτικά μετά να ξεκάνει περίπατο μετά να ξανακάνει περίπατο κοκ.
Ή για να βάλει το Ρουβά να τραγουδήσει χωρίς κοινό εν μέσω κόβιντ.
Ή για να βάλει Πρωτοψάλτη με το λεωφορείο πέρα δώθε.

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω τη λογική "οκ, έκανε μαλακίες μωρέ αλλά τουλάχιστον με αυτόν ξέρουμε τι θα βρούμε μπροστά μας" που θα αποτελεί χοντρικά το 1/3 των ψήφων που θα πάρει ο Μπακογιάννης, ειδικά μάλιστα σε επίπεδο αυτοδιοίκησης.

Αλλά με το καλό το παιδί. Να ρίξει μια-δυό θητείες στο δήμο ακόμα, να πηδήξει στην ηγεσία όταν ο Κούλης τύχει λίγο να φθαρεί, να γίνει πρωθυπουργός να συνεχίσει η ηγεμονία.

Όλα πάνε βάσει προγράμματος.

Δεν θα βγει ο Παππας δήμαρχος της Αθήνας μην ανησυχείς, πιο πιθανόν είναι να βγει ο Κασιδιάρης δήμαρχος παρά ο μπασκετμπολίστας . Εξάλλου ο ΣΥΡΙΖΑ έχει τελειώσει σαν κόμμα εδώ και πολύ καιρό. Λογικά στις αυτοδιοικητικές δεύτερο κόμμα θα είναι το ΠΑΣΟΚ δεδομένου της δυναμικής που έχει στις συγκεκριμένες εκλογές.
 

glaros22

Νεοφερμένος

Ο glaros22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χαμός ! απορώ τι θα γίνει
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Παππας τι θα κάνει;; Μου αρέσει που ο άλλος πάνω τον χαρακτήρισε καλύτερο από τον Μπακογιάννη ενώ στην πραγματικότητα θα είναι ακόμα χειρότερος.
Για να είμαστε ειλικρινείς, εκσκαφές για να βρεθεί η πολιτεία του Πλάτωνα δεν μπορεί να κάνει, δεν είναι τόσο Άριστος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Ο Χαρδαλιάς είναι το φαβορί για την Περιφέρεια Αττικής. Πάντως και οι περιφερειακές εκλογές δε ξέρω κατά πόσο θα είναι ασφαλές δείγμα για την εκτίμηση της δυναμικής των κομμάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ο Χαρδαλιάς είναι το φαβορί για την Περιφέρεια Αττικής. Πάντως και οι περιφερειακές εκλογές δε ξέρω κατά πόσο θα είναι ασφαλές δείγμα για την εκτίμηση της τότε δυναμικής των κομμάτων.

Ο Χαρδαλιάς είναι αριστερή επιλογή και θα τον στηρίξω σίγουρα. Τώρα όσο αφορά τον Μπακογιάννη δεν μου άρεσε σαν δήμαρχος και δεν ξέρω τι θα ψηφίσω ακόμα, περιμένω να δω όλους τους υποψήφιους.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ εγώ τώρα κατάλαβα ότι μιλάμε για τον ίδιο μπασκετμπολίστα που πριν κάτι μήνες είχε ανακοινώσει ότι δεν θα κατέβαινε υποψήφιος...

Για αυτό μου έκανε εντύπωση ότι τον έχετε για καλό, γιατί εγώ είχα στο μυαλό μου τον Νίκο Παππά (τον πρώην βουλευτή). Λέω "οκ, αφού δεν βγήκε βουλευτής, λογικά θέλουν να τον χωσουν στις αυτοδιοικητικές, το ρεμάλι!"...

Λολ
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,696 μηνύματα.
Ο Χαρδαλιάς είναι το φαβορί για την Περιφέρεια Αττικής. Πάντως και οι περιφερειακές εκλογές δε ξέρω κατά πόσο θα είναι ασφαλές δείγμα για την εκτίμηση της δυναμικής των κομμάτων.

Ο Βελόπουλος είπε ότι δεν στηρίζει κανέναν, για τον Κασιδιάρη δεν γνωρίζω, για να μην βγει ο Χαρδαλιάς η καλύτερη επιλογή είναι Σγουρός αυτόν σκέφτομαι προς το παρόν να ψηφίσω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ο Βελόπουλος είπε ότι δεν στηρίζει κανέναν, για τον Κασιδιάρη δεν γνωρίζω, για να μην βγει ο Χαρδαλιάς η καλύτερη επιλογή είναι Σγουρός αυτόν σκέφτομαι προς το παρόν να ψηφίσω.

Ευτυχώς για την Αττική ο Χαρδαλιάς θα βγει.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,696 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ε να πάρει μπέρδεψα τους Παναθηναϊκάκιδες.

Γιατί έχεις αμφιβολίες;

Δεν ξέρω καθώς δεν θα ψηφίσω Μπακογιάννη ξανά. Από την ΝΔ θα ψηφίσω τον Χαρδαλιά για περιφερειάρχη καθώς είναι αποτελεσματικός σε ότι αφορά τον επιτελικό κράτος. Για δήμαρχο Αθήνας μπορεί να στηρίξω τον υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ η κάποιον ανεξάρτητο.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω καθώς δεν θα ψηφίσω Μπακογιάννη ξανά. Από την ΝΔ θα ψηφίσω τον Χαρδαλιά για περιφερειάρχη καθώς είναι αποτελεσματικός σε ότι αφορά τον επιτελικό κράτος. Για δήμαρχο Αθήνας μπορεί να στηρίξω τον υποψήφιο του ΠΑΣΟΚ η κάποιον ανεξάρτητο.
Αααα κρίμα. Αν δεν το συνεχίσει ο επόμενος θα μιλάμε για ΕΓΚΛΗΜΑ.

Η εύρεσή της θα συνιστούσε ίσως την μοναδική χειροπιαστή γέφυρα μεταξύ υλικής πραγματικότητας και μεταφυσικής που έχει υπάρξει ποτέ.

Αλλά ρε παιδί μου, ο Μπακογιάννης θα έχανε την εξουσία του σε αυτή αν είχε προλάβει να την ανασύρει.

Μήπως είναι φιλόσοφος; Τέτοιου επιπέδου Αριστεία δεν περίμενα να συναντήσω στη ΝΔ. Φαντάσου ο Μητσοτάκης πόσο Υπεράριστος είναι για να είναι ανώτερός του.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Αααα κρίμα. Αν δεν το συνεχίσει ο επόμενος θα μιλάμε για ΕΓΚΛΗΜΑ.

Η εύρεσή της θα συνιστούσε ίσως την μοναδική χειροπιαστή γέφυρα μεταξύ υλικής πραγματικότητας και μεταφυσικής που έχει υπάρξει ποτέ.

Αλλά ρε παιδί μου, ο Μπακογιάννης θα έχανε την εξουσία του σε αυτή αν είχε προλάβει να την ανασύρει.

Μήπως είναι φιλόσοφος; Τέτοιου επιπέδου Αριστεία δεν περίμενα να συναντήσω στη ΝΔ. Φαντάσου ο Μητσοτάκης πόσο Υπεράριστος είναι για να είναι ανώτερός του.

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι η αριστερά πρέπει να βρει κάποιο σοβαρό κόμμα καθώς με τέτοια επιχειρηματολογία η ΝΔ θα νικάει με 20 και 25 μονάδες διαφορά. Είδατε ότι δεν σας βγήκε το παραμύθι της αριστείας, βρείτε κάτι σοβαρό ώστε ο κόσμος να δει την αριστερά με ένα νέο μάτι.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι η αριστερά πρέπει να βρει κάποιο σοβαρό κόμμα καθώς με τέτοια επιχειρηματολογία η ΝΔ θα νικάει με 20 και 25 μονάδες διαφορά. Είδατε ότι δεν σας βγήκε το παραμύθι της αριστείας, βρείτε κάτι σοβαρό ώστε ο κόσμος να δει την αριστερά με ένα νέο μάτι.
Φίλε, Άριστος είμαι και εγώ.

Μα είναι δυνατόν να λέω υποτιμητικά πράγματα για τους ομότιτλούς μου;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top