Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Φίλε, Άριστος είμαι και εγώ.

Μα είναι δυνατόν να έλεγα υποτιμητικά πράγματα για τους συντιτλούχους μου;

Δεν ξέρω τι είσαι εγώ σου είπα τα γεγονότα. Με τέτοια παιδική επιχειρηματολογία μην κλαίτε που η ΝΔ σαρώνει με 23 μονάδες διαφορά την αριστερά ενώ η Ακροδεξιά χτυπάει ιστορικά ρεκόρ με ποσοστά που φτάνουν το 15%. Εκτός και αν ο ρόλος της αριστεράς είναι να παριστάνει το κλόουν μέσα στην Βουλή και να παλεύει για την 3η θέση μαζί με το ΠΑΣΟΚ.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω τι είσαι εγώ σου είπα τα γεγονότα. Με τέτοια παιδική επιχειρηματολογία μην κλαίτε που η ΝΔ σαρώνει με 23 μονάδες διαφορά την αριστερά ενώ η Ακροδεξιά χτυπάει ιστορικά ρεκόρ με ποσοστά που φτάνουν το 15%. Εκτός και αν ο ρόλος της αριστεράς είναι να παριστάνει το κλόουν μέσα στην Βουλή και να παλεύει για την 3η θέση μαζί με το ΠΑΣΟΚ.

Θα ψηφίσω ΝΔ αν και μόνο αν βρουν τα παλικάρια του κόμματος τη Πολιτεία του Πλάτωνα, όχι το βιβλίο, αυτό το έχω, την πραγματική, αυτή που περιγράφεται σε αυτό.

Μη σου πω ότι θα γραφτώ και στη ΔΑΠ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Θα ψηφίσω ΝΔ αν και μόνο αν βρεθεί η Πολιτεία του Πλάτωνα.

Μη σου πω ότι γραφτώ και στη ΔΑΠ.

Μετά μην αναρωτιέστε όμως στο ΣΥΡΙΖΑ γιατί χάνετε με 23 μονάδες διαφορά καθώς αυτά τα επιχειρήματα που λέτε είναι για παιδιά Α δημοτικού. Τώρα όσο αφορά την Πολιτεία του Πλατωνα αν θέλεις να την βρεις μπορεί να σε βοηθήσει ο ΣΥΡΙΖΑ που είχε ανακαλύψει αρχαίες λεκάνες στο έργο του Ελληνικού.

Καταλαβαίνω ότι είσαι Αριστερός και στεναχωρήθηκες που έχασε το κόμμα της αριστεράς με τόσο μεγάλη διαφορά όμως όταν γράφετε statements σαν αυτά που γράφεις εσύ εδώ είναι λογικό ο μέσος ψηφοφόρος να σε βαρεθεί και να στείλει στο 17%. Εγώ στην θέση σου θα απολάμβανα την επιτυχία μου στις πανελλήνιες και δεν θα ασχολιόμουν με ένα κόμμα που σε λίγους μήνες δεν θα υπάρχει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά μην αναρωτιέστε όμως στο ΣΥΡΙΖΑ γιατί χάνετε με 23 μονάδες διαφορά καθώς αυτά τα επιχειρήματα που λέτε είναι για παιδιά Α δημοτικού. Τώρα όσο αφορά την Πολιτεία του Πλατωνα αν θέλεις να την βρεις μπορεί να σε βοηθήσει ο ΣΥΡΙΖΑ που είχε ανακαλύψει αρχαίες λεκάνες στο έργο του Ελληνικού.

Καταλαβαίνω ότι είσαι Αριστερός και στεναχωρήθηκες που έχασε το κόμμα που υποστηρίζεις με τοσο μεγάλη διαφορά όμως όταν γράφετε statements σαν αυτά που γράφεις εσύ εδώ είναι λογικό ο μέσος ψηφοφόρος να σε βαρεθεί και να στείλει στο 17%. Εγώ στην θέση σου θα απολάμβανα την επιτυχία μου στις πανελλήνιες και δεν θα ασχολιόμουν με ένα κόμμα που σε λίγους μήνες δεν θα υπάρχει.
Φίλε μου, Συριζαίος ούτε είμαι, ούτε υπήρξα ποτέ. Σκασίλα μου για τον Σύριζα. Εγώ κοιτάω να κάνω τα κουμάντα μου ώστε να μην εξαρτώμαι από όποιον κάθεται στην καρέκλα. Και ίσως η επιτυχία μου στις πανελλαδικές να συνδράμει σε μεγάλο βαθμό στην επίτευξη αυτού του στόχου.

Καλό είναι να διευρύνετε τους γνωστικούς σας ορίζοντες, για το δικό σας/μας καλό.

Καλό βράδυ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Φίλε μου, Συριζαίος ούτε είμαι, ούτε υπήρξα ποτέ. Σκασίλα μου για τον Σύριζα. Εγώ κοιτάω να κάνω τα κουμάντα μου ώστε να μην εξαρτώμαι από όποιον κάθεται στην καρέκλα. Και ίσως η επιτυχία μου στις πανελλαδικές να συνδράμει στην επίτευξη αυτού του στόχου.

Καλό είναι να διευρύνετε τους γνωστικούς σας ορίζοντες, για το δικό σας/μας καλό.

Καλό βράδυ.

Ωραία μπράβο σου λοιπόν, αυτά που έγραψες πάνω όμως έδειχναν το αντίθετο. Όσο αφορά τους γνωστικούς μου ορίζοντες δόξα τον θεό είμαι άτομο που ενημερώνετε καθημερινά τόσο για θέματα που αφορούν την Ελλάδα όσο και το εξωτερικό.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση, η παράταξη "Αθήνα Ψηλά" περιλαμβάνει 351 υποψηφίους και είναι ανανεωμένη με καινούργια πρόσωπα κατά 70%
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.
Είναι πολύ τυχεροί που οι άλλοι δεν έχουν καν αποφασίσει ποιον θα κατεβάσουν, και ο Πίνατ να κατέβαινε θα την κέρδιζε την περιφέρεια.

Αλλιώς συνδυασμός που ξεκινά να ετοιμάζεται Αύγουστο με στόχο να έχει ολοκληρωθεί σε ένα μήνα για να κάνει εκστρατεία μόνο τον Σεπτέμβρη με τις εκλογές 8 Οκτώβρη θα είχε χάσει από τα αποδυτήρια απέναντι σε συνδυασμό που κάνει εδώ και μήνες προεκλογική εκστρατεία όπως σε άλλες περιφέρειες/δήμους.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Είναι πολύ τυχεροί που οι άλλοι δεν έχουν καν αποφασίσει ποιον θα κατεβάσουν, και ο Πίνατ να κατέβαινε θα την κέρδιζε την περιφέρεια.

Αλλιώς συνδυασμός που ξεκινά να ετοιμάζεται Αύγουστο με στόχο να έχει ολοκληρωθεί σε ένα μήνα για να κάνει εκστρατεία μόνο τον Σεπτέμβρη με τις εκλογές 8 Οκτώβρη θα είχε χάσει από τα αποδυτήρια απέναντι σε συνδυασμό που κάνει εδώ και μήνες προεκλογική εκστρατεία όπως σε άλλες περιφέρειες/δήμους.
ΣΥΡΙΖΑ/ΠΑΣΟΚ γενικά παρουσιάζουν μια εικόνα αποδιοργάνωσης και έλλειψης γρήγορων αντανακλαστικών για κατάρτιση συνδυασμών και υποψηφίων, για κόμματα με διψήφια ποσοστά σε εθνικό επίπεδο. Φαίνεται, πως δε διαθέτουν ιδιαίτερα ερείσματα στην τοπική αυτοδιοίκηση, ιδίως ο ΣΥΡΙΖΑ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,985 μηνύματα.
Λέτε να βάλει υποψηφιότητα;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Λέτε να βάλει υποψηφιότητα;
Σαν ανεξάρτητος ή με την υποστήριξη των Ελλήνων ή των Σπαρτιατών; Σχεδόν απίθανο σενάριο το θεωρώ, για άτομο του βεληνεκούς του και της επιχειρηματικής δραστηριότητάς του, να αναμιχθεί στην πολιτική, πόσο μάλλον υπό τη σκέπη ενός ''ακροδεξιού'' κόμματος.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,985 μηνύματα.
Σαν ανεξάρτητος ή με την υποστήριξη των Ελλήνων ή των Σπαρτιατών; Σχεδόν απίθανο σενάριο το θεωρώ, για άτομο του βεληνεκούς του και της επιχειρηματικής δραστηριότητάς του, να αναμιχθεί στην πολιτική, πόσο μάλλον υπό τη σκέπη ενός ''ακροδεξιού'' κόμματος.
Δεν νομιζω να έλεγε ότι είναι εθνικιστής και να έκραζε την αριστερα αν δεν είχε πολιτικές βλέψεις
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.
Εθνικιστής, αντιγκλομπαλιστής και αντινεοταξίτης. Chad Γιαννακόπουλος εν δράσει. Δεν τον είχα ακουστά αυτόν, δεν μασάει τα λόγια του. Καλά το πάει.

 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,322 μηνύματα.
Εθνικιστής, αντιγκλομπαλιστής και αντινεοταξίτης. Chad Γιαννακόπουλος εν δράσει. Δεν τον είχα ακουστά αυτόν, δεν μασάει τα λόγια του. Καλά το πάει.

Με τοση κοκα που σνορταρει αυτος, πως να τα μασησει;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.
Με τοση κοκα που σνορταρει αυτος, πως να τα μασησει;
Είναι μυστήριο τρένο αυτός. Κρατάω επιφυλάξεις. Από ό,τι έχω καταλάβει γενικά πετάει διάφορα τσιτάτα έτσι για την επικαιρότητα. Στην ίδια συνέντευξη κάπου λέει και «ευχαριστώ τη κυβέρνηση Μητσοτάκη». Μολονότι είναι όντως κατά της αριστεράς (έχει επικρίνει και τον ΣΥΡΙΖΑ πολλάκις) το να δηλώνεις αντι-γκλομπαλιστής και παράλληλα να ευχαριστείς την κυβέρνηση Μητσοτάκη που είναι σε πλήρη εναρμόνιση με τα σχέδια της Νέας Τάξεως και της Μεγάλης Επανεκκίνησης (Great Reset) είναι από μόνο του αστείο και αυτο-αναίρεση.

Αν κατέβει στις δημοτικές μακάρι να κρατηθούν επιφυλάξεις από τους κασιδιαρικούς.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.
Είναι μυστήριο τρένο αυτός. Κρατάω επιφυλάξεις. Από ό,τι έχω καταλάβει γενικά πετάει διάφορα τσιτάτα έτσι για την επικαιρότητα. Στην ίδια συνέντευξη κάπου λέει και «ευχαριστώ τη κυβέρνηση Μητσοτάκη». Μολονότι είναι όντως κατά της αριστεράς (έχει επικρίνει και τον ΣΥΡΙΖΑ πολλάκις) το να δηλώνεις αντι-γκλομπαλιστής και παράλληλα να ευχαριστείς την κυβέρνηση Μητσοτάκη που είναι σε πλήρη εναρμόνιση με τα σχέδια της Νέας Τάξεως και της Μεγάλης Επανεκκίνησης (Great Reset) είναι από μόνο του αστείο και αυτο-αναίρεση.

Αν κατέβει στις δημοτικές μακάρι να κρατηθούν επιφυλάξεις από τους κασιδιαρικούς.
Σπάνια νηφάλιος για να το πούμε ευγενικά και οι πολιτικές του θέσεις αλλάζουν ανάλογα το συμφέρον του.

Κάπου στο 2014-2015 έβριζε Βορίδη-Άδωνη κατά του οποίου είχε φτάσει να βάζει πανό στο γήπεδο και τα σαιτ του έγραφαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η μόνη λύση για την χώρα.

Μέχρι κάπου στο 2018-2019 έλεγε τα καλύτερα για τον Τσίπρα και στο γήπεδο κάθονταν μαζί οπότε πήγαινε ο Τσίπρας.

Από το 2019 ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε η χειρότερη κυβέρνηση της ιστορίας και αυτός φανατικός δεξιός, πράγμα λογικό αφού η δουλειά του εξαρτάται πολύ από το να τα έχει καλά με την εκάστοτε κυβέρνηση(φάρμακα σε νοσοκομεία κλπ).

Αν και η αλήθεια είναι ότι πάντα είχε θέσεις κατά των ομοφυλόφιλων και των μεταναστών και τα τελευταία χρόνια έχει ξεφύγει και άλλο. Ιδιοκτήτης φαρμακευτικής να είναι κατά των εμβολίων και να ανεβάζει στορυ για τσιπάκια είναι περίεργο τουλάχιστον.

Δεν πρόκειται να κατέβει στις δημοτικές δεν το έχει ανάγκη και μάλλον ούτε χρόνο έχει να κάνει τον δήμαρχο.
Άνετα τον βλέπω χρηματοδότη κάποιου κόμματος, πιθανώς και περισσότερων από ένα.

Όπως ο Μαρινάκης ένα πράγμα που είναι κουμπάρος με την Ντόρα και στηρίζει ΝΔ αλλά σύμφωνα με τις φήμες τουλάχιστον ήταν και από τους βασικούς χρηματοδότες της Χρυσής Αυγής. Ταυτόχρονα είναι και σκιώδης δήμαρχος Πειραιά αφού ο με την επίσημη στήριξη της ΝΔ Μώραλης είναι μπροστινός του και δεξί του χέρι στον Ολυμπιακό από χρόνια.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Είναι ένας άλλος...ζει σε παράνοια...
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Σπάνια νηφάλιος για να το πούμε ευγενικά και οι πολιτικές του θέσεις αλλάζουν ανάλογα το συμφέρον του.

Κάπου στο 2014-2015 έβριζε Βορίδη-Άδωνη κατά του οποίου είχε φτάσει να βάζει πανό στο γήπεδο και τα σαιτ του έγραφαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η μόνη λύση για την χώρα.

Μέχρι κάπου στο 2018-2019 έλεγε τα καλύτερα για τον Τσίπρα και στο γήπεδο κάθονταν μαζί οπότε πήγαινε ο Τσίπρας.

Από το 2019 ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε η χειρότερη κυβέρνηση της ιστορίας και αυτός φανατικός δεξιός, πράγμα λογικό αφού η δουλειά του εξαρτάται πολύ από το να τα έχει καλά με την εκάστοτε κυβέρνηση(φάρμακα σε νοσοκομεία κλπ).

Αν και η αλήθεια είναι ότι πάντα είχε θέσεις κατά των ομοφυλόφιλων και των μεταναστών και τα τελευταία χρόνια έχει ξεφύγει και άλλο. Ιδιοκτήτης φαρμακευτικής να είναι κατά των εμβολίων και να ανεβάζει στορυ για τσιπάκια είναι περίεργο τουλάχιστον.

Δεν πρόκειται να κατέβει στις δημοτικές δεν το έχει ανάγκη και μάλλον ούτε χρόνο έχει να κάνει τον δήμαρχο.
Άνετα τον βλέπω χρηματοδότη κάποιου κόμματος, πιθανώς και περισσότερων από ένα.

Όπως ο Μαρινάκης ένα πράγμα που είναι κουμπάρος με την Ντόρα και στηρίζει ΝΔ αλλά σύμφωνα με τις φήμες τουλάχιστον ήταν και από τους βασικούς χρηματοδότες της Χρυσής Αυγής. Ταυτόχρονα είναι και σκιώδης δήμαρχος Πειραιά αφού ο με την επίσημη στήριξη της ΝΔ Μώραλης είναι μπροστινός του και δεξί του χέρι στον Ολυμπιακό από χρόνια.
αυτοί που έχουν φαρμακοβιομηχανίες κλπ πάντα πάνε κστα 90% με τα συμφέροντα τους τα οποία στη πλειονότητα τους ταυτίζονται με το να πηγαίνουν με τα λεγόμενα της κυβέρνησης...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.
Σπάνια νηφάλιος για να το πούμε ευγενικά και οι πολιτικές του θέσεις αλλάζουν ανάλογα το συμφέρον του.

Κάπου στο 2014-2015 έβριζε Βορίδη-Άδωνη κατά του οποίου είχε φτάσει να βάζει πανό στο γήπεδο και τα σαιτ του έγραφαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η μόνη λύση για την χώρα.

Μέχρι κάπου στο 2018-2019 έλεγε τα καλύτερα για τον Τσίπρα και στο γήπεδο κάθονταν μαζί οπότε πήγαινε ο Τσίπρας.

Από το 2019 ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε η χειρότερη κυβέρνηση της ιστορίας και αυτός φανατικός δεξιός, πράγμα λογικό αφού η δουλειά του εξαρτάται πολύ από το να τα έχει καλά με την εκάστοτε κυβέρνηση(φάρμακα σε νοσοκομεία κλπ).

Αν και η αλήθεια είναι ότι πάντα είχε θέσεις κατά των ομοφυλόφιλων και των μεταναστών και τα τελευταία χρόνια έχει ξεφύγει και άλλο. Ιδιοκτήτης φαρμακευτικής να είναι κατά των εμβολίων και να ανεβάζει στορυ για τσιπάκια είναι περίεργο τουλάχιστον.
Λίγο ψυχάκιας ή πολύ; Ειλικρινά, δεν έχω δει κάτι ανάλογο... Ο άνθρωπος ζει σε άλλο πλανήτη...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top