Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.
@Εριφύλη μην ακούς κανέναν εδώ μέσα.

Ζω για την στιγμή που το ψηφοδέλτιο που θα ρίξω θα γράφει το όνομα του Ηλία Κασιδιάρη. Η τελευταία μας ελπίδα.

Μέχρι το τέλος της ζωής μου θα τον περιμένω.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Έτσι κομψά που το έθεσες, δεν μου αφήνεις το περιθώριο να πω και πολλά. Είναι προσωπική επιλογή του καθενός το τί θα κάνει...

Απ΄ την άλλη, λίγη παραπάνω κριτική σκέψη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...
Βρε Υδροχοοε μου να σου πω κάτι απλό;
Η κοπέλα είχε βγεί ποτέ στο παρελθόν να δείξει τάσεις υπέρ αυτής της ιδεολογίας;

Νομίζω ότι όταν κάποιος είναι μιας συγκεκριμένης ιδεολογίας σε ζητήματα φαίνεται από τις απαντήσεις του σε όλα τα θέματα και το δείχνει, δεν το κρύβει.

Η Εριφύλη γύρισε και είπε ότι επειδή αγανάκτησε θα πάει να τον ψηφίσει. Ούτε είπε ότι ζήτω ο Κασιδιάρης, γουστάρω τον ναζισμο κλπ κλπ
Βλέπει έναν Μπακογιάννη που δεν κάνει κάτι η αυτά που περίμενε η ίδια ως δημότης και έχει κουραστει και λέει ας πάω με το άκρο να δω τι θα γίνει. Ίσως αλλάξει.
Αυτό το σκεπτικό τι το κακό έχει;
Θέλει να δει μια αλλαγή κάνει μια δοκιμή για κάτι διαφορετικό.


Βέβαια να διευκρινισω πως επειδή δεν είμαι δημότης στην Αθήνα, δεν γνωρίζω τι φέρνουν όλες οι υποψηφιότητες.
Δεν παίρνω καμία μεριά, αλλά αν βλέπεις ότι με κάτι δεν είσαι ικανοποιημένος και θες να το αλλάξεις... γιατί όχι;

Εγω πχ στο νησί που είμαι δεν υπάρχει κάποια υποψηφιότητα που να ανήκει σε άλλο κόμμα πλην της ΝΔ σε τοπικές αναφέρομαι φυσικά. Και ο καθένας τους έχει τελείως διαφορετικό έργο, παρότι η ιδεολογία είναι η ίδια ακριβώς. Κάποιοι από αυτούς ήταν προκάτοχοι και έκαναν πράγματα κάποιοι το μόνο που έκαναν ήταν να ξυνονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Εριφύλη μην ακούς κανέναν εδώ μέσα.

Ζω για την στιγμή που το ψηφοδέλτιο που θα ρίξω θα γράφει το όνομα του Ηλία Κασιδιάρη. Η τελευταία μας ελπίδα.

Μέχρι το τέλος της ζωής μου θα τον περιμένω.
Τώρα έδεσε το γλυκό....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Φώτη σόρρυ που επεμβαίνω αλλά δεν είπε η κοπέλα ότι θα λυθούν όλα τα προβλήματα με τον Κασιδιάρη. Είπε ότι η κατάσταση την έχει εξώθησει σε αυτή την απόφαση.
Η αλήθεια είναι οτι η υιοθέτηση ναζιστικών ιδεών σε συνδυασμό με μια κιτς αισθητική αρχαίας ελλάδας είναι σοφή επιλογή για τη λύση των όποιων προβλημάτων αντιμετωπίζουμε σαν χώρα.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
@Εριφύλη μην ακούς κανέναν εδώ μέσα.

Ζω για την στιγμή που το ψηφοδέλτιο που θα ρίξω θα γράφει το όνομα του Ηλία Κασιδιάρη. Η τελευταία μας ελπίδα.

Μέχρι το τέλος της ζωής μου θα τον περιμένω.
Θα περιμένεις έναν άνθρωπο που μαζί με την υπόλοιπη εγκληματική οργάνωση στην οποια συμμετείχε και τα λοιπά σκουπίδια ριχνουν έναν οχετό μισαλλόδοξου λόγου, εκβιάζουν κόσμο, τραμπουκίζουν κόσμο, ξυλοκοπούν κόσμο ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ κόσμο.

Ας αφήσουμε τα υπόλοιπα κατά μέρους παρακαλώ. Είναι δολοφόνοι.

Σε τέτοια σκουπίδια η απάντηση της φυλακής είναι λίγη. Ούτε βήμα πίσω, όλο το αντιφασιστικό μέτωπο εναντίον αυτών και των ομοϊδεατών τους.

Είσαι αφελής, ανίδεος και δεν έχεις ιδέα πρακτικά τι συμβαίνει. Μάλλον γιατί έχεις μείνει στα όρια του χωριού. Και δεν έχω κανενα θυμό και καμία διάθεση να σε προσβάλω. Μιλάω με τεκμηρια Γιάννη, έχοντας δει με τα μάτια μου - πέρα από βίντεο και εισαγγελικά τεκμηριωμένες καταστάσεις- για τι σκατανθρωπους μιλάμε.

Θα ρθει η μέρα που θα ντρέπεσαι αυτά που ξεστομίζεις. Λυπάμαι, αλλά άφεση αμαρτιών σε κόσμο που στηρίζει εν ενέργεια δολοφόνους, προσωπικά δεν δίνω. Ούτε καν στο πλαίσιο της άγνοιας και της ανωριμότητας που συχνά-πυκνά άλλοι στεκιτες έχουν πει γενικά ή σ εμένα.

Πριν ξεστομίσεις τέτοια εκτρώματα, βάλε λίγη καρδιά και λίγο μυαλό και σκέψου. Και σταματα σε παρακαλω πολύ να μας περνάς όλους για ανίδεους και να προσπαθείς μέσα από την θεωρία των δυο άκρων να στήσεις ανύπαρκτα δίπολα.

Μιλάμε για την μοναδική εγκληματική οργάνωση της μεταπολίτευσης.

Οποιος ανίδεος άνθρωπος λέει «οι άλλοι είναι γτπ ας ψηφίσω έναν εγκληματία, ναζιστη», αντιλαμβάνεσαι πόσο γτπ είναι ο ιδιος. Δεν υπάρχει αγνοια, δεν υπάρχει δικαιολογία, δεν υπάρχει τίποτα. Να γίνετε ένα μ αυτούς, θα λάβετε την ίδια αντιμετώπιση. Όχι γιατί στηρίζετε άλλη άποψη, γιατί στηρίζετε τους δολοφόνους του Παύλου, του Ζακ και των επόμενων θυμάτων που θα έρθουν.

Ντροπή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.
Θα περιμένεις έναν άνθρωπο που μαζί με την υπόλοιπη εγκληματική οργάνωση στην οποια συμμετείχε και τα λοιπά σκουπίδια ριχνουν έναν οχετό μισαλλόδοξου λόγου, εκβιάζουν κόσμο, τραμπουκίζουν κόσμο, ξυλοκοπούν κόσμο ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ κόσμο.

Ας αφήσουμε τα υπόλοιπα κατά μέρους παρακαλώ. Είναι δολοφόνοι.

Σε τέτοια σκουπίδια η απάντηση της φυλακής είναι λίγη. Ούτε βήμα πίσω, όλο το αντιφασιστικό μέτωπο εναντίον αυτών και των ομοϊδεατών τους.

Είσαι αφελής, ανίδεος και δεν έχεις ιδέα πρακτικά τι συμβαίνει. Μάλλον γιατί έχεις μείνει στα όρια του χωριού. Και δεν έχω κανενα θυμό και καμία διάθεση να σε προσβάλω. Μιλάω με τεκμηρια Γιάννη, έχοντας δει με τα μάτια μου - πέρα από βίντεο και εισαγγελικά τεκμηριωμένες καταστάσεις- για τι σκατανθρωπους μιλάμε.

Θα ρθει η μέρα που θα ντρέπεσαι αυτά που ξεστομίζεις. Λυπάμαι, αλλά άφεση αμαρτιών σε κόσμο που στηρίζει εν ενέργεια δολοφόνους, προσωπικά δεν δίνω. Ούτε καν στο πλαίσιο της άγνοιας και της ανωριμότητας που συχνά-πυκνά άλλοι στεκιτες έχουν πει γενικά ή σ εμένα.

Πριν ξεστομίσεις τέτοια εκτρώματα, βάλε λίγη καρδιά και λίγο μυαλό και σκέψου. Και σταματα σε παρακαλω πολύ να μας περνάς όλους για ανίδεους και να προσπαθείς μέσα από την θεωρία των δυο άκρων να στήσεις ανύπαρκτα δίπολα.

Μιλάμε για την μοναδική εγκληματική οργάνωση της μεταπολίτευσης.

Οποιος ανίδεος άνθρωπος λέει «οι άλλοι είναι γτπ ας ψηφίσω έναν εγκληματία, ναζιστη», αντιλαμβάνεσαι πόσο γτπ είναι ο ιδιος. Δεν υπάρχει αγνοια, δεν υπάρχει δικαιολογία, δεν υπάρχει τίποτα. Να γίνετε ένα μ αυτούς, θα λάβετε την ίδια αντιμετώπιση. Όχι γιατί στηρίζετε άλλη άποψη, γιατί στηρίζετε τους δολοφόνους του Παύλου, του Ζακ και των επόμενων θυμάτων που θα έρθουν.

Ντροπή.
Και εσείς στηρίζετε τους φονιάδες της Μαρφίν, του Γιώργου και του Μάνου, του Μίκη Μάντακα και όσους ακολουθήσουν. Αυτά τα ξεχνάμε βέβαια. Ξεχνάμε ότι ο χώρος σας έκανε πορείες που αποκαλούσε πολιτικό κρατούμενο τον φονιά Κουφοντίνα.

Αλήθεια ποιοι θα κουνήσουν για ηθική και δολοφονίες το δάκτυλο σε ποιους;

Μη με μπλέκεις καν με θεωρίες δύο άκρων. Εγώ δεν χρειάζομαι δικαιολογίες. Δεν κρύβω τα πιστεύω μου πίσω από δικαιολογίες. Νομίζω πάντα ήμουν ξεκάθαρος στο τι πιστεύω το ότι για εμένα μια εθνοφυλετική πολιτεία είναι πάντα το όνειρο. Δεν στηρίζω τους εθνικιστές γιατί ανάρχες και κομμούνια έχουν βεβαρημένο ποινικό μητρώο και διαλέγω άκρο. Τους στηρίζω γιατί αυτά είναι τα πιστεύω μου. Είτε το θέλουμε είτε όχι στον χώρο αυτή την στιγμή κουμάντο πανηγυρικά κάνει ο Κασιδιάρης. Αυτός κινεί τα νήματα. Μακάρι να έρχονταν μια νέα προσωπικότητα χωρίς παρελθόν να τα σάρωνε όλα. Όμως δεν μπορούμε να καθίσουμε αραχτοί και να περιμένουμε τον επόμενο Μεσσία. Ιδίως σε τέτοιες εποχές που οι προδότες προσπαθούν να αποσυνθέσουν τα έθνη.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Και εσείς στηρίζετε τους φονιάδες της Μαρφίν, του Γιώργου και του Μάνου, του Μίκη Μάντακα και όσους ακολουθήσουν. Αυτά τα ξεχνάμε βέβαια. Ξεχνάμε ότι ο χώρος σας έκανε πορείες που αποκαλούσε πολιτικό κρατούμενο τον φονιά Κουφοντίνα.

Αλήθεια ποιοι θα κουνήσουν για ηθική και δολοφονίες το δάκτυλο σε ποιους;

Μη με μπλέκεις καν με θεωρίες δύο άκρων. Εγώ δεν χρειάζομαι δικαιολογίες. Δεν κρύβω τα πιστεύω μου πίσω από δικαιολογίες. Νομίζω πάντα ήμουν ξεκάθαρος στο τι πιστεύω το ότι για εμένα μια εθνοφυλετική πολιτεία είναι πάντα το όνειρο. Δεν στηρίζω τους εθνικιστές γιατί ανάρχες και κομμούνια έχουν βεβαρημένο ποινικό μητρώο και διαλέγω άκρο. Τους στηρίζω γιατί αυτά είναι τα πιστεύω μου. Είτε το θέλουμε είτε όχι στον χώρο αυτή την στιγμή κουμάντο πανηγυρικά κάνει ο Κασιδιάρης. Αυτός κινεί τα νήματα. Μακάρι να έρχονταν μια νέα προσωπικότητα χωρίς παρελθόν να τα σάρωνε όλα. Όμως δεν μπορούμε να καθίσουμε αραχτοί και να περιμένουμε τον επόμενο Μεσσία. Ιδίως σε τέτοιες εποχές που οι προδότες προσπαθούν να αποσυνθέσουν τα έθνη.
Καλά, βρίσκεσαι σε παράκρουση. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και άκυρα να αποπροσανατολίζουν απλά.

Όνειρα γλυκά.
Αν θες, συνεχισε ένα παραλήρημα μονολόγου. Δεν θα κάνω το ντουετό σ αυτό.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,278 μηνύματα.
Είναι πολύ εύκολο αυτά τα πανάχρηστα και παραδόπιστα βδελύγματα που κυβερνούν, να σε εξωθήσουν σε ακραίες επιλογές, δυστυχώς
Και βέβαια είναι πολύ εύκολο. Αν θέλουμε δε να είμαστε αντικειμενικοί και μακριά από την κλασική επίκληση στο συναίσθημα που γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, περισσότερο κακό στην Ελλάδα (μεταπολιτευτικά) έκαναν (κατά σειρά, από το χειρότερο στο λιγότερο κακό) ΠΑΣΟΚ -ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ. Αυτοί που θες να ψηφίσεις, απλώς δεν έκαναν (τόσο πολύ) γιατί και δεν πρόλαβαν, αλλά και γιατί δεν κυβέρνησαν.

Είναι πολύ εύκολο, επίσης, γιατί ο κόσμος πλέον βλέπει ότι, όποιος και να βγει, ουσιαστικά οι εθνικές κυβερνήσεις ακολουθούν γραμμή από ΗΠΑ - ΕΕ, σε μία χώρα που πραγματικά δεν διαθέτει στάλα αυτονομίας. Ο θεσμός της Δημοκρατίας είναι πλέον ανέκδοτο, η μία φορά στα 4 χρόνια που πας να ψηφίσεις δεν επηρεάζει σχεδόν τίποτα στη χώρα. Επιπλέον, πολύς κόσμος (συμπεριελαμβανομένου και εμού) τα έχει χάσει με τη στροφή της αριστεράς, η οποία έχει αφήσει στην τύχη της τον Έλληνα εργαζόμενο και τον Έλληνα εν γένει (ή τουλάχιστον ασχολείται πολύ λίγο) και έχει επικεντρωθεί στις μειονότητες, οι οποίες -σε κάποιές περιπτώσεις- εγκληματούν και μας ζητά να κάνουμε (ουσιαστικά) τα στραβά μάτια σε αυτό, αλλιώς κινδυνεύουμε να μας κοτσάρουν τις ταμπέλες τις εποχής, στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτή του ρατσιστή. Η ριζοσπαστικοποίηση της αριστεράς φέρνει ριζοσπαστικοποίηση της δεξιάς και το αντίστροφο.

Είναι πολύ εύκολο και από την σκοπιά των δεξιών, των αληθινών δεξιών δηλαδή (πχ λαΪκή δεξιά), που βλέπουν την κυβέρνηση Κούλη να τους προδίδει μέρα με τη μέρα, να γίνεται ουσιαστικά ένα πιο νεοφιλελέ Σύριζα, με κάτι βλαμένα (τύπου Άδωνι - Βορίδη) να κρατάνε όσους συντηρητικούς μπορούν στο μαντρί. Παρόλα αυτά, υπάρχουν και άλλες επιλογές, ανάλογα τα πιστεύω σου. Αν είσαι από την πλευρά της δεξιάς, Ελληνική Λύση και Νίκη είναι μια χαρά συντηρητικά (και όχι ακροδεξιά κόμματα που αναφέρουν αυτοί που είναι πάντα έτοιμοι να σου κοτσάρουν την ταμπέλα πχ του ρατσιστή, αν πεις ότι αγαπάς τη χώρα σου), αν είναι από την αριστερή πλευρά θεωρώ ότι το ΚΚΕ είναι ό,τι καλύτερο, το κόμμα που κρατάει πια όλον τον χώρο και δεν έχει λυγίσει ακόμα στα προστάγματα της νέας εποχής.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.
Καλά, βρίσκεσαι σε παράκρουση. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και άκυρα να αποπροσανατολίζουν απλά.

Όνειρα γλυκά.
Αν θες, συνεχισε ένα παραλήρημα μονολόγου. Δεν θα κάνω το ντουετό σ αυτό.
Το ότι απαντάω σε κάθε τι που είπες είναι αποπροσανατολισμός, μάλιστα.

Τις απόψεις μου για τον Κασιδιάρη τις έχω πει. Μπορώ να πω και θετικά και αρνητικά. Τώρα για περί σκατοψυχιάς, εγώ βλέπω έναν συγκεκριμμένο χώρο να ανεβάζει πρόσωπα και διευθύνσεις στο σάιτ του, να καμαρώνει για εμπρηστικές επιθέσεις σε σπίτια ή αυτοκίνητα μπασιστών κ.λπ. να φανταστώ βέβαια αυτά δεν είναι σκατοψυχιά, είναι λαϊκή άμυνα, έξω οι μπασίστες από τις γειτονιές μας και τα γνωστά.

Από εκεί και πέρα δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Καθείς και τα συμπεράσματα του, καθείς και οι ιδέες του.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Να πούμε ότι σύμφωνα με τον νέο εκλογικό νόμο χρειάζεται περίπου 44% ώστε να εκλεγεί κάποιος από τον Α γύρο.

Ο Μπακογιάννης είναι πολύ κοντά στο να το πετύχει καθώς συγκεντρώνει ποσοστά 42%. Από την άλλην ο ΣΥΡΙΖΑ καταρρέει με μόλις 15%.

 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,844 μηνύματα.
Βλέπει έναν Μπακογιάννη που δεν κάνει κάτι η αυτά που περίμενε η ίδια ως δημότης και έχει κουραστει και λέει ας πάω με το άκρο να δω τι θα γίνει. Ίσως αλλάξει.
Αυτό το σκεπτικό τι το κακό έχει;
Θέλει να δει μια αλλαγή κάνει μια δοκιμή για κάτι διαφορετικό.
Ναι, δυστυχώς. Όλα όσα συμβαίνουν και καθημερινά μάς καταπλήσσουν / απογοητεύουν / κουράζουν κ.λπ., τις ιδέες του Κασιδιάρη τρέφουν. Αυτό το "νόθο" τέκνο του πολιτικού συστήματος. Για να "πεθάνει"...το κτήνος, πρέπει πρώτα το πολιτικό σύστημα ν΄ αλλάξει και να συμμορφωθεί. Χέ@ε ψηλά κι αγνάντευε, δηλαδή...

Σε κάθε περίπτωση, ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι που προτιμούν να τους κοπεί το χέρι, παρά...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,283 μηνύματα.
Τι λέει η πρώτη δημοσκόπηση για την Αθήνα...

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,366 μηνύματα.
Άκουσα μια συνέντευξη του Ζαχαριάδη και μου έκανε άσχημη εντύπωση, ήταν πολύ νευριασμένος τύπος, ειρωνικός, προσπαθούσε να θέσει ζητήματα αλλά κατέληξε σε γενικότητες. Δεν ψηφίζω στην Αθήνα αλλά είναι δύσκολη η επιλογή.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Για Αθήνα, πραγματικά κακές επιλογές όλες. Ψηφίζω αλλού ευτυχώς.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.

@giannhs2001 μπορείς να ανοίξεις σαμπάνια
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,844 μηνύματα.
Μα συγγνώμη...η εξέταση αποφύλακισής του θα γίνει τον Φεβρουάριο του 2024. Δεν έχει τελεσιδικίσει όλο αυτό. Πώς θα θέσει υποψηφιότητα για το Δήμο Αθηναίων, ως επικεφαλής παράταξης ;

Είναι σαν να μας λένε...ότι τον Φεβρουάριο θα είναι "έξω". Αυτό καταλαβαίνω...

Θα γελάσουμε πολύ, αυτή τη φορά. Ή θα κλάψουμε. Ποιός (να) ξέρει...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,512 μηνύματα.

@giannhs2001 μπορείς να ανοίξεις σαμπάνια
Σαμπάνια θα ανοίξω όταν θα σωθεί αυτή η χώρα και οι Έλληνες θα απολαμβάνουν την ζωή που τους αξίζει. Δεν με νοιάζει αν θα λέγεται Κασιδιάρης ή Κουτσούμπας ή ο,τιδήποτε. Για την σωτηρία της Πατρίδος θα υποστήριζα ακόμα και αυτούς που με θέλουν στην φυλακή για τις απόψεις μου και το έκανα (ψήφος στο ΚΚΕ τον Μάιο). Πάνω από την ζωή μας είναι το εμείς και αυτός ο θησαυρός που μας χάρισαν οι πρόγονοι μας.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.
Μα συγγνώμη...η εξέταση αποφύλακισής του θα γίνει τον Φεβρουάριο του 2024. Δεν έχει τελεσιδικίσει όλο αυτό. Πώς θα θέσει υποψηφιότητα για το Δήμο Αθηναίων, ως επικεφαλής παράταξης ;

Είναι σαν να μας λένε...ότι τον Φεβρουάριο θα είναι "έξω". Αυτό καταλαβαίνω...

Θα γελάσουμε πολύ, αυτή τη φορά. Ή θα κλάψουμε. Ποιός (να) ξέρει...
Αν βγει δήμαρχος δεν θα μπορεί να γίνει και θα πρέπει να πάει άλλος από την παράταξη του.
Δεν του απαγορεύεται να είναι υποψήφιος.

Θα μπορούσαν να κάνουν νόμο να του απαγορεύσουν να κατέβει όπως στις εθνικές αλλά τώρα δεν τους νοιάζει.
Ξέρουν ότι είτε 5% είτε 10% πάρει δεν πρόκειται να βγει ούτε θα προβάλλεται πουθενά.

Στην βουλή ως αρχηγός κόμματος θα είχε βήμα και προβολή.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,844 μηνύματα.
Αν βγει δήμαρχος δεν θα μπορεί να γίνει και θα πρέπει να πάει άλλος από την παράταξη του.
Δεν του απαγορεύεται να είναι υποψήφιος.
Μα αυτό ακριβώς μου κάνει εντύπωση. Πώς γίνεται μέλος εγκληματικής οργάνωσης 'να κατεβαίνει' υποψήφιος, από τη στιγμή μάλιστα που είναι και στη φυλακή...

Τί να πω ; Μόνο σ' εμένα ακούγεται παράλογο ;
Θα μπορούσαν να κάνουν νόμο να του απαγορεύσουν να κατέβει όπως στις εθνικές αλλά τώρα δεν τους νοιάζει.
Ξέρουν ότι είτε 5% είτε 10% πάρει δεν πρόκειται να βγει ούτε θα προβάλλεται πουθενά.

Στην βουλή ως αρχηγός κόμματος θα είχε βήμα και προβολή.
Έχεις δίκιο.
 

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top