Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Μπέο μπάσταρδε, με τους μπράβους αγκαλιά μόνο μπορείς. Δες εδώ εκλεγμένο δήμαρχο.

Ντου έπρεπε και σακάτεμα μέχρι το νοσοκομείο στο αρχίδι.

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Τον έβαλαν να ζητήσει συγγνώμη. Ρε σε τι μπανανία ζούμε; μαφιόζος φυλακόβιος δήμαρχος εκλέγεται και σφαλιαρίζει πολίτη που τον ψήφισε, εν συνεχεία εκεί που πάει να τις φάει κρύβεται σαν γνωστή χέστρα πίσω από φουσκωτούς μπράβους και ουρλιάζει στην αστυνομία να συλλάβει τους δημότες του για παρεμπόδιση έργου.

Να φανταστώ εισαγγελέας δεν θα κληθεί έτσι; είπαμε, δεν είναι και Ηλίας Κασιδιάρης. Γιατί μόνο σε αυτό το όνομα κινητοποιείται η δικαιοσύνη.

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.
Ο Μπέος πριν απο λιγο στον ΣΚΑΙ εξήγησε πως δικαίως χαστούκισε τον νεαρό πλημμυροπαθή συμπολίτη του, γιατί «Εγώ έχω μάθει σαν άνδρας τις διάφορες μου να τις λύνω με ξύλο….Εσείς λύστε τις με καλσόν... Τι να κάνουμε τώρα, να γίνουμε λουλούδες;»

Οι πολίτες του Βολου θα ειναι συνένοχοι και συμμέτοχοι αν επανεκλέξουν αυτον τον κοινό τραμπούκο. Πως καταδέχεται ο Βολος να εκπροσωπείται και να διοικείται απο εναν χυδαίο τραμπούκο;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Εγώ έχω μάθει σαν άνδρας τις διάφορες μου να τις λύνω με ξύλο
Οι άνδρες δεν κρύβονται πίσω από φουσκωτούς, αρχίδι. Έριξε την σφαλιάρα και εξ αφανίστηκε πίσω ο κλανιάρης.

Τουλάχιστον βέβαια ως λαός έχουμε πάντα αυτούς που μας αξίζουν που είναι καθρέφτης μας. Βλαχομαγκιά, λαμογιά, ουγκα ουγκα, στον πιο αδύναμο μαγκιά στον πιο δυνατό Φιλιππινέζα. Όλες τις αρετές του νεοέλληνα ενσαρκώνει το δίποδο ον. Και φυσικά ένα κράτος μπανανία όπου δεν γίνεται καμμία παρέμβαση σε βάρος του και εννοείται κόμματα χωρίς τσίπα που δεν του σταματούν την υποστήριξη... αυτός είσαι νεοέλληνα και αυτοί σου αξίζουν.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Οι άνδρες δεν κρύβονται πίσω από φουσκωτούς, αρχίδι. Έριξε την σφαλιάρα και εξ αφανίστηκε πίσω ο κλανιάρης.

Τουλάχιστον βέβαια ως λαός έχουμε πάντα αυτούς που μας αξίζουν που είναι καθρέφτης μας. Βλαχομαγκιά, λαμογιά, ουγκα ουγκα, στον πιο αδύναμο μαγκιά στον πιο δυνατό Φιλιππινέζα. Όλες τις αρετές του νεοέλληνα ενσαρκώνει το δίποδο ον. Και φυσικά ένα κράτος μπανανία όπου δεν γίνεται καμμία παρέμβαση σε βάρος του και εννοείται κόμματα χωρίς τσίπα που δεν του σταματούν την υποστήριξη... αυτός είσαι νεοέλληνα και αυτοί σου αξίζουν.
Καλα όλα αυτά Γιάννη και η αγανάκτιση σου, αλλά τουλάχιστον αυτός τις έριξε σε κάποιον άλλον άντρα που του έβρισε την μάνα.

Ο Κασιδιάρης που εξυμνείς ως τον μόνο σωτήρα της δεξιάς και του έθνους και χτύπησε αναίτια γυναίκα σε ζωντανή σύνδεση δεν εμπίπτει στην κατηγορία αρχίδι κλανιαρης?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Καλα όλα αυτά Γιάννη και η αγανάκτιση σου, αλλά τουλάχιστον αυτός τις έριξε σε κάποιον άλλον άντρα που του έβρισε την μάνα.

Ο Κασιδιάρης που εξυμνείς ως τον μόνο σωτήρα της δεξιάς και του έθνους και χτύπησε αναίτια γυναίκα σε ζωντανή σύνδεση δεν εμπίπτει στην κατηγορία αρχίδι κλανιαρης?
Ο Κασιδιάρης όμως φίλε Γκασπάρ μην ξεχνάς πως μετά εξαφανίστηκε για να γλυτώσει το αυτόφωρο. Δόθηκε ένταλμα σύλληψης, στην συγκεκριμμένη περίπτωση. Σε αυτό το λαμόγιο δεν κουνήθηκε φύλλο.

Και πού ακριβώς είπα πως ο Κασιδιάρης είναι άνδρας ή τιμάει τα παντελόνια του; Εννοείται η κίνηση του να χτυπήσει την Κανέλλη τότε ήταν άνανδρη. Όμως γιατί εκεί υπήρξαν επιπτώσεις και εδώ όχι; Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Και αν θέλει να είναι τόσο άνδρας ο Μπεος και να ρίχνει και καμμία, όταν του γίνεται το ντου να κάθεται εκεί, όχι να κρύβεται πίσω από φουσκωτούς. Φουστανάκι, ε φουστανάκι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,866 μηνύματα.
Kαι οι δυο,πεος και κλασι πασχουν απο την ιδια ασθενεια.Μισανθρωπισμο.Μην τσσκωνεστε ποιος ειναι ο χειροτερος.Κια οι 2 το ιδιο σκατοψυχοι ειναι.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.

Παρατηρώ γενικά πως πλέον η ατομικιστική αντίληψη, έχει περάσει και σε άλλοτε υποχρεώσεις κάθε πολίτη να συμμετέχει στις εκλογικές διαδικασίες. Γενικότερα, φαίνεται πως πλέον καθετί αντιμετωπίζεται με ωφελιμιστική σκοπιά από τον πληθυσμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Άλλο ένα πέταμα των χρημάτων των πολιτών επειδή μερικοί δεν μπορούν πολύ απλά να προσφέρουν στο σύνολο κάτι όταν τους ζητείται, επειδή έχουμε γεμίσει κακομαθημένα που δεν κάνουν τίποτα εάν δεν έχουν ξεκάθαρο ατομικό όφελος (εξ αιρούνται φυσικά οι άνθρωποι με x y πραγματικά προβλήματα που και για αυτούς προβλέπονται αναπληρωματικοί βεβαίως βεβαίως). Λίγες ώρες είναι προσφοράς... Τώρα ας μειώνονται σε κάθε εκλογική αναμέτρηση πόσα χρήματα από τον προϋπολογισμό για βλακείες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Άλλο ένα πέταμα των χρημάτων των πολιτών επειδή μερικοί δεν μπορούν πολύ απλά να προσφέρουν στο σύνολο κάτι όταν τους ζητείται, επειδή έχουμε γεμίσει κακομαθημένα που δεν κάνουν τίποτα εάν δεν έχουν ξεκάθαρο ατομικό όφελος (εξ αιρούνται φυσικά οι άνθρωποι με x y πραγματικά προβλήματα που και για αυτούς προβλέπονται αναπληρωματικοί βεβαίως βεβαίως). Λίγες ώρες είναι προσφοράς... Τώρα ας μειώνονται σε κάθε εκλογική αναμέτρηση πόσα χρήματα από τον προϋπολογισμό για βλακείες.
χαχα την ίδια παρατήρηση συμπλήρωσα και εγώ. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με τη στρατιωτική θητεία, η οποία βλέπω σύντομα να απαξιώνεται όλο και περισσότερο. Αν γινόταν να καταργηθεί κιόλας, θα την είχαν ήδη καταργήσει. Ο κοινοτισμός φαίνεται να εκλείπει στον δυτικό κόσμο όλο και περισσότερο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
χαχα την ίδια παρατήρηση συμπλήρωσα και εγώ
Τα ίδια θα γίνουν και στον στρατό κάποια στιγμή λογικά. Αφού αυτή τη κοινωνία καλλιεργούν οι φιλελεύθεροι αυτή θα υποστούν. Όταν πόσες γενιές τώρα μεγαλώνουν με το εγώ είμαι και κανένας άλλος αυτά θα έχεις. Δεν υπάρχει καμμία αντίληψη περί συλλογικού καλού, υπάρχει μόνον η παρτάρα μου.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Τα ίδια θα γίνουν και στον στρατό κάποια στιγμή λογικά. Αφού αυτή τη κοινωνία καλλιεργούν οι φιλελεύθεροι αυτή θα υποστούν. Όταν πόσες γενιές τώρα μεγαλώνουν με το εγώ είμαι και κανένας άλλος αυτά θα έχεις. Δεν υπάρχει καμμία αντίληψη περί συλλογικού καλού, υπάρχει μόνον η παρτάρα μου.
Ακόμη και οι αριστεροί φιλελεύθεροι, παρόλο που τονίζουν τη σημασία των ατομικών δικαιωμάτων αυτοδιάθεσης, αλλά στα οικονομικά θέματα επιθυμούν το κοινωνικό κράτος (συλλογική οπτική), απαξιούν συλλογικούς θεσμούς, όπως η εκπλήρωση της στρατιωτικής θητείας.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Η νοοτροπία του άκρατου δικαιωματισμού.
Ατομικά δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,846 μηνύματα.
Και αν θέλει να είναι τόσο άνδρας ο Μπεος και να ρίχνει και καμμία, όταν του γίνεται το ντου να κάθεται εκεί, όχι να κρύβεται πίσω από φουσκωτούς. Φουστανάκι, ε φουστανάκι.
Αν θέλουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, όμως, έβρισε πάρα πολύ άσχημα ο νεαρός. Και, εν μέρει, έχασε και το δίκιο του...

Αν σε έβριζε κάποιος όπως τον έβρισε τί θα έκανες ;

Δε δικαιολογώ τον δήμαρχο. Αλλά να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Αν θέλουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, όμως, έβρισε πάρα πολύ άσχημα ο νεαρός. Και, εν μέρει, έχασε και το δίκιο του...

Αν σε έβριζε κάποιος όπως τον έβρισε τί θα έκανες ;

Δε δικαιολογώ τον δήμαρχο. Αλλά να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί...

Δεν αντιλέγω. Προσωπικά τα έχω πει και σε φίλους που τα "γ@μω τη μάννα σου" τα έχουν έτσι στην πλάκα πως για εμένα πες ό,τι θες δεν παρεξηγώ στο χαβαλέ αλλά σε ό,τι αφορά οικογένεια και ιδίως μάννες δεν τα παίρνω στη πλάκα. Όμως εκεί δεν ήταν ένα παρεάκι της πλάκας να παρεξηγηθεί ο μπρο να τις παίξει με τον άλλον. Μιλάμε για έναν Δήμαρχο προς δημότη. Δεν μπορεί η χώρα να προβάλλει μία τέτοια εικόνα με πολιτικούς και πολίτες να πλακώνονται στο ξύλο. Δεν είμαι το ίδιο εγώ και ένας δήμαρχος όπου υποτίθεται ο τελευταίος με εκπροσωπεί εμένα και τα αιτήματά μου.

Εγώ περισσότερο καυτηριάζω τις δηλώσεις του περί εγώ είμαι άντρας, δεν φοράω φουστάνια, ρίχνω και καμμία. Αυτά τα κλασσικά γραφικά βαρύγδουπα που χρησιμοποιεί ο κάθε βλάκας και ρίχνει το τι πραγματικά σημαίνει ανδρισμός (να θυμηθούμε και τον Χαϊκάλη που τις παρενοχλήσεις του τις βάφτιζε αρσενικό παλαιάς κοπής που δεν δέχεται τα όχι). Μιας που αν την τιμούσε την δήλωσή του δεν θα είχε ανάγκη από φουσκωτούς. Για να μην τώρα μιλήσω για κάτι σχόλια προς τον Κασσελάκη που αν τα είχε κάνει κανένας ακροδεξιός ή κανένας της εκκλησίας θα τον έτρεχαν με τίποτα αντιρατσιστικούς νόμους (βλέπε Αμβρόσιο).
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,600 μηνύματα.
Άλλο ένα πέταμα των χρημάτων των πολιτών επειδή μερικοί δεν μπορούν πολύ απλά να προσφέρουν στο σύνολο κάτι όταν τους ζητείται, επειδή έχουμε γεμίσει κακομαθημένα που δεν κάνουν τίποτα εάν δεν έχουν ξεκάθαρο ατομικό όφελος (εξ αιρούνται φυσικά οι άνθρωποι με x y πραγματικά προβλήματα που και για αυτούς προβλέπονται αναπληρωματικοί βεβαίως βεβαίως). Λίγες ώρες είναι προσφοράς... Τώρα ας μειώνονται σε κάθε εκλογική αναμέτρηση πόσα χρήματα από τον προϋπολογισμό για βλακείες.
Με την ίδια λογική όλα τα δημόσια επαγγέλματα θα έπρεπε να τα κάνουν αμισθί ως συμβολή στο κοινωνικό σύνολο. Το κράτος σου επιβάλει ουσιαστικά μια μέρα να τη χάσεις ενώ προσφέρεις εργασία.
αντιρατσιστικούς νόμους (βλέπε Αμβρόσιο).
Στην κυριολεξία παρότρυνε το ποίμνιο του να προβεί σε βιαιοπραγίες, δεν ήταν απλά γραφικότητες ή «αντίθετη γνώμη».
Η νοοτροπία του άκρατου δικαιωματισμού.
Ατομικά δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις.
Εγώ πάλι ξέρω πολλούς άντρες που έχουν εκπληρώσει όλες τις νομικές υποχρεώσεις και πάλι έχουν μειωμένα δικαιώματα. Το να κουνάνε το δάχτυλο αυτοί που ψηφίζουν κατά τους το λες και αστείο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,515 μηνύματα.
Με την ίδια λογική όλα τα δημόσια επαγγέλματα θα έπρεπε να τα κάνουν αμισθί ως συμβολή στο κοινωνικό σύνολο. Το κράτος σου επιβάλει ουσιαστικά μια μέρα να τη χάσεις ενώ προσφέρεις εργασία.
Τα δημόσια επαγγέλματα είναι κάτι το καθημερινό. Είναι μία εργασία. Αυτό το πράγμα είναι αφιερώνεις μία Κυριακή για την κοινότητα. Δεν είναι κατ'εξακολούθησιν. Τότε όντως θα έπρεπε να προβλέπεται μισθός.

Υπάρχουν και υποχρεώσεις σε αυτή τη ζωή. Έχει μάθει ο καθένας στο εγώ του πια.

Στην κυριολεξία παρότρυνε το ποίμνιο του να προβεί σε βιαιοπραγίες, δεν ήταν απλά γραφικότητες ή «αντίθετη γνώμη».
Ναι και κάποια σαΐνια προτρέπουν σε ορμόνες καθυστέρησης ανάπτυξης παιδιών για να αποφασίζουν το φύλο. Να τους μαντρώσουμε και αυτούς;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,600 μηνύματα.
Τα δημόσια επαγγέλματα είναι κάτι το καθημερινό. Είναι μία εργασία. Αυτό το πράγμα είναι αφιερώνεις μία Κυριακή για την κοινότητα. Δεν είναι κατ'εξακολούθησιν. Τότε όντως θα έπρεπε να προβλέπεται μισθός.
Η εργασία δεν καθορίζεται από τη συχνοτητά της. Σε τι διαφέρει από τα υπόλοιπα που κρίνεις ότι πρέπει να αμοίβονται; Αυτες τις ώρες θα μπορούσες εσύ να τις αξιοποιήσεις αλλιώς;
Ναι και κάποια σαΐνια προτρέπουν σε ορμόνες καθυστέρησης ανάπτυξης παιδιών για να αποφασίζουν το φύλο. Να τους μαντρώσουμε και αυτούς;
Άσχετο και παραπληροφοριακό. Δεν υπάρχει κανείς που να λέει κάτι τέτοιο με τρόπο που να μπορεί έστω στο ελάχιστο να συγκριθεί με κάποιον που σε θέση ευθύνης/επιρροής παροτρύνει τον κόσμο να βιαοπραγήσει προς συμπολίτες τους επειδή έτσι γουστάρει.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανείς που να λέει κάτι τέτοιο με τρόπο που να μπορεί έστω στο ελάχιστο να συγκριθεί με κάποιον που σε θέση ευθύνης/επιρροής παροτρύνει τον κόσμο να βιαοπραγήσει προς συμπολίτες τους επειδή έτσι γουστάρει.
Δεν μπορεί να συγκριθεί, γιατί ο χημικός ευνουχισμός ανηλίκων(πολλες φορές μη αναστρέψιμος) είναι κάτι πολύ χειρότερο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Εγώ θα το έθετα αλλιώς. Η ψήφος και η συμμετοχή στα κοινά, εκπληρώνοντας ενδεχόμενη κλήση σου ως μέλος εφορευτικής επιτροπής, για τη διευκόλυνση της διαδικασίας, είναι ένα υποχρεωτικό δικαίωμα. Αν είναι έτσι, για καθετί που πράττουμε στην καθημερινότητά μας, το οποίο έχει αντίκρισμα στην ευρύτερη κοινωνία,θα πρέπει να το βλέπουμε εντελώς ψυχρά και χρησιμοθηρικά. Αυτή είναι η υπερφιλελεύθερη ατομικιστική λογική. Με τη λογική αυτή, να πάψουμε να συμμετέχουμε τόσο στις εκλογικές διαδικασίες, όσο και να μην απαιτούμε παροχές και αίσθημα ασφάλειας από το κράτος. Ας μετατραπούν οι δυτικές κοινωνίες σε μιναρχιστικές, όπου δε θα υπάρχουν στρατοί, σώματα ασφαλείας κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top