Δημοτικές και Περιφερειακές εκλογές 2023

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ecomaniac

Νεοφερμένος

Ο Ecomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Άνετη νίκη Μποκογιαννη και Χαρδαλια δείχνουν οι δημοσκοπήσεις.

View attachment 123137

View attachment 123139
Πολύ λογικά αποτελέσματα με βάση την ανυπαρξία του ΣΥΡΙΖΑ κ του ΠΑΣΟΚ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

πως χαίρεσαι με τον Μπακογιάννη ενώ αγανακτείς με το μπουρδ@λο που είναι η πόλη;
Ναι η πόλη είναι σε ένα κακό χάλι αλλά θαρείτε πως με τον Ηλιόπουλο που είχε βάλει το 19' ή τον Ζαχαριάδη που έχει βάλει τρ θα ήταν καλύτερα; Η απάντηση είναι ΟΧΙ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Πολύ λογικά αποτελέσματα με βάση την ανυπαρξία του ΣΥΡΙΖΑ κ του ΠΑΣΟΚ

Όντως σε αυτές τις εκλογές το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υπάρχουν σχεδόν πουθενά, ειδικά ο ΣΥΡΙΖΑ σε πολλούς δήμους δεν κατέβασε καν υποψήφιους ενώ εκεί που κατέβασε δεν πιάνει ούτε 20%. Προσωπικά θεωρώ ότι στην περιφέρεια θα πάμε σε δεύτερο γύρο καθώς δύσκολα θα πάρει ο Χαρδαλιάς 43% που θέλει την πρώτη Κυριακή. Παρόμοιο σκηνικό και στο Δήμο Αθηναίων όπου ο Μπακογιάννης απέχει 5 μονάδες από το 43%.

Για περιφέρεια θα ψηφίσω τον Χαρδαλιά καθώς είναι ο μόνος που μπορεί να κάνει 2-3 πράγματα στο επιτελικό κράτος.
 

Ecomaniac

Νεοφερμένος

Ο Ecomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Για περιφέρεια θα ψηφίσω τον Χαρδαλιά
Χαρδαλιάς έκανε σχετικά καλή δουλειά στο πολιτικής προστασίας!!
Όντως σε αυτές τις εκλογές το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υπάρχουν σχεδόν πουθενά
Απο εδώ και πέρα σε αυτά τα ποσοστά θα είναι...

Ο κόσμος κατάλαβε από τις εκλογές με ποιο κόμμα μπορεί να πάει έστω κ 1% μπροστά η Ελλάδα
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.
Όντως σε αυτές τις εκλογές το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υπάρχουν σχεδόν πουθενά, ειδικά ο ΣΥΡΙΖΑ σε πολλούς δήμους δεν κατέβασε καν υποψήφιους ενώ εκεί που κατέβασε δεν πιάνει ούτε 20%. Προσωπικά θεωρώ ότι στην περιφέρεια θα πάμε σε δεύτερο γύρο καθώς δύσκολα θα πάρει ο Χαρδαλιάς 43% που θέλει την πρώτη Κυριακή. Παρόμοιο σκηνικό και στο Δήμο Αθηναίων όπου ο Μπακογιάννης απέχει 5 μονάδες από το 43%.

Για περιφέρεια θα ψηφίσω τον Χαρδαλιά καθώς είναι ο μόνος που μπορεί να κάνει 2-3 πράγματα στο επιτελικό κράτος.
Δεν το θεωρώ και σίγουρο ότι θα έχουμε 2ο γύρο στην Αττική. Η δημοσκόπηση δίνει 40% στον Χαρδαλιά με 20% αναποφάσιστους. Νομίζω θα είναι κοντά στο όριο.
 

Ecomaniac

Νεοφερμένος

Ο Ecomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω θα πάρουν πάνω από 43% ο Χαρδαλιάς και ο Μπακογιάννης
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ και σίγουρο ότι θα έχουμε 2ο γύρο στην Αττική. Η δημοσκόπηση δίνει 40% στον Χαρδαλιά με 20% αναποφάσιστους. Νομίζω θα είναι κοντά στο όριο.

Καλύτερα ώστε να μην χρειαστεί να πάμε δυο φορές να ψηφίσουμε 😅😅.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω θα πάρουν πάνω από 43% ο Χαρδαλιάς και ο Μπακογιάννης

Ο Χαρδαλιάς ίσως πιάσει το 43% από την πρώτη Κυριακή και μακάρι καθώς δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή. Για τον Μπακογιάννη δεν ξέρω να σου πω, είναι το πως θα σκεφτούν οι αναποφάσιστοι. Βέβαια στις εκλογές του Ιουνίου η ΝΔ πήρε 42.7% στην Α Αθήνας άρα ποτέ δεν ξέρεις.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν η δημαρχία Μπακογιάννη αν με ρωτάτε, νομίζω γίναμε όλοι μάρτυρες του πόσο ωραία μπορεί να γίνει η πρωτεύουσά μας όταν υπάρχει βούληση.
Η κίνηση στο κέντρο μειώθηκε, τα ΜΜΜ λειτούργησαν άψογα όλη αυτήν την περίοδο και οι νέοι σταθμοί μετρό είναι πραγματικά στολίδια.



Μπράβο στη Ντόρα Μπακογιάννη.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,095 μηνύματα.
Οκ.

Μια άλλη δημοσκόπηση δείχνει μεγάλο προβάδισμα του Μπέου παρά τις τελευταίες άσχημες εξελίξεις στην περιοχή του Βόλου.

Ο Μπέος έχει φοβερή δημοτικότητα στον Βόλο. Θυμάμαι που μιλούσα με Βολιώτες (εκεί 2018-2019) και μου έλεγαν τα καλύτερα, για το πως αναμόρφωσε την πόλη. Άσχετο που σαν άνθρωπος είναι σκουπίδι...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Ε αν είναι να πάρει 42% ο Χαρδαλιάς και ο δεύτερος 17%, καλύτερα, στερείται νοήματος η επαναληπτική ψηφοφορία.

Έχεις δίκιο σε αυτό, γενικά δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να απειλήσει την ΝΔ αυτήν την στιγμή στην Αττική. Ένα ενδιαφέρον στοιχείο είναι το γεγονός ότι οι δημοσκοπήσεις δεν μπορούν να εντοπίσουν τον δεύτερο καθώς μια δείχνουν δεύτερο τον υποψήφιο του ΣΥΡΙΖΑ και μια δείχνουν δεύτερο τον Σγουρό. Ξέρουμε τον νικητή όμως δεν ξέρουμε τον ανταγωνιστή του 😅😅.

Edit: γνωστοί μου που δεν έριξαν ΝΔ στις εκλογές θα ψηφίσουν τον Χαρδαλιά τώρα, αυτό ίσως σημαίνει ότι εκλεγεί από τον Α γύρο.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Ο Μπέος έχει φοβερή δημοτικότητα στον Βόλο. Θυμάμαι που μιλούσα με Βολιώτες (εκεί 2018-2019) και μου έλεγαν τα καλύτερα, για το πως αναμόρφωσε την πόλη. Άσχετο που σαν άνθρωπος είναι σκουπίδι...

Πως έχουν καλές γνώμες για έναν άνθρωπο που είναι κανονικός τραμπούκος;;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,095 μηνύματα.
Σε λειτουργικά ζητήματα υπερ της προστασίας του πολίτη ή βλέπαν στολισμένα δέντρα και γιρλάντες και το θεώρησαν αναμόρφωση;
Πως έχουν καλές γνώμες για έναν άνθρωπο που είναι κανονικός τραμπούκος;;
Από αυτά που μου έλεγαν (και θυμάμαι, γιατί, δεν με πολυένοιαζε τι γίνεται στον Βόλο, να πω την αλήθεια) έπαιρνα μια γενική εικόνα του στιλ «αναμόρφωσε την πόλη», «είναι πολύ πιο καθαρή από πριν» «κάνει δουλειά» και άλλα τέτοια. Δεν ξέρω τι και πως, αλλά για κάποιον λόγο έχει (ή, τουλάχιστον είχε) μεγάλη δημοτικότητα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Εγώ πάντως σε αυτές τις εκλογές θα ψηφίσω τον Χαρδαλια της ΝΔ σε επίπεδο περιφέρειας καθώς είναι ο μόνος που μπορεί να κάνει 2-3 πράγματα σε τόσο σε επιτελικό επίπεδο όσο και στις υποδομές ενώ έδειξε ότι είναι αποτελεσματικός στα χρόνια της πανδημίας και μπορεί να λαμβει αποφάσεις οπότε χρειαστεί.


Τώρα για τον Δήμο Αθηναίων λογικά θα στηρίξω τον Χάρη Δούκα του ΠΑΣΟΚ, όχι επειδή είμαι ΠΑΣΟΚ ούτε επειδή θα άλλαζε κάτι προς το καλύτερο αν εκλεγόταν. Απλά ο Μπακογιάννης έδειξε ότι δεν μπορεί να βγάλει την Αθηνά από την παρακμή που βρίσκεται το τελευταία 15 χρόνια. Άρα απλά θα κάψω την ψηφο μου καθώς κανείς δεν είναι ικανός για τίποτα στο Δήμο Αθηναίων.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.
Απλά ο Μπακογιάννης έδειξε ότι δεν μπορεί να βγάλει την Αθηνά από την παρακμή που βρίσκεται το τελευταία 15 χρόνια.
Καλό το ελαφρύ ξέπλυμα, αλλά δεν δουλεύει.

Η αλήθεια:
Συνέβαλε σθεναρά με το αίμα του ελληνικού λαού στην παρακμή της Αθήνας, τα τελευταία 15 χρόνια εκ των οποίων τα 4 είχε την ηγεσία και αναδείχθηκε παταγωδώς ανίκανος και εγκληματίας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Το 1922 μας έπνιγαν οι Νεότουρκοι του Κεμάλ, το 2023 μας πνίγουν οι νεο-έλληνες του κάθε Μπέου. Και θα τον ξαναβγάλουν.

Αυτός ο τόπος πραγματικά δεν φαίνεται να έχει σωτηρία. Χ σε όλους στις εκλογές. Αντίσταση-Αυτοοργάνωση ΤΩΡΑ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,711 μηνύματα.
Δημοσκόπηση και για την Θεσσαλονίκη. Εδώ βλέπουμε πολύ μικρότερες διάφορες που ίσως οδηγήσουν σε ντέρμπι στον δεύτερο γύρο.

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top