Διήμερη απόδραση κοντά στην Αθήνα

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν ζούμε και σε έναν αγγελικό κόσμο ξέρεις.. (το ξέρεις).

Θα σου πω μια ιστορία (συνηθισμένη):
Κάποτε, πριν χρόνια, είχαμε βρει με την παρέα μου ένα μικρό παραδεισένιο κολπίσκο κάπου στης ακτές της Μεσσηνίας (ούτε καν Αττική), οπου μας άρεσε να πηγαίνουμε συχνά για κολύμπι και αράζαμε εκεί όλη μέρα σχεδόν. Χρόνο με το χρόνο, και από παρέα σε παρέα μαθεύτηκε, το μέρος έπαψε να είναι τόσο σπάνιο και άρχισε ο κόσμος να αυξάνεται.
Ύστερα πλάκωσαν οι σκηνούχοι. Που δεν ήταν απλά μια σκηνή, αλλά ολόκληρα τετραγωνικά καταλάμβαναν με καρέκλες, τραπεζάκια, αιώρες που έστηναν στα γύρω δέντρα, και άλλους συναφείς εξοπλισμούς.

Συνεχίσαμε όμως απτόητοι να πηγαίνουμε στην ίδια παραλία, αν και δύσκολα πλέον βρίσκαμε ίσκιο να καθήσουμε, όλοι κατειλημμένοι. Τα νερά όμως της θάλασσας διάφανα, κατακάθαρα.

Αυτά μέχρι πέρυσι. Είχαμε να πατήσουμε 2 χρόνια και φτάνοντας (μετά δυσκολίας, αφού τα τροχοφόρα έφταναν μέχρι σχεδόν την ακτή) ήταν για να δούμε ξαφνικά το θέαμα, όλη η περιοχή να έχει καταληφθεί από τις γνωστές πλαστικές ξαπλώστρες με τις ομπρελίτσες και το δυνατό ντάμπα-ντούμπα του μπιτσόμπαρου που την είχε οκειοποιηθεί (νόμιμα ή όχι, δεν έχει σημασία).

Κι έλα να μου ξαναπείς για (ουτοπικά) συναισθήματα μοιράσματος, γενναιοδωρίας κλπ.:devil: :D
Τουλάχιστο τη χαρήκατε μερικά χρόνια!
Το άλλο καρκίνωμα δεν ήρθε; Τα σκάφη;
Νομίζω δυο καρκινωματα υπάρχουν στις όμορφες παραλίες: οι ομπρέλες (απ έξω) και τα σκάφη (από μέσα).

Εμένα προσωπικά με στενοχωρούν περισσότερο τα σκάφη, που φτάνουν πολύ έξω. Κανονικά υπάρχει νομοθεσία, που τους επιτρεπει να φτανουν μέχρι κάποιο βάθος και κάποια μετρα απ τον αιγιαλό.
Αλλά κανείς δεν τα κρατά. Πρέπει να τσακώνεσαι!:kill::boxing::mastigio:mpinelik::verymad:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Τουλάχιστο τη χαρήκατε μερικά χρόνια!
Το άλλο καρκίνωμα δεν ήρθε; Τα σκάφη;
Νομίζω δυο καρκινωματα υπάρχουν στις όμορφες παραλίες: οι ομπρέλες (απ έξω) και τα σκάφη (από μέσα).

Εμένα προσωπικά με στενοχωρούν περισσότερο τα σκάφη, που φτάνουν πολύ έξω. Κανονικά υπάρχει νομοθεσία, που τους επιτρεπει να φτανουν μέχρι κάποιο βάθος και κάποια μετρα απ τον αιγιαλό.
Αλλά κανείς δεν τα κρατά. Πρέπει να τσακώνεσαι!:kill::boxing::mastigio:mpinelik::verymad:
Εμένα μου τη βιδώνουν τα τζετ-σκι.:angry: Ηχορρύπανση (και όχι μόνο) κι αναστάτωση και της παραλίας και της θάλασσας.

Ναι, ήμασταν τυχεροί όσοι προλάβαμε και χαρήκαμε παρθένες (τέσπα, "ημιπαρθένες") παραλίες.
 

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Τουλάχιστο τη χαρήκατε μερικά χρόνια!
Το άλλο καρκίνωμα δεν ήρθε; Τα σκάφη;
Νομίζω δυο καρκινωματα υπάρχουν στις όμορφες παραλίες: οι ομπρέλες (απ έξω) και τα σκάφη (από μέσα).

Εμένα προσωπικά με στενοχωρούν περισσότερο τα σκάφη, που φτάνουν πολύ έξω. Κανονικά υπάρχει νομοθεσία, που τους επιτρεπει να φτανουν μέχρι κάποιο βάθος και κάποια μετρα απ τον αιγιαλό.
Αλλά κανείς δεν τα κρατά. Πρέπει να τσακώνεσαι

Τουλάχιστο τη χαρήκατε μερικά χρόνια!
Το άλλο καρκίνωμα δεν ήρθε; Τα σκάφη;
Νομίζω δυο καρκινωματα υπάρχουν στις όμορφες παραλίες: οι ομπρέλες (απ έξω) και τα σκάφη (από μέσα).

Εμένα προσωπικά με στενοχωρούν περισσότερο τα σκάφη, που φτάνουν πολύ έξω. Κανονικά υπάρχει νομοθεσία, που τους επιτρεπει να φτανουν μέχρι κάποιο βάθος και κάποια μετρα απ τον αιγιαλό.
Αλλά κανείς δεν τα κρατά. Πρέπει να τσακώνεσαι!:kill::boxing::mastigio:mpinelik::verymad:
Όπως θεωρεί κανείς το χειρότερο. Όχι πως υποτιμώ τα αναφερθέντα. Αλλά να κατεβαίνεις μετά από χρόνια σε μιά παραλία όπου για να μην ανάψεις τους δίσκους στην R GS κατέβαινες με δευτέρα-πρώτη εναλλάξ
(δικάβαλο με μπαγκάζι φουλ) και έβρισκες μιά τροπική παραλία με μόνο μιά παράγκα για τα απολύτως απαραίτητα (όμως φοβερά κοκτέιλσ με ρούμι μαύρο) με ντηζελογεννήτρια και πλέον τα τετρακίνητα να παρκάρουν δίπλα στην ψάθα σου και απ΄ τα ντεσιμπέλ των σαμπ να τρεμουλιάζει το νοσταλγικό εντόσθιο...
Θλίψη γμτ

(κυρία Τούβλο συγγώμη. Δεν ξέρω γιατί η παράθεση διπλασιάστηκε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Όπως θεωρεί κανείς το χειρότερο. Όχι πως υποτιμώ τα αναφερθέντα. Αλλά να κατεβαίνεις μετά από χρόνια σε μιά παραλία όπου για να μην ανάψεις τους δίσκους στην R GS κατέβαινες με δευτέρα-πρώτη εναλλάξ
(δικάβαλο με μπαγκάζι φουλ) και έβρισκες μιά τροπική παραλία με μόνο μιά παράγκα για τα απολύτως απαραίτητα (όμως φοβερά κοκτέιλσ με ρούμι μαύρο) με ντηζελογεννήτρια και πλέον τα τετρακίνητα να παρκάρουν δίπλα στην ψάθα σου και απ΄ τα ντεσιμπέλ των σαμπ να τρεμουλιάζει το νοσταλγικό εντόσθιο...
Θλίψη γμτ

(κυρία Τούβλο συγγώμη. Δεν ξέρω γιατί η παράθεση διπλασιάστηκε)
επειδή ήταν σοφή κουβέντα:ok:
 

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
επειδή ήταν σοφή κουβέντα:ok:
μα την αλήθεια το δέχομαι!!! Αχαχαχχ
(θα προσέθετα πως το ενστερνίζομαι και δη ένθερμα, όμως είναι επώδυνα γνωστές οι παρεξηγήσεις στο νετ όπου μιά λίιιιγο υπερβολικούτσικη κουβέντα με απόλυτα καλή διάθεση και ιδίως με χαμόγελο, ερμηνεύεται σαν ειρωνεία)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα...κι εγώ συγγνώμη, αλλά αυτό ήταν όλα τα λεφτά...:P
όχι, όχι! Διαφωνώ, εν γνώσει κάθε κινδύνου καρούμπαλου. Τα λ7 όλα ήταν η αρχική, αυθόρμητη -οκ, όσο εφικτή, του χώρου επιτρέποντος- απάντηση του θιγόμενου οικοδομικού υλικού
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
όχι, όχι! Διαφωνώ, εν γνώσει κάθε κινδύνου καρούμπαλου. Τα λ7 όλα ήταν η αρχική σας αυθόρμητη -οκ, όσο εφικτή, του χώρου επιτρέποντος- απάντηση.
Ωωωω...σας ευχαριστώ, θερμά...

Αφήστε που έμαθα (γιατί δεν το ήξερα...) ότι το λ7 είναι...τα λεφτά. Κάτι μάθαμε και σήμερα...Και είστε υπεύθυνος...
 

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ωωωω...σας ευχαριστώ, θερμά...

Αφήστε που έμαθα (γιατί δεν το ήξερα...) ότι το λ7 είναι...τα λεφτά. Κάτι μάθαμε και σήμερα...Και είστε υπεύθυνος...
ω χριστέ μου πατάτα. Του τομαριού μου εννοείται. Παρά την εντελώς κατόπιν εορτής απόπειρα μπαλώματος. Δεδομένου πως η αγαπητή τούβλο υποδύεται τόσο πειστικά την μακρόθυμη ανίερη τράγα.
( την συμβολη γνωστου και εξαιρετέου -σχεδόν- φορουμοευθυνόφοβου στην κλασική σας παιδεία :ρ ας μην σχολιάσω αχαχχ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top