Διαδηλώσεις

Συμφωνείτε με τη νέα ρύθμιση για τις διαδηλώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Ναι

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 9 64.3%
  • Περίπου (σχόλιο)

    Ψήφοι: 1 7.1%

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Νταξει για το πρωτο τα βρηκαμε :) Το κατι παραπανω, εξάιτιας νευρων πρεπει να το ξεχναμε αμεσα.

Και για το αλλο δεν εχεις αδικο.Η αστυνομια ομως εχει τοσα μεσα,εξοπλισμο γιαυτο περιμενα(λεμε τωρα ) να βοηθησει σε αυτο.Αλλα οτι δεν καναμε τιποτα ειναι ανακριβεια.Οτι μπορεσαμε το προσπαθησαμε.
Ενα παιδι που ειπε κατι σε μπαχαλους του την πεσανε κιολας.Και δεν ειανι ευκολο να πεις παω να του την πεσω οταν ξερεις οτι ανα πασα στιγμη μπορει να σου φερει πετρα στο κεφαλι.Οι ματαδες τουλαχιστον εχουνε τον εξοπλισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,057 μηνύματα.
1)
Ο emufear δεν ειναι φιλος μου εινια απλα γνωστος.
2)
Αλλο μπαχαλοι αλλο αναρχικοι.Το οτι καποιοι απο αυτους ειναι βαλτοι ωστε να δωσουν αφορμη ωστε να γινει καταστολη της πορειας δεν μου απαγορευει να προσδοκω να λειτουργησουν οπως πρεπει και να τους μπαγλαρωσουν.Απλα δεν το κανουν γιατι δεν συμφερει.Δεν αντιφασκω καθολου αποτι βλεπεις.

1) Good for you...

2)Αντιφάσκεις σε αυτά που έχω σε bold. Πως γίνεται να προσδοκείς η αστυνομία να συλλάβει κάποιους που εσυ υποστηρίζεις ότι είναι βαλτοί της; Εκεί είναι η αντίφαση. Αν είναι βαλτοί, τότε η απάντηση είναι αυτή που σου υπογράμμισα και καλώς που το κατάλαβες.

Όσο για το προκλητικός που είπες μια σελίδα ή δύο πιο πρίν, κάνεις λάθος. (Ότ)αν θα εκτιμήσεις όσα έκαναν άλλοι για να είσαι εσυ καλά, θα καταλάβεις ότι τα λόγια μου έχουν βάση. Τώρα κάνε τα λάθη σου και μάθε από αυτά. Μόνο μη μου στερείς το δικαίωμα μου να δίνω τα μαθήματά μου, μη σπας τους κόπους άλλων και μην εμποδίζεις τον απλό πολίτη να πάει στη δουλειά του γιατί η συμπαράσταση από τους πολίτες δεν έρχεται με το να καταπατάς τα δικά τους δικαιώματα για να κάνεις το κομμάτι σου.

Την πολιτική στα βασικά την ξέρω πως λειτουργεί από τότε που εσυ με τον emufear ήσασταν πολύ μικρότεροι, άσε λοιπόν να ξέρω κάτι παραπάνω κι εγω και ο Γιάννης που συν τοις άλλοις του βγαίνει ο πάτος να συντηρήσει ενα σπίτι και μια γυναίκα και τον εαυτό του. Έκεί σε θέλω... βγες να δουλέψεις να δεις πως πονάει, να δω μετά αν θα χεις χρόνο να είσαι δίπλα στο Μανώλη να αγωνίζεστε.;)

Ως τότε, άκου και μάθαινε... γιατί έχεις πολλά ακόμα να μάθεις!

Λοιπόν, το κουράσαμε! Γεια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μπράβο, όταν μεγαλώσω, θα γίνω μικροαστός και δε θα με νοιάζουν οι σφαγές των αμάχων από τους Αμερικανοεβραίους, τα μικρά παιδιά που δεν έχουν να φάνε αλλά και τα εγχώρια, ανεργία, ασφαλιστικό, χαμηλοί μισθοί κτλ..

Νομίζεις ότι δεν θέλω δωρεάν παιδεία για τα παιδιά μου, ε; Ο αδερφός μου 30 είναι και τον βλέπω πως ζορίζεται για την οικογένειά του. Και τους γονείς μου τους βλέπω, πόσο δυσκολεύονται οικονομικά, μείνε ήσυχος..

Η καλύτερη συμβουλή για την πάρτη σου Valder είναι: Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια φίλε μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Aπο εσενα ειδικα δεν προκειτε να μαθω τιποτα να εισαι σιγουρος για αυτο...good for me

Το οτι πανε ολα σκατα δεν με αποτρεπει απο το να ελπιζω.

Και ρωταω ..αφου ολοι ειναι πετυχημενοι και σωστοι γιατι ο κοσμος παει κατα διαολου?

Μουχαχαααα λευτερια στον Οτσαλαν ρε....μην εκπροσωπεις ετσι αυθαιρετα τους πολιτες γιατι η εκπροσωπηση δεν ειναι αυτοκλητη ποτε.Εγω και ο μανωλης ειμαστε καπου 10.000 ο καθενας.

Ζητω ο μικροκοσμος.....ενα ζητω για αυτους που βολευονται με οσα τους πλασαρουν
Σκατα στα ονειρα μην ονειρευεστε ρε γιατι οι αλλοι θελουν να πανε στις δουλειες τους...



Επιστρεφω στο κλουβι μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Έλεγα πως είμαι ρεαλιστής όπως με μεγάλωσαν οι δικοί μου αλλά τελικά είμαι ενας μεσοαστός αφού δεν βοηθάω αδιαφορώντας να σπάσουνε βιτρίνες και να οι αστυνομικοί να βαράνε κόσμο.Είμαι χαζός που δεν φονάζω τόσο καιρό στους δρόμους γιατί σίγουρα ο καθημερινός πωλήτης που πάει στη δουλειά του έχει ανάγκη να με ακούσει να γκαρίζω για να αφιπνιστή.Ίσως να είμαι νοθρός που δεν κρατάς αλυσίδες σε πορείες και δεν λέω σε γενικές συνελεύσεις "Τί θές ρε φίλε ξύλο".Ίσως είμαι ξενέρωτος που δεν βρίζω όλους τους αστυνομικούς οικογενειάρχες και μη.
Εντάξει ρε Μανώλη εσένα σε μεγαλώσανε με γαλλικά και πιάνο κάτι θα ξέρεις παραπάνω από επαναστάσεις...

Εγώ μεγάλωσα με αρβανίτικα και ντέφι και δεν έμαθα να είμαι επαναστάτης κατάντησα ένας μεσοαστός με τα παραπάνω παραπτόματα...

Έχεις δίκιο...

//edit
Σόρρυ εμείς στην χίο δεν ξέρουμε από καλό λάδι παρά μόνο απο μαστίχα..
ΕΟΤ για μένα συνεχίστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Οκ... ξαναδιάβασε τώρα τι λέω.. :)
Κρητικός είμαι μεγάλε.. σωβινιστής βέβαια, δεν είμαι ούτε το χρησιμοποιώ σαν επιχείρημα αλλά μην ακούω και μπούρδες. Μισός κρητικός και μισός Κύπριος είμαι, άραξε λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Έλεγα πως είμαι ρεαλιστής όπως με μεγάλωσαν οι δικοί μου αλλά τελικά είμαι ενας μεσοαστός αφού δεν βοηθάω αδιαφορώντας να σπάσουνε βιτρίνες και να οι αστυνομικοί να βαράνε κόσμο.Είμαι χαζός που δεν φονάζω τόσο καιρό στους δρόμους γιατί σίγουρα ο καθημερινός πωλήτης που πάει στη δουλειά του έχει ανάγκη να με ακούσει να γκαρίζω για να αφιπνιστή.Ίσως να είμαι νοθρός που δεν κρατάς αλυσίδες σε πορείες και δεν λέω σε γενικές συνελεύσεις "Τί θές ρε φίλε ξύλο".Ίσως είμαι ξενέρωτος που δεν βρίζω όλους τους αστυνομικούς οικογενειάρχες και μη.
Εντάξει ρε Μανώλη εσένα σε μεγαλώσανε με γαλλικά και πιάνο κάτι θα ξέρεις παραπάνω από επαναστάσεις...

Εγώ μεγάλωσα με αρβανίτικα και ντέφι και δεν έμαθα να είμαι επαναστάτης κατάντησα ένας μεσοαστός με τα παραπάνω παραπτόματα...

Έχεις δίκιο...

//edit
Σόρρυ εμείς στην χίο δεν ξέρουμε από καλό λάδι παρά μόνο απο μαστίχα..
ΕΟΤ για μένα συνεχίστε...

Do it! - Τζιμης Πανουσης
Μπερδευτήκαν τα σφυριά με τα δρεπάνια
ξεμυαλίσανε τ' αλάνια
τα τεντώσανε σε κόκκινα ντιβάνια
αγγαρεία στα καζάνια

Στου υπαρκτού σοσιαλισμού το σταυρουδάκι
με καρφώσανε οι δράκοι
με τρυπήσανε με κάνανε σουβλάκι
να με μασουλάνε οι βλάχοι

Πάρε το σφυράκι σου
χτύπα το καρφάκι σου
πήγαινε στον άρχοντα
πάρε τα τριάκοντα

Γείτονά μου πουλημένε,
λύκε μεταμορφωμένε,
σήκω στάσου
για τα δικαιώματά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά το σκίσατε το θέμα! Στην πυρά οι mods!!
Εγώ πιστεύω ότι χάνετε την ουσία! Και αυτό γιατί σε αυτήν την χώρα δεν έχουμε μέτρο αλλά και καμιά κοινωνική αλληλεγγύη!
Δεν συμφωνώ να καταργηθούν οι διαδηλώσεις αλλά όταν για ψιλοπήδημα καθημερινά ταλαιπωρείς τον κόσμο επειδή ή βαριέσαι να δουλέψεις ή γιατί το θεωρείς μεγαλό ατού στο βιογραφικό σου σαν φοιτητής τότε το κράτος δεν πρέπει να κάνει και κάτι για να προστατέψει τα θύματα της ιστορίας?

Δεν λέω ότι το κράτος είναι καλό και αθώο στην όλη φάση, αλλά ως γνωστόν όλοι οι τρομεροί διαδηλωτές των φοιτητικών χρόνων, έχουν πάντα στο μυαλό τους ότι ότι πάει να γίνει είναι χάλια! Ποτέ δεν ξεχωρίζουν τα καλά από τα κακά και αυτός είναι ένας βασικός λόγος που η υπόλοιπη κοινωνία γελάει μαζί σας! Σας βαπτίσαν ευαίσθητους στα κοινωνίκα θέματα και όπως είπαν στην μύγα έχετε χέσει όλο τον κόσμο!

Επίσης σε κάποια ζητήματα καλό είναι να προσγειωθείτε και λίγο στην πραγματικότητα! Αυτά που περνάνε πολλές φορές δεν είναι επιλογή του κράτους αλλά της ΕΕ!Απλά το κράτος επιλέγει σε ποια θα συνεχίζει να πληρώνει πρόστιμο εως ο κόμπος να φτάσει στο χτένι!

Πιστεύω ότι κανένας από τους φίλους εδώ δεν θα είχε πρόβλημα ο κόσμος να διαδληώνει για τα δικαιώματα του! Αλλά να είναι επί της ουσίας και όχι γιατί είπαν στον δημόσιο να δουλέψει και λίγο! Όταν ένα δικαίωμα σου το καταχράζεσαι τότε πως περιμένεις να δεις αλληλεγγύη κύριε διαδηλωτά και ειδικότερα όταν εσύ αδιαφορείς πλήρως όταν κάποιος έχει πρόβλημα επί της ουσίας!

Με τις χαζομάρες όλων των αρηγών στην ελευθερία διαδήλωσης απλά κανένας δεν συμπαθεί τους άλλους! Μόνο για προβλήματα παγκόσμιας ειρήνης ξέρουμε να δείχνουμε ευασιθησία αλλά για τα εσωτερικά προβλήματα ότι να είναι!

Και να τελειώσω με ένα πράγμα μόνο! Ο κομματισμός,αριστερισμός και παλεύω για τα δικαιωματά μου είναι trend στα φοιτητικά χρόνια και από το σύνολο όλων αυτών βγαίνουν κερδισμένοι λίγοι που απλά εκμεταλευτήκαν όλα τα υπόλοιπα μοδάτα ζώα και μετά κάνουν ακριβώς το ανάποδο από αυτό όταν διαδηλώναν! ΕΠίσης Κύριε φοιτητά που σκίζεσαι στους καφέδες και μηνιαίως για χαβαλέ και μόνο ξοδεύεις τα μισά από την σύνταξη ενός χαμηλοσυνταξιούχου και δεν έχεις δουλέψει ποτέ ΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ?

Είδαμε και πόσο κυνηγάτε τα προβλήματα σας, όταν πραγματικά κάνετε κάτι για την στέγαση,εγκατάσταση και δωρεάν παιδεία !!Έχω παρακολουθήσει και εγώ τις συνελεύσεις και ξέρω ακριβώς το σύστημα, και το πως δουλεύει ο συνδικαλισμός γενικά!

Δεν αναφέρομαι απευθείας στους vaguraw και emufear αλλά τα παιδεία εκφέρουν κάποια σωστά θέλω αλλά όπως και τότε χάνουν την ουσία για όλους τους παραπάνω λόγους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top