Διασκέδαση στο σπίτι ή έξω;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η Αθήνα ποτέ δεν πεθαίνει...μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει και μετά....προς την δόξα τραβά! :P :redface:

Βράδυ Τετάρτης. Έξοδος για ένα χαλαρό ποτάκι. 23.00 άφιξη στο Γκάζι. Λέμε θα βρούμε εύκολα να παρκάρουμε, μιας και είναι μέση της βδομάδας, οπότε μπήκαμε μέσα στο Γκάζι για να παρκάρουμε. Ναι...θα θέλαμε. Τελικά, παρκάραμε κοντά στις γραμμές από κάτω γιατί οι θέσεις parking ήταν...μηδενικές! Κατευθυνόμαστε προς ένα μαγαζί που συνήθως το ΣΚ παίζει πολύς χορός, το αντικρίζουμε άδειο αλλά δεν μας πτόησε μιας και μας είπε η κοπέλα στην είσοδο πως έχει live σε λίγο. Ε...για να μην πολυλογώ...μέχρι τις 12.30 όλα τα άδεια τραπεζάκια, ήταν πλέον γεμάτα και ίσα ίσα χωρούσες να περάσεις ενδιάμεσα. Ποτά να έρχονται και να φεύγουν....κτλ κτλ (σημείωση: τιμή ποτού 8 ευρώ).
πφ...που είναι εκείνες οι μέρες στην Βουδαπέστη που έπαιρνες cocktail με 3 euro...

Υπόθεση 1η: Ο Έλληνας δεν χαμπαριάζει τίποτα και ακόμα και Τετάρτη βράδυ θα βγεί και θα γλεντήσει...με τι λεφτά; ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

Υπόθεση 2η: Μάλλον οι έξοδοι έχουν περιοριστεί και αυτή ήταν μία από τις λίγες εξόδους μιας και είχε live...

Δεν ξέρω...:worry:

Τα συμπεράσματα δικά σας.

:redface:

Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε..
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..

Θα έλεγα ότι στις εξής περιοχές έχει ακόμα πολύ κόσμο...μέχρι και καθημερινές: Γκάζι, Ψυρρή, Κολωνάκι, Εξάρχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το καλοκαιρακι την κανεις χαλαρα για εξω,οσο αντεχει η τσεπη σου φυσικα,το χειμωνα παιζει αρκετα να μαζευτεις σε κανα σπιτι.
Καλη παρεα να υπαρχει και οπου και να σαι καλα θα περασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εμενα παλι ολες μου οι εξοδοι εχουν σχεση με παιδικες χαρες, παιδικα παρτυ, παιδοτοπους, παρκα, παιδικα θεατρα κτλ μιας και ολοι μου οι φιλοι/ες παντρευτηκαν και εχουν παιδια και δεν μπορουν να πανε πουθενα περα απο τα παραπανω.
Οποτε ακολουθω κι εγω.


Ομολογω οτι μου εχει λειψει λιγο η νυχτερινη διασκεδαση με φιλους/ες.

Θυμηθηκα τωρα μια ατακα του Δεσμωτα που ειχε πει (μεσα σε ολα τα αλλα :D ) οτι ειχε πιασει τον εαυτο του να διασκεδαζει με τη μουσικη του σουπερ μαρκετ.

Δεν ξερω αν το εννοουσε ο Δεσμωτας, αλλα εμενα οντως μου χει συμβει αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εμενα παλι ολες μου οι εξοδοι εχουν σχεση με παιδικες χαρες, παιδικα παρτυ, παιδοτοπους, παρκα, παιδικα θεατρα κτλ μιας και ολοι μου οι φιλοι/ες παντρευτηκαν και εχουν παιδια και δεν μπορουν να πανε πουθενα περα απο τα παραπανω.
Οποτε ακολουθω κι εγω.


Ομολογω οτι μου εχει λειψει λιγο η νυχτερινη διασκεδαση με φιλους/ες.

Θυμηθηκα τωρα μια ατακα του Δεσμωτα που ειχε πει (μεσα σε ολα τα αλλα :D ) οτι ειχε πιασει τον εαυτο του να διασκεδαζει με τη μουσικη του σουπερ μαρκετ.

Δεν ξερω αν το εννοουσε ο Δεσμωτας, αλλα εμενα οντως μου χει συμβει αυτο!

δηλαδη εισαι σε φαση που θες να βγεις με τουσ φιλους σου βραδυ και να το καψετε, και δεν μπορειτε ? ή δεν παιζει διαθεση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ε λογικά εννοεί ότι δεν μπορούν οι φίλες/οι της να αφήσουν τα παιδιά τους και τα παίρνουν μαζί και ως γνωστό δεν μπορείς να διασκεδάσεις με την ψυχή σου χωρίς να έχεις το μυαλό σου στα παιδιά, μην κάνουν καμιά βλακεία π.χ.

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερες προτίμησεις σχετικά με την ερώτηση του thread. Το κυριότερο είναι να έχεις την κατάλληλη παρέα, τα υπόλοιπα τα θεωρώ λεπτομέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
εξω για χαλαρα πραγματα ομως αλλιως σπιτακι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
συνηθως σπιτι.εκτος σπιτιου πα βολτες.οι καφετεριες τα μπαρ δεν ειναι ιδιαιτερα του γουστου μου.Θεωρω οτι το εξω πρεπει ναναι κυριολεκτικο.Σε πλατειες με κατι απτο περιπτερο σε παρκα ΕΞΩ.Συνηθως μεσα με σπιτικους η απεξω μεζεδες, ντρινκς,ταινια,κουβεντα,επιτραπεζια,και μασκα ομορφιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Καποιες φορες προτιμω να καθομαι μεσα και να βλεπω ταινιες...καποιες παλι θελω να βγω για ενα ποτο!! αναλογως τη διαθεση...αλλα και καθε βραδυ εξω να πω την αληθεια βαριεμαι!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Όλα τα party animal εδω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Καλή παρέα να υπάρχει και το μέρος βρίσκεται..!!(μέσα..έξω..δεν έχει σημασία.!!);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το εξω εχει την γλυκα του και την δροσια του, ενω το μεσα εχει την ομορφια και την ζεστασια του! Η ισσοροπια ειναι το καλητερο!
Οταν ειμαι ηρεμος απολαμβανω απιστευτα το να ειμαι σπιτι, ακομα και μονος, με μοναδικη παρεα λιγη μουσικη, λιγο φαΐ και αρκετο ποτο!
Οταν παλι δεν υπαρχει ηρεμια, κατι με τραβαει προς τα εξω για να μπορεσω να ηρεμισω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικά και έξω. Σε ένα από τα πολλά internet cafe που υπάρχουν στην πόλη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Με καλή παρέα, και τα 2 γαμάτα είναι!!
Αλλά σπίτι είναι καλύτερα πιστεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια είμαι σπιτόγατα!! Ίσως γιατί πιο παλιά εβγαινά συνέχεια έξω!
Πλέον πιστέυω πως το καλύτερο είναι η ισορροπία και κυρίως η καλή παρέα!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;
γιατι δεν εχουν λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κάποτε ήμουν πολύ κλαμπόβια, αλλά τώρα έγινα πολύ μίζερος άνθρωπος.
Στα διάλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όταν έχεις καλή παρέα παντού ωραία περνάς:D

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάτι από τα δύο γιατί είναι διαφορετικά, το καθένα έχει τη χάρη του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εξαρταται την παρεα,τον καιρο και την διαθεση
εγω γενικα αμα εχει δροσια προτιμω εξω (ειδικα απογευμα)
αλλα και στο σπιτι εχεις περισσοτερη ηρεμια
βασικα θα ελεγα και τα 2, εμεις παντως με την παρεα μου παμε πρωτα εξω και μετα σε καποιο σπιτι (καμια φορα και το αντιθετο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εμενα δε μάρεσει να βγαινω πολυ εξω επειδη δε μάρεσει
να με βλεπουν και να βλεπω κανεναν.
Πισττευω παντως οτι στο σπιτι μπορεις να περασεις καλα είτε
μονος/η σου βλεποντας καμια ταινια ή ακουγοντας μουσικη
είτε και με παρεα ενώ αμα βγεις έξω θα πας οποσδηποτε με
παρεα. Επισης στους καιρους που ζουμε στο σπιτι πεφτει πολυ
πιο οικονομικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Με καλή παρέα όπου και να σαι είναι τέλεια!Και ειδικά στις μέρες μας που δεν υπάρχει φράγκο και το σπιτάκι καλό είναι!2-3 μπυρούλες μουσικούλα ταινία και τη βγάζεις λάδι!Άμα είστε και πολλοί έχει φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top