Διαφωνίες μέσα στη σχέση

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ο χρονος δηάδη του sex μετα απο καβγα ειναι πολυ πλασματικος.
Συμφωνώ απόλυτα! Συνήθως θες κάποιες ώρες για να φύγει η ένταση. Δεν μπορείς έτσι μέσα σε δυο λεπτά να αλλάξεις συνασθήματα! Εκεί που είσαι θυμωμένος, -μπαμ- έγινες τρυφερούλης!Θέλει χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ρωτας γενικα αλλα εαν μου επιτρεπεις να σου πω, μπορω να σου πω πως εξαρταται το "μετα" kakerlaki...
Και τι εννοω...προσωπικα οταν θα τσακωθω,επειδη δεν τσακωνομαι (ή μαλλον κανω τα παντα για "να μην") για ανουσια θεματα, δεν μπορω να ειμαι στο καπακι αγκαλιτσες και φιλακια και sex...
Το "καλυτερο sex" που -και καλα- ακολουθει ειναι γιατι απλουστατα μετα τον καβγα και οταν ηρεμησουν τα πνευματα το ζευγαρι βλεποντας οτι εχουν "ηρεμισει" ή βλεποντας οτι πρεπει να τα ηρεμισει, του βγαινει αυτο το νταχτιρντι.
Και το το sex ειναι "καλυτερο" γιατι εχει την λιγο περισσοτερη τρυφεραδα (αμυντικος μηχανισμος των ατομων γαι να δειξουν οτι ολα πανε καλα αναμεσα στο ζευγαρι και να ξεχαστει ο καβγας) και πιο εντονο γιατι υπαρχει υπερενταση απο την "μαχη".
Αλλα προσωπικα ειμαι οπως η corpe's bride.
Εαν τσακωθω, απο την μια θελω παση θυσια να λυθει το θεμα (κι αυτο μπορει να παρει ωρες) και απο την αλλη πρεπει να ηρεμησω.
Ο χρονος δηάδη του sex μετα απο καβγα ειναι πολυ πλασματικος.


τι να πω ρε παιδια δηλ. πιστευετε οτι δεν κανουμε μετα ''τετειο''σεχ επειδη επιθυμουμε τον αλλονκ μας στεναχωρησε το οτι εγινε αλλα επειδη εχουμε νευρα μεσα μας κ κα΄ψ΄ες?

τι να πω τοτε δεν θα ξανα επιθυμησω να κανω σεχ μετα απο καβγα...
κ οταν λεω καβγα δεν εννοω φωνες κ τετεια αλλα απλος μια διαφωνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
τι να πω ρε παιδια δηλ. πιστευετε οτι δεν κανουμε μετα ''τετειο''σεχ επειδη επιθυμουμε τον αλλονκ μας στεναχωρησε το οτι εγινε αλλα επειδη εχουμε νευρα μεσα μας κ κα΄ψ΄ες?

τι να πω τοτε δεν θα ξανα επιθυμησω να κανω σεχ μετα απο καβγα...
κ οταν λεω καβγα δεν εννοω φωνες κ τετεια αλλα απλος μια διαφωνια

Καμια σχεση βρε συ.
Δεν εννοω αυτο.Λεω οτι μπορει να ισχυει και το παραπανω που γραφω.(δεν ειναι αυτο που λες εσυ)
Το οτι επιθυμεις τον αλλο πιστευω οτι ειναι δεδομενο απο την στιγμη που εισαι σε μια σχεση και αλλοιμονο αν χρειαζεται καβγας για να το επιβεβαιωσει.:)
Αλλά ξαναλεω:Προσωπικα επειδη οι ανουσιοι τσακωμοι με κουραζουν, μιλαω για πιο "σοβαρους" λογους.Οποιοι και αν ειναι αυτοι μιας και ειναι υποκειμενικο θεμα.
Και ξαναmataλεω οτι δεν καταδικαζω τους τσακωμους...γενικα.Ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν και αυτοι.
Απλως προσωπικα δεν θεωρω οτι δινουν "ζωη" ή ζωντανια στην σχεση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
On topic
Φίλη μου…
Ή δεν υπάρχει επικοινωνία με ταξί σας και απλά χάνεις το χρόνο σου προσπαθώντας να καταλάβεις κάτι που έπρεπε ήδη να καταλάβεις(όπως γιατί μαλώνετε για ασήμαντους λόγους)…ή σας αρέσει την αίσθηση του «σε χάνω και είμαι ευτυχισμένη(μενος) που σε βρίσκω και έρχεσαι πίσω σε μένα μετά από κάθε τσακωμό». Γιατί ο τσακωμός είναι ένα «μικρόψευτοχωρισμό».

Off topic
Ο τσακωμός και η έντονη διαφωνία με ξενερώνουν τόσο πολύ(ανεξαρτήτως θέματος, έντασης, μορφής) που όχι σεξ δεν σκέπτομαι…ούτε αγκαλιές και φιλιά δεν θέλω. γιατί αν θες ρε φίλε να μου δήξεις ότι με αγαπάς και ότι με σκέπτεσαι απλά μη με στενοχωρείς. Μπορούμε να διαφωνήσουμε χωρίς να καταλήγει σε φασαρία…
…σέβομαι την άποψη του άλλου, αλλά πρέπει να γίνει το δικό μου…πολλά ζήτω?…:P
Πλάκα..
… πάντα εγώ κάνω πίσω σε μικρό πράγματα…αλλά και πάλι …δεν είχα ποτέ ανάγκη να «τον χάσω» μέσω τσακωμού για να χαίρομαι με την επανασύνδεση…μʼαρεσει η ηρεμία και τίποτα άλλο…που να βαριέμαι μέχρι αηδία…ηρεμία και πάλι ηρεμία… και τότε να δεις σεξ…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
παιδιά όταν λέμε τσακωμό εννοούμε διαφωνία!
είναι φυσικότατο 2 άνθρωποι να μην συμφωνούν στα πάντα κ πολλές φορές να ανεβαίνουν κ οι εντάσεις. εδώ τσακωνόμαστε με γονείς που μας γέννησαν κ μοιάζουμε κιόλας...
από εκεί κ πέρα, δεν σημαίνει ότι όταν τσακώνεσαι είσαι ευτυχισμένος, κ όταν δεν τσακώνεσαι δεν είσαι. απλά, γνώμη μου από εμπειρία μου, όταν τσακώνεσαι με κάποιον κ δεν συμφωνείς πάντα, μπορείς να δεθείς κ περισσότερο. αυτό δεν ισχύει μόνο στα ζευγάρια αλλά κ στους φίλους. εξού κ κάποιος που είναι κολλητός σου που σε ξέρει από την καλή κ την ανάποδη, σε έχει δει κ έξω φρενών, κ νευριασμένο, ενώ όσο να'ναι κάποιος που σε βλέπει μέσα στην τρελή χαρά, δεν μπορεί παρά να έχει γνωρίσει μόνο αυτά που δεν σε αγγίζουν.

το ίδιο είναι κ με τις σχέσεις. αν δεν τσακωθείς, δεν ξέρεις πως αντιμετωπίζεις μια τέτοια κατάσταση, πως συμφιλιώνεσαι... το ότι κάποιοι από εμάς, μπορούν κ με την συμφιλίωση την βρίσκουν κ στο σεξ είναι ένα ακόμα ερωτικό "παιχνίδι" κ όχι σημαντική ή απαραίτητη προϋπόθεση για σεξ.

από εκεί κ πέρα το αλατοπίπερο στην ζωή τι είναι ρε παιδιά;

χωρίς λύπη δεν μπορείς να εκτιμήσεις την χαρά
χωρίς δάκρυ δεν μπορείς να εκτιμήσεις το γέλιο
χωρίς μοναξιά δεν μπορείς να εκτιμήσεις τον φίλο
χωρίς πόνο δεν μπορείς να εκτιμήσεις την αγάπη...

(mania μην παραξενεύεσαι. άλλωστε κ γω πέρασα 4 χρόνια σχέσης χωρίς ούτε μια κακιά κουβέντα. απλά μετά από κάποια φάση θες λίγο από όλα- με μέτρο εννοείται, κ όχι παρατραβηγμένα-!);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Πως στο καλο καταφερνετε και σαικσιζεστε μετα ακομα να το καταλαβω!
Εχεις τσαντιλες, ο αλλος στην εχει σπασει, θες να του κανεις τη μουρη κρεας, που βρισκετε την ορεξη πια, ωω!

Έλα ντε!

Με τον πρώην καυγαδίζαμε σπάνια έως ποτέ... Έτσι όταν τα έφτιαξα με τον τωρινό, με τον οποίο στην αρχή τσακωνόμαστε συχνότατα (ανά 2 μέρες) νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά... Μετά από λίγο καιρό όμως, όλο και μαθαίνεις τον άλλον και αν υπάρχει και αμοιβαίος σεβασμός οι καυγάδες για μικροπράγματα όλο και μειώνονται.

Τώρα όποτε τσακωθούμε, λύνεται το θέμα σε κανά μισάωρο και η ένταση είναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ μικρότερη από την αρχή, που έβγαινα από τα ρούχα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Τα καβγαδάκια φανερώνουν κατά μία έννοια ότι κάτι λειτουργεί, ότι κανείς δεν μένει στάσιμος κι ότι ο ένας νοιάζεται για τον άλλο, αφού δεν τον αφήνει πολλές φορές να κάνει καμιά λάθος κίνηση.

Είναι πολύ μεγηάλο ψ'έμα ότι τα ζευγάρια πρέπει να είναι σαν τα αποστειρωμένα πρότυπα του Χόλιγουντ που χαμογελάνε πάντα και δεν έχουν κανένα αλλά ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Και στο τέλος χωρίζουν και όλοι λένε για ένα τέλειο ζευγάρι που δεν έδωσε ποτέ δικαιώματα και εν μία νυκτί έσκασε... Αυτά δεν γίνονται από τη μία στιγμή στην άλλη. Συσσωρεύονται τα συναισθήματα και κάποια στιγμή αυτός όυ έμενε στη μούγκα ξεσπαθώνει και τα κάνει όλα λίμπα και συνήθως επωμίζεται την ευθύνη του χωρισμού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ξαναλεω μιας και πιανουμε ακρα.
ΟΣΟ περιεργο και λαθος ειναι ζευγαρια να ειναι σαν αυτα του "hollywood" και να μην διαφωνουν ποτε, αλλα τοσο περιεργο ειναι ζευγαρια να τσακωνονται για ψυλλου πηδημα.
ΚΑΙ σε αυτη την περιπτωση σημαινει οτι ΔΕΝ υπαρχει σωστη επικοινωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι...:/:

γιατι ισως δεν καταλαβα καλα βασικα απευθυνομαι στον μαριο κ την ρουμανα μιλουσατε για μενα? αν οχι δεν καταλαβα καλα

αν ναι ρε παιδακια μου ειπα εγω οτι διαφωνω συνεχεια με τον αντρα μου κ δεν το καταλαβα?:/::/::redface::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω καμια σχεση κακερλακι!:D ;)
Γενικα κι εντελως αοριστα μιλουσα.;)
Τα "ζευγαρια" που εχω στο μυαλο μου (πραγματικα ειναι) δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με το στεκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγω καμια σχεση κακερλακι!:D ;)
Γενικα κι εντελως αοριστα μιλουσα.;)
Τα "ζευγαρια" που εχω στο μυαλο μου (πραγματικα ειναι) δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με το στεκι.

οκ απλα ηθελα να καταλαβω....
:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω με τον αντρα μου πολυ σπανια θα ερθουμε σε κοντρα παντως:worry:
μεχρι τωρα αν εχουμε μαλωσει 1-2 φορες:hmm: και πολυ εβαλα.
νταξ ψιλοδιαφωνιες για πραγματα του τυπου:
αυτος: θελω να παρω αυτο...
εγω: μα δεν ειναι τοσο απαραιτητο τωρα μπορει να γινει και αργοτερα αυτο δεν νομιζεις;:worry:
αυτος: οχι εγω θα το παρω...μπλα μπλα μπλα:P
και ουτω καθ εξης... ναι αυτα υπαρχουν και ειναι λογικο πιστευω.
δεν φτανουμε ποτε ομως σε σημειο τσακωμου...(παιρνει αυτο που θελει τελικα και τελειωνει εκει το θεμα:P :P ):D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι...:/:

γιατι ισως δεν καταλαβα καλα βασικα απευθυνομαι στον μαριο κ την ρουμανα μιλουσατε για μενα? αν οχι δεν καταλαβα καλα

αν ναι ρε παιδακια μου ειπα εγω οτι διαφωνω συνεχεια με τον αντρα μου κ δεν το καταλαβα?:/::/::redface::/::/:
εγω απάντησα στην philis... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top