Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,272 μηνύματα.
οι δε είναι να σταματήσετε να ασχολείστε με την εκκλησία και η εκκλησία με τις απόψεις σας και να μείνει στα θεολογικά της.
Εγώ την νύξη για το θέμα την έκανα για έναν προβληματισμό που είχα μόλις το είδα. Ούτε είπα πως είναι σίγουρο πως θα συζητηθούν τα έκτροπα ούτε και πως αξίζει να λιθοβοληθεί η ενέργεια.
Από κεί και πέρα θα έπρεπε αυτές οι «απόψεις» να μην ακούγονται και θα έπρεπε να έχει διασφαλιστεί το οτι δεν θα ακουστούν καθώς είτε είσαι υπέρ ή κατά της εκκλησίας είναι ενάντια στα ανθρώπινα δικαιώματα και αν ειπωθούν προάγουν ρητορική μίσους.

Μην τα βάζετε με εμένα που είχα αυτόν τον προβληματισμό, ούτε μήνας δεν πέρασε απο όταν η ίδια η εκκλησία έβγαινε και έλεγε τα αίσχη περί ομοφυλοφιλίας και των δικαιωμάτων των συνανθρώπων μας.

Και αν τίθενται τέτοια θέματα (ευρύτερα οχι μόνο για το συγκεκριμένο) δεν θα την αφήσουμε ανενόχλητη.
Αυτό επειδή στην τελευταία πρόταση λες να αφήσουμε «την εκκλησία με τις απόψεις της» .
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
Ντράγκ κουηνς να πηγαινουν σε παιδάκια στρεητ γονιών
Εκκλησία να κάνει σεμινάρια σε γονείς.
Τους πέρασες από ανάκριση και ξες τον προσανατολισμό των ανθρώπων που ήταν σε κάθε εκδήλωση; Ή ξαφνικά θα κάνουμε τους χαζούς ότι η εκκλησία και γενικότερα όλο το σύστημα δεν έχει περάσει από δεν ξέρω και εγώ πότε κήρυγμα υπέρ της «φυσιολογικής πυρηνικής οικογένειας»; Γίνονται κάποιες αλλαγές τα τελευταία χρόνια και ξαφνικά πάθατε αμνησία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.
Τους πέρασες από ανάκριση και ξες τον προσανατολισμό των ανθρώπων που ήταν σε κάθε εκδήλωση;
Μα μέχρι πριν τις 16/2 (γιατι πριν εγινε αυτο με τις ντραγκ κουηνς) δεν υπήρχαν παιδάκια υιοθετημενα απο ομοφυλόφιλους. Λογικο δεν ειναι να κανω μια educated guess ότι τα παιδάκια θα ειναι στρέητ γονιών;

Και δε χρειάζεται το ύφος σε μένα, lose it if you'd be so kind please, μιλάμε ανθρώπινα ήρεμα και φιλικά εδω.

Ή ξαφνικά θα κάνουμε τους χαζούς ότι η εκκλησία και γενικότερα όλο το σύστημα δεν έχει περάσει από δεν ξέρω και εγώ πότε κήρυγμα υπέρ της «φυσιολογικής πυρηνικής οικογένειας»; Γίνονται κάποιες αλλαγές τα τελευταία χρόνια και ξαφνικά πάθατε αμνησία.
Και το 1200μΧ η εκκλησία θεωρούσε βλασφημία την επιστήμη σε κάποια λασποχωρια της Δυτικής Ευρώπης. Πόσο πίσω να τον πάμε τον τσακωμο;

Πες μου πόσο θέλεις κι εγω θα το πάω. Γιατί αυτο που λες εσυ αμνησία, εγω το λεω ανεκτικότητα και προσαρμογή του κόσμου. Ο κόσμος μαζί σας είναι. Δεν σας κυνηγάει με τα ρόπαλα και με τα αναμμένα στουπιά.

Εκείνο που κυνηγιέται πάντως, ΕΙΝΑΙ η πυρηνική κλασσική οικογένεια. Πρόσεξε, δεν είπα φυσιολογική γιατί δεν μου αρέσει ούτε να προσβάλλω τους διαφορετικούς απο εμένα, ούτε να ρίχνω λάδι στη φωτιά.

Οι δυτικές κυβερνήσεις έχουν γίνει το προπύργιο των αλλαγων τις οποίες με περισσή χαρά ευαγγελίζεσαι. Ε ας ειναι κάποιος και το προπύργιο της πυρηνικής οικογένειας. Αν περιμένω από τη ΝΔούλα να διατηρήσει τις αξίες που με εκφράζουν, σώθηκα.

Εσεις έχετε τη ΝΔούλα και μεις την Ορθοδοξία. Μοιρασμένα κι όμορφα. Και ευτυχώς ή δυστυχώς θα επικρατήσει το δικό σας σκεπτικό γιατί η πολιτική ηγεσία είναι αυτή που νομοθετεί.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,019 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Η καλοσύνη των Χριστιανών. Να τη δούμε άλλη μια φορά να τη χαρούμε.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,272 μηνύματα.
Αν κανω λάθος, τότε με συγχωρείτε. Δεν το κατέχω το θέμα μάλλον τόσο καλά. Δείξτε μου το σωστό παρακαλώ.
Μπορεί η υιοθεσία να κατοχυρώθηκε νομικά πρόσφατα, ωστόσο προϋπήρχαν πολλές οικογένειες που είχαν αυτή τη σύσταση.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.
Μα μέχρι πριν τις 16/2 (γιατι πριν εγινε αυτο με τις ντραγκ κουηνς) δεν υπήρχαν παιδάκια υιοθετημενα απο ομοφυλόφιλους. Λογικο δεν ειναι να κανω μια educated guess ότι τα παιδάκια θα ειναι στρέητ γονιών;
Όχι γιατί παιδιά είχαν από πάντα, επίσημα αναγνωρισμένα από τον νόμο δεν ήταν. Κανένας δεν κάνει μια εκδήλωση με συγκεκριμένο ταργκετ γκρουπ γονιών. Ίσα ίσα, θα υποθέσω και εγώ ότι πιο εύκολα θα πήγαινε κάποια ομοφυλόφιλη οικογένεια τα παιδιά της σε τέτοια εκδήλωση. Αντίθετα η εκκλησία θεωρεί εκ των πραγμάτων ότι όλοι όσοι την ακούνε είναι ετεροφυλόφιλοι γιατί το θεωρεί επιλογή.
Πες μου πόσο θέλεις κι εγω θα το πάω.
Αυτό είναι το πρόβλημα, δεν καταλαβαίνετε ότι αυτά είναι θέματα που ισχύουν μέχρι σήμερα και μερικά ακόμα και γεγονότα που έφεραν θανάτους είναι εντός του σημερινού μας αιώνα. Δεν πέρασε ούτε μήνας από τότε που και εδω και στην τηλεοράση και στα σόσιαλ και ΠΑΝΤΟΥ ακούστηκαν εκτρώματα και ειδικά από ιερείς. Άνοιξε οποιοδήποτε ποστ από ομοφυλόφιλη οικογένεια που να έχει βγει η είδηση από το στενό κύκλο επαφών της και πες μου τι θα δεις στα σχόλια. Πόσο όμορφα θα έχουν γράψει και τι θα λένε.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
1709581722991.png


 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Γκέι και δικαιώματα δεν πάνε μαζί. Να τα λέμε όλα.
Αυτά συνέβησαν στο παρελθόν. Ελπίζω να μείνει πάντα παρελθόν. Ελπίζω να γίνει παρελθόν και η ύπαρξη αραβικών χωρών που ακόμα επικρατεί η σαρία. Θέλω να πιστεύω πως οι νέες γενιές θα είναι πολύ πιο ανεκτικές ως προς τους συνανθρώπους τους.
Screenshot_2024-04-14-17-19-39-923_com.facebook.katana.jpg
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σχετικά με τις έρευνες και τα επιστημονικά -υποτιθέμενα- αποτελέσματα τους καθε τόσο στα σόσιαλ η Big Farma το κάνει κάθε μέρα και ξέρουμε όλοι πως. Απλά λοιπόν επανέλαβα τον χειρισμό που έκανε ο προηγούμενος στο σχόλιο του.
Οκ για δειξε μου αυτες τις μελετες των "big pharma" που τις εκαναν γκει και εχουν "υποτιθεμενα" επιστημονικα αποτελεσματα?
Χρησιμοποιείται, τόσο για να περιγράψει έναν που μισεί τους ομοφυλόφιλους όσο και έναν που θεωρεί τον εαυτό του 100% στρέιτ ή δεν θέλει τραβεστί να κάνουν μαθήματα «ευαισθητοποίησης» σε παιδάκια (τα δύο τελευταία είναι παραδείγματα που έχουν γίνει και εδώ μέσα.)
Κανενας δεν σε ειπε γκει αν γουσταρεις μονο το αλλο φυλο. Τωρα αν κυκλοφορείς με τη τσαπου εξω η οποια εχει τατουαζ "μονο μητρες εχει δει" για να μας δειξεις ΠΟΣΟ στρειτ εισαι πολυς κοσμος θα υποθεσει οτι υπερβαλεις πολυ για να κρυψεις κατι.

Γιατι τρανς να μην κανουν μαθηματα ευαισθητοποιησης σε παιδια? Τι φοβασαι οτι θα παθουν?
Πόσο μάλλον όταν φοβούνται και ποινικές συνέπειες λόγω του αντιρατσιστικού νόμου που οποιαδήποτε αντίρρηση σχεδόν στο οτιδήποτε τη βγάζει είτε ρατσισμό είτε ομοφοβία. Π.χ.
Ποιος ειναι αυτος ο νομος και τι λεει? Για δειξε τον μου δεν τον ξερω.

Φαντάζομαι σε αυτή τη σχολή θα διδάσκονται και εναλλακτικές θεραπείες για την ομοφυλοφιλία με την βοήθεια της εκκλησίας.
Υποθετω εισαι πολυ μικρη για να θυμασαι το γκει ξεκατινιασμα των παπαδων της μονης κυθηρων στην ελληνικη τηλεοραση.
να βρίσκονται σε ένα από τα δύο άκρα
Το ενα ακρο ειναι να πετας τους ομοφυλοφιλους απο μπαλκονια και να τους κρεμας στις κολωνες της δεη - πραγματικα γεγονοτα. Στα πιο δικα μας το ενα ακρο ειναι να σου δινουν την επιλογη χημικής στειρωσης η φυλακης αν εισαι γκει η να μην εχεις τη δυνατοτητα να δεις τον για χρονια συντροφο σου στο νοσοκομειο οταν πεθαινει γιατι "δεν εισαι συγγενής" (επισης ολα πραγματικα συμβαντα).

Αυτα ειναι το ενα ακρο. Το αλλο ακρο πιο ειναι αληθεια?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν σας κυνηγάει με τα ρόπαλα και με τα αναμμένα στουπιά.
εισαι σιγουρος για αυτο?



Εκείνο που κυνηγιέται πάντως, ΕΙΝΑΙ η πυρηνική κλασσική οικογένεια. Πρόσεξε, δεν είπα φυσιολογική γιατί δεν μου αρέσει ούτε να προσβάλλω τους διαφορετικούς απο εμένα, ούτε να ρίχνω λάδι στη φωτιά.
Γιατι κυνηγιεται και με ποιο τροπο?
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Κανενας δεν σε ειπε γκει αν γουσταρεις μονο το αλλο φυλο. Τωρα αν κυκλοφορείς με τη τσαπου εξω η οποια εχει τατουαζ "μονο μητρες εχει δει" για να μας δειξεις ΠΟΣΟ στρειτ εισαι πολυς κοσμος θα υποθεσει οτι υπερβαλεις πολυ για να κρυψεις κατι.
Άμα παραθέτουμε κάτι να το διαβάζουμε κιόλας, όχι απλώς κόντρα για την κόντρα. Είπα ότι σε αποκαλούν ομοφοβικό είτε μισείς τους ομοφυλόφιλους είτε θεωρείς εαυτόν 100% στρέιτ (έχουν ειπωθεί μέχρι και εδώ μέσα τέτοια πράγματα), όχι γκέι.
Γιατι τρανς να μην κανουν μαθηματα ευαισθητοποιησης σε παιδια? Τι φοβασαι οτι θα παθουν?
Γιατί είναι πολύ ευαίσθητο θέμα, αφορά μία μειοψηφία και δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή σε τόσο μικρή ηλικία με πράγματα που μπορεί να τους μπερδέψουν τελείως, όπως το να βλέπουν έναν άντρα ντυμένο γυναίκα που τους κάνει πλύση εγκεφάλου για το πώς το άσπρο είναι μαύρο.
Πέρα από αυτό, δεν πάνε απλοί τραβεστί, αλλά ντραγκ κουίνς, και στις ΗΠΑ υπάρχουν περιπτώσεις που πηγαίνουν τα παιδιά τους άθλιοι γονείς σε ντραγκ shows. Κάτι σαν να το πηγαίνεις σε στριπτιτζάδικο δηλαδή, ανήθικη πέρα ως πέρα διαπαιδαγώγηση, συμβαδίζουσα τελείως με τη βρώμικη δύση.
Το ενα ακρο ειναι να πετας τους ομοφυλοφιλους απο μπαλκονια και να τους κρεμας στις κολωνες της δεη - πραγματικα γεγονοτα. Στα πιο δικα μας το ενα ακρο ειναι να σου δινουν την επιλογη χημικής στειρωσης η φυλακης αν εισαι γκει η να μην εχεις τη δυνατοτητα να δεις τον για χρονια συντροφο σου στο νοσοκομειο οταν πεθαινει γιατι "δεν εισαι συγγενής" (επισης ολα πραγματικα συμβαντα).

Αυτα ειναι το ενα ακρο. Το αλλο ακρο πιο ειναι αληθεια?
Το άλλο άκρο είναι οι υιοθετούντες τη woke ιδεολογία, της οποίας λέξης τη χρήση, παρεμπιπτόντως, ύπουλα ειρωνεύονται φανεροί και κρυφοί προοδευτικούληδες, ώστε να χαρακτηρίζεται αμέσως ως γραφικός όποιος την χρησιμοποιεί και να ακυρώνονται τα λεγόμενά του. Παλιά τακτική, δοκιμασμένη.
Αυτό το άκρο, λοιπόν, θέλει να περάσει ως αλήθειες αισχρά ψεύδη του τύπου ότι δεν υπάρχουν δύο φύλα αλλά περισσότερα, ότι δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα φύλα, ότι η αρρενωπότητα ενός άντρα είναι αδιαπραγμάτευτα τοξική, ότι αν δεν γουστάρεις να κάνεις κάτι με μία τρανς επειδή είναι τρανς υπάρχει πρόβλημα με σένα, αφού είναι κανονική γυναίκα σαν τις άλλες και ένα σωρό άλλες τέτοιες ανοησίες.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
το να βλέπουν έναν άντρα ντυμένο γυναίκα
ντραγκ κουίνς, και στις ΗΠΑ

Ντράγκ κουηνς να πηγαινουν σε παιδάκια στρεητ γονιών
Εκκλησία να κάνει σεμινάρια σε γονείς.

και για τα υπόλοιπα βίντεο με τους ντραγκ κουηνς κτλ.

Ένα πράγμα που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί όποτε μιλάμε για ομοφυλοφιλους πρέπει να τους συγχέουμε με τους άντρες ή γυναίκες που ντύνονται και συμπεριφέρονται με το αντίθετο φύλο.

Άλλο να συμπεριφέρεσαι αρρενωπά σε περίπτωση γυναικών και άλλο θηλυκά σε περίπτωση αντρών. Ένας ομοφυλόφιλος όπως και ένας στρειτ μπορεί να έχουν χαρακτηριστικά του αντιθέτου φίλου αλλά δεν θα αρχίσουν να συμπεριφέρονται έτσι.

Όποτε πρέπει να υπάρξει διαχωρισμός μεταξύ αυτών των δυο αρκετά διαφορετικών ομάδων.

Τώρα σχετικά με το θέμα μας πως πιστεύεται ότι ένας άντρας η μια γυναίκα που αγαπάνε το ίδιο φύλο θα αλλάξουν το σεξουαλικο προσανατολισμό ενός παιδιού; Από το να αγαπάει ένα άλλο άτομο που τυγχάνει να είναι το ίδιο φύλο; Δεν μπορώ να καταλάβω τι μας ενοχλεί.

Μια ζωή ζούμε και διαρκώς υπάρχει αυτή η αντιμετώπιση σε αυτά τα άτομα. Αρκετοί ομοφυλόφιλοι ούτε ΛΟΑΤΚΙ ούτε Ντράγκ κουινς ούτε τίποτα από αυτά δεν θέλουν να προσδιορίζονται αλλά το μόνο που θέλουν είναι να είναι δίπλα στο άτομο που αγαπάνε.

Τώρα αν πιστεύεται ότι δεν αξίζουν την αγάπη που ο θεός μας εχει πλάσει ή η ίδια η φύση τι να πω.

Εγώ προσωπικά ευχαριστω τον θεό που γεννήθηκα στη σημερινή ημέρα και όχι πριν 60 χρόνια και δεν μιλάω για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού αλλά γενικά για την ελευθερία.

ας κοιτάξουμε τον εαυτό μας και να αφήσουμε τους ανθρώπους στην ησυχία τους.

Και το ξαναλέω το θέμα μας είναι για τους ομοφυλοφιλους και όχι για το φύλο που είναι και θέλει να προσδιορίζεται και ούτε για την εκκλησία

ΥΓ το κείμενο δεν είναι απάντηση για τον Ηλία και τον Βαλντέρ αλλά γενική τοποθέτηση επι του θέματος
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Ωπα κατσε ενας Ουριηλ απανταει στον Ηλια; Τι inception ειναι αυτο;
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
και για τα υπόλοιπα βίντεο με τους ντραγκ κουηνς κτλ.

Ένα πράγμα που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί όποτε μιλάμε για ομοφυλοφιλους πρέπει να τους συγχέουμε με τους άντρες ή γυναίκες που ντύνονται και συμπεριφέρονται με το αντίθετο φύλο.

Άλλο να συμπεριφέρεσαι αρρενωπά σε περίπτωση γυναικών και άλλο θηλυκά σε περίπτωση αντρών. Ένας ομοφυλόφιλος όπως και ένας στρειτ μπορεί να έχουν χαρακτηριστικά του αντιθέτου φίλου αλλά δεν θα αρχίσουν να συμπεριφέρονται έτσι.

Όποτε πρέπει να υπάρξει διαχωρισμός μεταξύ αυτών των δυο αρκετά διαφορετικών ομάδων.

Τώρα σχετικά με το θέμα μας πως πιστεύεται ότι ένας άντρας η μια γυναίκα που αγαπάνε το ίδιο φύλο θα αλλάξουν το σεξουαλικο προσανατολισμό ενός παιδιού; Από το να αγαπάει ένα άλλο άτομο που τυγχάνει να είναι το ίδιο φύλο; Δεν μπορώ να καταλάβω τι μας ενοχλεί.

Μια ζωή ζούμε και διαρκώς υπάρχει αυτή η αντιμετώπιση σε αυτά τα άτομα. Αρκετοί ομοφυλόφιλοι ούτε ΛΟΑΤΚΙ ούτε Ντράγκ κουινς ούτε τίποτα από αυτά δεν θέλουν να προσδιορίζονται αλλά το μόνο που θέλουν είναι να είναι δίπλα στο άτομο που αγαπάνε.

Τώρα αν πιστεύεται ότι δεν αξίζουν την αγάπη που ο θεός μας εχει πλάσει ή η ίδια η φύση τι να πω.

Εγώ προσωπικά ευχαριστω τον θεό που γεννήθηκα στη σημερινή ημέρα και όχι πριν 60 χρόνια και δεν μιλάω για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού αλλά γενικά για την ελευθερία.

ας κοιτάξουμε τον εαυτό μας και να αφήσουμε τους ανθρώπους στην ησυχία τους.

Και το ξαναλέω το θέμα μας είναι για τους ομοφυλοφιλους και όχι για το φύλο που είναι και θέλει να προσδιορίζεται και ούτε για την εκκλησία

ΥΓ το κείμενο δεν είναι απάντηση για τον Ηλία και τον Βαλντέρ αλλά γενική τοποθέτηση επι του θέματος
Άξια σχολιασμού τα όσα λες, θα το κάνω μόλις ξεπεράσω το σοκ του username σου.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,593 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άμα παραθέτουμε κάτι να το διαβάζουμε κιόλας, όχι απλώς κόντρα για την κόντρα. Είπα ότι σε αποκαλούν ομοφοβικό είτε μισείς τους ομοφυλόφιλους είτε θεωρείς εαυτόν 100% στρέιτ (έχουν ειπωθεί μέχρι και εδώ μέσα τέτοια πράγματα), όχι γκέι.
Ναι αυτο εννοουσα. Να σου πω, διατυμπανιζεις συχνα το οτι εισαι 100% στρειτ? Αν ναι γιατι?

Γιατί είναι πολύ ευαίσθητο θέμα, αφορά μία μειοψηφία και δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή σε τόσο μικρή ηλικία με πράγματα που μπορεί να τους μπερδέψουν τελείως, όπως το να βλέπουν έναν άντρα ντυμένο γυναίκα που τους κάνει πλύση εγκεφάλου για το πώς το άσπρο είναι μαύρο.
Πραγματικα θεωρεις οτι αν ενα παιδι δει εναν αντρα ντυμενο σαν γυναικα η εναν/μια τρανς θα μπερδευτει? Θα μπευρδευτει οτι τι δηλαδη? Θεωρεις οτι αν εσυ εβλεπες εναν τρανς οταν ησουν μικρος θα αρχισες να θελεις να εισαι γυναικα? Θεωρεις οτι ενα παιδι αν δει ενα ομοφυλοφιλο ζευγαρι θα θελησει να γινει γκει? Αν ναι, θα σου πρότεινα να διαβασεις λιγο παραπανω γιατι αυτα ειναι πραγματα γνωστα.

Στους τρανς υπαρχουν κυριολεκτικες ανατομικες διαφορες στους εγγεφαλους τους απο την ωρα που γενιουνται ενω ειναι γνωστο οτι ομοφυλοφιλος εισαι δεν γινεσαι. Κανενα παιδι ποτε οσο μεγαλωνε δεν αναρωτηθηκε αν του αρεσουν τα αγορια η τα κοριτσια. Απλα το ξερουν. Μια τραγικη αλλα ενδιαφερουσα μελετη στο γεγονος οτι η αισθηση του φυλου δεν ειναι ορμονικη η κοινωνικη ειναι η ιστορια του David Reimer ενος παιδιου που σαν βρεφος καταστραφηκε το πεος του και οι γονεις του αποφασισαν να το μεγαλωσουν σαν κοριτσι. Ο ανθρωπος στα 39 του αυτοκτονησε.

Πέρα από αυτό, δεν πάνε απλοί τραβεστί, αλλά ντραγκ κουίνς, και στις ΗΠΑ υπάρχουν περιπτώσεις που πηγαίνουν τα παιδιά τους άθλιοι γονείς σε ντραγκ shows. Κάτι σαν να το πηγαίνεις σε στριπτιτζάδικο δηλαδή, ανήθικη πέρα ως πέρα διαπαιδαγώγηση, συμβαδίζουσα τελείως με τη βρώμικη δύση.
Τα drag show δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με στριπτιτζαδικο. Αλλα καμια ομως, ουτε καν μοιαζουν. Φανταζομαι το ξερεις οτι τα πρωτα drag show ηταν το αρχαιο ελληνικο θεατρο στο οποιο αντρες ντυμενοι γυναικες επαιζαν γυναικειους ρολους. Τα drag show εχουν τραγουδι, ακροβατικα, ταχυδακτυλουργικα και πολυ χαβαλε.

Οχι οτι ενα στριπτιτζαδικο εχει κατι τοσο τρομερο, δεν θελω να σε σοκαρω αλλα ολοι οι ανθρωποι κατω απο τα ρουχα τους γυμνοι ειναι και αν ενα παιδι δει ενα γυμνο σωμα δεν θα παθει τιποτα.

Το άλλο άκρο είναι οι υιοθετούντες τη woke ιδεολογία, της οποίας λέξης τη χρήση, παρεμπιπτόντως, ύπουλα ειρωνεύονται φανεροί και κρυφοί προοδευτικούληδες, ώστε να χαρακτηρίζεται αμέσως ως γραφικός όποιος την χρησιμοποιεί και να ακυρώνονται τα λεγόμενά του. Παλιά τακτική, δοκιμασμένη.
Αυτό το άκρο, λοιπόν, θέλει να περάσει ως αλήθειες αισχρά ψεύδη του τύπου ότι δεν υπάρχουν δύο φύλα αλλά περισσότερα, ότι δεν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στα φύλα, ότι η αρρενωπότητα ενός άντρα είναι αδιαπραγμάτευτα τοξική, ότι αν δεν γουστάρεις να κάνεις κάτι με μία τρανς επειδή είναι τρανς υπάρχει πρόβλημα με σένα, αφού είναι κανονική γυναίκα σαν τις άλλες και ένα σωρό άλλες τέτοιες ανοησίες.

Καταλαβα, οποτε εξισωνεις τα εξις: ο Κώστας Φαλελάκης δεν μπορουσε να κρατησει το χερι του επι 25 χρονια συντροφου του μηνα χατζησαβα μεσα στο νοσοκομειο οταν πεθαινε επειδη ως γκει δεν επιτρεποταν τοτε να τον παντρευτει με το να ειρωνευεσαι καποιον.

Εξισωνεις το να οδηγουν τον αλαν τουρινγκ σε αυτοκτονια επειδη ηταν γκει με το να λεει καποιος οτι η αρρενωποτητα ειναι τοξικη.

Βλεπεις το ποσο ανοητο ειναι αυτο που ισχυριζεσαι?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top