Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αυτό κουνελάκι νομίζω ότι θα γίνεται μόνο στην αρχή, δηλαδή τα πρώτα χρόνια. Μετά η κοινωνία θα το συνηθίσει και ούτε τα ζευγάρια θα είναι δακτυλοδεικτούμενα, ούτε τα παιδάκια τους...

Αυτό είναι σίγουρο αλλά το θέμα είναι πως θα περάσουν αρκετά χρόνια και μέχρι τότε τί γίνεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Καλά το οτι η Ελλάδα δεν είναι χώρα που θα το δεχτεί νομίζω το ξέρουμε γιατί οι περισσότεροι είναι στενόμυαλοι
Δεν θα με πείραζε να νομιμοποιηθεί,γιατί άνθρωποι δεν είναι και αυτοί??
Βέβαια δεν θα ήμουν και τόσο υπέρ στο να υιοθετήσουν κάποιο παιδάκι γιατί πιστεύω θα νιώθει άσχημα όαταν οι γονείς του είναι του ίδιου φύλου και αυτό για το πείραγμα και τα κουτσομπολιά στα σχολεία.


Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα που έχετε γράψει γιάυτό αν είναι άσχετο απο την συζήτηση μην με παρεξηγήσετε
Ναι οκ, αλλά πρέπει να είναι σημαδεμένος γιάτι οι γονείς δεν έμαθαν στα παιδιά τους ότι το διαφορετικό δεν είναι και πάντα άστειο, αρνητικό κτλ κτλ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Αυτό είναι σίγουρο αλλά το θέμα είναι πως θα περάσουν αρκετά χρόνια και μέχρι τότε τί γίνεται???
Αυτός όμως δεν είναι λόγος για να μην προχωράμε μπροστά και με δικαιολογία αυτό να δεχόμαστε την καταπίεση των συνανθρώπων μας εφησυχάζοντας ότι "είναι για το καλό τους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν το εθεσα σαν λόγο αυτο Μισέλ πάνω στην συζήτηση απλά το είπα όχι όμως σαν λόγο για να μην γίνει εγώ είμαι υπερ το είπα και πριν.


Exposed συμφωνώ μαζί σου απόλυτα εδώ γονείς δεν μαθαίνουν στα παιδιά τους ακόμα να μηνκοροιδεύουν τα άλλα παιδάκια με γυαλιά ή σιδεράκια, σκέψου με γονείς ομοφυλόφιλους. Αν οι ίδιοι οι γονείς το κατακρίνουν πώς το παιδί θα πράξει διαφορετικά?? και κάτι τέτοια πίστεψε με με εξοργίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Πέρα του νομοθετικού πλαισίου που πρέπει να αλλάξει
Βασικά δε χρειάζεται να αλλάξει. Πουθενά δε λέει ότι ο γάμος πρέπει να γίνεται μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου. Είναι που ο νομοθέτης το... θεωρούσε προφανές! :hehe:

Υπέρ γενικώς. Και μόνο που το συζητάμε μου φαίνεται περίεργο - δηλαδή γιατί κάποιος να είναι κατά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Βασικά δε χρειάζεται να αλλάξει. Πουθενά δε λέει ότι ο γάμος πρέπει να γίνεται μεταξύ ατόμων διαφορετικού φύλου. Είναι που ο νομοθέτης το... θεωρούσε προφανές! :hehe:

Υπέρ γενικώς. Και μόνο που το συζητάμε μου φαίνεται περίεργο - δηλαδή γιατί κάποιος να είναι κατά;

Συμφωνώ 100%. Παραδόξως όμως υπάρχουν πολλά άτομα που είναι κατά... :( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν το ζευγάρι ομοφυλοφίλων θέλει την επίσημη αναγνώριση του κράτους κανένα προβλημα. Ας παντρευτούν με πολιτικό γάμο. Θεωρώ ότι είναι λάθος όμως να διεκδηκήσουν να πάντρευτούνε με χριστιανικό γάμο είναι λίγο άσχημο σαν εικόνα. Φανταστείτε τον πρώτο ομοφυλόφιλο που θα εμφανιστεί με νυφικό στην εκκλησία, οι υπόλοιπες νύφες τι χρωστάνε να τους γίνει τέτοιο σπάσιμο ?Επίσης για εμένα θα πρέπει να μήν επιτρέπεται σε ομοφυλόφιλα ζευγάρια να υιοθετούν αργότερα ένα παιδί. Το παιδί που θα μεγαλώσει δεν φταίει σε τίποτα να έχει προβλήματα στην καθημερινότητα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να παντρεύονται οι ομοφυλόφιλοι.Είμαι σαφέστατα κατά της υιοθέτησης παιδιών από αυτούς όμως!Πως να το κάνουμε,το παιδι χρειάζεται και το μητρικό και το πατρικό στοιχείο.Επίσης θα ήθελα να πω και κάτι άλλο επειδή βλέπω πολλούς να γκρινιάζουν για το πόσο "στενόμυαλοι" είναι οι Ελληνες.Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά!Στις ισλαμικές χώρες θα τους λιθοβολούσαν μέχρι θανάτου!Μην τα ισοπεδώνετε όλα!Και ακόμα θα ήθελα να ήξερα πόσοι από εσάς θα ήσασταν αλήθεια τόσο "ανοιχτόμυαλοι" αν το παιδί σας ήταν ομοφυλόφιλο γιατί έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια λέμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Φανταστείτε τον πρώτο ομοφυλόφιλο που θα εμφανιστεί με νυφικό στην εκκλησία, οι υπόλοιπες νύφες τι χρωστάνε να τους γίνει τέτοιο σπάσιμο ?
Αααααααααυτός είναι σοβαρός λόγος! :D

Πάντως, παρόλο που τα επιχειρήματα του Γιάννη τα θεωρώ κουφά, συμφωνώ με την άποψή του. Ο θρησκευτικός γάμος προορίζεται αποκλειστικά για ένωση ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου. Είναι κομμάτι της χριστιανικής θρησκείας, και καλώς ή κακώς δε μπορείς να απαιτείς από τον άλλο να αλλάξει τη θρησκεία του, όσα παράλογα κι αν έχει αυτή.

Άντε να δούμε πότε θα γίνει υποχρεωτικός ο πολιτικός γάμος για να αρχίσουμε να εκσυγχρονιζόμαστε και στο Ελλάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Αααααααααυτός είναι σοβαρός λόγος! :D

Πάντως, παρόλο που τα επιχειρήματα του Γιάννη τα θεωρώ κουφά, συμφωνώ με την άποψή του. Ο θρησκευτικός γάμος προορίζεται αποκλειστικά για ένωση ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου. Είναι κομμάτι της χριστιανικής θρησκείας, και καλώς ή κακώς δε μπορείς να απαιτείς από τον άλλο να αλλάξει τη θρησκεία του, όσα παράλογα κι αν έχει αυτή.

Άντε να δούμε πότε θα γίνει υποχρεωτικός ο πολιτικός γάμος για να αρχίσουμε να εκσυγχρονιζόμαστε και στο Ελλάντα...

Μπορεί να τα θεωρείς κουφά, αλλα για σκέψου η νύφη την ημέρα του γάμου σου που βγαίνει πριν απο εσένα να είναι άντρας! Σίγουρα δεν θα σε επιρεάσει καθόλου είμαι σίγουρος. :) Κάποια πράγματα όταν τα αφήνουμε ελέυθερα χάνουν την ουσία τους. Κοιτάξτε πόσο σημασία δίνουν οι γονείς μας και πόσο εμείς στο όλο θέμα γάμου. Για εμάς είναι τιπικό για εκείνους το "ξεκίνημα" μιας νέας ζωής. Nessa αλήθεια εσένα σαν νύφη δεν θα επιρέαζε καθόλου ένα τέτοιο θέαμα? Δεν θα στην χάλαγε να βλέπεις κάποιον να δοκιμάζει ένα νυφικό σαν το δικό σου και να παντρευτεί με ένα τέτοιο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Βασικά δε νομίζω να φορούσε νυφικό ο άντρας, αλλά ακόμα και αν γινόταν έτσι, δε βλέπω γιατί θα έπρεπε να με πειράξει.

Άσε που εγώ δεν πρόκειται να κάνω θρησκευτικό γάμο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Βασικά δε νομίζω να φορούσε νυφικό ο άντρας, αλλά ακόμα και αν γινόταν έτσι, δε βλέπω γιατί θα έπρεπε να με πειράξει.

Άσε που εγώ δεν πρόκειται να κάνω θρησκευτικό γάμο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Όπως σε όλες τι κατηγορίες ανθρώπων έτσι και στους gay υπάρχουν και οι νορμάλ και οι μαλ*** ίσως κάποιος να το έκανε αυτό ίσως βέβαια να είμαι και λάθος. Εμένα θα μου πέρναγε ένα τέτοιο θέαμα απο αδιάφορο μέχρι άσχημο λες να είμαι υπερβολικός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Όχι ρε συ, κι εγώ ας πούμε άμα δω άντρα βαμμένο μου γυρίζουν τα στομάχια ανάποδα (άσε που αυτοί δεν ξέρουν και να βάφονται - ήμαρτον πουλάκι μου, τι είναι το ρουζ και το πασαλείβεις; Αντηλιακό; :D ). Απλά για τα ρούχα δε δίνω σημασία.

Αλλά όπως και να έχει, δε θεωρώ ότι αυτός είναι σημαντικός λόγος για να τους απαγορέψεις να το κάνουνε. Εντάξει, δε μας χαλάει και τόόόόσο πολύ! Πού να δεις κάτι τρέντηδες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Και εγώ διαφωνώ με το θρησκευτικό γάμο... πιστεύω πως ο πολιτικός αρκεί, γιατί έτσι πραγματοποιείται ο σκοπός: να αναγνωριστούν απο τη κοινωνία σαν ζευγάρι και έτσι έχει ο καθένας τα δικαιώματα που πρέπει να έχει [περιουσιακά στοιχεία κτλ].
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Όχι ρε συ, κι εγώ ας πούμε άμα δω άντρα βαμμένο μου γυρίζουν τα στομάχια ανάποδα (άσε που αυτοί δεν ξέρουν και να βάφονται - ήμαρτον πουλάκι μου, τι είναι το ρουζ και το πασαλείβεις; Αντηλιακό; :D ). Απλά για τα ρούχα δε δίνω σημασία.
Προσωπικά: μισώ το βάψιμο και τα γυναικεία ρούχα και δε το θεωρώ καθόλου ωραίο! Αλλά αυτό δεν έχει σημασία, άλλοι βάφοντε και φοράνε γυναικεία ρούχα και άλλοι είναι normal στο ντύσιμο τους και γενικά στην εμφάνισή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Ναι να νομιμοποιηθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Πως να το κάνουμε,το παιδι χρειάζεται και το μητρικό και το πατρικό στοιχείο.

Δηλαδή αν πχ η μάνα ενός παιδιού πεθάνει στη γέννα τότε με την ίδια λογική, να μην επιτρέψουμε να το μεγαλώσει μόνος του ο πατέρας αλλά να το δώσουμε αλλού γιατι "χρειάζεται και το μητρικό στοιχείο"??? :rolleyes:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Επίσης θα ήθελα να πω και κάτι άλλο επειδή βλέπω πολλούς να γκρινιάζουν για το πόσο "στενόμυαλοι" είναι οι Ελληνες.Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά!Στις ισλαμικές χώρες θα τους λιθοβολούσαν μέχρι θανάτου!Μην τα ισοπεδώνετε όλα!

Τώρα αυτό πειράζει που δεν κατάλαβα που κολλάει? Δηλαδή επειδη τους κρεμάνε στις ισλαμικές χώρες ή τους λιθοβολούν μέχρι θανάτου εμείς πχ έχουμε την άδεια να τους "λιθοβολούμε" με τα λόγια μας και να θεωρούμαστε και ανοιχτόμυαλοι επειδη "υπάρχουν και χειρότερα"??? Κακα τα ψέματα, αν δεν αρχίσουμε να τους αντιμετωπίζουμε σαν ανθρώπους, ισους 100% με εμάς και όχι σαν τα άλιεν που έρχονται για να σας πάρουν τον αντρισμό σας και να "χαλάσουν την πιάτσα", θα θεωρώ τους έλληνες φοβερά στενόμυαλους είτε σου αρέσει είτε όχι.

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Και ακόμα θα ήθελα να ήξερα πόσοι από εσάς θα ήσασταν αλήθεια τόσο "ανοιχτόμυαλοι" αν το παιδί σας ήταν ομοφυλόφιλο γιατί έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια λέμε!!

Προσωπικά, ο μόνος λόγος που θα στεναχωριόμουν αν το παιδί μου γεννιόταν ομοφυλόφιλο είναι το οτι υπάρχουν στενόμυαλοι Έλληνες που υα του κάνουν τη ζωή κόλαση και που δεν θα το αφήσουν να μεγάλώσει ένα παιδάκι λες και προσπαθούν επίτηδες να μείνει όσο πιο μόνος γίνεται στα γεράματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο θρησκευτικός γάμος μεταξύ ομοφυλοφίλων πιστεύω ότι ο πολυ δύσκολα θα γίνει μιας και αυτό έχει να κάνει φιλοσοφία κάποιας "κοινωνικής ομάδας". Προσωπικά δεν ξέρω αν θέλω να γίνει κάτι τέτοιο....

Όσο για το νυφικό, γιατί πρέπει κάποιος να φορέσει απο τους δύο νυφικό; δεν μπορώ να το καταλάβω...Βασικά πιστεύω ότι κανένας δεν θα ήθελε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ο θρησκευτικός γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων δεν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα (αν και με τις τελευταίες εξελίξεις ίσως θα ήταν φρόνιμο να συμπεράνουμε ότι πλέον η εκκλησία τον ευλογάει :D :P).

όσον αφορά για την υιοθεσία παιδιού, δεν ξέρω, είναι δύσκολο θέμα... δεν είναι ότι δεν θα λάβει την αγάπη που του χρειάζεται το παιδί, αυτό εξάλλου μπορεί να συμβεί και στην περίπτωση που έχει "νορμάλ" γονείς... απλά ίσως να μην είναι φρόνιμο να συμβεί κάτι τέτοιο προς το παρόν, μπορεί να έχει αρνητική επίδραση στο παιδί λαμβάνοντας υπόψιν την υπάρχουσα κατάσταση. όσον αφορά για το παράδειγμα της michelle με τον θάνατο της μητέρας, δε νομίζω πως έχουν ιδιαίτερη σχέση μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δηλαδή αν πχ η μάνα ενός παιδιού πεθάνει στη γέννα τότε με την ίδια λογική, να μην επιτρέψουμε να το μεγαλώσει μόνος του ο πατέρας αλλά να το δώσουμε αλλού γιατι "χρειάζεται και το μητρικό στοιχείο"??? :rolleyes:

Αυτό που λες έχει να κάνει με ατύχημα,δεν νομίζω οτι συγκρίνονται.Τουλάχιστον το παιδί σε αυτήν την περίπτωση θα ξέρει ποιος είναι ο μπαμπάς και ποιά ήταν η μαμά!;)



Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τώρα αυτό πειράζει που δεν κατάλαβα που κολλάει? Δηλαδή επειδη τους κρεμάνε στις ισλαμικές χώρες ή τους λιθοβολούν μέχρι θανάτου εμείς πχ έχουμε την άδεια να τους "λιθοβολούμε" με τα λόγια μας και να θεωρούμαστε και ανοιχτόμυαλοι επειδη "υπάρχουν και χειρότερα"??? Κακα τα ψέματα, αν δεν αρχίσουμε να τους αντιμετωπίζουμε σαν ανθρώπους, ισους 100% με εμάς και όχι σαν τα άλιεν που έρχονται για να σας πάρουν τον αντρισμό σας και να "χαλάσουν την πιάτσα", θα θεωρώ τους έλληνες φοβερά στενόμυαλους είτε σου αρέσει είτε όχι.

Δεν νομίζω ότι τους αντιμετωπίζουμε στην πλειοψηφία έτσι.Ίσα ίσα που εγώ όταν ανοίγω την τηλεόραση σήμερα(σπάνια) όλο ομοφυλοφιλους βλέπω,σε πάνελ εκπομπών,σε παράθυρα κτλ.!!Προωθείται κιόλας δηλαδή σαν εικόνα!Εχει καταντησει να είναι trendy στις μέρες μας!!



Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά, ο μόνος λόγος που θα στεναχωριόμουν αν το παιδί μου γεννιόταν ομοφυλόφιλο είναι το οτι υπάρχουν στενόμυαλοι Έλληνες που υα του κάνουν τη ζωή κόλαση και που δεν θα το αφήσουν να μεγάλώσει ένα παιδάκι λες και προσπαθούν επίτηδες να μείνει όσο πιο μόνος γίνεται στα γεράματα...

Όταν θα σου έφερνε τον γαμπρό στο σπίτι και κλειδωνόταν στην κρεββατοκάμαρα,να δω αν θα έλεγες τα ίδια!Και στο κάτω κάτω,τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή?Να γεμίσει ο κόσμος κραγμένες που ντύνονται γυναικεία και εμείς να σφυρίζουμε κλέφτικα??Γιατί υπάρχουν ομοφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι ξέρεις!Άλλοι πιο σεμνοί,άλλοι πιο κραγμένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Η έλλειψη σεμνότητας είναι απωθητική, τόσο στους γκέι όσο και στους στρέιτ. Υπάρχουν καραγκιόζηδες απ'όλα τα είδη. Αλλά τι θα κάνεις, θα τους σκοτώσεις; Και λίγη ανοχή δε βλάπτει. Κρατάς την άποψή σου, επικρίνεις τις ακραίες συμπεριφορές, αλλά οφείλεις να αναγνωρίσεις στον άλλο το δικαίωμα να εκφράζει τη σεξουαλικότητά του όπως θέλει. Αν παρασυρθείς και φερθείς κι εσύ απρεπώς γίνεσαι ακόμα χειρότερος (δε λέω ότι το κάνεις εσύ, αλλά είναι πολλοί που το κάνουν και πίστεψέ με δείχνουν πολύ πιο κάφροι από τους άλλους).

Γενικά με τις απαγορεύσεις δε νομίζω ότι οδηγούμαστε σε καλά αποτελέσματα, ίσα ίσα που οξύνουμε τις αντιθέσεις. Χρειάζεται πρώτα απ'όλα κατανόηση προς το συνάνθρωπο, ό,τι κι αν είναι αυτός... και ναι, ας πάρει ο γιος μου ή ο γιος της Michelle το γαμπρό του και στην κρεββατοκάμαρά τους ας κάνουν ό,τι θέλουνε! Ποιος έχει το δικαίωμα να σταθεί εμπόδιο στην ευτυχία δύο ερωτευμένων ανθρώπων; Το ξέρεις ότι οι γκέι ερωτεύονται δυνατότερα και πιο παθιασμένα από τους στρέιτ; Έρευνες με εγκεφαλογραφήματα ερωτευμένων το έχουν αποδείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top