Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μπορω να πω πως ειμαι ουδετερη πανω στο θεμα. Μαλλον δεν μπορω, γιατι δεν εχω βιωσει παροιμοια κατασταση, και δεν θελω, γιατι ειναι λιγο περιεργο το συγκεκριμενο θεμα (δεν το λεω ρατσιστικα το 'περιεργο") να παρω θεση. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το να αγαπας ενα ατομο του ιδιου φυλου. Ανεχομαστε τον πολεμο, για την αγαπη θα πρωτοστατησουμε? Απλα οταν καποιος εξεφτελιζεται κανοντας ακραια πραγματα, τοτε μπορω να πω οτι ενοχλουμαι. Οταν λεω ακραια πραγματα εννοω το να διατυμπανιζεις τις σεξουαλικες σου προτιμησεις ή να το εκμεταλλευσαι για αλλους σκοπους (ξερω εναν κωμοτη ο οποιος ειναι ομοφυλοφιλος και στο μαγαζι του δεν κανει κουρεματα αλλα show για να τραβαει πελατες). Οσον αφορα για την υιοθεσια ομοφυλοφιλων ζευγαριων τι γνωμη εχετε? Σε αυτο μαλλον θα διαφωνησω :/ Το σκεφτομαι καπως ετσι: πως θα νιωσει το παιδι οταν δει πως το δικο του οικογενειακο περιβαλλον διαφερει απο ενα αλλο πιο συνηθισμενο? αποδεχομαι τη διαφορετικοτητα αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες, ενα μικρο παιδι δεν θα μπορεσει να δει τα πραγματα τοσο αντικειμενικα. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ακούστε παιδιά σε τι γαμάτη κοινωνία ζούμε!
Ήμουν κέντρο την κυριακή για βόλτα (Θεσσαλονίκη). Εκεί που προχωράμε προς παραλία μεριά βλέπουμε ότι έχει gay parade. Πλησιάζουμε εκεί κοντά και γενικά είχε κόσμο που κοιτούσε. Σε μια φάση βλέπω έναν δίπλα μου να τους πετάει πέτρα! Μετά από αυτό εγώ τι να πω; Μήπως να νομιμοποιήσουμε τη θανατική ποινή με λιθοβολισμό; Ωραίοι άνθρωποι και καλά πολιτισμένοι να πετάνε πέτρες σε άλλους ανθρώπους λες και ζούμε στην αραβία ξέρω γω. Και το άλλο γαμάτο που άκουσα από έναν τύπο που τους έβριζε γιατί κλείσαν τον δρόμο. Ναι πολύ καλά όταν τον κλείνουν για μαλακίες τύπου ομιλίες πολιτικών ή διαδηλώσεις κομματόσκυλων δεν τους νοιάζει αλλά τώρα που κλείσαν για λίγο οι gay τον δρόμο νευρίασαν. Ηλίθιοι άνθρωποι εντελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ο σκοπός της παρέλασης των ομοφυλοφίλων ποιος ήταν όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Σε μια φάση βλέπω έναν δίπλα μου να τους πετάει πέτρα!

Ποσο κολλημενοι στον μεσαιωνα ειμαστε πια ; Κατι τετοια περισταστικα με κανουν να ντρεπομαι που εχω γεννηθει στην Ελλαδα !! Οπως λενε και οι ffc "αν το ηξερε ο Σωκρατης τοτε, θα ειχε αλλαξει χωρα !".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο σκοπός της παρέλασης των ομοφυλοφίλων ποιος ήταν όμως;
Δεν ξέρω ακριβώς αλλά έχει να κάνει και με το ότι διεκδικούν κάποια βασικά δικαιώματα όπως μια στοιχειώδη αποδοχή. Αλλά ακόμα και να μην είχε κάποιο ιδιαίτερο σκοπό θεωρείς οκ αυτό που είπα ότι συνέβη;
Ποσο κολλημενοι στον μεσαιωνα ειμαστε πια ; Κατι τετοια περισταστικα με κανουν να ντρεπομαι που εχω γεννηθει στην Ελλαδα !! Οπως λενε και οι ffc "αν το ηξερε ο Σωκρατης τοτε, θα ειχε αλλαξει χωρα !".
Και όλοι αυτοί οι ελληναρες το παίζουν προοδευτικοί και καλά. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς αλλά έχει να κάνει και με το ότι διεκδικούν κάποια βασικά δικαιώματα όπως μια στοιχειώδη αποδοχή. Αλλά ακόμα και να μην είχε κάποιο ιδιαίτερο σκοπό θεωρείς οκ αυτό που είπα ότι συνέβη;

Και όλοι αυτοί οι ελληναρες το παίζουν προοδευτικοί και καλά. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.

Δε θεωρώ σωστό τον τρόπο που επέλεξαν οι συγκεκριμένοι να εκφράσουν τη διαμαρτυρία τους. Από την άλλη, όπως ανέφερα και παραπάνω, δεν καταλαβαίνω το σκοπό του "gay parade".:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δε θεωρώ σωστό τον τρόπο που επέλεξαν οι συγκεκριμένοι να εκφράσουν τη διαμαρτυρία τους. Από την άλλη, όπως ανέφερα και παραπάνω, δεν καταλαβαίνω το σκοπό του "gay parade".:confused:
Και εγώ δεν καταλαβαίνω τον σκοπό των παρελάσεων τύπου 25η μαρτίου και 28η οκτωβρίου. Να πάω να πετάω πέτρες στα παιδιά που κάνουν παρέλαση και στους επίσημους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Και εγώ δεν καταλαβαίνω τον σκοπό των παρελάσεων τύπου 25η μαρτίου και 28η οκτωβρίου. Να πάω να πετάω πέτρες στα παιδιά που κάνουν παρέλαση και στους επίσημους;

Επαναλαμβάνω ότι ο παραπάνω τρόπος διαμαρτυρίας δεν είναι σωστός, ούτε και ενδεδειγμένος για να εκφραστούν οι διαφωνίες που υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θεωρώ σωστό τον τρόπο που επέλεξαν οι συγκεκριμένοι να εκφράσουν τη διαμαρτυρία τους. Από την άλλη, όπως ανέφερα και παραπάνω, δεν καταλαβαίνω το σκοπό του "gay parade".:confused:
Κοίτα, το pride θα το δεις σα μέρος ενός γενικότερου συνόλου δραστηριοτήτων εκείνη την ημέρα. Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ για να ξέρω από πρώτο χέρι αλλά από αυτά που έχω διαβάσει και φωτογραφίες που έχω δει ξέρω ότι την ίδια ημέρα έχουν στηθεί διάφορα tents για ενημέρωση και διάφορους άλλους σκοπούς. Γενικά υπάρχει ποικιλλία εκείνη την ημέρα αλλά δεν ξέρω να σου πω περισσότερα. Η παρέλαση αυτή καθεαυτή είναι πιστεύω κάποιος είδος party. Που δεν πειράζει κανέναν. Η όλη μέρα είναι αναγκαία: υπενθυμίζει στην κοινωνία ότι υπάρχουν και διαφορετικοί άνθρωποι (υπενθύμιση χρειάζεται γιατί δυστυχώς ξεχνάμε) και ότι αυτοί οι άνθρωποι... είναι άνθρωποι. Άνθρωποι που προφανώς θέλουν να υπάρχει αποδοχή από τον κόσμο. Και η αφάνεια δε βοηθάει. Και που βρίσκονται σε έναν διαρκή αγώνα διεκδίκησης δικαιωμάτων που σε άλλες χώρες είναι αναγνωρισμένα. Οπότε, γενικά, αν κάτι το βλέπεις, το συνηθίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα.. Ότι η ελληνική κοινωνία θεωρείς ότι η λύση είναι η αφάνεια. Το κλασικό "δεν με νοιάζει o άλλος να είναι γκέι αλλά δεν θέλω να το ξέρω". Αποφεύγουν δηλαδή την αντιμετώπιση αυτής της ρατσιστικής νοοτροπίας με τέτοιες βλακώδεις απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εμενα το pride μου βγαζει κατι σαν ''καρναβαλι''.καλα κανουν και οργανωνουν κατι τετοιο για τις διεκδικησεις τους αλλα απο φωτο που εχω δει μου εκπεμπει κατι το ''αστειο''.αντι και οι ιδιοι να αντιμετωπισουν τις διεκδικησεις ως κατι σοβαρο οργανωνουν μια εκδηλωση σε στυλ πανηγυρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα.. Ότι η ελληνική κοινωνία θεωρείς ότι η λύση είναι η αφάνεια. Το κλασικό "δεν με νοιάζει o άλλος να είναι γκέι αλλά δεν θέλω να το ξέρω". Αποφεύγουν δηλαδή την αντιμετώπιση αυτής της ρατσιστικής νοοτροπίας με τέτοιες βλακώδεις απόψεις.

Δηλαδη η λυση ειναι οι παρελασεις, και τα ''παρτυ'' ομοφυλοφιλων, δηλαδη απο την ''αφανεια'' να υπαρξει ενα αποτομο ξεπεταγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδη η λυση ειναι οι παρελασεις, και τα ''παρτυ'' ομοφυλοφιλων, δηλαδη απο την ''αφανεια'' να υπαρξει ενα αποτομο ξεπεταγμα;
Δεν είπα ότι η λύση είναι αυτές οι παρελάσεις. Αλλά ούτε είναι η ρίψη αντικειμένων στους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Κοίτα, το pride θα το δεις σα μέρος ενός γενικότερου συνόλου δραστηριοτήτων εκείνη την ημέρα. Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ για να ξέρω από πρώτο χέρι αλλά από αυτά που έχω διαβάσει και φωτογραφίες που έχω δει ξέρω ότι την ίδια ημέρα έχουν στηθεί διάφορα tents για ενημέρωση και διάφορους άλλους σκοπούς. Γενικά υπάρχει ποικιλλία εκείνη την ημέρα αλλά δεν ξέρω να σου πω περισσότερα. Η παρέλαση αυτή καθεαυτή είναι πιστεύω κάποιος είδος party. Που δεν πειράζει κανέναν. Η όλη μέρα είναι αναγκαία: υπενθυμίζει στην κοινωνία ότι υπάρχουν και διαφορετικοί άνθρωποι (υπενθύμιση χρειάζεται γιατί δυστυχώς ξεχνάμε) και ότι αυτοί οι άνθρωποι... είναι άνθρωποι. Άνθρωποι που προφανώς θέλουν να υπάρχει αποδοχή από τον κόσμο. Και η αφάνεια δε βοηθάει. Και που βρίσκονται σε έναν διαρκή αγώνα διεκδίκησης δικαιωμάτων που σε άλλες χώρες είναι αναγνωρισμένα. Οπότε, γενικά, αν κάτι το βλέπεις, το συνηθίζεις.

Άμα δεν πείραζε κανέναν αυτό το "πάρτυ", τότε δε θα υπήρχε ρίψη πέτρας, όπως αναφέρθηκε παραπάνω-το αναφέρω για να δείξω ότι υπάρχει αντίδραση στο συγκεκριμένο θέαμα και όχι επειδή συμφωνώ με τον τρόπο διαμαρτυρίας.

Στην Ελληνική Βουλή πέρασε τελικά αυτό το σύμφωνο συμβίωσης που ακουγόταν ότι θα το φέρουν κι εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άμα δεν πείραζε κανέναν αυτό το "πάρτυ", τότε δε θα υπήρχε ρίψη πέτρας, όπως αναφέρθηκε παραπάνω-το αναφέρω για να δείξω ότι υπάρχει αντίδραση στο συγκεκριμένο θέαμα και όχι επειδή συμφωνώ με τον τρόπο διαμαρτυρίας.

Στην Ελληνική Βουλή πέρασε τελικά αυτό το σύμφωνο συμβίωσης που ακουγόταν ότι θα το φέρουν κι εδώ;
Θες να πεις ότι ο ελληνάρας με αντιλήψεις μεσαίωνα θέλει ιδιαίτερο λόγο για πετάξει πέτρα έτσι; Μπα φίλε μου. Συγκεκριμένα φέτος που είδα την παρέλαση δεν έγινε κάτι οι άνθρωποι δεν μπορώ να πω ότι προκάλεσαν απλά περπάτησαν στην παραλία. Αν ο άλλος είναι ηλίθιος και νομίζει πως για ότι έχει αντίρρηση πρέπει να λιθοβολεί δεν φταίνε οι γκέι αυτό είναι σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Σχετικό βιντεάκι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απρόσεχτος

Νεοφερμένος

Ο Απρόσεχτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Θες να πεις ότι ο ελληνάρας με αντιλήψεις μεσαίωνα θέλει ιδιαίτερο λόγο για πετάξει πέτρα έτσι; Μπα φίλε μου. Συγκεκριμένα φέτος που είδα την παρέλαση δεν έγινε κάτι οι άνθρωποι δεν μπορώ να πω ότι προκάλεσαν απλά περπάτησαν στην παραλία. Αν ο άλλος είναι ηλίθιος και νομίζει πως για ότι έχει αντίρρηση πρέπει να λιθοβολεί δεν φταίνε οι γκέι αυτό είναι σίγουρο.
Και πώς είσαι σίγουρη ότι αυτός που πέταξε την πέτρα ήταν κάποιος που εν θερμώ ενήργησε;
Και δεν ήταν κάποιος ανεγκέφαλος από αυτούς που βρίσκονται μέσα σε τέτοιες εκδηλώσεις προκειμένου να κατευθύνουν την κοινή γνώμη, όπως η δική σου, σε αδιασταύρωτα συμπεράσματα.
Γιατι μία πληροφορία, δεν μπορούμε να την αξιοποιήσουμε, αν δεν διαπιστώσουμε την αλήθεια της.

Εν ολίγοις εδώ μέσα, αναλωνόμαστε παιδιαρίζοντας και όχι συζητώντας.

Γιατι κατά την άποψη μου, υποκινούν αυτή την ομάδα, όπως και άλλες που δεν είναι του παρόντος η ανάλυση τους. Τους υποκινούν, προφανώς γιατι εξυπηρετούν διάφορους λόγους, που οι ανυποψίαστοι Ελληνες είναι δύσκολο να προσεγγίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα δεν πείραζε κανέναν αυτό το "πάρτυ", τότε δε θα υπήρχε ρίψη πέτρας, όπως αναφέρθηκε παραπάνω-το αναφέρω για να δείξω ότι υπάρχει αντίδραση στο συγκεκριμένο θέαμα και όχι επειδή συμφωνώ με τον τρόπο διαμαρτυρίας.

Στην Ελληνική Βουλή πέρασε τελικά αυτό το σύμφωνο συμβίωσης που ακουγόταν ότι θα το φέρουν κι εδώ;
Το "δεν πειράζει και κανέναν" το χρησιμοποίησα από την άποψη: "γιατί να πειράξει κάποιον άλλωστε;". Στεφτόμενος ουτοπικά πάντα. Το ότι τα αισθητικά κριτήρια ορισμένων δε συναύουν με τις ζωές άλλων ανθρώπων, σημαίνει ότι το πρόβλημα το έχει αυτός που ρίχνει την πέτρα και το ξέρω ότι συμφωνείς.
Όσο για το σύμφωνο συμφίωσης, αν περνούσε, θα το μαθαίναμε όλοι. Με διάφορους τρόπους συμπεριλαμβανομένης και της χρυσης αυγής.

Και πώς είσαι σίγουρη ότι αυτός που πέταξε την πέτρα ήταν κάποιος που εν θερμώ ενήργησε;
Και δεν ήταν κάποιος ανεγκέφαλος από αυτούς που βρίσκονται μέσα σε τέτοιες εκδηλώσεις προκειμένου να κατευθύνουν την κοινή γνώμη, όπως η δική σου, σε αδιασταύρωτα συμπεράσματα.
Γιατι μία πληροφορία, δεν μπορούμε να την αξιοποιήσουμε, αν δεν διαπιστώσουμε την αλήθεια της.

Εν ολίγοις εδώ μέσα, αναλωνόμαστε παιδιαρίζοντας και όχι συζητώντας.

Γιατι κατά την άποψη μου, υποκινούν αυτή την ομάδα, όπως και άλλες που δεν είναι του παρόντος η ανάλυση τους. Τους υποκινούν, προφανώς γιατι εξυπηρετούν διάφορους λόγους, που οι ανυποψίαστοι Ελληνες είναι δύσκολο να προσεγγίσουμε.
Να κόψεις το x-files.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Και πώς είσαι σίγουρη ότι αυτός που πέταξε την πέτρα ήταν κάποιος που εν θερμώ ενήργησε;
Και δεν ήταν κάποιος ανεγκέφαλος από αυτούς που βρίσκονται μέσα σε τέτοιες εκδηλώσεις προκειμένου να κατευθύνουν την κοινή γνώμη, όπως η δική σου, σε αδιασταύρωτα συμπεράσματα.
Γιατι μία πληροφορία, δεν μπορούμε να την αξιοποιήσουμε, αν δεν διαπιστώσουμε την αλήθεια της.

Εν ολίγοις εδώ μέσα, αναλωνόμαστε παιδιαρίζοντας και όχι συζητώντας.

Γιατι κατά την άποψη μου, υποκινούν αυτή την ομάδα, όπως και άλλες που δεν είναι του παρόντος η ανάλυση τους. Τους υποκινούν, προφανώς γιατι εξυπηρετούν διάφορους λόγους, που οι ανυποψίαστοι Ελληνες είναι δύσκολο να προσεγγίσουμε.

Ας μην απορρίψουμε αυτό το ενδεχόμενο με τη μια. Το κρατάμε ως πιθανότητα ελάχιστη(σύμφωνα με την λογική της κοινής γνώμης).
Ποια συγκεκριμένη άποψη πιστεύεις ότι επιχειρείται να περαστεί στην κοινή γνώμη; Μήπως προσπαθούν να πείσουν ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι κατά των εκδηλώσεων των ομοφυλοφίλων, ώστε η κοινή γνώμη να αντιμετωπίσει τους τελευταίους...πιο θετικά;:hmm:
Το "δεν πειράζει και κανέναν" το χρησιμοποίησα από την άποψη: "γιατί να πειράξει κάποιον άλλωστε;". Στεφτόμενος ουτοπικά πάντα. Το ότι τα αισθητικά κριτήρια ορισμένων δε συναύουν με τις ζωές άλλων ανθρώπων, σημαίνει ότι το πρόβλημα το έχει αυτός που ρίχνει την πέτρα και το ξέρω ότι συμφωνείς.
Όσο για το σύμφωνο συμφίωσης, αν περνούσε, θα το μαθαίναμε όλοι. Με διάφορους τρόπους συμπεριλαμβανομένης και της χρυσης αυγής.


Να κόψεις το x-files.
Σίγουρα αν κάποιος αντιδρά ρίχνοντας πέτρα, δίνει την εντύπωση ότι "έχει πρόβλημα". Υπάρχουν ειρηνικότεροι τρόποι διαμαρτυρίας για όσους δεν επικροτούν τέτοιες "παρελάσεις" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απρόσεχτος

Νεοφερμένος

Ο Απρόσεχτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ας μην απορρίψουμε αυτό το ενδεχόμενο με τη μια. Το κρατάμε ως πιθανότητα ελάχιστη(σύμφωνα με την λογική της κοινής γνώμης).
Ποια συγκεκριμένη άποψη πιστεύεις ότι επιχειρείται να περαστεί στην κοινή γνώμη; Μήπως προσπαθούν να πείσουν ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων είναι κατά των εκδηλώσεων των ομοφυλοφίλων, ώστε η κοινή γνώμη να αντιμετωπίσει τους τελευταίους...πιο θετικά;

Σίγουρα αν κάποιος αντιδρά ρίχνοντας πέτρα, δίνει την εντύπωση ότι "έχει πρόβλημα". Υπάρχουν ειρηνικότεροι τρόποι διαμαρτυρίας για όσους δεν επικροτούν τέτοιες "παρελάσεις" .
Ο τρόπος που έχουν επιλέξει για να δείξουν …είναι καθαρά αδιευκρίνιστος.

Δηλαδή, το μόνο που φαίνεται, είναι η σεξουαλική τους προτίμηση.

Όμως, η όλη φασαρία και προβολή που απολαμβάνουν, δεν ταυτίζεται με το θέμα που προβάλλουν.

Οσον αφορά στον κύριο στόχο τους, αυτός δεν διαφαίνεται καθόλου. Τον υποσκελίζουν οι συμπεριφορές τους, που αυτός είναι και ο λόγος της γενικότερης προβολής που τους παρέχουν.

Με λίγα λόγια, τζερτζελές να γίνεται…

Και ο κοσμάκης να ξεχνά και να αποπροσανατολίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top