Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 575)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Μεταξύ τους όχι, μέσω παρένθετης μητέρας, δωρητή σπέρματος, και άλλων τεχνικών μπορούν. Βέβαια, και ετερόφυλα ζευγάρια δεν είναι σε θέση να αποκτήσουν δικά τους παιδιά, αλλά Παντρεύονται. Το να παντρευτεί κάποιος όμως πως συνδέεται με τα παιδιά;

Η αναπαραγωγή που γίνεται μόνο με ανθρώπους άλλου φύλου, τελοσπάντων στο ξαναλέω άλλη μια φορά να νομιμοποιηθεί δεν είμαι εναντίον αλλά δεν θα το κάνει κανένας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Ακόμα και στην περίπτωση που υπάρχουν πολλοί γκέι μην κυνηγάς να τους πάρεις την ψήφο, σε πρόλαβε ο ΣΥΡΙΖΑ.
Νομιζω ο,τι η ΝΔ υπερασπίζεται καλυτερα του γκέι απο τον Συριζα. Αλλωστε η νεολαια της ειναι πολυ πιο δεκτικη στους γκέι απο ο,τι ο Συριζα.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Νομιζω ο,τι η ΝΔ υπερασπίζεται καλυτερα του γκέι απο τον Συριζα. Αλλωστε η νεολαια της ειναι πολυ πιο δεκτικη στους γκέι απο ο,τι ο Συριζα.

Εσύ μπορεί αλλά βλέπω άλλους Νεοδημοκράτες να τους μπινελικώνουν, οι Συριζαίοι αντίθετα τους υποστηρίζουν όλοι.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Η αναπαραγωγή που γίνεται μόνο με ανθρώπους άλλου φύλου, τελοσπάντων στο ξαναλέω άλλη μια φορά να νομιμοποιηθεί δεν είμαι εναντίον αλλά δεν θα το κάνει κανένας.
Ακόμα και 1 ζευγάρι να παντρευτεί με θρησκευτικό γάμο είναι επιτυχία.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Η αναπαραγωγή που γίνεται μόνο με ανθρώπους άλλου φύλου
Ποιου φύλου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακόμα και 1 ζευγάρι να παντρευτεί με θρησκευτικό γάμο είναι επιτυχία.
Υπαρχουν στοιχεία για αριθμο γαμων σε αλλες χωρες;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Νομίζεις οτι είναι ελάχιστοι οι γκέι. Αλλά αν αυτό σε βοηθάει να κοιμάσαι καλύτερα τα βράδια, πίστευέ το.

Εγώ θέλω όλοι οι άνθρωποι να έχουν ίσα και ίδια δικαιώματα, ακόμα κι αν είναι πολλοί ή λίγοι. Γι' αυτό δε μου αρέσουν τα έθνη και οι θρησκείες, γιατί σε αυτά οι αρχηγοί τους κάνουν ό,τι θέλουν σε σχέση με τα ανθρώπινα δικαιώματα ενώ κατά τη γνώμη μου δεν έχουν κανένα δικαίωμα να θεσπίζουν νόμους που να μειώνουν τα δικαιώματα κάποιου.

Ευτυχώς πάμε καλά στην αποδοχή οτι όλοι είμαστε ίσοι και ίδιοι. Κάτι χρυσαυγίτικες εμετικές φωνές κι αυτές είμαστε κοντά στο να σωπάσουν.

Ίσοι ναι, ίδιοι όχι.

Ακόμα κι εγω που έχω αναπηρία, δεν είμαι ίδιος με σένα. Είσαι νορμάλ και είμαι προβληματικός. Στο σώμα τουλάχιστον.

Οση ζάχαρη και να βάλεις, κουραμπιές δε γίνεται. Με το πρόβλημα θα ζω. Το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να σέβεσαι την ύπαρξή μου και να θεσμοθετείς κάποια πράγματα που θα αντισταθμίζουν αδικίες εις βάρος μου.

Όμοια και με άλλες μειονότητες. Είμαστε ίσοι αλλά είμαστε διαφορετικοί. (αυτοί βέβαια οχι λόγω προβλήματος)

Ιδιοι δεν θα γίνουμε ποτέ. Και δεν έχει καμία σχέση το άεθνον και το άθρησκον με όσα λες, απλά εκφράζεις μύχιους πόθους γιατί μπορείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Το αν είναι με ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, κλπ γιατί μάς πειράζει τόσο;

Δεν γνωρίζω στατιστικά άλλων χωρών για γάμους μεταξύ ομοφυλόφιλων.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Εγω παλι ακουω συχνα οτι οι περισσότεροι ιερεις ειναι γκέι. Και δεν μιλαω για τους μοναχούς στο Αγιο Όρος...
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Το αν είναι με ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, κλπ γιατί μάς πειράζει τόσο;

Δεν γνωρίζω στατιστικά άλλων χωρών για γάμους μεταξύ ομοφυλόφιλων.

Σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες είναι πραγματικά πολλοί αλλά στην Ελλάδα η κοινωνία δεν το δέχεται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,896 μηνύματα.
Πιστευεις οτι η ελληνικη κοινωνια εχει πολλα ατομα με αντιληψεις παρόμοιες με τους ισλαμοταλιμπαν;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μάλλον η κοινωνία πρέπει να αλλάξει τρόπο σκέψης, γιατί από αυτήν προκύπτουν τα περισσότερα «κακά» στον κόσμο ευρύτερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top