Δολοφονία 41χρονης εγκύου

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.
μια και αναφέρατε στο θέμα Τοπαλούδη και άλλες κοπέλες, θα ήθελα να μου πείτε, πώς βρίσκετε την εξής τιμωρία, που έχω σκεφτεί για τους βιαστές, βασανιστές και δολοφόνους της Ελένης μας. (άλλοι δυο, που θα έδερνα μέχρι θανάτου). Κυρίως από σένα Πουπουλίνα, που βλέπω πως είσαι σκληροπυρηνική, θα ήθελα μια απάντηση.

Έχω λοιπόν σκεφτεί, πως γι αυτά τα δυο καθάρματα και για άλλους ίσως η καλύτερη τιμωρία θα ήταν η εξής: Θα τους έβαζαν σε μεγάλη φυλακή. Τα παλεκάρια θα προαυλίζονταν με τους υπόλοιπους. Θα είχαν πολλές κοινές δραστηριότητες και οι φύλακες συχνά θα έκαναν τα στραβά μάτια. Τίποτα άλλο! Έπειτα λόγο έχει η αυτοδικία, που θα ερχόταν σίγουρα.

Εγώ πιστεύω, αυτή θα ήταν η καλύτερη τιμωρία.
Τωρα τους καινούργιους δεν τους ξέρω, γιαυτό ακόμα δεν έχω σκεφτεί την τιμωρία τους....:hmm::hmm:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,443 μηνύματα.
Τα γονεικα πρότυπα είναι βαθιά χαραγμένα στη μνήμη, είναι ικανά να σου διαλύσουν την αυτοπεποίθηση μέσω διαρκούς υποβάθμισης και υποτίμησης, να αναπαράγουν τοξικές συμπεριφορές και στην ενήλικη σου ζωή με τις οποίες έχεις γαλουχηθεί από παιδί και αποτελούν οικείο τρόπο συμπεριφοράς.
Το περιέγραψες περιεκτικά και εύστοχα.
Είναι ένα πολύ δύσκολο θέμα το οποίο δυστυχώς δεν βλέπω τρόπο επίλυσης προς το παρών. Απο την κυβέρνηση πάντως φαίνεται οτι υπάρχει διάθεση για την αντιμετώπιση των συμπτωμάτων μόνο. Δεν υπάρχει κανένα ενδιαφέρον και καμία μέριμνα για το πως έχει δημιουργηθεί αυτή η κατάσταση, ποια είναι τα κίνητρα, οι ρίζες του προβλήματος κτλπ. Και ο λόγος φυσικά πάντα ο ίδιος...αυτό είναι πιο ακριβό και πιο χρονοβόρο.
Κατά τα αλλά μας ενοχλεί το γονεικο φύλο και όχι η ακαταλληλότητα της Χ προσωπικότητας.
Δυστυχώς είμαστε μικρόμυαλοι σαν κοινωνία μην το ψάχνεις. Μόνοι μας δημιουργούμε την κόλαση στην οποία ζούμε και μετά είμαστε σε φάση : "γιατί Θεέ μου;".
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μια και αναφέρατε στο θέμα Τοπαλούδη και άλλες κοπέλες, θα ήθελα να μου πείτε, πώς βρίσκετε την εξής τιμωρία, που έχω σκεφτεί για τους βιαστές, βασανιστές και δολοφόνους της Ελένης μας. (άλλοι δυο, που θα έδερνα μέχρι θανάτου). Κυρίως από σένα Πουπουλίνα, που βλέπω πως είσαι σκληροπυρηνική, θα ήθελα μια απάντηση.

Έχω λοιπόν σκεφτεί, πως γι αυτά τα δυο καθάρματα και για άλλους ίσως η καλύτερη τιμωρία θα ήταν η εξής: Θα τους έβαζαν σε μεγάλη φυλακή. Τα παλεκάρια θα προαυλίζονταν με τους υπόλοιπους. Θα είχαν πολλές κοινές δραστηριότητες και οι φύλακες συχνά θα έκαναν τα στραβά μάτια. Τίποτα άλλο! Έπειτα λόγο έχει η αυτοδικία, που θα ερχόταν σίγουρα.

Εγώ πιστεύω, αυτή θα ήταν η καλύτερη τιμωρία.
Τωρα τους καινούργιους δεν τους ξέρω, γιαυτό ακόμα δεν έχω σκεφτεί την τιμωρία τους....:hmm::hmm:
Ανούσιο το βρίσκω. Ίσως και δειλό υπό την έννοια οτι βγάζει λίγο νοοτροπία του τύπου : "δεν θα θέλαμε να φαίνεται οτι η υπόλοιπη κοινωνία των καλών ανθρώπων λερώνει τα χέρια της, ενώ μπορούμε να αφήσουμε τα σκουπίδια να εξαλείψουν το ένα το άλλο".

Για ποιον λόγο να μην εγκρινόταν απλά η θανατική ποινή για αυτά τα εγκλήματα;
Το φαίνεσθαι είναι το πρόβλημα ; Εαν ναι, τότε πάλι θα οδηγούμασταν σε κοινωνία που άλλα λέει και άλλα κάνει στην πράξη. Ακριβώς το πρόβλημα που μας έφερε εδώ που είμαστε σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,860 μηνύματα.
Και η πρωην συζηγος του τον ειχε καταγγειλει τουλαχιστον 4 φορες στα αστυνομικα τμηματα για κακοποιηση,του ειχε κανει και μηνυσεις.Να γιατι λεω οτι πρεπει να τα ξερουμε ολα.Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΤΗΜΑ ΤΟΥ και μπορει να τις κανει οτι θελει.
Γυναικοκτονια λοιπον και αυτη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και την αδελφη του το σιχαμα χτυπουσε αλλυπητα.,.τις γυναικες χτυπουσε το βδελληγμα,για αυτο λεμε οτι ειναι και αυτο γυναικοκτονια.Γυναικες/κατωτερες/κτηματα του.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top