[ΕΡΤ] Συμφωνείτε με την απόφαση της κυβέρνησης;

Συμφωνείτε με την απόφαση της κυβέρνησης;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
  • Ναι, απολύτως

    Ψήφοι: 18 20.9%
  • Συμφωνώ με την αναδιάρθρωση, διαφωνώ με το κλείσιμο

    Ψήφοι: 40 46.5%
  • Οχι, δεν συμφωνώ

    Ψήφοι: 26 30.2%
  • Δεν με ενδιαφέρει

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 1 1.2%

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Και τα τρία κανάλια μαζί είχαν περίπου ένα 18% τηλεθέαση. Μικρό, αλλά σημαντικό.
Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Ρε παίδες, αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να υπάρχει μία δημόσια τηλεόραση, θα δείξει τα μή εμπορικά, αλλά υψηλής ποιότητας προγράμματα που θέλει να βλέπει ένα μέρος του κόσμου. Δεν είναι πρόβλημα της ΕΡΤ που δεν ακούγατε όταν μετέδιδε από τη λυρική σκηνή, που δεν βλέπατε ποιοτικά νοκυμανταίρ, θεατρικές παραστάσεις κλπ, αλλά προτιμούσατε να δείτε ριάλιτι, Πάνια, Στεφανίδου. Μάλλον δικό σας πρόβλημα είναι.
Ναι έγινε ο ντόρος τώρα, χαίρω πολύ. Δυο μέρες πριν κλείσει, πόσοι άνθρωποι το έβλεπαν?
Τώρα έδωσα/δώσαμε τα πειρατικά λινκ, δεν τα έδωσα 2 μέρες πριν κλείσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Και τα τρία κανάλια μαζί είχαν περίπου ένα 18% τηλεθέαση. Μικρό, αλλά σημαντικό.
Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Ρε παίδες, αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να υπάρχει μία δημόσια τηλεόραση, θα δείξει τα μή εμπορικά, αλλά υψηλής ποιότητας προγράμματα που θέλει να βλέπει ένα μέρος του κόσμου. Δεν είναι πρόβλημα της ΕΡΤ που δεν ακούγατε όταν μετέδιδε από τη λυρική σκηνή, που δεν βλέπατε ποιοτικά νοκυμανταίρ, θεατρικές παραστάσεις κλπ, αλλά προτιμούσατε να δείτε ριάλιτι, Πάνια, Στεφανίδου. Μάλλον δικό σας πρόβλημα είναι.
Ναι ρε exc.Εννοείται. Δεν φταίει η ερτ που δεν τα έβλεπε κανείς (καλά φταίει λίγο και αυτή).
Αλλά μη το παίζουν τώρα όλοι κουλτουριάρηδες και πώς θα ζήσουν χωρίς το πρόγραμμα της ερτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ναι ρε exc.Εννοείται. Δεν φταίει η ερτ που δεν τα έβλεπε κανείς (καλά φταίει λίγο και αυτή).
Αλλά μη το παίζουν τώρα όλοι κουλτουριάρηδες και πώς θα ζήσουν χωρίς το πρόγραμμα της ερτ.

Το θέμα είναι ότι πρέπει να προστατεύσουμε το δικαίωμα αυτών των ανθρώπων να έχουν πρόσβαση σε αυτό το αγαθό που λέγεται ενημέρωση - πολιτισμός και προστατεύεται από όλα τα συντάγματα όλου του κόσμου, ακόμη και από το δικό μας.
Κάποιος πρέπει να καλύπτει και το κενό των μη εμπορικών θεμάτων.
Και αν θες τη γνώμη μου, η κατάντια του λαού μας, να κάθεται και να βλέπει ανθρώπους με νοητικά προβλήματα να βρίζονται/τραγουδούν κλπ, να βλέπει 20 καθυστερημένα που είπανε να κλειστούν σε ένα στούντιο με κάμερες για ένα τετράμηνο, να βλέπει τηλεπαιχνίδια, σειρές τύπου Παπακαλιάτη κλπ, δείχνει σοβαρό πρόβλημα ΠΑΙΔΕΙΑΣ και ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ.

Πρέπει κάποια στιγμή να ρυθμιστεί και ένα ελάχιστο στο επίπεδο των ιδιωτικών.

Και btw η ΝΕΤ είχε περισσότερη τηλεθέαση τις περισσότερες φορές από τον Σκάι.
Επίσης τα ιδιωτικά τα πληρώνουμε ΕΜΕΙΣ 300.000.000 το χρόνο, αφού αυτά δεν δίνουν δεκάρα για τις συχνότητες που χρησιμοποιούν και αποτελούν και αυτές δημόσιο αγαθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Αν και δεν είναι ακριβώς το ίδιο γιατί τα ΜΜΕ έχουν άλλη δύναμη στα χέρια τους. Όταν άλλοι απεργούσαν και χτυπιόντουσαν από τα μέτρα της κυβέρνησης, αυτοί έκαναν τουμπεκί. Επιλέγουν κάθε φορά τι θα παρουσιάσουν και πώς θα το παρουσιάσουν έτσι ώστε να αποπροσανατολίσουν την κοινή γνώμη και αντί να τους στηρίξουν..αντιθέτως έβγαζαν προς τα έξω ότι διαταράσσεται η κοινωνική συνοχή και δημιουργούν προβλήματα με τις κινητοποιήσεις τους. Πού ήταν τότε; Τι έκαναν;
Τώρα που έτσουξε και ο δικός τους ο κώλος προτάσσουν το "Είμαστε όλοι ενωμένοι";
Κράξτε με για το "Διαίρει και βασίλευε". Δε με νοιάζει.
Αυτό που λέω είναι αλήθεια και πρέπει να λέγεται.
αυτοι έκαναν τουμπεκί ;
ποιοι,της ερτ; εγώ θυμάμαι συχνά υπήρχε μήνυμα ότι δεν θα μεταδοθεί η τάδε εκπομπή λόγω απεργίας και έπεφταν ταινίες
Απλά το μόνο που θα σου πω είναι πως όσε φορές «τόλμησαν» να ασκήσουν κριτική στην κυβέρνηση ή να βγάλουν ρεπορτάζ που δεν την συνέφερε, αυτομάτως την επόμενη μέρα ο δημοσιογράφος αυτός απολυόταν.
ακριβώς.και συγχωράτε με,εγώ θεωρώ πιο παραπλανητικό να βγαίνει η ταδε σατιρική εκπομπη και ενω ασκεί σκληρη κριτική στους πολιτικούς και συμπαραστέκεται στους ανέργους ,ταυτόχρονα τα τρώει χοντρά,παρά να πει ένα σχόλιο η κρατική τηλεόραση.
παιδιά όπως και να το κάνουμε αλλιώς είναι να σχολιάζει το μαζί τα φάγαμε το ράδιο αρβύλα και αλλιώς να το λέει κάποιος σε μια εκπομπή της κρατικής τηλεόρασης

Δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα οι δημοσιογράφοι έγιναν οι καλοί. Τόσο καιρό ήταν οι ρουφιάνοι.
Κάντε λίγο στην άκρη το συναισθηματικό φορτίο που κουβαλάει η ΕΡΤ (αρχεία, πολιτισμός, ελευθεροτυπία κτλ). Οκ εντάξει.

Γιατί τόσο Βασιλάκης Καίλας όλοι ξαφνικά;
μπορεί εγώ να μη το έχω καταλάβει σωστά αλλά για εμένα δεν γίνεται όλη αυτή η κίνηση για τον γιώργο,την μαρία,τον πέτρο,που δε θα βγαίνουν στο γυαλί.γίνεται για 2.500 χιλιάδες επιπλέον ανέργους και για μία υπηρεσία που παρέχει το κράτος που κάποιοι επέλεξαν να κλείσουν
και εν τέλει το είπα και παραπάνω:δεν θεωρώ ρουφιάνο έναν δημοσιογράφο ο οποίος δουλεύει στην ερτ,πετάει μία σπόντα και αυτόματα απολύεται,αλλά θεωρώ ρουφιάνο έναν ο οποίος πληρώνεται,τα λέει,και δεν βοηθά τον κόσμο να συνειδητοποιεί την κατάσταση γύρω του,αλλά τον αφυπνίζει και θέτει σε λειτουργία το χιούμορ,την εφευρετικότητα με μόονο σκοπό τα γελάκια 2.500.000 ανθρώπων...........
εγώ προτιμώ να βλέπουν ερτ 500 άτομα και να καταλαβαίνουν τι τους συμβαίνει παρά να βλέπουν ιδιωτικά κανάλια 2.500.000 ανθρωποι ώστε απλά να χαζογελάνε τις επόμενες 2 ώρες
Μου αρέσει που έχετε τόσα links για το πως θα δούμε ΕΡΤ. Εδώ δεν βλέπαμε όταν είχε στην τηλεόραση, θα βλέπουμε στο internet?
άμα προσέξεις όμως τώρα βλέπουν ερτ περισσότεροι,και αν (αν) ξαναανοίξει με την κανονική της μορφή θα ανέβουν τα ποσοστά της.αυτό σημαίνει ότι ο κόσμος αρχίζει να συνειδητοποιεί την αξία της,και έχει περάσει η προσωρινή "κώφωση" όλων μας στους κώδωνες κινδύνου που χτυπούν εδώ και τόσον καιρό

Ελάχιστοι έβλεπαν ερτ. Πέρα από ποδόσφαιρο, γιουροβίζιον, ολυμπιακούς και άλλα έκτακτα προγράμματα πες μου ένα πρόγραμμα που να είχε πάνω από 0,5% τηλεθέαση.
Τους πήρε όλους ξαφνικά ο πόνος για τον πολιτισμό που προωθούσε η ερτ.
Αφού κανείς δεν τα έβλεπε ρε.
σημασία έχουν τα ποσοστά για σένα;
η κρατική τηλεόραση ποτέ δε θα χτύπαγε 70% όταν υπάρχουν τόσα ευτελή προγράμματα που προσφέρουν προσωρινή διασκέδαση,αν συμβαίνει σε άλλες χώρες το ίδιο δεν το ξέρω(επί τη ευκαιρία ξέρει κάποιος που πάει σε κάποια άλλη χώρα να μου πει αν η εκεί κρατική τηλεόραση χτυπάει πολύ υψηλά ποσοστά; )

Ειδικά όταν έδειχνε επί ώρες κάτι εκκλησιαστικά, παίζει να μην τα έβλεπαν ούτε οι 90χρονοι ετοιμοθάνατοι γέροι.
σε μια χώρα που ως επί το πλείστον κατοικείται από βαπτισμένους χριστιανούς τι περίμενες;ας μην είμαστε υπερβολικοί:η κρατική τηλεόραση δεν έχει τη δυνατότητα να προσφέρει ανάλογα προγράμματα με αυτά των ιδιωτικών καναλιών ,και στο κάτω κάτω δεν είναι αυτός ο ρόλος της.ρόλος της είναι να προσφέρειι πολιτιστικά ερεθίσματα και να παρουσιαζει μια εικόνα του πολιτισμού της ελλάδας καθώς και να ενημερώνει τους πολίτες για το τι συμβαίνει.

Ναι ρε exc.Εννοείται. Δεν φταίει η ερτ που δεν τα έβλεπε κανείς (καλά φταίει λίγο και αυτή).
Αλλά μη το παίζουν τώρα όλοι κουλτουριάρηδες και πώς θα ζήσουν χωρίς το πρόγραμμα της ερτ.
πως φταίει δηλαδή;έπρεπε να τραβήξει από το γιακά όλους όσους ήθελαν να δουν karadayi και σουλεϊμάν και να τους βάλει να μάθουν για το ζωικό βασίλειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
σημασία έχουν τα ποσοστά για σένα;

Όχι και το εξήγησα πολύ καθαρά σε άλλα μηνύματα.
Το συγκεκριμένο που παραθέτεις αφορά σε αυτό που είπε ο Johnny15: «Μου αρέσει που έχετε τόσα links για το πως θα δούμε ΕΡΤ. Εδώ δεν βλέπαμε όταν είχε στην τηλεόραση, θα βλέπουμε στο internet?»
Ήθελα να τονίζω, ότι από ό,τι φαίνεται, ανεξάρτητα από το τι νομίζει ή πράγματι συνέβαινε, ο κόσμος νοιάζεται να μην κλείσει η ΕΡΤ και το δείχνει με το να ψάχνει να την δει και να μάθει τις εξελίξεις από το απεργιακό δελτίο τους στο διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Όχι και το εξήγησα πολύ καθαρά σε άλλα μηνύματα.
Το συγκεκριμένο που παραθέτεις αφορά σε αυτό που είπε ο Johnny15: «Μου αρέσει που έχετε τόσα links για το πως θα δούμε ΕΡΤ. Εδώ δεν βλέπαμε όταν είχε στην τηλεόραση, θα βλέπουμε στο internet?»
Ήθελα να τονίζω, ότι από ό,τι φαίνεται, ανεξάρτητα από το τι νομίζει ή πράγματι συνέβαινε, ο κόσμος νοιάζεται να μην κλείσει η ΕΡΤ και το δείχνει με το να ψάχνει να την δει και να μάθει τις εξελίξεις από το απεργιακό δελτίο τους στο διαδίκτυο.

σόρυ για αυτό της ψαραδέλλη πήγαινε,θα το διορθώσω
παραθέτω όλες τι σελίδες,μετά τα διαβάζω και επιλέγω σε ποια θέλω να απαντήσω
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοιτάξτε, ούτε εγώ θέλω να κλείσει η δημόσια τηλεόραση. Ψήφισα <<Συμφωνώ με την αναδιάρθρωση, διαφωνώ με το κλείσιμο>>. Μπορεί να δείχνει και τα παραπάνω προγράμματα με τους μισούς περίπου εργαζόμενους. Και μάλιστα επειδή πολλοί μπήκαν με πρασινομπλέ βύσμα, συμφωνώ με την προσωρινή απόλυση όλων, για να γίνει αξιολόγηση και να μπουν πρωτίστως με δίκαια κριτήρια οι νέοι εργαζόμενοι, οι οποίοι θα είναι όσοι χρειάζονται και όχι παραπάνω. Κάτι που πρέπει να γίνει σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες. Τότε ίσως φτιάξουμε λίγο τον χαλασμένο τρόπο λειτουργίας του κράτους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις, βέβαια, ότι όλο αυτό το σκηνικό με τις αναδιαρθρώσεις, είναι εκδηλώσεις ακραίου νεοφιλελευθερισμού, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να γίνει αξιολόγηση των εργαζομένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Κοιτάξτε, ούτε εγώ θέλω να κλείσει η δημόσια τηλεόραση. Ψήφισα <<Συμφωνώ με την αναδιάρθρωση, διαφωνώ με το κλείσιμο>>. Μπορεί να δείχνει και τα παραπάνω προγράμματα με τους μισούς περίπου εργαζόμενους. Και μάλιστα επειδή πολλοί μπήκαν με πρασινομπλέ βύσμα, συμφωνώ με την προσωρινή απόλυση όλων, για να γίνει αξιολόγηση και να μπουν πρωτίστως με δίκαια κριτήρια οι νέοι εργαζόμενοι, οι οποίοι θα είναι όσοι χρειάζονται και όχι παραπάνω. Κάτι που πρέπει να γίνει σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες. Τότε ίσως φτιάξουμε λίγο τον χαλασμένο τρόπο λειτουργίας του κράτους μας.

Δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να γίνει αξιολόγηση των εργαζομένων.

δεν θα γίνει αξιολόγηση.μόνο οι πρασινομπλε θα μείνουν και 5-6 που θα τους έχουν με ένα ξεροκομματο και θα τρέχουν για ένα ολόκληρο κανάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να γίνει αξιολόγηση των εργαζομένων.

Η μείωση του δημοσίου τομέα, όμως, έχει πολλά κακά. Και δεν πρόκειται μόνο για την ΕΡΤ, αλλά και για άλλες στρατηγικές επιχειρήσεις του δημοσίου οι οποίες ξεπουλιούνται πολύ κατώτερα από την αξία τους, στο ιδιωτικό κεφάλαιο.
Και μη μου πεις δεν πωλείται η ΕΡΤ, γιατί νομίζω είναι εμφανές ότι η συρρίνωσή της και η μείωση των αρμοδιοτήτων της, αυξάνει τα κέρδη των ιδιωτών μεγαλοκαναλαρχών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είπα ότι πρέπει να μειωθεί ο δημόσιος τομέας. Η μείωση των εργαζομένων και/η η αξιολόγηση αυτών δεν συνεπάγεται με μείωση του δημοσίου. Αντιθέτως μπορεί να βελτιώσει την δράση του.

Σαφώς και είμαι κατά των ιδιωτικοποιήσεων. Το έχω πει πάρα πολλές φορές. Όμως η λανθασμένη λειτουργία του δημόσιου τομέα είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να λυθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δεν είπα ότι πρέπει να μειωθεί ο δημόσιος τομέας.

Μα αυτό γίνεται, ρε, Τζόνυ. Κλείνουν ΕΡΤ, κλείνουν νοσοκομεία, σχολεία, πανεπιστήμια, πούλησαν την αγροτική τράπεζα και ΟΤΕ, θέλουν να πουλήσουν ΕΥΔΑΠ, ΔΕΗ, ΟΠΑΠ, ΟΑΣΑ και πόσα ακόμα. Αυτό γίνεται, συρρίκνωση του δημοσίου λέγεται αυτό. Νεοφιλελευθερισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για αυτό είπα ότι δεν είμαι κανενός κόμματος. Έχω την δική μου άποψη για το τι πρέπει να γίνεται. Και αυτό που πρέπει να γίνει τώρα κατ εμε είναι:

α) αξιολόγηση εργαζομένων και άρση μονιμότητας στο δημόσιο τομέα

β) να σταματήσουν οι ιδιωτικοποιήσεις και όλα τα αγαθά που χρειάζονται όλοι οι άνθρωποι να είναι από δημόσιους οργανισμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
άρση μονιμότητας στο δημόσιο τομέα

Αυτό, βέβαια, είναι ακριβώς αυτό που ανοίγει τον δρόμο στη συρρίκνωση.
Τέλος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν περνάνε από αξιολόγηση κάθε χρόνο, τότε θα παράγουν το μεγαλύτερο δυνατό έργο.

Αν κάποιος είναι βιτρίνα, τότε φεύγει και την θέση του παίρνει κάποιος άλλος. Υπό κάποια συγκεκριμένα κριτήρια πάντα.

Δεν είναι συρρίκνωση, είναι αύξηση της ποιότητας των υπηρεσιών του δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ναι, ξέρεις αυτοί θέλουν να τους πετάξουν έξω, όχι να φέρουν καλύτερο προσωπικό. Πρώτον.
Δεύτερον. Μιλάμε για αξιολογήσεις που θα κάνει η κυβέρνηση και θα είναι αξιοκρατικοί; (ρητορικό το ερώτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο σαμαρας τα εκανε σκατα,,πρεπει να ξερεις που βαρας τη γροθια σου..

εδω βλεπουμε με αναλογικη στο ριο νετ καθαρα..

το ματιασα,μας μαυρισανε και εμας..φτουυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
θέλουν να πουλήσουν ΕΥΔΑΠ, ΔΕΗ, ΟΠΑΠ, ΟΑΣΑ και πόσα ακόμα. Αυτό γίνεται, συρρίκνωση του δημοσίου λέγεται αυτό. Νεοφιλελευθερισμός.

ευδαπ και οπαπ δεν εχουν αποκρατικοποιήσει ως επί το πλείστον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έλα Αντωνάκη λε πουλ με συνοπτικές.

Δε βγήκε το νταβατζιλίκι.Τώρα διάλεξε ΕΡΤ ανοιχτή και κινέζος από Δευτέρα ή εκλογές όπου θα σκίσει τις σάρκες σου ο ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top