• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Είναι δυνατή η αθανασία;

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Εχουμε ιδεα βρε Νασο μου.Δεν φτανει το οργανικο τους συστημα να αντιληφθει τους γαλαξιες.Πολυ λιγα αντιλαμβανεται και σε πολυ μικρη εμβελεια.Αυτο τι σημαινει; Οτι αυτα που δεν αντιλαμβανεται δεν υπαρχουν;
Νοιμιζεις οτι είμαστε πολυ πάνω απο τα κουνούπια; Σαφως και ειμαστε πιο πανω,αλλα με μετρο συγκρισης ολα τα υπολοιπα που ξερουμε.
Εχμ...το ιδιο και το κουνουπακι.
Ο ανθρωπος ειναι τοσο εγωπαθης και αυταρεσκος σαν ειδος που νομιζει οτι ειναι το ανωτερο πλασμα και τα ξερει και ολα.
Απο που αποδεικνυεται αυτο;

τίποτα δεν ξέρουμε κι εμείς. από προκύπτει ότι τα ξέρουμε όλα; δεν είπα κάτι τέτοιο.
έχουμε συνείδηση της ύπαρξής μας και το σύμπαν είναι βουβό και παγωμένο, δεν αποκρίνεται σε τίποτα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Για να μιλήσεις για μία Θρησκεία π.χ. τον Χριστιανισμό, θα πρέπει να τον γνωρίσεις πρώτα και μετά να τον απορρίψεις.
Σορυ...ξερεις αν τον ξερω; Και βεβαια τον ξερω και τον ακολουθουσα.Πολυ καλα μαλιστα.
Game over.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τίποτα δεν ξέρουμε κι εμείς. από προκύπτει ότι τα ξέρουμε όλα; δεν είπα κάτι τέτοιο.
έχουμε συνείδηση της ύπαρξής μας και το σύμπαν είναι βουβό και παγωμένο, δεν αποκρίνεται σε τίποτα.
Το οτι δεν αποκρινεται σε τιποτα καταρχην δεν το ξερουμε,καθως εσυ και εγω δεν ειμαστε ΟΛΟΙ οι ανθρωποι..μπορει πχ εσυ να μην το αντιλαμβανεσαι.
Επισης γιατι πρεπει να αποκριθει;Γιατι το κανεις ανθρωπομορφο και με τα χαρακτηριστικα του ανθρωπου;Γιατι το βαζεις στα δικα σου κουτακια;
Εμενα μου δειχνεις οτι απλα εισαι απολυτα πεσσιμιστης για αυτο και τα βλεπεις ετσι.Μα απολυτα ομως.
Κανω λαθος;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Το οτι δεν αποκρινεται σε τιποτα καταρχην δεν το ξερουμε,καθως εσυ και εγω δεν ειμαστε ΟΛΟΙ οι ανθρωποι..μπορει πχ εσυ να μην το αντιλαμβανεσαι.
Επισης γιατι πρεπει να αποκριθει;Γιατι το κανεις ανθρωπομορφο και με τα χαρακτηριστικα του ανθρωπου;Γιατι το βαζεις στα δικα σου κουτακια;
Εμενα μου δειχνεις οτι απλα εισαι απολυτα πεσσιμιστης για αυτο και τα βλεπεις ετσι.Μα απολυτα ομως.
Κανω λαθος;

δεν με λες και αισιόδοξο.
είμαι απλά μια κλασσική περίπτωση ανθρώπου, που δεν ξέρει πως έγιναν όλα αυτά (η ζωή, το σύμπαν και τα πάντα) και τι νόημα έχουν. :sorry:
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

Απο θεωρητικη/ακαδημαϊκή σκοπιά, ειναι εφικτός ο επαναπρογραμματισμος των γονιδίων με στόχο την μακροζωία;;
Ναι, πιστευω οτι ειναι πιθανο. Τωρα το ποσο κοντα ειμαστε σε αυτον δε γνωριζω. Ισως να ειμαστε 40-50 χρονια μακρια, ισως περισσοτερο.

Παντως θα μου αρεσε η ιδεα να ζησω για παντα. Υπαρχουν τοσα πολλα να μαθεις και τοσος λιγος χρονος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top