Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν το έχω γευτεί γιατί δεν χωράει μέσα μου.
Αν και αυτό το "δεν έχεις γευτεί" δεν είναι παρά ένα παραμύθι, και εξηγούμε αμέσως: Μια σχέση στηρίζεται σε κάποιους όρους οι οποίοι είτε είναι αυτονόητοι (όχι για μένα), είτε τείθενται από την αρχή.
Εγώ λοιπόν με αυτούς τους όρους δεν μπορώ να συμβιβαστώ, δεν μπορώ να τους αποδεχτώ, κι αν το έκανα θα ήμουν δυστιχισμένος.
Πως λοιπόν να γευτώ κάτι που μου βρωμάει;

και μένα μου βρώμαγαν τα κυδώνια αλλά μόλις τα δοκίμασα μετά μου άρεσαν :P
τες πα, καταλαβαίνω τι λες και απλά επαναλαμβάνω ότι σου είπα μόνο την "ένσταση" μου
ευτυχώς για σένα, δεν μπορεί κανένας μας να σε πιέσει να κάνεις κάτι αλλιώτικο απ ότι λέει η καρδιά σου και το μυαλό σου :)

άλλωστε δεν είναι όλοι οι άνθρωποι γεννημένοι για έρωτες και οικογένειες βρε παιδί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,860 μηνύματα.
Κάθομαι τόση ώρα και διαβάζω "προσωποποιημένο" θέμα; (είναι και 11 σελίδες!):wall: Τέσπα....επειδή κι εγώ λέω ότι "ερωτεύομαι" δύσκολα, νομίζω ότι ψέμματα λέω! :P

Βασικά είναι τι ορισμό του δίνεις. Για μένα είναι μια "ιδέα" που αιωρείται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Τη φτιάχνεις στο μυαλό σου και περιμένεις μπας και πέσει πάνω σε ένα ελκυστικό γυναικείο κορμί! ;) Μετά την βαφτίζεις "πριγκίπισσα" και όλα είναι μια χαρά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α πα πα...που κρυβόσασταν όλοι οι ποιητές?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κάθομαι τόση ώρα και διαβάζω "προσωποποιημένο" θέμα; (είναι και 11 σελίδες!):wall: Τέσπα....επειδή κι εγώ λέω ότι "ερωτεύομαι" δύσκολα, νομίζω ότι ψέμματα λέω! :P

Βασικά είναι τι ορισμό του δίνεις. Για μένα είναι μια "ιδέα" που αιωρείται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Τη φτιάχνεις στο μυαλό σου και περιμένεις μπας και πέσει πάνω σε ένα ελκυστικό γυναικείο κορμί! ;) Μετά την βαφτίζεις "πριγκίπισσα" και όλα είναι μια χαρά! :D

...κι ύστερα, ήρθαν οι μέλισσες...:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στα επομενα επεισοδια: banneraki "ο deadhead_pirate και η doctor ruth σας απαντουν", "καθε μερα στις 12 το βραδυ απαντησεις απο τον πειρατη", "αληθειες ή ψεμματα: "ζωη χωρις ερωτα", δε βαρεθηκατε ακομη?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amarylis

Νεοφερμένος

Η Amarylis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γκκκκκκκκαννννννν......
Λάθος..!!! :):):):)

Δεν είχα καμμία πρόθεση να θίξω κάποιον (υπάρχει λόγος??!):worry:
Εξέφρασα απλά μια άποψη η οποία όπως φάνηκε πυροδότησε αντιδράσεις...
Πειρατή, δεν υπάρχουν σωστές και λάθος απόψεις , ειδικά όταν κάποιος συζητάει επί ενός γενικού θέματος, υπάρχουν απλά απόψεις.
Δυστυχώς αγνοούσα ότι άθελά μου πήρα μέρος σε..τεστ με υποτιθέμενο τίτλο "Μάντεψε ποιος"...και έχασα!
Δεν πειράζει,ο παθός μαθός που λένε και στο χωριό μου!!

Το θέμα όταν το δει κανεις αντικειμενικά εξακολουθέί να είναι πολύ ενδιαφέρον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν με έθιξες, απλά ήθελα να τονίσω οτι δεν είναι έτσι όπως το έθεσες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορεί να μην είναι έτσι για σένα και να είναι για κάποιον άλλον με τις ίδιες προτιμήσεις. Ξεκόλλα. Μπορεί το θέμα να το είχδα φτιάξει αρχικά με αφορμή εσένα αλλά είναι γενικό και δεν αφορά μόνο εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Να θυμισω τον τιτλο?
Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

"Ανθρωπος"... καποιος...γενικα...αοριστα!
Οχι ο "ανθρωπος- deadhead pirate"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, ρε παιδιά, τσουρέκια με το τι κάνει και με ποιον το κάνει ο Πειρατής... έγινε η παπαρδέλα, και το καταλάβαμε στην αρχή ότι μιλάμε για αυτόν, ας το ξεχάσουμε λίγο, ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Όταν όλες οι φίλες μου είχαν κάνει σεξ κάποτε και εγώ όχι προσπαθούσαν "μάταια" να με πείσουν ότι μου λείπει και ότι το είχα ανάγκη. Και όμως για μένα όλες είχαν άδικο γιατί εφόσον ποτέ δεν είχα αυτή την αίσθηση ποτέ δεν μου έλειπε.
Κάποιος έχει ανάγκη μία σχέση, έναν έρωτα..όταν ξέρει τι σημαίνει...και δεν υποψιάζεται απλά..(ο καθένας πάντα δίνει δικές του εκδοχές το τι σημαίνει οπότε η συζήτηση πάντα θα φτάνει σε αδιέξοδο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς. Δεν πιστέυω κι εγώ ότι όλοι λειτουργούμε με τα ίδια μέτρα και σταθμά...
Άλλοι δεν μπορούν σε μία σχέση, αν δεν πιστεύουν ότι κάπου πάει, ακόμα κι αν δε θέλουν να είναι με αυτό το άτομο για πάντα...
Άλλοι ακούνε σ' αγαπώ και την κάνουν.
Άλλοι αναζητούν κάτι από τον/την πρώην, στον/την νυν.

και;

όπως τη βρίσκει ο καθένας.
Σημασία έχει ότι, ναι, ΕΙΝΑΙ δυνατόν. Όλα αυτά.
Και μαζί αυτό που ρωτάει το θέμα της Μισέλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Βασικά είναι τι ορισμό του δίνεις. Για μένα είναι μια "ιδέα" που αιωρείται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Τη φτιάχνεις στο μυαλό σου και περιμένεις μπας και πέσει πάνω σε ένα ελκυστικό γυναικείο κορμί! ;) Μετά την βαφτίζεις "πριγκίπισσα" και όλα είναι μια χαρά! :D

Αγαπητέ Parafernalia συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που το ορίζεις. Θα ήθελα να μεταφερθεί αυτή σου η ατάκα στο θέμα με τα Ταρώ που καταγινόμαστε, νομίζω ότι ταιριάζει με την κάρτα της Αυτοκράτειρας.

Στο τέλος εκείνου του θέματος όλοι θα έχουμε γίνει ποιητές, αγαπητή μου Isi.

Αυτό ακριβώς συνέβη και σε μένα, όταν έχω πει ότι χωρίστηκα στα δυο. Όταν ο έρωτας είχε μέσα μου παγώσει, όταν το σώμα μου άρχισε να καταρρέει, όταν δεν αισθανόμουν πια τίποτε άλλο εκτός από οργή και αδιαφορία, ξαφνικά ερωτεύτηκα σαν τρελλός, μια γυναίκα που όσο το σκέφτομαι δεν το άξιζε. Σε οποιαδήποτε άλλη εποχή της ζωής μου κι αν την είχα συναντήσει θα την είχα προσπεράσει αδιάφορα. Φαίνεται (για να ξαναμπώ στο θέμα αυτό) ότι είχα απόλυτη ανάγκη να ξαναβρεθώ σ' αυτήν τη νοητική κατάσταση, να είμαι ερωτευμένος κι έψαχνα μέσα μου την αφορμή. Με τη συγκεκριμένη δεν έγινε τίποτε απολύτως, πράγμα που μου έχει αφήσει ένα τεράστιο απωθημένο. Από την άλλη μεριά η πνευματική αυτή κατάσταση παρέμεινε μέσα μου. Έτσι βρήκα ευκαιρία να αναβιώσω τη νεκρή σχέση μου με τη γυναίκα μου, αφού δεν είχα πουθενά αλλού να αποδώσω αυτά που ένιωθα. Αυτό έτυχε δεν πέτυχε. Από την άλλη μεριά, όντας συνέχεια σ' αυτό το ψυχικό στάδιο, ακόμη ψάχνω τη γυναίκα που θα μπορεί να χορέσει όλη αυτήν τη δύναμη των συναισθημάτων. Να μπορεί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων. Να μου δωθεί χωρίς να μου ζητήσει τίποτε, όπως θα της δωθώ κι εγώ.

Δεν τον καταλαβαίνω τον Καπετάνιο και τολμώ να πω ότι αυτά που λέει είναι too much και δεν με πείθουν απόλυτα. Έχω γνωρίσει προσωπικά κι άλλα άτομα που μιλούσαν έτσι και ήταν απόλυτα δυστυχισμένα κατά βάθος, απλά έλεγαν ψέμματα στον εαυτό τους, προσπαθώντας να δικαιολογήσουν την κατάσταση. Δεν ξέρω, ο Καπετάνιος θα πει πως δεν είναι έτσι τα πράγματα και εγώ δεν θα επιμείνω. Απλά έχω να του πω: "Back has e achlada tin oura" :D Όλοι κάποτε πληρώνουν το τίμημα των επιλογών τους. Του εύχομαι, όταν έρθει η ώρα, να έχει να πληρώσει και να μην είναι δυσβάστακτο το κόστος. Καλό σου ταξίδι Καπετάνιο, στις θάλασσες των φευγαλαίων αισθημάτων...

Όταν όλες οι φίλες μου είχαν κάνει σεξ κάποτε και εγώ όχι προσπαθούσαν "μάταια" να με πείσουν ότι μου λείπει και ότι το είχα ανάγκη. Και όμως για μένα όλες είχαν άδικο γιατί εφόσον ποτέ δεν είχα αυτή την αίσθηση ποτέ δεν μου έλειπε.
Κάποιος έχει ανάγκη μία σχέση, έναν έρωτα..όταν ξέρει τι σημαίνει...και δεν υποψιάζεται απλά..(ο καθένας πάντα δίνει δικές του εκδοχές το τι σημαίνει οπότε η συζήτηση πάντα θα φτάνει σε αδιέξοδο).

Αν κρίνω από ό,τι έχεις ποστάρει σε άλλα θέματα, οι φίλες σου είχαν απόλυτο δίκιο και πράγματι το είχες ανάγκη. Τώρα το τι είδους συναισθήματα ανασφάλειας και φόβου, άρνηση να δοθείς ή απλά δεν ήσουν ακόμη έτοιμη, συνετέλεσαν στο να καθυστερήσεις λίγο την έναρξη της ερωτικής σου ζωής, είναι άλλο θέμα. Το ότι είχαν δίκιο αποδείχτηκε αργότερα, όπως γίνεται πάντα όταν οι άλλοι μας λένε το προφανές κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να το δούμε μπρος στα μάτια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αν κρίνω από ό,τι έχεις ποστάρει σε άλλα θέματα, οι φίλες σου είχαν απόλυτο δίκιο και πράγματι το είχες ανάγκη. Τώρα το τι είδους συναισθήματα ανασφάλειας και φόβου, άρνηση να δοθείς ή απλά δεν ήσουν ακόμη έτοιμη, συνετέλεσαν στο να καθυστερήσεις λίγο την έναρξη της ερωτικής σου ζωής, είναι άλλο θέμα. Το ότι είχαν δίκιο αποδείχτηκε αργότερα, όπως γίνεται πάντα όταν οι άλλοι μας λένε το προφανές κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να το δούμε μπρος στα μάτια μας.

Μάλλον διαβάζεις αυτά που εσύ θέλεις να καταλάβεις και όχι αυτά που αποτυπώνονται. Γράφω ότι δεν το είχα ανάγκη επειδή ακριβώς δεν το είχα ζήσει. Φυσικά δεν είχαν δίκιο (δεν είναι θέμα δίκιου ή άδικου, είναι θέμα επιλογών), το απόλαυσα όταν εγώ το αισθάνθηκα και όχι όταν ο καθένας έλεγε το μακρύ και το κοντό του.:D

Το προφανές είναι όταν "εθελοτυφλείς", όταν δεν γουστάρεις όμως κάτι είναι επιλογη σου απλά.. ;) ;) (όπως και του καπετάνιου.. που δεν αναφέρομαι ξανά στο ίδιο γιατί έχω πει ήδη την άποψή μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αν έκανα αυτό που λες, δεν θα έκανα αυτή τη δουλειά που κάνω. Πίστεψέ με ότι το να διαβάζω τα κείμενα άλλων και να τα διορθώνω ή να βγάζω τα συμπεράσματα, είναι το κύριο σημείο της εργασίας μου. Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ αυτά που γράφω. Εκείνη τη στιγμή δεν το χρειαζόσουν γιατί δεν ήσουν, για οποιοδήποτε λόγο, έτοιμη ακόμη. Οι άλλοι σου λέγαν ότι δεν μπορεί, όπως το χρειάζονται όλοι οι υπόλοιποι, θα το χρειαστείς κι εσύ. Έπεσαν έξω σ' αυτό; Δεν ερωτεύτηκες, δεν έκανες σεξ, δεν έκανες σχέσεις; Αν δεν τα είχες κάνει όλ' αυτά κι επέμενες να νιώθεις ότι δεν σου χρειάζονται, τότε θα μπορούσες να ισχυριστείς ότι είχαν λάθος οι φίλες σου. Αυτό το λέω γιατί ο Καπετάνιος συνεχίζει σε μεγάλη ηλικία να είναι αμετανόητος και να επιμένει ότι δεν χρειάζεται καθόλου τον έρωτα. This is not your case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Xάε, έλα να ταξιδέψουμε μαζί για λίγο, να νιώσεις λίγο από τη δυστυχία μου.:)
Αρκεί να μη σε πιάσουν οι τύψεις στο τέλος. :D
Μην ξεχνάς ποτέ οτι κανένα καράβι δεν πλέει στον ωκεανό χωρίς ρότα.
Ούτε τα πειρατικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το εννοείς, όμως δεν μπορώ να πειστώ ότι μπορείς να ζεις χωρίς να είσαι ερωτευμένος, αυτό ξεπερνά την κατανόησή μου και τη φιλοσοφική μου στάση. Λυπάμαι αλλά ενώ γενικά με διακρίνει ευρύτητα πνεύματος και απόψεων, έχω κι εγώ τα όριά μου. Ομολογώ πάντως ότι ένα τέτοιο ταξίδι, ή τα 4 χρόνια μεταξύ των δύο γάμων της Κουέ θα μου χρειάζονταν αυτήν την εποχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Xάε, μου δεν έχω προσπαθήσει ποτέ να πείσω κανέναν γι αυτό το θέμα, και γιατί να το κάνω άλλωστε. Ομως δεν θυμάμαι ποτέ να ήμουν δυστιχισμένος από άσχημες συμπεριφορές, δεν θυμάμαι ποτέ να ένιωσα μόνος μου, δεν θυμάμαι ποτέ να στερήθηκα κάτι.
Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά είμαι τρελλά ερωτευμένος με τους φίλους μου, την οικογένειά μου, τη ζωή μου, τόσο πολύ που δεν μπορώ να διανοειθώ οτι θα χαράμιζα την ενέργεια του έρωτα μου σε ένα και μόνο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αυτό μου φαίνεται πιο λογικό. Ο έρωτας, όπως γράφουμε και σε άλλα θρεντ είναι κατάσταση του μυαλού. Ναι αυτό το έχω διαπιστώσει. Μπορείς να είσαι ερωτευμένος με τη ζωή κι όχι με συγκεκριμένο άτομο. Πρόσεξε όμως, το να είσαι ερωτευμένος με τον εαυτό σου δεν οδηγεί ποτέ σε καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top