Είναι ντροπή να είσαι ιερόδουλη;

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προσθεσε καμια 10αρια χρονια και εισαι μεσα.
Μεταξύ μας τωρα αν ακόμα και σε αυτή την ηλικία έχουν μυαλά 15 χρόνου ναι έχεις δίκιο αλλά ευτυχώς είναι η μειονότητα :bleh:
Ειπαμε η ηλικία ειναι ένας αριθμός αλλα εχουν σημασία ;)
καθε παλια γενια αυτο λεει. "χασμα προτυπων και αξιων" λεγανε και για τους ομοφυλοφιλους καποτε...
Εγώ ξέρω και αλλά που λένε κάτι αγόρια της ηλικίας σου για την παλιά γενιά την δική μου, αλλά ας μην τα πούμε καλύτερα γιατί θα μας κόψει το ΕΣΡ,μπορεί να ντραπεις κιόλας δεν ξέρω :give_rose:
κοιτα γενικα εγω ειμαι στην ηλικια αναπαραγωγης, τωρα αν εσυ μιλας για πολυ μεγαλους (χασμα γενεων που ελεγα ) δεν ξερω
Για πες για πες έχει και καθορισμένη η ηλικία της αναπαραγωγης ?
Δεν διαφέρει από άτομο σε άτομο?
Γιατί ξέρω κάτι άντρες που μετά τα 40 ωριμασαν κάπως και είπαν να κάνουν και κάνα παιδάκι οπότε σου είπα η ηλικία ειναι απλά ένα νούμερο, αλλά την καθορίζουν ;)
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Απευθύνομαι στο ποστ της σινεφίλ λέγοντας μια σκέψη τι θα γινόταν αν δεν ήταν παρακμιακό για την κοινωνία, δεν διαφώνησα με το σκεπτικό της στην ουσία και έρχεσαι και μου λες αυτά που λέει η σινεφίλ, για ποιο λόγο επαναλαμβάνεσαι συνέχεια ; μιλάς για να μιλήσεις ;
Ναι γιατί αυτά περί ηθικής είναι ηλιθιότες. :) Ανήθικο είναι το trafficking και ο εκβιασμός όχι το επάγγελμα καθεαυτό.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μεταξύ μας τωρα αν ακόμα και σε αυτή την ηλικία έχουν μυαλά 15 χρόνου ναι έχεις δίκιο αλλά ευτυχώς είναι η μειονότητα :bleh:
Ειπαμε η ηλικία ειναι ένας αριθμός αλλα εχουν σημασία ;)
πιστευεις οτι οι πορνοσταρ δεν ειναι καλες συντροφοι? Που το βασιζεις αληθεια αυτο? Δεν εισαι ανετη με τη γυμνια? Ενα φερεντζε παιδια για τη μαργαριτα :laugh: :laugh:
Εγώ ξέρω και αλλά που λένε κάτι αγόρια της ηλικίας σου για την παλιά γενιά την δική μου, αλλά ας μην τα πούμε καλύτερα γιατί θα μας κόψει το ΕΣΡ,μπορεί να ντραπεις κιόλας δεν ξέρω :give_rose:
φυσικα, ολα εχουν να κανουν με το ποσο σεξουαλικα απευλευθερωμενη ειναι ο αλλος/ η αλλη? Δεν ξερω την ηλικια σου βεβαια, αλλα καποιες 40αρες ειναι 2 20αρες.
Για πες για πες έχει και καθορισμένη η ηλικία της αναπαραγωγης ?
Δεν διαφέρει από άτομο σε άτομο?
Γιατί ξέρω κάτι άντρες που μετά τα 40 ωριμασαν κάπως και είπαν να κάνουν και κάνα παιδάκι οπότε σου είπα η ηλικία ειναι απλά ένα νούμερο, αλλά την καθορίζουν ;)
προφανως τα απολυτα νουμερα διαφερουν απο ατομο σε ατομα, αλλα υπαρχει ηλικια αναπαραγωγης αν το μαθαινεις απο εμενα πρωτη φορα. Πες τους να βιαστουν γιατι "Male fertility generally starts to reduce around age 40 to 45 years when sperm quality decreases. " kai "
  • The chance of having a child is much higher for women younger than 35 years and men younger than 40 years than for older women and men."


και αυτα λεγονται πηγες, μπορεις να χρησιμοποιεις καμια που και που να υποστηριζεις τις θεσεις σου.

 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιστευεις οτι οι πορνοσταρ δεν ειναι καλες συντροφοι?
για πες δεν είχα ποτέ εμπειρία με συγχωρείς αλλά προτιμώ τους άντρες ;)
Που το βασιζεις αληθεια αυτο? Δεν εισαι ανετη με τη γυμνια? Ενα φερεντζε παιδια για τη μαργαριτα :laugh: :laugh:
Λες να μου αρέσει περισσότερο φερετζές?
Ξέρεις εξιτάρει περισσότερο κάποιους όταν τους αφήνεις να κάνουν παιχνιδάκι με την φαντασία τους...
φυσικα, ολα εχουν να κανουν με το ποσο σεξουαλικα απευλευθερωμενη ειναι ο αλλος/ η αλλη? Δεν ξερω την ηλικια σου βεβαια, αλλα καποιες 40αρες ειναι 2 20αρες.
Μέσα έπεσες :laugh:
προφανως τα απολυτα νουμερα διαφερουν απο ατομο σε ατομα, αλλα υπαρχει ηλικια αναπαραγωγης αν το μαθαινεις απο εμενα πρωτη φορα. Πες τους να βιαστουν γιατι "Male fertility generally starts to reduce around age 40 to 45 years when sperm quality decreases. " kai "
  • The chance of having a child is much higher for women younger than 35 years and men younger than 40 years than for older women and men."


και αυτα λεγονται πηγες, μπορεις να χρησιμοποιεις καμια που και που να υποστηριζεις τις θεσεις σου.

Αχ να σαι καλά αλλά σε πρόλαβαν άλλοι και με εκπαίδευσαν πολύ πιο σωστά, καλύτερα να κάνεις τον δάσκαλο σε όλα τα θέματα που ανεφερες σε κάποιους άλλους ή άλλες που θα εντυπωσιαζονται από όλα αυτά τα πολυ ξεπερασμένα θα έλεγα ;)

Αντε φτάνει όμως θα περιμένω όταν ξεμπερδέψεις με τις πηγές σου να μου απαντήσεις ευθέως στην ξεκάθαρη ερώτηση που σου έκανα και τότε τα ξαναλέμε γιατί πρέπει να σχολασω κιόλας.. :bye2:
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
για πες δεν είχα ποτέ εμπειρία με συγχωρείς αλλά προτιμώ τους άντρες ;)
Εσυ ειπες οτι αν καποιος θελει για συντροφο πορνοσταρ,τοτε έχει μυαλό 15χρονου. Και σε ρωτώ λοιπον,γιατι το λες αυτό; δεν πιστευεις οτι οι πορνοσταρ είναι καλοί συντροφοι;Επίσης το ξέρεις ότι υπάρχουν πορνοσταρ άντρες έτσι;
Λες να μου αρέσει περισσότερο φερετζές?
Ξέρεις εξιτάρει περισσότερο κάποιους όταν τους αφήνεις να κάνουν παιχνιδάκι με την φαντασία τους...
Ότι αρέσει στον καθενα
Μέσα έπεσες :laugh:

Αχ να σαι καλά αλλά σε πρόλαβαν άλλοι και με εκπαίδευσαν πολύ πιο σωστά, καλύτερα να κάνεις τον δάσκαλο σε όλα τα θέματα που ανεφερες σε κάποιους άλλους ή άλλες που θα εντυπωσιαζονται από όλα αυτά τα πολυ ξεπερασμένα θα έλεγα ;)
Θεωρείς ότι οι συγκεκριμένες πηγες λανθάνουν; έχεις πιο έγκυρες ή πιο προσφατες; be my guest και παραθεσε τες. Ή το επιχείρημα είναι παλι "εχω εκπαιδευτεί εγώ από καλυτερους που δεν τους ξερεις" :lol:
Αντε φτάνει όμως θα περιμένω όταν ξεμπερδέψεις με τις πηγές σου να μου απαντήσεις ευθέως στην ξεκάθαρη ερώτηση που σου έκανα και τότε τα ξαναλέμε γιατί πρέπει να σχολασω κιόλας.. :bye2:
Σε ποια ερώτηση; ίσως το παρεβλεψα, σε ποια αναφέρεσαι;
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ποια γενιά καλό μου τον 15 ετών μέχρι 18 ?
Πραγματικά τι λες ?
Ποιος θέλει πορνοσταρ ...

Όχι δεν υπάρχει χάσμα γενεών ,χάσμα προτύπων και αξιών υπάρχει και αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου με αυτό που λες ..

Ναι τα αγοράκια που το μυαλό τους είναι μόνο στο κάτω κεφάλι λόγο εφηβείας θέλουν μια πορνοταινίες γιατί μόνο αυτή θα άντεχε όλη μέρα καθε μέρα..

Απο μια ηλικία και μετά θέλουν άλλες γυναίκες αλλά φανταζομαι ακομα είσαι πολύ μικρός οπότε αντιλαμβάνομαι με ποιο σκεπτικό απαντάς και τώρα πλέον κατάλαβα τι λες ;)
Άλλα έλεγες με το ντέβιλ όμως΄πόσο έξυπνες είναι που το ευχαριστιούνται ..
Και σαν έχεις γυρίζει 180 μοίρες με αυτο που βγάζεις τελευταία .
Δεν χρειάζεται να παριστάνουμε και τους άνετους ενώ δεν είμαστε .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλα έλεγες με το ντέβιλ όμως΄πόσο έξυπνες είναι που το ευχαριστιούνται ..
Και σαν έχεις γυρίζει 180 μοίρες με αυτο που βγάζεις τελευταία .
Δεν χρειάζεται να παριστάνουμε και τους άνετους ενώ δεν είμαστε .




Λίγο περισσότερο ευστοχία δεν βλάπτει όταν απαντας αναλογα με αυτών που συνομιλεις και όχι για να πεις κάτι απλα για το θεαθήναι .

Τώρα αν είμαι ανετη λες να έχω σκοπό να το παίξω ή μπορείς να ξέρεις εσύ το είμαι :hmm:
Έλα Αύρα πραγματικά
Η αλεπού 100 τα αλεπουδάκια 110 στην συγκεκριμένη περίπτωση και αν δεν κατάλαβες ΠΑΛΙ άστο να πάει στο καλό ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε ποια ερώτηση; ίσως το παρεβλεψα, σε ποια αναφέρεσαι;
Κατάλαβα είμαι αυτό που σου είπα, διαβάζεις πολυ επιλεκτικά πλέον γι αυτό δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες και με ρωτάς συνεχεια που κολλαει το ένα και που κολλαει το άλλο..

Έλα απάντησε σε αυτή την ερώτηση ξεκάθαρα γιατι βλέπω από ψυχολογία διάθεσης ή πως νιώθει ο καθένας όταν απαντάει σκίζετεόεσεις οι νεολαιοι :bleh: ;) :)
Τι οπα κάτσε ρε συ ...
Ούτε γιατί παρέθεσα το απόλυτα μήνυμα σου δεν κατάλαβες που είναι και το ποιο βασικό και μιλάμε για όλα τα άλλα?

Το βασικό δεν κατάλαβες και σε ρωτάω ξεκάθαρα πλέον χωρίς όλα τα υπόλοιπα ειναι άκυρα γιατί πραγματικά δεν αντιλαμβανεσαι οτι οταν μια συζήτηση έχει ροή πέφτουν και άλλα θέματα και δεν λεω τίποτα αβάσιμο..

Μια σεξεργατρια ,ιεροδουλη η οποία κάνει την δουλειά της όπως λες , δεν τίθεται θέμα ηθικής οκ ?
Πεσμου όταν μια σεξεργατρια που κάνει την δουλειά της αλλά χρησιμοποιεί και αυτή για να εκβιασει ένα πελάτη για περισσότερα χρήματα είναι και αυτή ηθική?
Και γι αυτή αν ήταν δικό σου άνθρωπος θα την στηρίζεις και θα ήσουν περήφανος, θα την στηρίζει που παιζει έτσι πελάτες και τους εκβιάζει?

Ιερόδουλες δεν είναι και αυτές ?

Μην μου πεις ότι το πάω αλλού για να μην πω τα επιχειρηματα που έβαλες εσύ με τον μανάβη είναι τελείως άσχετο με αυτά που συζητάμε και δεν συσχετίζεται ούτε το σκεπτικό τους .....

Απάντησε ξεκάθαρα μονο στις ερωτήσεις μπας και συνεννοηθούμε 😀
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Τώρα αν είμαι ανετη λες να έχω σκοπό να το παίξω ή μπορείς να ξέρεις εσύ το είμαι :hmm:
Έλα Αύρα πραγματικά
Η αλεπού 100 τα αλεπουδάκια 110 στην συγκεκριμένη περίπτωση και αν δεν κατάλαβες ΠΑΛΙ άστο να πάει στο καλό ;)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κατάλαβα είμαι αυτό που σου είπα, διαβάζεις πολυ επιλεκτικά πλέον γι αυτό δεν βγάζουν νόημα αυτά που λες και με ρωτάς συνεχεια που κολλαει το ένα και που κολλαει το άλλο..

Έλα απάντησε σε αυτή την ερώτηση ξεκάθαρα γιατι βλέπω από ψυχολογία διάθεσης ή πως νιώθει ο καθένας όταν απαντάει σκίζετεόεσεις οι νεολαιοι :bleh: ;) :)
σε αυτες τις ερωτησεις εχω απαντησει. Στην πρωτη σου ειπα οτι δεν καταλαβα τι γραφεις, η συνταξη δε βγαζει νοημα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σε αυτες τις ερωτησεις εχω απαντησει. Στην πρωτη σου ειπα οτι δεν καταλαβα τι γραφεις, η συνταξη δε βγαζει νοημα
Νοημα βγαζεις οπως εβγαλες και σε ολα τα αλλα πολυ ανετα μαλιστα, απλα πες οτι δεν απαντας γιατι θα ερθεις και θα καταρρίψεις οσα εχεις πει μεχρι τωρα για πληρη κάλυψη και υποστήριξη των ιεροδουλων ακομα και οταν αυτες ενεργουν ανηθικα κατω απο εκβιασμους ;)

Κρατα αυτο και νομιζω οτι το κλεινουμε οι δυο μας ..
Ιεροδουλες για εσενα ειναι καλες μεχρι εκει που καλυπτουν την δικη σου σεξουαλικη αναγκη και τιποτε αλλο ..
Απο εκει και περα αν καποια ποτε καταπατήσει δικαιωματα σου χρησιμοποιωντας ανηθικους εκβιασμους θα ερθεις στα λογια μου ..
Ουτε θα την καλυψεις ουτε θα την υποστηριξεις ,οποτε το απολυτο και γενικο δεν ειναι ουτε καλο επιχειρημα ουτε εχει καμια σχεση με την ολη συζητηση ..

Και ενα τελευταιο, μην υποτιμας ποτε τον συνομιλητήσου (οποιος ειναι αυτος ) πουλώντας ανοητες εξυπναδες και ποστ με το δεν καταλαβαινω και δεν βγαζω νοημα οταν προηγουμενος σε ολα τα αλλα αποδειξες πως και καταλαβαινεις αλλα και οτι εισαι πολυ επιλεκτικος σε αυτα που διαβαζεις. :);):give_rose:
:bye2:
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Νοημα βγαζεις οπως εβγαλες και σε ολα τα αλλα πολυ ανετα μαλιστα, απλα πες οτι δεν απαντας γιατι θα ερθεις και θα καταρρίψεις οσα εχεις πει μεχρι τωρα για πληρη κάλυψη και υποστήριξη των ιεροδουλων ακομα και οταν αυτες ενεργουν ανηθικα κατω απο εκβιασμους ;)

Κρατα αυτο και νομιζω οτι το κλεινουμε οι δυο μας ..
Ιεροδουλες για εσενα ειναι καλες μεχρι εκει που καλυπτουν την δικη σου σεξουαλικη αναγκη και τιποτε αλλο ..
Απο εκει και περα αν καποια ποτε καταπατήσει δικαιωματα σου χρησιμοποιωντας ανηθικους εκβιασμους θα ερθεις στα λογια μου ..
Ουτε θα την καλυψεις ουτε θα την υποστηριξεις ,οποτε το απολυτο και γενικο δεν ειναι ουτε καλο επιχειρημα ουτε εχει καμια σχεση με την ολη συζητηση ..

Και ενα τελευταιο, μην υποτιμας ποτε τον συνομιλητήσου (οποιος ειναι αυτος ) πουλώντας ανοητες εξυπναδες και ποστ με το δεν καταλαβαινω και δεν βγαζω νοημα οταν προηγουμενος σε ολα τα αλλα αποδειξες πως και καταλαβαινεις αλλα και οτι εισαι πολυ επιλεκτικος σε αυτα που διαβαζεις. :);):give_rose:
:bye2:
Εισαι σιγουρα δασκαλα? Εχω απαντησει σε αυτες τις ερωτησεις ξεκαθαρα. Αμα δε διαβαζεις τα μηνυματα γιατι απαντας?


Σε καποια φαση κατανταει γελοια τοση ανευθυνοτητα.

Και ΞΑΝΑερχομαστε σε αυτο που ειπα απο την αρχη, να γιατι βαριεμαι μερικους συνομιλητες. Δεν μπορουν να ανταπεξελθουν στη συζητηση.



Και επειδη καποιοι τα θελετε ....μασημενη τροφη. Δες μηνυμα #215.

Α ρε πετσοκομμα που τρωτε καθε φορα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Το αρχαιότερο επάγγελμα. Ας είμαστε όμως αντικειμενικοί, κανένας δεν θα παντρεύονταν σεξεργάτρια ή θα ήθελε η κόρη του να ασκήσει το συγκεκριμένο επάγγελμα. Σίγουρα όμως τάσσομαι υπέρ του να υπάρχει σχετική κρατική Πρόνοια για την ασφάλεια και την Υγεία των ατόμων που ασκούν το εν λόγω επάγγελμα.

Δεν υπάρχει ντροπή σε επάγγελμα εκτός αν είσαι ελεγχτης κομίστρου στον ΟΑΣΘ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.
πιστευεις οτι οι πορνοσταρ δεν ειναι καλες συντροφοι? Που το βασιζεις αληθεια αυτο? Δεν εισαι ανετη με τη γυμνια? Ενα φερεντζε παιδια για τη μαργαριτα :laugh: :laugh:

φυσικα, ολα εχουν να κανουν με το ποσο σεξουαλικα απευλευθερωμενη ειναι ο αλλος/ η αλλη? Δεν ξερω την ηλικια σου βεβαια, αλλα καποιες 40αρες ειναι 2 20αρες.

προφανως τα απολυτα νουμερα διαφερουν απο ατομο σε ατομα, αλλα υπαρχει ηλικια αναπαραγωγης αν το μαθαινεις απο εμενα πρωτη φορα. Πες τους να βιαστουν γιατι "Male fertility generally starts to reduce around age 40 to 45 years when sperm quality decreases. " kai "
  • The chance of having a child is much higher for women younger than 35 years and men younger than 40 years than for older women and men."


και αυτα λεγονται πηγες, μπορεις να χρησιμοποιεις καμια που και που να υποστηριζεις τις θεσεις σου.

Μιας και παραθετεις πηγές σου παραθετω και εγω καποιες ετσι για να μαθεις κατι περισσοτερο περι σπερματος αλλα και σε οτι αλλο βρεις εσυ χρησιμο ..εκτος και αν τις παρακατω τις ξερεις .
https://www.theguardian.com/comment...JmltDfE6v0X2MSEcCYm4Vv_wC9vOdiasPwgiZF-6FkpgM
https://senseoffairness.blog/2020/0...uHD7r2HWtFBLhVO4WxIW_F0bKkR7kkzLF_-CQVq71HK3k
Επισης μπορεις να διαβασεις Michel Houellebecq. Houellebecq το πρώτο του, l extension du domaine de la lutte (αγγλικός τίτλος Whatever): η θεωρία της σεξουαλικής ανισότητας
αντε και στο τσακιρ κεφι σου πατα να διαβασεις και το masterpiece του Particules Élémentaires
και συνεχιζω.
https://www.profgalloway.com/a-fewe...mu3wxmznLw639vjnU7eGVsuZDqqKCjSvbNnBYeGk2ndek
https://theconversation.com/chinas-...hP8dvJJqsxt2jdLLXAPjDybEcrPXox6vCLdnupGlf7geg
Αρα. Οι βασικές ανθρώπινες ανάγκες αντικαθιστούνται με υποκατάστατα ντοπαμίνης στα social στο πορνό και στα games. Στη χειρότερη περίπτωση το σεξ θα γίνει το κάτι φολκλορικό του παρελθόντος για ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού, και θα υπάρχουν και βασικά προβλήματα αναπαραγωγής.
Μερικά στοιχεία που βγάζουν μάτια:
28% των ανδρών 18 με 30 ετών δεν είχαν σεξουαλική επαφή τον τελευταίο χρόνο!
Οι άντρες αποτελούν πια το 40% των πανεπιστημιακών αποφοίτων, και αναμένεται να πέσουν κοντά στο 30% στα επόμενα χρόνια.
Τα νέα ζευγάρια συναντιούνται πια στα dating apps και ελάχιστα στο πανεπιστήμιο ή από φίλους (όπως παλιά). Αλλά στα dating apps γίνεται ένας χαμός όπου σχεδόν όλες οι γυναίκες επιλέγουν τα ίδια ελάχιστα προφίλ ανδρών (αυτό το 1% που λέτε για τον πλούτο πχ είναι λιγότερο από 1% στο dating). H πιο unequal «χώρα» του πλανήτη είναι η χώρα του online dating (chart επισυνάπτεται).
Στην τεχνητή γονιμοποίηση δημιουργούνται προφίλ (άνδρας, από τοπ σχολείο, με λεφτά, ξανθός, γαλανός, επιστήμονας κλπ.) με τις τράπεζες σπέρματος να μοιράζουν τοπ σπέρμα, και όλες τις μέλλουσες μαμάδες να ζητάνε το ίδιο. Ivy league(top school) blonde, math wiz, over 6’2’’ etc etc. Aν το trend συνεχίσει η μικρή Δανία (που έχει οργάνωση στις τράπεζες σπέρματος) θα έχει πραγματικό DNA πληθυσμό 1 δις ανθρώπους σε 50 χρόνια!Ταυτόχρονα η ανεργία των νέων ανδρών ανέβηκε από το 18% στο 28% και πολλοί απ αυτούς αυτοαναφέρονται πια ως gamers, born gamers, κολλημένοι σε ένα video παιχνίδι χωρίς σεξουαλικό σύντροφο όλη μέρα και νύχτα. 75% των έξτρα ωρών που έχουν πάει σε leisure time οφείλεται σε video games. Aκόμα και άνθρωποι με πτυχία τα παρατάνε και το ρίχνουν στα videoπαιχνίδια
Nέο «νομοσχέδιο» στην Κίνα μειώνει και εφαρμόζει αυτόματα τη δυνατότητα των παιδιών να παίζουν ηλεκτρονικά παιχνίδια σε 3 ώρες τη βδομάδα.
H Εrin Brockovich αρθογραφεί στο Guardian με τίτλο «Μειωμένος αριθμός σπερματοζωαρίων, συρρίκνωση των πέων: οι τοξικές χημικές ουσίες απειλούν την ανθρωπότητα»
Το σπέρμα έχει πέσει 60% από το 1973 και αν συνεχιστεί θα είναι στο ΜΗΔΕΝ το 2045. Όποιος από σας έχει γιο πάνω από 18 ετών να τον στείλει στην τράπεζα τώρα. Όχι στο ταμιευτήριο, στην τράπεζα σπέρματος. Για κατάθεση. Έρευνες του CDC δείχνουν πολλά χημικά και η μόλυνση του περιβάλλοντος μειώνει το μέγεθος του πέους σε νέα αγόρια και γενικότερα τη δυνατότητα διαχωρισμού άνδρα και γυναίκας και το σταδιακό ερμαφροδιτισμό των νέων παιδιών.
Πολλά νέα αγόρια «εκπαιδεύονται» στο τι θα πει σεξ από το πορνοsiteς αλλά όπως μπορεί να επιβεβαιώσει και όποιος/α είχε σεξ χθες το βράδυ η απόσταση μεταξύ πορνό και κοινού σεξ είναι εκατομμύρια χιλιόμετρα ή ακόμα χειρότερα ίντσες. Ως αποτέλεσμα, πολλά νέα παιδιά νιώθουν πλήρως ανασφαλή και ανίκανα. Παρατηρείται και ένα φαινόμενο να μην φιλιούνται τα νέα ζευγάρια teenagers, γιατί δεν είναι κάτι που έχουν διδαχθεί από τα πορνοκλιπ. Οπότε μετά το ηλεκτρονικό παιχνίδι, επιστροφή στο πορνό.
Τα παραπάνω εν ολίγοις σημαίνουν: οικογένεια, οικονομία, τέλος.
(τα περισσότερα στοιχεία είναι από ΗΠΑ (Scott Galloway’s blog, New York Times and UK Guardian, Economist sources σε ολα αυτά που σου έβαλα..μιας και αναφέρεσαι και σε άλλα εκτος θρεντ και απο τι βλέπω εχεις άποψη και για τους γιατρούς κλπ..αλλα και απο τι δείχνεις εισαι λάτρης του διαβάσματος χααχαχαχα καλό σου διάβασμα!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ρε guys, εχετε προβλημα κατανοησης? Που κολλανε ολα αυτα που γραφεις?
Μιας και παραθετεις πηγές σου παραθετω και εγω καποιες ετσι για να μαθεις κατι περισσοτερο περι σπερματος αλλα και σε οτι αλλο βρεις εσυ χρησιμο ..εκτος και αν τις παρακατω τις ξερεις .
https://www.theguardian.com/comment...JmltDfE6v0X2MSEcCYm4Vv_wC9vOdiasPwgiZF-6FkpgM
https://senseoffairness.blog/2020/0...uHD7r2HWtFBLhVO4WxIW_F0bKkR7kkzLF_-CQVq71HK3k

Ναι αυτα αποτελουν πηγες, αλλα για ποιο θεμα? Παντως οχι για το παρον.

Το πρωτο λεει οτι υπαρχουν παντου γυρω μας τοξικα υλικα, που κανουν κακο στο σπερμα?!!!(Τραλαλα και τραλαλο, καμια σχεση).
Το δευτερο μιλαει για την "αδικια στο online dating". Ναι και? Που κολλαει?


Σε τι διαφωνεις γενικα? Δεν εχω καταλαβει. Εδω μιλαμε για το αν ειναι ντροπη να εισαι ιεροδουλη, και εσυ μου γραφεις "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΟΞΙΚΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ". WTF?!
Επισης μπορεις να διαβασεις Michel Houellebecq. Houellebecq το πρώτο του, l extension du domaine de la lutte (αγγλικός τίτλος Whatever): η θεωρία της σεξουαλικής ανισότητας
αντε και στο τσακιρ κεφι σου πατα να διαβασεις και το masterpiece του Particules Élémentaires
και συνεχιζω.
https://www.profgalloway.com/a-fewe...mu3wxmznLw639vjnU7eGVsuZDqqKCjSvbNnBYeGk2ndek
https://theconversation.com/chinas-...hP8dvJJqsxt2jdLLXAPjDybEcrPXox6vCLdnupGlf7geg
Παλι ακυρο, μιλας για αλλα πραγματα.
Αρα. Οι βασικές ανθρώπινες ανάγκες αντικαθιστούνται με υποκατάστατα ντοπαμίνης στα social στο πορνό και στα games. Στη χειρότερη περίπτωση το σεξ θα γίνει το κάτι φολκλορικό του παρελθόντος για ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού, και θα υπάρχουν και βασικά προβλήματα αναπαραγωγής.
Μερικά στοιχεία που βγάζουν μάτια:
28% των ανδρών 18 με 30 ετών δεν είχαν σεξουαλική επαφή τον τελευταίο χρόνο!
Οι άντρες αποτελούν πια το 40% των πανεπιστημιακών αποφοίτων, και αναμένεται να πέσουν κοντά στο 30% στα επόμενα χρόνια.
Τα νέα ζευγάρια συναντιούνται πια στα dating apps και ελάχιστα στο πανεπιστήμιο ή από φίλους (όπως παλιά). Αλλά στα dating apps γίνεται ένας χαμός όπου σχεδόν όλες οι γυναίκες επιλέγουν τα ίδια ελάχιστα προφίλ ανδρών (αυτό το 1% που λέτε για τον πλούτο πχ είναι λιγότερο από 1% στο dating). H πιο unequal «χώρα» του πλανήτη είναι η χώρα του online dating (chart επισυνάπτεται).

Παραμενουν ολα ΕΚΤΟΣ θεματος. Αλλα μιας και το ανεφερες απο το πουθενα, να πω εδω οτι δε διαφωνω με κατι απο ολα αυτα. Αλλα δεν τα θεωρω κατι κακο.
Στην τεχνητή γονιμοποίηση δημιουργούνται προφίλ (άνδρας, από τοπ σχολείο, με λεφτά, ξανθός, γαλανός, επιστήμονας κλπ.) με τις τράπεζες σπέρματος να μοιράζουν τοπ σπέρμα, και όλες τις μέλλουσες μαμάδες να ζητάνε το ίδιο. Ivy league(top school) blonde, math wiz, over 6’2’’ etc etc. Aν το trend συνεχίσει η μικρή Δανία (που έχει οργάνωση στις τράπεζες σπέρματος) θα έχει πραγματικό DNA πληθυσμό 1 δις ανθρώπους σε 50 χρόνια!
Λογικο να ψαχνεις το "καλυτερο" δυνατο DNA. Παλι δε διαφωνω, δε βλεπω κατι κακο σε αυτο.
Ταυτόχρονα η ανεργία των νέων ανδρών ανέβηκε από το 18% στο 28% και πολλοί απ αυτούς αυτοαναφέρονται πια ως gamers, born gamers, κολλημένοι σε ένα video παιχνίδι χωρίς σεξουαλικό σύντροφο όλη μέρα και νύχτα. 75% των έξτρα ωρών που έχουν πάει σε leisure time οφείλεται σε video games. Aκόμα και άνθρωποι με πτυχία τα παρατάνε και το ρίχνουν στα videoπαιχνίδια
Εδω βαλε μια πηγουλα. Αλλα παλι, δεν ταιριαζει με το θεμα και ουτε και το θεωρω κακο, ο καθενας ας κανει οτι θελει. Αν ο αλλος θελει να παιζει βιντεοπαιχνιδια, εγω δεν κρινω.
Nέο «νομοσχέδιο» στην Κίνα μειώνει και εφαρμόζει αυτόματα τη δυνατότητα των παιδιών να παίζουν ηλεκτρονικά παιχνίδια σε 3 ώρες τη βδομάδα.
Οκ. Και?
H Εrin Brockovich αρθογραφεί στο Guardian με τίτλο «Μειωμένος αριθμός σπερματοζωαρίων, συρρίκνωση των πέων: οι τοξικές χημικές ουσίες απειλούν την ανθρωπότητα»
Ναι το βαλες και πιο πανω. Δεν εχει σχεση με το θεμα, και ναι δε διαφωνω, αυτο ειναι κατι κακο. Αλλα ειναι τελειως ακυρο. Αλλιως πες μου πως κολλαει με το οτι η σεξεργασια ειναι ντροπη. Αν θες να συνεχισουμε την κουβεντα, πες μου πως ολα αυτα που λες κολλανε με το θεμα πρωτα. Επειτα πες μου που διαφωνεις μαζι μου για να καταλαβω. Αλλιως δεν εχει νοημα η συζητηση.
Το σπέρμα έχει πέσει 60% από το 1973 και αν συνεχιστεί θα είναι στο ΜΗΔΕΝ το 2045. Όποιος από σας έχει γιο πάνω από 18 ετών να τον στείλει στην τράπεζα τώρα. Όχι στο ταμιευτήριο, στην τράπεζα σπέρματος. Για κατάθεση. Έρευνες του CDC δείχνουν πολλά χημικά και η μόλυνση του περιβάλλοντος μειώνει το μέγεθος του πέους σε νέα αγόρια και γενικότερα τη δυνατότητα διαχωρισμού άνδρα και γυναίκας και το σταδιακό ερμαφροδιτισμό των νέων παιδιών.
Ok, παλι ακυρο.
Πολλά νέα αγόρια «εκπαιδεύονται» στο τι θα πει σεξ από το πορνοsiteς αλλά όπως μπορεί να επιβεβαιώσει και όποιος/α είχε σεξ χθες το βράδυ η απόσταση μεταξύ πορνό και κοινού σεξ είναι εκατομμύρια χιλιόμετρα ή ακόμα χειρότερα ίντσες.
Μια ιντσα ειναι πολυ μικροτερη απο ενα χιλιομετρο. Αρα εκατομμυρια ιντσες ειναι πολυ λιγοτερο απο εκατομμυρια χιλιομετρα, αρα οχι "ακομα χειροτερα".
Ως αποτέλεσμα, πολλά νέα παιδιά νιώθουν πλήρως ανασφαλή και ανίκανα. Παρατηρείται και ένα φαινόμενο να μην φιλιούνται τα νέα ζευγάρια teenagers, γιατί δεν είναι κάτι που έχουν διδαχθεί από τα πορνοκλιπ. Οπότε μετά το ηλεκτρονικό παιχνίδι, επιστροφή στο πορνό.
Οκ?
Τα παραπάνω εν ολίγοις σημαίνουν: οικογένεια, οικονομία, τέλος.
(τα περισσότερα στοιχεία είναι από ΗΠΑ (Scott Galloway’s blog, New York Times and UK Guardian, Economist sources σε ολα αυτά που σου έβαλα..μιας και αναφέρεσαι και σε άλλα εκτος θρεντ και απο τι βλέπω εχεις άποψη και για τους γιατρούς κλπ..αλλα και απο τι δείχνεις εισαι λάτρης του διαβάσματος χααχαχαχα καλό σου διάβασμα!!
Για πες μου λιγο, που εχω αποψη για τους γιατρους? Διαβαζετε ρε τι γραφουμε ?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Λίγο περισσότερο ευστοχία δεν βλάπτει όταν απαντας αναλογα με αυτών που συνομιλεις και όχι για να πεις κάτι απλα για το θεαθήναι .

Τώρα αν είμαι ανετη λες να έχω σκοπό να το παίξω ή μπορείς να ξέρεις εσύ το είμαι :hmm:
Έλα Αύρα πραγματικά
Η αλεπού 100 τα αλεπουδάκια 110 στην συγκεκριμένη περίπτωση και αν δεν κατάλαβες ΠΑΛΙ άστο να πάει στο καλό ;)
Τώρα ή θες να πεις ότι εσύ δεν γράφεις για το θεαθήναι ή ότι εγώ γράφω για το θεαθήναι ..
Αφού δεν γράφεις τόσο καθαρά..
Προχτές είπα να το αναπτύξεις απλώς για να μη φορτώνομαι ανηθικότητες γιατί είπες και τέλος συζήτησης.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.
Ρε guys, εχετε προβλημα κατανοησης? Που κολλανε ολα αυτα που γραφεις?


Ναι αυτα αποτελουν πηγες, αλλα για ποιο θεμα? Παντως οχι για το παρον.

Το πρωτο λεει οτι υπαρχουν παντου γυρω μας τοξικα υλικα, που κανουν κακο στο σπερμα?!!!(Τραλαλα και τραλαλο, καμια σχεση).
Το δευτερο μιλαει για την "αδικια στο online dating". Ναι και? Που κολλαει?


Σε τι διαφωνεις γενικα? Δεν εχω καταλαβει. Εδω μιλαμε για το αν ειναι ντροπη να εισαι ιεροδουλη, και εσυ μου γραφεις "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΟΞΙΚΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ". WTF?!

Παλι ακυρο, μιλας για αλλα πραγματα.


Παραμενουν ολα ΕΚΤΟΣ θεματος. Αλλα μιας και το ανεφερες απο το πουθενα, να πω εδω οτι δε διαφωνω με κατι απο ολα αυτα. Αλλα δεν τα θεωρω κατι κακο.

Λογικο να ψαχνεις το "καλυτερο" δυνατο DNA. Παλι δε διαφωνω, δε βλεπω κατι κακο σε αυτο.

Εδω βαλε μια πηγουλα. Αλλα παλι, δεν ταιριαζει με το θεμα και ουτε και το θεωρω κακο, ο καθενας ας κανει οτι θελει. Αν ο αλλος θελει να παιζει βιντεοπαιχνιδια, εγω δεν κρινω.

Οκ. Και?

Ναι το βαλες και πιο πανω. Δεν εχει σχεση με το θεμα, και ναι δε διαφωνω, αυτο ειναι κατι κακο. Αλλα ειναι τελειως ακυρο. Αλλιως πες μου πως κολλαει με το οτι η σεξεργασια ειναι ντροπη. Αν θες να συνεχισουμε την κουβεντα, πες μου πως ολα αυτα που λες κολλανε με το θεμα πρωτα. Επειτα πες μου που διαφωνεις μαζι μου για να καταλαβω. Αλλιως δεν εχει νοημα η συζητηση.

Ok, παλι ακυρο.

Μια ιντσα ειναι πολυ μικροτερη απο ενα χιλιομετρο. Αρα εκατομμυρια ιντσες ειναι πολυ λιγοτερο απο εκατομμυρια χιλιομετρα, αρα οχι "ακομα χειροτερα".

Οκ?

Για πες μου λιγο, που εχω αποψη για τους γιατρους? Διαβαζετε ρε τι γραφουμε ?
Πρωτον οταν θα μιλας σε μενα δεν θα με αποκαλεις ρε guys . εχω στο αβαταρ μου ονομα ...
δευτερον το παιζεις τρελιτσα στο οτι εισαι σε ηλικια αναπαραγωγης και σου παραθετω λινκς
τουτεστιν στο παιζω και εγω τρελιτσα αλλα και για να παρεις χαμπαρι οτι καπου το χανεις οταν ανακατευεσαι με τετοια πραματα.
Σου μιλαω με πηγές οπως ειπες και εσυ πιο πανω σε αλλο χρηστη/χρηστρια περι σπερματος, ποια λοιπον ειναι εκτος θεματος οταν ηδη το εχεις κανει πρωτος? Οσο για το συγκεκριμενο νημα εχω παραθεσει την αποψη μου στις αρχες που μου το τονιζεις κιολας γιατι προφανως δεν μας διαβαζεις ολους. Ελα σε παρακαλω βρες αλλου να τα πεις.
Και τελος για τους γιατρους εθεσες το θεμα του φακελωματος κανω λαθος? ασχετο επισης με το θεμα , που βρισκεις λοιπον το οτι απαντησα λαθος εφοσον ολα εχουν να κανουν με οσα ειπες?
Τι πινεις και δεν μας δινεις τελικα...
Διαφωνεις η συμφωνεις με οσα εβαλα ειναι θεμα δικο σου και οχι δικο μου..
Σε διαβαζω απο χθες και με κουρασες πραγματικα...ΕΣΥ λοιπον εισαι εκτος θεματος και οχι εγω οταν σου βαζω εξτρα πηγές και ΚΑΤΩ ΑΠΟ τις ΔΙΚΕΣ σου που αν τα διαβασεις ειναι ολα αλυσιδα ...
και κατι που θα σε βοηθησει στην ζωη σου .....να μαθεις να δεχεσαι αλλα και να μοιραζεις γνωση πιστεψε με κανει καλο και σε σενα και στους γυρω μας , και αν τα ξερεις ολα η νομιζεις οτι τα ξερεις τοτε λυπαμαι αλλα οσο ζουμε μαθαινουμε.
:bye2:
ΥΓ. ετσι για να ευθυμησουμε ...μου ανοιξες την ορεξη παω να φαω.:friends: :bye2:για οποια απορια σου , μετα τις γιορτες.:laugh::tongue:
 
Τελευταία επεξεργασία:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πρωτον οταν θα μιλας σε μενα δεν θα με αποκαλεις ρε guys . εχω στο αβαταρ μου ονομα ...
οταν λεω ρε guys δεν απευθυνομαι μονο σε σενα, γιατι το προβλημα με το να μη γινεται σωστη κατανοηση οσοων γραφονται ειναι γενικο. για αυτο ρε guys, αλλιως θα ελεγα ρε guy.
δευτερον το παιζεις τρελιτσα στο οτι εισαι σε ηλικια αναπαραγωγης και σου παραθετω λινκς
οκ αφου δεν μπορειτε, παμε απλα. καποιος που ειναι στα 20+ ειναι σε ηλικια αναπαραγωγης η οχι?φυσικα και ειναι. Επισης καποιος που ειναι στα 5 ειναι σε ηλικια αναπαραγωγης? φυσικα και οχι. Αρα υπαρχει καποια ηλικια αναπαραγωγης. Αρα ειχα δικιο. Παμε παρακατω.

Επισης να αναφερω, οτι δεν ειπα πουθενα οτι οι ανδρες μετα τα 45 δεν μπορουν να κανουν παιδια, αλλα οτι ειναι πιο δυσκολο, συμφωνα με πολυαριθμες πηγες. Αλλα θα το ξερεις αυτο

Btw, αφου εχεις διαβασει ολα τα μηνυματα, θα ξερεις οτι αυτο δεν το ειπα τυχαια. ηταν απαντηση σε αλλο μελος που ειπε για 15χρονα και μπλα μπλα, πρεπει να κατσεις να διαβασεις εκεινη τη συζητηση για να καταλαβεις.
τουτεστιν στο παιζω και εγω τρελιτσα αλλα και για να παρεις χαμπαρι οτι καπου το χανεις οταν ανακατευεσαι με τετοια πραματα.
που το χανω? εξηγησε το.
Σου μιλαω με πηγές οπως ειπες και εσυ πιο πανω σε αλλο χρηστη/χρηστρια περι σπερματος, ποια λοιπον ειναι εκτος θεματος οταν ηδη το εχεις κανει πρωτος? Οσο για το συγκεκριμενο νημα εχω παραθεσει την αποψη μου στις αρχες που μου το τονιζεις κιολας γιατι προφανως δεν μας διαβαζεις ολους. Ελα σε παρακαλω βρες αλλου να τα πεις.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ. που κολλανε οι πηγες που εβαλες? Οταν απαντησεις ελα να τα ξαναπουμε. Αναφερσου ακριβως σε ποιο θεμα που εθεσα εγω απαντας με το να λες οτι "το σπερμα μειωνεται λογω χημικων". Που κολλαει, απαντα συγκεκριμενα σε καποιο μηνυμα.
Και τελος για τους γιατρους εθεσες το θεμα του φακελωματος κανω λαθος? ασχετο επισης με το θεμα , που βρισκεις λοιπον το οτι απαντησα λαθος εφοσον ολα εχουν να κανουν με οσα ειπες?

ναι κανεις λαθος. παλι το θεμα των γιατρων ξεκινησε απο απαντηση σε μελος (αν διαβασεις τη συζητηση θα καταλαβεις σε ποιο μελος) που ειπε "υπαρχουν ιεροδουλες που εκβιαζουν ΑΡΑ οι ιεροδουλες ειναι ανηθικες" και της απαντησα "με τη λογικη σου , υπαρχουν γιατροι που παιρνουν φακελακια ΑΡΑ οι γιατροι ειναι ανηθικοι". Ηταν αναλογια για να αποδειξω το λαθος στο σκεπτικο της

Αρα ΝΑΙ και κανεις λαθος και δεν εχεις διαβασει τη συζητηση.
Τι πινεις και δεν μας δινεις τελικα...
Διαφωνεις η συμφωνεις με οσα εβαλα ειναι θεμα δικο σου και οχι δικο μου..
Γιατι τα εβαλες ολα αυτα εξ' αρχης, εφοσον δεν ανεφερα πουθενα τα θεματα για τα οποια εγραψες αλλα ουτε και κολλανε με το τοπικ γενικοτερα?
Σε διαβαζω απο χθες και με κουρασες πραγματικα...ΕΣΥ λοιπον εισαι εκτος θεματος και οχι εγω οταν σου βαζω εξτρα πηγές και ΚΑΤΩ ΑΠΟ τις ΔΙΚΕΣ σου που αν τα διαβασεις ειναι ολα αλυσιδα ...

οχι δεν ειναι. Δεν κολλανε καπου αυτα που εβαλες. Και σου ξαναλεω για τεταρτη φορα, οριστε, εδω ειμαστε, αποδειξε μου οτι κανω λαθος. Πες μου σε ποια μηνυματα μου αναφερθηκα στα θεματα που εγραψες και αποστομωσε με στο κατω κατω. Αλλιως παραδεξου οτι πεταξες ακυρα.
και κατι που θα σε βοηθησει στην ζωη σου .....να μαθεις να δεχεσαι αλλα και να μοιραζεις γνωση πιστεψε με κανει καλο και σε σενα και στους γυρω μας , και αν τα ξερεις ολα η νομιζεις οτι τα ξερεις τοτε λυπαμαι αλλα οσο ζουμε μαθαινουμε.
:bye2:
Κανεις δεν τα ξερει ολα, συμφωνω. Δυστυχως ομως υπαρχουν πολλοι, παρα πολλοι ανθρωποι που αν τους δωσεις ενα κειμενο μιας σελιδας και τους πεις "ποιο ειναι το θεμα του κειμενου και το θεμα της καθε παραγραφου?" αδυνατουν να δωσουν σωστη απαντηση. Και εκει δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να συνδιαλαγεις. Αν μαλιστα προσπαθησουμε να δουμε και ποσοι ανθρωποι ξερουν βασικες αρχες λογικης και επιχειρηματολογιας, εκει θα απογοητευτουμε απο τους αριθμους γενικως.
ΥΓ. ετσι για να ευθυμησουμε ...μου ανοιξες την ορεξη παω να φαω.:friends: :bye2:για οποια απορια σου , μετα τις γιορτες.:laugh::tongue:
Bon Appétit!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Nascentes morimur Και κατι ακομα. Ειναι δυσκολο να πιασεις μια συζητηση απο τη μεση σε ενα φορουμ, και να καταλαβεις ολο το context. Το καταλαβαινω αυτο. Οταν το κανεις ειναι πολυ ευκολο να πεφτεις σε ατοπηματα οπως αυτα που εκανες, να νομιζεις πχ οτι τεθηκε το θεμα με φακελακια σε γιατρους.

Πρεπει να διαβασεις ΟΟΟΟΛΗ τη συζητηση για να μπεις στο κλιμα. Δε νομιζω να σου προσφερει και πολλα βεβαια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
🤯🤯🤯ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ. που κολλανε οι πηγες που εβαλες? Οταν απαντησεις ελα να τα ξαναπουμε. Αναφερσου ακριβως σε ποιο θεμα που εθεσα εγω απαντας με το να λες οτι "το σπερμα μειωνεται λογω χημικων". Που κολλαει, απαντα συγκεκριμενα σε καποιο μηνυμα.
Αυτό με τις πηγες να το προσέξεις ,τα όρια της εμμονής τα πλησιάζεις ειλικρινά στο λέω :bleh:
Να μας λες μόνο ποτε μας επιτρέπεις και ποτέ όχι να ξέρουμε και τι να ποσταρουμε.. ..
ναι κανεις λαθος. παλι το θεμα των γιατρων ξεκινησε απο απαντηση σε μελος (αν διαβασεις τη συζητηση θα καταλαβεις σε ποιο μελος) που ειπε "υπαρχουν ιεροδουλες που εκβιαζουν ΑΡΑ οι ιεροδουλες ειναι ανηθικες" και της απαντησα "με τη λογικη σου ,
Ενώ με την δική σου είναι άγιες και θα τις στηριζες όσες χρησιμοποιουν την πορνεια και για εκβιασμό. 🤯🤯🤯

οκ μας έχεις αποτελειώσει στην κυριολεξία:lol2:
υπαρχουν γιατροι που παιρνουν φακελακια ΑΡΑ οι γιατροι ειναι ανηθικοι". Ηταν αναλογια για να αποδειξω το λαθος στο σκεπτικο της
Πολύ ιδανικό παραδειγμα να συσχετιζουμε την ιατρική με την πορνεια...
Αρα ΝΑΙ και κανεις λαθος και δεν εχεις διαβασει τη συζητηση.
Ούτε εσύ και αυτά που σου έλεγα εγώ πριν μην τα πατροναρεις τώρα σε ένα ακόμα άτομο που σου λέει ότι δεν ξερεις πραγματικα τι διαβάζεις και τι απαντάς ;)
Κανεις δεν τα ξερει ολα, συμφωνω. Δυστυχως ομως υπαρχουν πολλοι, παρα πολλοι ανθρωποι που αν τους δωσεις ενα κειμενο μιας σελιδας και τους πεις "ποιο ειναι το θεμα του κειμενου και το θεμα της καθε παραγραφου?" αδυνατουν να δωσουν σωστη απαντηση. Και εκει δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να συνδιαλαγεις. Αν μαλιστα προσπαθησουμε να δουμε και ποσοι ανθρωποι ξερουν βασικες αρχες λογικης και επιχειρηματολογιας, εκει θα απογοητευτουμε απο τους αριθμους γενικως.
Αχ πόσο συμφωνούμε σε αυτό, στο μυαλό μου είσαι .

Άστο καλό μου μην το προσπαθείς άλλο και διάβασε μια άποψη ενός ανθρώπου άντρα ,που τα λέει απλά και κατανοητά μιας και εμείς οι γυναίκες δεν σου κάνουμε ;) :bye2:
Τουλάχιστον παραδειγματισου από άντρες αν οι γυναίκες σε χαλάμε ή καλύτερα δεν ξέρουμε από πληρωμένο σεξ :)
Στην πράξη τώρα, κανέναν δεν θα χάλαγε μια ιερόδουλη. Αλλά δεν θα την παντρεύονταν κιόλας θεωρώ :P.
Προσωπικά δεν πιστεύω οτι είναι εύκολο να απαντήσει κάποιος το ερώτημα εαν δεν έχει τύχει να έχει σχέσεις(κοινωνικές) με μια ιερόδουλη. Ώστε να δει τι διαφορετικές καταστάσεις μπορούν να προκύψουν
και πως θα νιώσει. Άλλωστε η ντροπή όπως και άλλα συναισθήματα, είναι κάτι που νιώθουμε,και όχι κάτι που σκεφτόμαστε. Λόγου χάρη μπορεί να μας τριγκάρει το x πράγμα μόνο όταν γίνει αλλά, εαν το σκεφτούμε όχι. Άλλο το σκέφτομαι και άλλο το νιώθω.

Πάρα αυτά το επάγγελμα της ιερόδουλης είναι απο τα πιο αρχαία. Και δεδομένου πόσα επαγγέλματα δημιουργήθηκαν μετέπειτα, πόσα εξαφανίστηκαν και τα λοιπά, δείχνει οτι για να υπάρχει και μέχρι σήμερα, είναι καίριας σημασίας, τόσο για τις εργαζόμενες όσο και για τους πελάτες. Αυτό νομίζω είναι αδιαμφισβήτητο.

Και ένα μικρό μυστικό, το gues μόνο όταν μιλάς με το παρεακι σου και τα κοριτσάκια που πουλάς νεανικές εξυπνάδες..

Ή θα υποστηρίζεις το χασμα γενεών που προανέφερες και θα το τιμάς όπως πρέπει ή όχι, μην και εδώ κανεις κολοτουμπες :bye2:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,267 μηνύματα.
Και ένα μικρό μυστικό, το gues μόνο όταν μιλάς με το παρεακι σου και τα κοριτσάκια που πουλάς νεανικές εξυπνάδες..

Ή θα υποστηρίζεις το χασμα γενεών που προανέφερες και θα το τιμάς όπως πρέπει ή όχι, μην και εδώ κανεις κολοτουμπες :bye2:
Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα Χριστό :P .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top